poster

Zbav nás všeho zlého

 • USA

  Deliver Us from Evil

Dokumentární

USA, 2006, 101 min

Režie:

Amy Berg
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Romario
  ****

  Pokrytectví katolických pohlavářů, které sahá od kněžích, přes biskupy až po papeže. Celibát, který byl zaveden z ekonomických důvodů, aby církev nepřicházela o majetek, protože ten by po smrti kněze zůstal jeho ženě a dětem, zapříčiňuje to, že sexuální pud si vybíjejí tím nejméně vhodným způsobem, na dětech. Že je to až v tak masovém měřítku, je obludné. Že se vše ututlává a nikdo nic neřeší, je trestuhodné. Překvapilo mě, že ten pedofil měl odvahu jít před kameru a otevřeně o tom vyprávět, přemýšlet o tom. Chyba je v církvi, jakožto v instituci, jistě ne ve víře samotné.(26.3.2015)

 • lillien
  *****

  Výborný dokument pro všechny pitomce, co se o vánocích ženou na půlnoční do "svatostánku" firmy, která by si klidně mohla na pokladničku u vchodu, kam jí důvěřivé tety bez špetky zdravého rozumu nahážou dvacetikoruny, nechat vyrýt velkým písmem.: Přispějte na právníky největšího homo a pedofilního klubu na světě. Tak pokud si ještě nejste úplně jisti, jak to v takové Vatikánské cosa nostře skutečně chodí, přijměte místo a sledujte. Desetitisíce obětí a svědků sexuálního obtěžování a násilí páchaného těmito "božími služebníky“ vám ve finále jistě budou vděčni, když si jako my o štědrý večer místo pomateného blábolení v kostele při svíčkách raději doma luxusně heterosexuálně zašukáte.(16.12.2011)

 • KrestanFilms
  ***

  Dokument zpovědi jednoho katolického faráře zneužívajícího děti. Mám k tomu hodně co říct, ale omezím se... V prvé řadě, jak bylo zmíněno i v dokumentu - celibát je výmysl lidí, ne Pána. A protože sexualita patří k lidské přirozenosti, přirovnal bych toto nařízení k nastavené noze - přímo vybízí ke klopýtnutí... V druhé řadě - člověk nebyl stvořen dokonalý, k tomu se z Boží milosti propracováváme. Tudíž bych to nenazval ani tak selháním církve, jako spíš selhání jednotlivců (k čemuž ale nastavenou nohou v mnoha směrech napomáhájí lidské doktríny v dané církvi) Jeden má problém s pudy (sex) druhý s egem (kariéra) třetí s chamtivostí (majetek, peníze) atd. Bůh není násilník, takže dokud si to samí oni jedinci nepřiznají a nepoprosí Pána o pomoc, nechá jim to... V třetí řadě - k filmu - je sice pěkné, že se poškození snaží bojovat za (světskou) spravedlnost. Ale tím, že svou negativní zkušeností zavrhli nejen církev ale i Boha (viz jejich slova) tak neví, že jejich boj je předem prohraný. Protože: Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy. (Efezským 6:12) Zbytek si ponechám pro sebe... Jen ještě podotknu, že nejsem katolik a nechci se tím zastávat tohoto "náboženství" , psal jsem o problému obecně...(19.7.2012)

 • Lulu13
  ****

  Ťažko tento dokument objektívne ohodnotiť, keďže obsah naozaj rapídne prevyšoval formu. Musím ale povedať, že z Olivera O´Gradyho, farára, ktorý sa aj pri spovedi o ním zneužitých deťoch dokáže priblblo usmievať, zalizovať sa či žmurkať do kamery sa mi dvíhal žalúdok. Pri podobných smradoch pomôže naozaj len kastrácia. Rovnako ladených dokumentov by malo vznikať viac a následne ich šíriť ako mor. Cirkev je jedno z najväčších ziel a je smutné, koľko ľudí jej stále slepo verí, bohužiaľ často na úkor tých najnevinnejších...(2.6.2013)

 • AngelAngie
  ****

  Už dlouho jsem neměla u dokumentu takhle rozporuplné pocity, že jsem si na jednu stranu říkala, že je to látka neskutečně zajímavá, ale svým zpracováním mě to prostě nutí snižovat chválu. Zpracování je opravdu, jak bylo několikrát napsáno, otřesné. Někdo by řekl průměrné, toporné, já říkám otřesné. Kamera nezáživná, chování oného pachatele až šokující, kdykoli se usmál, měla jsem chuť ho praštit, takže nemůžu hodnotit hvězdičkami zpracování, tím by získal maximálně jednu. Ale budu hodnotit látku, jenž byla zpracována a to je jasných 5, bez debat. Jak je v mnoha filmech omíváno, že otcové, faráři, kněží, jsou vysazeni na malé děti, tenhle dokument mi opravdu otevřel oči a ukázal mi to v reálu. Odečítám hvězdu lítosti a dávám počet, který dávám.(7.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace