Úvod ma celkom navnadil svojim divácky hravým prístupom čo sa týka odvíjania príbehu. No čoskoro to skĺzlo do stereotypnej rutiny, ktorá smerom ku koncu nudila čoraz viac. Samotné rozuzlenie a uzavretie tiež príliš nenadchlo, i keď sa sem ten pozitívny koniec s morálnym odkazom celkom hodil. Vidím to na slabší priemer, na upršané nedeľné dopoludnie ako stvorené. 55/100(15.10.2017)

Je mi jasné, že jemne nadhodnocujem, ale všetko to originálne čo zase strieda menej originálne klišé je v záverečných 15 minútach dovedené k dokonalej hrejivosti a poetike. Zatiaľ čo naskytávajúca melancholickejšia možnosť konca je prekrásne poetická tá klišovitejšia finálna príjemne poteší, miminálne človeka čo zúfalo, aj keď nechtiac túži po čomkoľvek s happy end-om. Baker ako vždy, ani príliš výystredný, ani príliš suchý, proste priemerný sympaťák, Winona dostáva minimum priestoru a jej parúky mi liezli na nervy. Je mi ľúto jej posledných rol, postava Death Nell mohla byť omnoho zaujímavejšia. Každopádne za príjemné pocity dávam 80%. P.S. Je škoda ,že Winona stráca svoj elfsko-srnčí kukuč. Jej šarm bol absolútne ukrytý. Každopádne na 100 minút príjemná neurážajúca zábava.(2.12.2008)

Zaujal mě hlavně název, ale že by to byla nějaká pecka, to ne. Simon Baker okouzlujíci a ten jeho seznam, no chlapi:-).Hlavně se mi líbila ta scénka z jeho snu se sekáčkem v ruce................!Čekala jsem víc vtipu, takže zklamání. Ale světe div se ovlivnilo to můj vztah k seriálu Mentalista, teď si ho spojuji v 2 osobnosti a už to pro mě není ono, tak snad jen dočasně.(24.1.2010)

• dr.fish

Samotný nápad prostě nestačí. Simon Baker je typ, řekl bych "muž přechodný" nejistého pohlaví, takže o jeho mužství a chlapáckosti dost pochybuju, těžko mu věřit, že bude klátit jednu ženskou za druhou. Navíc kromě svého "dokonalého" úsměvu neumí vůbec žádné jiné grimasy, takže je evidentně neherec a nestačí ani na tak snadnou roli, jakou má ve scénáři. Ze zajímavého nápadu zůstalo několik gagů, zasmál jsem se jednou, jinak vtipy vyznívají do prázdna, protože s hrdinou se žádný normální chlap prostě nemůže ztotožnit. Konec je úplná tragédie. Howgh. 50%(1.3.2015)

Wow, tak tenhle kousek mě trošku nechával na pochybách díky názvu, ale dějově mě totálně vzal. Ke konci slabší, ale i tak je za film několik pěkných point..., které když člověk objeví, tak mu určitě do druhého dne v hlavě vydrží. Lehká komedie, trochu drama, trošku romance, takový svěží letní mix na pohodový večer.(12.5.2008)

• - Skutečné jméno Smrtící Nell (Winona Ryder) ve filmu zní Gillian de Raisxová. Jméno je parafrází na středověkého francouzského šlechtice jménem Gilles de Rais, který bojoval ve vojsku Johanky z Arku, avšak poté se vrátil na své sídlo, kde měl údajně provozovat nezřízené sexuální orgie končící vraždami žen a dívek, které předtím znásilnil. Při církevním vyšetřování byl z těchto zločinů usvědčen a roku 1 440 popraven, ačkoli se dodnes vedou spory, zda se nejednalo o pouhý komplot, aby se církev mohla zmocnit jeho rozsáhlého majetku. (Morttuus)