Jarní úklid s.r.o.

Sunshine Cleaning

Komedie / Drama

USA, 2008, 102 min

Film, který jede jako by od nikud nikam, a přesto mile pobaví. Sunshine Cleaning (v české verzi přihloupě s "s.r.o.") má pro mě dvě vělká plus: Amy Adams a Emily Blunt. Přestože své herecké nadání nechaly tak trochu doma v šupleti, nebyla to až taková katastrofa a vesměs v rámci scénáře slušně odvedená práce. Za všechny účinkující bych vyzdvihl jedenáctiletého mladíka Jasona Spevacka, který byl fantastický a dovedu si představit, že někde dostane mnohem víc prostoru. Samý námět filmu je pak i celkem netradiční, byť tradičně schématický, ale zasazen do neotřelého prostředí, což není vůbec špatné - proč by se vše mělo odehrávat ve vyleštěném velkoměstě, když lze uklízet po mrtvolách v rozpadajících vesnických domcích. Tak nebo tak vydařená oddychovka, která svůj cíl splnila a možná je víc dramatem než komedií. (55 %)(11.6.2012)

• Bobofon

Stále se opakující cimrmanovský prvek očekávání a hned po něm prvek zklamání - ať jde o dialogy, kdy si konverzující osoby náhle v polovině rozhovoru pravidelně přestávaly mít co říct, až po všechny nedotažené dějové linky, např. hledání dcery zemřelé paní podle fotografie - nahozeno, rozehráno, nic z toho, a takhle je to pořád. Toto všechno proloženo urputnou soutěží hlavních postav o to, kdo je nesympatičtější - vítězem jednoznačně malý údajně geniální chlapec, i když i ostatní členové rodiny včetně obou sester se činili. Jedna hvězda za hlavní nápad, který byl ovšem brutálně zadupán pod zem chaotickou režií.(20.6.2009)

Zajímavej námět s netradičním povoláním "uklízeček biohazardu" je trochu upozadněnej,našlo by se tam určitě víc prostoru pro tragikomický situace doplňující obyčejnej život hl.hrdinek. Jinak je děj všední malej lidskej,chvilkama i nudnej, příběh, ničím nevybočující z americký nezávislý produkce. Ale holky byly sympatický a uvěřitelný. (zdá se mi to nebo Alan Arkin poslední dobou nehraje nic jinýho než starý,mírně nerudný otce/dědy s hovězíma nápadama?)(21.2.2018)

Za čtyři, ale jde o hodnocení zcela neobjektivní i v rámci subjektivního pohledu, protože Emily Blunt patří mezi moje velké oblíbenkyně. Myslím, že ji ještě čeká velice slibná kariéra, ale mám-li psát jenom o tomhle filmu, musím přiznat, že mě trochu zklamal. Byl dost zábavný, abych se nenudila, ale nemám ráda až tak otevřené konce. Ještě trošičku bych nechala dopracovat konec a bylo by to perfektní.(28.6.2009)

Lois Laneová a Verdunský Anjel sa snažia zarobiť na zbieraní a čístení zvyškov ľudských tekutín ,ulomkov atď v skutku milým spôsobom a popritom sa znažia zrovnať si to v hlave.Skvele im sekunduje Dedko malej miss Sunshine. Osobne pre mňa veľké prekvapenie ktoré mi ležalo nahraté v Setopboxe skoro 2 roky.(19.1.2019)

• - Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)