Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rose Lorkowská (Amy Adams – Kouzelná romance) bývala na střední škole kapitánkou roztleskávaček a randila s hvězdou týmu. Teď je jí přes třicet, je svobodná matka a pracuje jako uklízečka. Její sestra Norah (Emily Blunt – Ďábel nosí Pradu) ještě stále žije s jejich otcem Joem (Alan Arkin – Malá miss Sunshine). Ten je obchodník, který se celý život neúspěšně snaží vyvinout návody na rychlé zbohatnutí. Rose touží po tom, aby její syn chodil do lepší školy a finanční nesnáze se rozhodne vyřešit po svém. Přemluví Norah, aby se s ní pustila do zvláštního druhu podnikání – budou uklížet na místech zločinů. Než se nadějí, jsou obě dívky až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších “špinavých” situacích. Jak ale postupují po žebříčku své drsné profese, začínají pociťovat respekt jedna k druhé a vzniká mezi nimi důvěra a blízkost, po nichž vždycky toužily. Díky tomu, že společně vybudovaly tuto svéráznou živnost, poznávají Rose a Norah i radosti a strasti bezvýhradné loajality a vytvářejí přitom lepší budoucnost pro celou rodinu Lorkowských. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (124)

castor 

všechny recenze uživatele

Když nějaký tvůrce uloví takovou sesterskou dvojici, má z poloviny vyhráno. Není divu, že Amy Adams dostává jednu zajímavou hereckou nabídku za druhou a že Emily Blunt plynule přešla od nenáročné produkce (romance/komedie) k silným látkám. Kdysi společně v tomhle nezávislém kusu uklízeli svinčík poté, co si někdo v křesle prostřelil hlavu nebo jednoduše navždy odešel a prozradil to až zápach rozkládajícího se těla o několik dní později. Jedna je svobodnou matkou, která rozhodně nepokračuje v oslnivých „výsledcích“ ze střední školy, kdy měla vysněného boyfrienda i šéfovala roztleskávačkám, druhá se tak nějak hledá, práce jí úplně nevoní a stále bydlí u otce. Svérázná živnost je zase pěkně stmelí. Výsledek je lehce úsměvný, lehce dramatický, lehce ze života. Postavy jsou uvěřitelné, mají co říct, dokonce je i rádi vyslechneme. Nadhodnocené, ale čtyři hvězdy. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Uklízet bordel po vraždách není mým vysněným povoláním, ale na druhou stranu, kdybych dostal slušně zaplaceno, tak bych to klidně vyčistil i s neboštíkem. S tím tedy problém nemám a ranní postavení stožáru na počest obou sester taky rozhodně neskrývám. Jenže jsem se chvílemi celkem kvalitně nudil a má nekonečně bystrá inteligence mi našeptává, že to není úplně v pořádku. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně jeden z mých nej.Emily Blunt je úžasně stylová,přesvědčivá-podle mě celkem zastínila Amy Adams,která hraje takovou nevýraznou puťku.Každopádně příběh je originální,čehož si cením asi nejvíc a hlavně poutavý-občas úsměvné,někdy dojemné až k pláči.Střídání nálad mi vůbec nevadilo a i když film asi neví čím být,zapisuje se do mých top. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Je to zábavný, nikoli ale přímo vtipný, jak by napovídalo žánrový zařazení a děj o uklízení bordelu po sebevraždách a obecně po mrtvolách, spíš se to prezentuje jako čistokrevný drama o životě a je to natočený docela pěkně, herecký výkony skvělý, zejména Amy Adams a Emily Blunt zaujmou a najde se tady i několik silnějších a smutných momentů, navíc díky tomuhle filmu sem zjistil, že sem vlastně geniální, protože na cvičeních se taky nudim a koukám z okna ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Coby žánrové označení by možná stačilo napsat jen ,,americký nezávislý film". Film o obyčejných lidech, jimž se nezdařilo realizovat americký sen, ač by si to právě oni zasloužili abnormálně, stejně jako by si tohle místy úsměvné drama zasloužilo mnohem vyšší hodnocení (jaké se mu třeba dostává na imdb.com, my Čechoslováci jsme k americkému nezávislému filmu asi příliš kritičtí...). Sunshine Cleaning není zrovna přelomovým či revolučním filmem - veze se na dlouhé vlně spuštěné Mendesovou Americkou krásou, která naučila říkat americké filmaře bolestné věci s (hořkým) úsměškem, jeho zápletka není příliš originální, stejně jako prostředí, do kterého nás režisérka Christine Jeffs ve svém filmu zavádí (úklidová firma z míst činu tu byla už třeba v Zametači stop o rok dříve), co ho ovšem dělá silným a velkým, je obrovská míra empatie (což asi bude souviset s tím, že ho natočila žena) - prakticky každé postavě jsem byl schopen věřit, byť by to byla sebemarginálnější...to je vůbec nejpříhodnější označení pro hrdiny tohoto jedinečného filmu - marginální jedinci. Jednoruký modelář, na školní prostředí se neadaptující chlapec, trochu podivínský otec, ale i obě hlavní hrdinky, poznamenané bolestnou absencí v jejich někdejší rodině - to jsou lidé z okraje společnosti, často nepřizpůsobení, neasimilovaní, zneuznaní, ale i nějak výjimeční a jedineční... Je dobře si řádně nastavit optiku, přesně jak to dělá tenhle hluboký a lidský film... ()

Galerie (47)

Zajímavosti (2)

  • Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)

Reklama

Reklama