• Blazis34

Jarní úklid je velice zajímavé dílo, kterému jsem avšak nepřišel na chuť. Děj takřka jen o problémech ve vztazích v rodině, které se zlepšují díky společné práci mi přišel o ničem. Opravdu zvláštní, místy až uspávající film ve skrytu duše v sobě ukrývá dojemnou přirozenost, ale označení komedie bych opravdu neřekl. Dávám 35%.(20.11.2009)

Amy Adams a Emily Blunt v hlavných úlohách - obe patria medzi moje úplne najobľúbenejšie herečky. No predstava, že tieto dve šarmantné dámy nájdu životné uplatnenie v upratovaní domov mŕtvol, bola pre mňa dosť neuveriteľná. Ale musím uznať, že to bolo nad očakávania. Zaujímavý film s nádychom melancholických spomienok a následných trápení v reálnom živote a pocitov menejcennosti. Veľmi ma potešilo hlavne to, že v ňom nebolo nič akoby nasilu a všetko to bolo také realistické - aj veselé, aj smutné, a zároveň dramatické. Pozoruhodný scenár s viacerými dejovými vetvičkami, ktoré ešte viac pridali na kvalite filmu. Veľmi sa mi taktiež páčilo ako aj uprostred týchto všetkých udalostí si obe sestry k sebe dokázali nájsť cestu dôvery a vzájomného pochopenia.(10.4.2013)

• Rockerman

Jarní úklid je film, který neurazí, ale ani nenadchne. Vcelku zbytečná záležitost. Samozřejmě, že největším vkladem jsou tu obě krásky v hlavních rolích (tedy hlavně Emilka). Tady se spousta lidí naváží (včetně mě) do našich komedií, že nejsou humorné. Tento film je také prezentován, jako komedie, ale vtipu tu také moc nebylo. Celkově to tedy dívatelné bylo, ale většinou to byla nuda.(17.6.2014)

Poměrně příjemné nezávislé drama, které nepřináší do hry nic nového, ale soundtrack je fajn, obsazení vynikající a příběh poutavý. Navíc po shlédnutí se dostanete do vybraného klubu těch, co viděli dobrý herecký výkon od Stevea Zahna:-) Velmi příjemná civilní stylizace, ale kameraman umí vykouzli i hezké atmosférické momentky a trochu těch lidských emocí pro každého. Rose má těžký život, dítě na krku a hluboko do kapsy, tak začne uklízet místa činu, není to žádný med, ale placené to špatně není... 70%(7.1.2010)

Rose byla na stredni skole popularni, ale v produktivnim veku se ji nedari podle predstav. Jako uklizecka si nemuze moc vyskakovat, ale napad zalozit si vlastni firmu specializujici se nejen na uklizeni stop pachatelu na mistech zlocinu ci nahleho umrti potrebuje odvahu a podporu. Ale to by ve sve rodine nesmela mit mladou rozdovadenou a trochu nezodpovednou sestru, podnikaveho tatinka a pozornost vyzadujiciho syna. Hrejive rodinne drama o jedne obycejne rodince ma obrovskou schopnost nadelit divakovi davku dobreho pocitu i z mala, ktere mame. Je nutne se radovat s kazde malickosti, protoze se v nich skryva poteseni. 75%(1.10.2010)

• - Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)