Úhel pohledu

Uhol pohľadu

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 90 min

• Lima

„Pete, vrazíme tam neokoukanou časovou smyčku, bourneovskou auťáckou honičku, sympaťáka z Lost a hereckou elitu, která ještě není na odpis a ono to vyjde.“….Vyšlo to tak na jedno zkouknutí a vyšumění z hlavy dříve, než sejdete ze zadní řady schody multiplexu. Ze začátku působí stále opakující se časová smyčka poněkud únavně, ale postupem času dokáže čím dál více zauzlující se děj aspoň trochu aktivovat otupělé smysly unaveného diváka. Krátká stopáž (bez titulků hodina a dvacet) a náhlý konec dokazuje, že rozpočtových 40 melounů na akční pecku opravdu není mnoho :o)(12.5.2008)

Velmi dobré obsazení vedle dynamického střihu a skoro až zběsile rychlého střídání pohledů se dalo očekávat. Bohužel se nedal očekávat počet těchto pohledů na stejnou věc, který ve výsledku tento film dost sráží. Možná vystřihnout jednu dvě postavy a bylo by to mnohem lepší, ale přesto je děj poměrně nečekaný, překvapivý a svižný. Nevím, zda by takto mohl fungovat jako jedna série 24ky, ale moc tomu nevěřím. Jako svižná jednohubka je to opravdu příjemná 90minut se nezastavující jízda, která trochu působí vykonstruovaně, ale to se jí prostě musí odpustit.(17.4.2008)

Nadprůměrná akční blbinka, která ve vás silnou stopu asi nezanechá, za to se na ni dá dívat mimořádně dobře. Zásluhu na tom mají nejenom hezké úhly pohledu z první části, ale hlavně strhující moc pěkně natočený a sestříhaný závěr, který byste asi po první pohodové půlhodince (dá se nazvat atentát na prezidenta pohodou?) nečekali. Inspirace Dvacetčtyřkou je tu cítit poměrně hodně a Dennisu Quaidovi role alá Jack Bauer poměrně sluší. Oproti zmiňovanému seriálu tu chybí jen taková ta chvíle zvolnění, kdy se dostaví frustrace, zajímavější postavičky a propracovanější závěr. Čtyři hvězdičky jsou asi moc, uznávám. Ale taky cítím, že je potřeba ocenit filmaře, který dokáže dát akčnímu filmu spád bez zbytečných pseudocool keců a morálního poselství.(23.11.2008)

Velmi svižná variace na televizní Čtyřiadvacítku. Pseudochytré vyprávění z několika úhlů pohledu nenudí a Dennis Quaid si výdrží v ničem nezadá s Jackem Bauerem. Ve finální honičce sice Travis bojuje s omezeným rozpočtem a zběsilou kamerou, ale je to dobré. Velmi dobré (proč takhle nevypadal Sentinel je mi záhadou, ale zaplaťpánbů za tohle :) (70%)(17.3.2008)

NA HROMNICE O DEN VÍCE se potkává s "24". Nic geniálního, ale prožívat teroristický útok stále dokola mě bavilo, je to správně traumatizující, stejně tak, když se zmanipulované kladné postavy v jednom okamžiku pustí do sebe, plus pár dobrých cliffhangerů a zvratů a celkově slušné tempo. Závěrečná autohonička sice průměr, ale hrdinnému prezidentskému bodyguardovi Quaidovi jsem při ní držel všechny palce, co po těle mám.(15.9.2008)

• - Představitel prezidenta USA William Hurt se před natáčením sešel s Billem Clintonem, aby se s ním o roli hlavy státu poradil. (109)

• - Spoiler: V průběhu finální automobilové honičky, kdy americký agent Thomas Barnes (Dennis Quaid) stíhá teroristy Kenta Taylora (Matthew Fox) a Javiera (Édgar Ramírez), jsou přední nárazníky, světla či kapota jejich automobilů Opel Astra několikrát zdemolovány a následující scéně jsou už opět zcela netknuté. (Awesomer)

• - Když člen ochranky (Dennis Quaid) přijde za šéfredaktorkou (Sigourney Weaver) do přenosového vozu a požádá jí, že by chtěl vidět záznam z kamery, šéfredaktorka pobídne střihače: "Kevine!" Při následujícím flashbacku, i když se jedná o identickou situaci, již šéfredaktorka střihače nepobídne. Záběr byl tedy filmován na dvakrát, i když se jedná o tu samou situaci. (BrianStorker)