Více než na okouzlujícího Simona Bakera jsem se těšila na Winonu Ryder, kterou prohlašuji za někoho kdo si může říkat herečka s velkým H! Mám moc ráda její způsob hraní a vlastně takovou tu přirozenost s kterou působí na plátně..ostatně dělá dobře, že si chrání soukromí před ostatními lidmi, jelikož už toho ztratila v životě hodně. Hraní je v podstatě prokletí - a jde ruku v ruce se slávou. Abych uvedla na pravou míru své hodnocení tak musím říct, že námět byl perfektně poutavý. Dokázala jsem film sledovat klidně i napotřetí a pokaždé mě něčím překvapil. Takové hodnocení si ode mě zaslouží nejen díky tomu, že obdivuji Winonu, ale díky dobrému pojetí příběhu, poutavosti a celkovému působení. Winona přesně řekla: "Stala jsem se svým vlastním princem Krasoněm." a to tento film hezky vystihuje..možná i trochu ji samotnou.(26.10.2012)

Úvod ma celkom navnadil svojim divácky hravým prístupom čo sa týka odvíjania príbehu. No čoskoro to skĺzlo do stereotypnej rutiny, ktorá smerom ku koncu nudila čoraz viac. Samotné rozuzlenie a uzavretie tiež príliš nenadchlo, i keď sa sem ten pozitívny koniec s morálnym odkazom celkom hodil. Vidím to na slabší priemer, na upršané nedeľné dopoludnie ako stvorené. 55/100(15.10.2017)

Komedie, která není zase až tak komedií, bylo mi u ní nejednou smutno. Vlastně mi jako situační, mírně ztřeštěná komedie připadal Sex and Death v první půlce, která je protkána řadou humorných situací (trafikant s nápisem na tričku "Kunda, to je bomba" svedený vražedkyní), množstvím hlášek ("Předehra je pro poražené") a gagů. Druhá půlka je mnohem vážnější s romantickými i psychologickými prvky. Námět o nenapravitelném svůdníkovi, který obdrží e-mail se seznamem žen, se kterými spal a se kterými se má teprve vyspat, má velký potenciál a domnívám se, že se tvůrcům podařilo s ním naložit velmi dobře. Měl jsem pocit, že děj opravdu přechází jednotlivými žánry - od rozpustilé komedie, přes šílenou romantiku, vzápětí drama a nakonec v humorný a opět komediální závěr. A přitom všechny části dohromady vytvářejí působivý celek. Mě osobně nejvíce chytla za srdce ta romantická část, kdy Roderick potkává doktorku Mirandu, poté co zakopal hluboko seznam "trofejí" a snaží se žít život jinak než podle něj. Simona Bakera, který ztvárnil Rodericka, jsem dosud nikdy neviděl a ani jej neznal, jeho výkon mě však nadchnul. Winona Ryder jako masová vražedkyně odvedla svůj standard, jen nechápu, proč herečka s takovým talentem dostává v současnosti tak podivné role viz. Darwinovy ceny. Asi jí uškodily její kleptomanské skandály. A Lechero z Prison Breaku alias Robert Wisdom jako pan Alfa byl jen třešničkou na dortu. Musím zmínit i zápory - taktéž nechápu, proč v mnoha amerických komediích musí mít hlavní hrdina nebo hrdinka nejlepšího kamaráda/kamarádku opačného pohlaví, který je homosexuál. A některé scény byly docela předvídatelné. Celkový dojem je však vííííííc než dobrý.(11.8.2008)

• dr.fish

Samotný nápad prostě nestačí. Simon Baker je typ, řekl bych "muž přechodný" nejistého pohlaví, takže o jeho mužství a chlapáckosti dost pochybuju, těžko mu věřit, že bude klátit jednu ženskou za druhou. Navíc kromě svého "dokonalého" úsměvu neumí vůbec žádné jiné grimasy, takže je evidentně neherec a nestačí ani na tak snadnou roli, jakou má ve scénáři. Ze zajímavého nápadu zůstalo několik gagů, zasmál jsem se jednou, jinak vtipy vyznívají do prázdna, protože s hrdinou se žádný normální chlap prostě nemůže ztotožnit. Konec je úplná tragédie. Howgh. 50%(1.3.2015)

Kdyby si snímek udržel tempo první poloviny, tak bych šel i o * výš. Takhle ( i vzhledem k závěru ) * strhávám. Lehce nevyvážené dílko, kde se střídají opravdu vtipné pasáže s poněkud mdlými. Zajímavý námět a Simon Baker jako Roderick Blank překvapivě ( pro mě ) předvádí notně sympatický výkon. 65% p.s.1 dobrý večer, máte se mnou píchat, tak přijďte a zapícháme si. Bez večeře! Máte pero, řeknu vám kudy... :o) p.s. 2 už jsi jí opíchal......? p.s. 3 matka, když umírala měla takový zvláštní výraz ve tváři.... :o) p.s. 4 kde byl řidič.... :o) kdo viděl, ví o čem mluvím........(24.8.2009)

• - Skutečné jméno Smrtící Nell (Winona Ryder) ve filmu zní Gillian de Raisxová. Jméno je parafrází na středověkého francouzského šlechtice jménem Gilles de Rais, který bojoval ve vojsku Johanky z Arku, avšak poté se vrátil na své sídlo, kde měl údajně provozovat nezřízené sexuální orgie končící vraždami žen a dívek, které předtím znásilnil. Při církevním vyšetřování byl z těchto zločinů usvědčen a roku 1 440 popraven, ačkoli se dodnes vedou spory, zda se nejednalo o pouhý komplot, aby se církev mohla zmocnit jeho rozsáhlého majetku. (Morttuus)