Pumpkin

Pumpkin

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2002, 113 min

Ta slečna je pořád k nakousnutí. I v téhle gondole s porouchaným, anebo možná schválně otočeným kormidlem. Bavil jsem se dobře, ale zábavu střídal zmatek a kroucení hlavou. Jako by to psali dva scenáristi, jeden proti druhému. Chvílemi jsem si říkal: to by měli ukazovat děckám na středních školách! Ale pak se to zhouplo někam úplně jinam. Za jedno vidění to stojí, ale kdo neviděl, o mnoho nepřišel. (Leda o krásnou Ch. Ovšem nesvlíkla se.)(24.7.2008)

• Piškotka

Nějak mě nenapadají vhodná slova. Přišlo mi to kýčovité, ty americké holčičí soutěže, ta naivita a strach dokonalých děvčat z kontaktu s nedokonalými postiženými. Christina Ricci na mě působí nepřirozeným dojmem, vypadá jako příšerka. A ta její role, humus. A celkově děj vyznívá nereálně. Ten kluk, do kterého se zamilovala, mi přišel spíše jako tělesně postižený, který to má v hlavě v pořádku, a ne jak je avizováno, že je to "retard". To bych možná pochopila, že by se do něj holčička ze spořádané rodiny zamilovala. Vím, ztělesňoval pro ni hodnotu ryzího a upřímného citu. Ale tomu filmu těžko někdy uvěřím. Je to fantasmagorie.(24.7.2008)

*DVOJICA VS. SVET* Určite je ťažké k filmu zaujať jednoznačné stanovisko, pretože netuším, čo som to vlastne videl. Ak to bola sofistikovanejšia paródia na tínedžerské filmy (tento názor zaznel v mnohých komentároch), pôsobilo by to veľmi trápne, a preto si radšej film interpretujem po svojom. A ako zisťujem, k identickej interpretácii som sa nedopracoval len ja, ale celá skupina ľudí (stačí sa pohrabať v diskusnom fóre k filmu na IMDb). Mnohé vo filme sa zdá byť zveličené, stereotypné a klišovité, ale to, čo sa začne diať v druhej polovici filmu, je ako jazda pod vplyvom drog - rútite sa cez "neskutočnosť", kde prehnané správanie postáv a neuveriteľnosť situácií tu nadobúda takmer rozmery paródie, rozprávky a tej najtvrdšej formy romantického príbehu. Presne táto druhá polovica filmu je predmetom diskusií, možného nepochopenia a výsledného nízkeho hodnotenia. Ale ak som aj film náhodou pochopil správne, vnímam ho ako príliš silný úlet na to, aby som ho dokázal dostatočne oceniť. Verdikt v 1 vete: Nezvyčajný film o nezvyčajnom páre, s niekoľkými situáciami nabádajúcimi k viacerým interpretáciám. 14.02.11(14.2.2011)

• igi B.

Alga Omega Pí(čovina) . . . Svatá prostoto! Co je tohle za >retardovaný< film? Něco tak imbecilně laciného snad ani z tuzemských pisskulturně říčných proudů nevytryskne. Stupidně přehrávající herecké kreace hrdinů hlavních i vedlejších, pokryté patetickou hudbou, mající za účel asi zakrýt celé to ukoptěné NIC... :-( . . . A ten finiš!!! :-o - Vytrerndovaný chlapec Kent coby jasný záporák padá s ve vzduchu(!) vybuchujícím a hořícím autem ze skály, aby záhy promlouval z lůžka ve špitále a poté jakože - s p r a v e d l i v ě - skončil na vozejku a jím ubližovaný klaďák retard Pumpkin mu donese kytičky a poté poplácají se po ramenou a...(!!!) ...nemá smysl dál už ani popel... 8--/ . . . Chvílemi jsem měl až pocit, že si pánové Abrams s Broderem tak trochu dělají prdel, ale bohužel tomu tak asi fakt nebylo. Lze tedy upřimě doufat, že touto pseudohumanistickou křečí oba >umělci< v branži (viz filmografie) skončli. I u >nezávislého< filmu, vyrobeného (možná) s dobrými úmysly není d.m.s.n. místo pro sračkaře a jejich výpotky. - - - P.S. Tak jsem se po dvou dnech od zhlédnutí kouknul na zde přibyvší komentáře a fakt mě to nutí zamyslet se, proč si někteří jedinci tolik snaží vsugerovat, že šlo o parodii a poté tuto tezi i ventilovat bez nějakého relevantního doložení i ostatním. No, snad tomu nakonec i věří... Já tedy subjektivně sebe sama považuju ve svém věku za už trošku ostříleného diváka a s čistým svědomím říkám: "PRAVÁ BLONDÝNA" JE SKVĚLOU PARODIÍ - či spíše satirou na provařená americká témata (tam to zase kupodivu pochopil málokdo (?) ;-), tento film však je bohužel jen citově podbízivou a co se týče invence tvůrců lacině vyžvejkanou nepovedenou srajdou. Tu jednu hvězdičku jsem dal opravdu jen s obrovským sebezapřením, snad jen za ten (jak chci sám věřit!) původně v principu dobře myšlený námět... - - - - - (Poprvé viděno 23.7.2008 na ČT2, komentář zde jako desátý - 23.7.2008, P.S. přidáno 25.7.2008)(23.7.2008)

• jarvis

značně mi to připomnělo moji slohovku s názvem Ze života drůbeže, kterou jsem zplodila ještě na gymplu jako parodii na své dvě "inteligentní" a oblíbené spolužačky. ale na rozdíl od tohodle filmu z té slohovky bylo jednoznačně poznat, že to opravdu JE myšleno s velkou dávnou nadsázky. ale pokud teda nejsem už úplně zdegenerovaná svou školou a nevidím nějaké to poselství už naprosto ve všem, řekla bych, že rozuzlení lze nalézt v úplně POSLEDNÍ VĚTĚ filmu (pro ty, co si tuhle perlu nahrávali a mají chuť si to pustit ještě jednou).(24.7.2008)