• smerfetka

viděla jsem toho už hodně... a vlastně dokážu koukat na spousty špatných filmů a prakticky mi to nevadí... ale takovouhle SR.ČKU jsem už dlouho neviděla.... absolutně o ničem, bez nápadu, jakožto komedie to postrádá jakýkoliv humor - ani jednou jsem se nezasmála, dokonce ani neusmála, dokonce mi ani neucukl jeden jediný koutek... ODPAD! fuj...(12.9.2012)

Po druhom zhliadnutí musím ísť na 5 hviezdičiek. Niečo tak absurdné a uletené tu nebolo od čias Allenovho príbehu o ovci v Everything you always wanted to know about sex. Chápem, že tento druh humoru je veľmi minoritný, ale tunajšie hodnotenie je pre mňa aj tak šokom. Dokonca nesúhlasím ani s toľko proklamovanou nevyrovnanosťou príbehov. Samozrejme, že sú lepšie a horšie. Ale vyslovene slabý tam nie je a minimálne nápad majú všetky skvelý. Chlapík, žijúci zapichnutý do zeme; doktor, ktorý má rád fóry a to až po úplne morbídnu hranicu; susedia, ktorí spolu súperia, kto si v dome nazhromaždí viac CT-čiek; väzenské ,,manželstvo"; žena, vášnivo zamilovaná do drevenej bábky, atd atd... Uznávam, že to nie je film pre každého a vôbec neodsudzujem tých, ktorým tento film príde ,,divný". Ale pre pravého fajnšmekra je to skrytý poklad.(18.12.2011)

• HappySmile

Souhrn nevtipných epizodek, které svým extrémním humorem působily spíš jako parodie, ovšem obávám se, že to tvůrci mysleli naprosto vážně...Celé to působilo jako jedna velká katastrofa, proto mě taky překvapilo kolik známých tváří se tady objevuje... snad jediné co za něco stálo byl závěrečný hudební výstup.(10.1.2010)

• lennyd

Desatero povídek na motivy desatera přikázání je dokonale průměrný film. Deset povídek je téměř spravedlivě rozděleno na ty zábavné, a naopak ty nudné. K těm lepším určitě můžu započítat Nepožádáš statku blížního svého, o dvou sousedech, kteří se předbíhají v tom, kdo bude mít doma více tomografů s výborným Lievem Schreiberem. Povedly se také brutálně animované Nepromluvíš křivého svědectví či Nezabiješ o vtipkujícím chirurgovi. Na druhé straně spektra je pak Nesesmilníš (to ani není povídka) či Nepokradeš. Ručičku vah k nižšímu hodnocení mi pak naklonil neskutečně debilní příběh "mezi" povídkami - o vztahu vypravěče ke svým ženám...(9.5.2012)

Gretchen... Hey, I was in the neighborhood. I thought I'd come by and take a shit. 1) Žánrově neujasněné intošské filmy tak trochu o ničem obvykle nemám rád. Moc jim nerozumím a necítím se v jejich přítomnosti dobře. 2) Kupodivu však je tento film úplně jiný šálek čaje. Razantní černý humor, pravda, chvílemi připomíná rozzuřeného slona v porcelánovém království. Deset mikropříběhů působí kapičku chaoticky a nevyrovnaně. Celkově mi to i přes decentní rozsah připadalo chvílemi příliš dlouhé. Avšak... 3) Nenudil jsem se. Bavil jsem se. 4) Starozákonní konotace, přestože je na nich film postaven, mi připadají zbytečné a matoucí. Zapomeňte, že má jít o odkazy na desatero, a zjistíte, že vás autoři zahrnují gejzírem crazy nápadů, které umí pobavit a zaryjí se do mysli více, než by se mohlo zdát. 5) You murdered my wife! Dr. Glenn Richie: Hey, guy! As a goof, guy! As a goof!(13.4.2009)

• - H. Jon Benjamin, který dělal vypravěče během animované části, měl nadabovat také ulhaného nosorožce. Nakonec se ale Benjamin ten den na natáčení vůbec neukázal, a tak role připadla Peterovi Salettovi. (HappySmile)

• - Winona Ryder (Kelly La Fondová) se upsala filmu, aniž by četla scénář. Je totiž fanynkou Davida Waina a jeho filmu Léto k nepřežití (2001). (HappySmile)

• - Původně si zde měla zahrát i Amanda Peet. (HappySmile)