Jarní úklid s.r.o.

Sunshine Cleaning

Komedie / Drama

USA, 2008, 102 min

Zajímavej námět s netradičním povoláním "uklízeček biohazardu" je trochu upozadněnej,našlo by se tam určitě víc prostoru pro tragikomický situace doplňující obyčejnej život hl.hrdinek. Jinak je děj všední malej lidskej,chvilkama i nudnej, příběh, ničím nevybočující z americký nezávislý produkce. Ale holky byly sympatický a uvěřitelný. (zdá se mi to nebo Alan Arkin poslední dobou nehraje nic jinýho než starý,mírně nerudný otce/dědy s hovězíma nápadama?)(21.2.2018)

Tenhle film je z těch, co asi vypadají líp na papíře než doopravdy. Dvě holky začnou uklízet po sebevraždách a přitom uklidí hlavně samy v sobě - to je super námět. V realizaci se to ale u mě nepřehouplo přes pocit "jaj, hezké, nezávislé". Možná tam bylo moc vykonstruovaných sladkobolných postaviček, možná málo katarze z příběhu - nevím, ale nějak mě to neoslovilo. Ale pokud budete googlit písničku pod opening sekvencí, tak je to tahle: https://www.youtube.com/watch?v=14XooWvwlQQ(14.9.2015)

Taky jsem dělal v úklidovce (brigádně) ale to, co uklízela Rose Lorkowská je trošku jiný kafíčko. Klobouk dolů, co tahle ženská zvládala v pracovním i osobním životě. Nazval bych to "velké nesnáze malé Rose". Komedie to teda není, spíše drama u kterého se usmějete. Jinak je to celkem pěkný příběh o tom, že si lidi mají pomáhat.....(27.6.2009)

Špatné to opravdu nebylo, ale víc jak tři hvězdičky u mě nemá. Moc vtipu jsem nenašel, takže bych tento film určitě za komedii nepovažoval. Jinak příjemný zážitek, pěkný příběh, sympatické herečky a dobrý jednoruký prodavač :-). Určité kouzlo příběhu bylo znát, jenomže mě nedokázal oslovit způsobem, kterým mě oslovují takové americké filmy. Trochu mě to i mrzí, že jsem během filmu nesdílel moc velké nadšení a úplně si ho nevychutnal.(17.6.2009)

Sunshine Cleaning není tak vizuálně zajímavé, jako předchozí dva režisérčiny filmy, zato má ze všech tří rozhodně nejpotentnější scénář a obsahuje i krásně jemný humor. Doufám, že Christine Jeffs je na správné cestě, a příštím filmem dosáhne konečně nějakého výraznějšího úspěchu. Já osobně bych jí to nesmírně přál. PS: Akorát ten český distribuční název je skoro na žalobu...(5.2.2010)

• - Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)