kvasiva

Pěkný film, ale už to tu mnohokrát bylo (např. Klepání na nebeskou bránu, které se mi líbilo více). Nicholsonův humor a Freemanův klid a nadhled k sobě perfektně pasovali a i když se dalo čekat, jak film dopadne, tak se asi musí většině obecenstva líbit. Celkově horší 4*. ()

campix

Když do dvou hlavních rolí filmu obsadíte Jacka Nicholsona a Morgana Freemana, tak máte u mě na plné čáře vyhráno. Není moc lepších hereckých voleb na roli toho tvz. ďábla (toho zlého) než Nicholsona a Freeman to je naprosté ztělesnění té světlé stránky. Oba již postarší ovšem ani zdaleka ne vyhaslé či vysloužilé filmové hvězdy podávají kvalitní výkony a film především díky velmi rozumné stopáži nemá šanci nudit. Konec sice očekávaný, ale velmi emotivní a povedený. ()

ic

Tak nějak jsem tušil že půjde o něco mezi umíráním a užíváním, ale ten poměr výsledné směsi nebyl dobrý. Toho užívání mohlo být určitě více na úkor toho umírání. ()

Martrix

50% z hodnocení příjde na vrub Nicholsonovi a Freemanovi a zbývajících 30 % velmi dobře napsaným dialogům. K dokonalosti by film dotlačil lepší konec a scénář, který by tomu všemu dodal o něco větší hloubku. ()

pakobylka

----- "Zachránil mi život ... a věděl to dřív než já." ----- Hluboce lidský příběh, který se dotýká věčnosti a přitom se obejde bez patosu a sebelítosti. ()

gabin(a)

Krásný film s pěti hvězdama pro Nicholsona a pěti pro Freemana. Přeju jim hodně takových rolí a ať nikdy neuslyší tu hroznou diagnózu.... ()

Vignette

Trochu jsem se bála, co tam budou kluci vyvádět, ale dopadlo to nad očekávání dobře... doufám, že nikdy nebudu vědět, že umírám, ale kdyby jo, snad si vzpomenu na tenhle film a spáchám taky nějakou takovou šílenost :) ()

Juto

Pohodový film o smrti a smrteľnosti. Je to tiež obraz o dvoch pacientoch s rakovinou, ktorí sa konfrontujú s realitou a rozhodujú sa, ako chcú stráviť svoje predpokladané posledné dni. 8/10 ()

Biggy

Myslel jsem, že to bude blbost, ale tahle hříčka mě vcelku dobře pobavila. Nicholson a Freeman jsou dokonalí, scénaři by se ještě dali dotáhnout šroubky, ale hodnotím určitě 4/5, jinak to nejde :). ()

BoXBe

Aromaterapie filmem s klasickým schématem, s herci, kteří jsou právě daleko za vodou, že jim stačí jen zamávat a my za nimi poběžíme přes řeku, hory a doly.... Nicholson a Freeman si spolu zahráli v krásném filmu o snech. Nemá cenu hledat chyby, nechám být jak je, mám ty dva rád....Až odrostu, budu mít na koho vzpomínat...:) ()

emo

Podľa mňa vynikajúce skĺbenie drámy a komédie. Samozrejme, že vzhľadom na tému hraje Reiner miestami dosť silno na city, ale aj tak... Nicholson a Freeman sú as good as ever a musím sa priznať, že na konci filmu som mal slzy na krajíčku... Well done, Rob! ()

Icefist

Doják je to teda nemalej, ale když máte vedle sebe obsazeny takové filmové ikony jako Freeman a Nicholson, tak vám z toho snad ani špatný snímek vyjít nemůže. Ústřední dvojice jako by se pro tyto role narodila, protože nikoho zřejmě nepřekvapí, kdo hraje dobráka a kdo mrzouta. Já se vsadím, že uhodnete. Chtěl bych zmínit ale i Seana Hayese, jehož postava mě pokaždé potěšila, kdykoliv se objevila. Za vypíchnutí jistě stojí i hudební podkres, jenž bych označil za excelentní. Celkově pro mě pěkných 70 %. Oblíbená část- Nicholsonovo předčítání o Kopi Luwak ()

Riley

Pokaždý si říkám, že už je to vážně naposledy, co si pouštím dojáky o nemocech - a je to tady zas. Krásný film, krásný. Je to štěstí potkat miliardáře, když vám zbývají poslední tři měsíce života. :) ()

WolfR

Skvělý námět, krásné téma a dvé herecké legendy, které si to vyloženě užívají. Jenže ouha. Takhle moc předvídatelný film už jsem dlouho neviděl. A kromě toho je tu docela zbytečně silná křesťanská agitika a dva klasické archetypy postav - zlý boháč, hodný chudák, přičemž ten zlý zloun se napraví, 3 hvězdy. ()

laik_60

Aj sa hovorí o filme ako o komédii, nemožno zaprieť krásnu dramatickú atmosféru filmu ozdobenú úžasným hereckým podaním Nicholsona a Freemana. Scenár a dej najmä v závere typicky americky "tlačí na pílu" takže citlivejšiemu divákovi sa môže rozochvieť vnútro. ()

angel74

S přibývajícím věkem dovedu mnohem víc než dřív ocenit filmy zabývající se problematikou konečnosti lidského života. Snímek Než si pro nás přijde podává toto vážné téma s citlivým a humorným nadhledem, přičemž dokáže rozeznít emotivní strunu snad v každém z nás... Mít neomezené možnosti jako Jack Nicholson s Morganem Freemanem, tak bych si chtěla několik posledních měsíců před odchodem z tohoto světa rovněž vychutnat, co nejvíc by to šlo. (80%) ()

FAITH.BABE

Komentáře stylu ,,film pro seniory” nebo ,,příběh působí studeně” a ,,nezáživně” dokáží napsat jen emocionálně handicapovaní, životem nepolíbení lidé, kterých je mi upřímně líto. Protože něco tak krásného, upřímného a ryzího, jako je poselství toho filmu skutečně stojí přinejmenším za to mu zachovat nějakou úctu a respekt. Ale co já vím, možná mě té úctě naučili právě ,,moji senioři” co o mě celý život pečovali a nakonec i já o ně a né každý má v životě to štěstí tuhle lásku poznat a chápat :) ()

KajusaK

Jako blázen do bucket listu nemůžu dát méně než 5*. Fantastický, motivující film s lehce nepředvídatelným závěrem a přesto hřejivým. ()