• kaylin

Američtí herci si hrají, blbnou a není to vtipné. To že je celkem obvyklé, ale takhle špatnou povídkovou komedii jsem snad ještě neviděl. To i "Mládeži nepřístupno" mi přišlo zajímavější a sem tam i zábavnější. Tady jsou nějaké zajímavé nápady, ale jako celek to nestojí opravdu za nic. Tohle prostě není humor, to je jen špatná improvizace.(5.4.2014)

• D.Moore

Pfffffff, série nevtipných povídek s nezábavnými dialogy, pitomými pointami (pokud se tak vyústění těchto příběhů vůbec dá říkat) a nulovým čímkoliv, co by se dalo nazvat poselstvím na závěr. Na Desatero mě nalákala hlavně hvězdná jména... A o to více zklamaný jsem. Jediná povídka, která za něco stála, byla Nezabiješ (lékař nechal v pacientce nůžky a i potom, co zemřela, své konání za každou cenu obhajoval "jako fór"), zbytek stál za pendrek. Jedna hvězda za zmíněnou povídku, druhá alespoň z úcty k pohledným herečkám.(24.10.2010)

• lennyd

Desatero povídek na motivy desatera přikázání je dokonale průměrný film. Deset povídek je téměř spravedlivě rozděleno na ty zábavné, a naopak ty nudné. K těm lepším určitě můžu započítat Nepožádáš statku blížního svého, o dvou sousedech, kteří se předbíhají v tom, kdo bude mít doma více tomografů s výborným Lievem Schreiberem. Povedly se také brutálně animované Nepromluvíš křivého svědectví či Nezabiješ o vtipkujícím chirurgovi. Na druhé straně spektra je pak Nesesmilníš (to ani není povídka) či Nepokradeš. Ručičku vah k nižšímu hodnocení mi pak naklonil neskutečně debilní příběh "mezi" povídkami - o vztahu vypravěče ke svým ženám...(9.5.2012)

Jak už bylo řečeno, pár pomerančů zůstalo nevymačkaných, ale některé příběhy byly brilantní, jiné zase inspirativní...každý si odnese něco jiného. Každopádně to chce točit víc filmů jako je tento, nebát se zahrabat ve své mysli pro totální výmysly a kraviny a zkusit to spojit v jedno velké divadlo. Za snahu dávám hvězdičku navíc. Nudit se ale určitě nebudete, doporučuji, stojí to za 93 minut vašeho času.(13.12.2007)

• KrestanFilms

Asi jsem si měl přečíst o filmu víc... Ale stačil mi název a nízké hodnocení, kteréžto obvykle odpovídá křesťanským filmům hodnoceným ateisty. No - spletl jsem se a to hodně - tento film je už od prvních minut naprostým zneuctěním Boha. Kéž Bůh autorům odpustí... Já ho po chvíli vypnul a Tobě doporučuji - zapomeň na něj...(21.3.2013)

• - Ve filmu si zahráli všichni herci ze seriálu The State (1993). Michael Patrick Jann se nemohl kvůli nabitému rozvrhu natáčení zúčastnit, a tak je v posledním příběhu ukázána alespoň jeho fotka. (HappySmile)

• - Původně si zde měla zahrát i Amanda Peet. (HappySmile)

• - Winona Ryder (Kelly La Fondová) se upsala filmu, aniž by četla scénář. Je totiž fanynkou Davida Waina a jeho filmu Léto k nepřežití (2001). (HappySmile)