Zbav nás všeho zlého

Dokumentární

USA, 2006, 101 min

Amy Berg

Paula Zahn (a.z.)

Takéto silné emócie dokáže vytvoriť len sám život. To, že je cirkev mafiánske zoskupenie s jediným cieľom a tým je zarábať vie mnoho ľudí. Mnoho je ale aj tých, ktorý slepo veria jej čistote a dávajú jej obrovskú moc. Moc, ktorá stojí dokonca nad zákonom. Keď sa už chce cirkev tak dištancovať od okolitých svetských vecí, prečo nezaviedla povinnú kastráciu farárov? Niečo na spôsob obriezky v židovstva, s ktorého pôvodne vzišla. Praktiky ktoré sú bežné v podobne hierarchicky fungujúcich drogových organizáciách fungujú aj tu. Nehľadiac na obete z radov zákazníkov obchody frčia ďalej takže nič sa nestalo, nikto nič nevidel a prípadne sa zaplatí mlčanie. Je smutné, že oči mnohým otvorí až rodinná tragédia. Jeden za všetkých, všetci za jedného...koľkých miništrantov skrýva potom vo vatikánskej kopke herr Sweinzinger? Do pekla pôjdu všetci papeženci bez rozdielu! Hnus!(13.12.2011)

V celku zaujimavy dokument, ktory mi priniesol dokonca aj niekolko informacii, o ktorych som ani netusil...Nad samotnou temou sa rozpisovat nema zmysel, pretoze kazdy mame vlastny nazor na zneuzivanie deti hocikym, nie len cirkevnymi predstavitelmi, ktori by mali byt utociskom a nie dierou, ktorou sa naplnaju mnozstva pribehov, ktore zrejme aj tak nikdy vypovedane nebudu. 3,5/5*(20.1.2010)

Katolickou církev beru v součtu za vůbec největší zlořádstvo v dějinách a tady případ O’Gradyho je jen jeden malý současný příklad za všechno. Nic není černobilý a neříkám, že ta instituce nemá na triku i hodně dobrýho, nicméně... m*dat tu bandu dědků s pánbíčkářskou imunitou. A velkou devizou snímku je, že se v něm zpovídá sám obžalovaný. Dobré v kombinaci se SPOTLIGHT.(16.5.2018)

Rovnako ako pri Jesus Camp, zastavam nazor, ze cela otazka katolickej cirkvi by sa mala rieist v Haagu. Kedze to co oni robia, je horsie nez vojnove zlociny. Pri tomto dokumente som plakala ako male decko, zimomriavky mi behali po chrbte a bolo mi zaroven na vracanie. nechcem sa ani len na sekundu vzit do role rodicov a deti, ktori verili knazom. A doplatili na to tym najhorsim sposobom.(20.2.2008)

Na rozdíl od pohádek dokumenty obvykle nekončí happy endem... Co je vlastně horší? Pedofilní kněz, kterej zneužívá své důvěryhodnosti, nebo banda černoprdelníků, která ho bude krýt a chovat se k lidem jako kreténi? Každej normální člověk už dávno ví, že církev je jen mafie :) Tento film by se měl promítat na základních školách...(17.8.2011)