Zbav nás všeho zlého

Dokumentární

USA, 2006, 101 min

Amy Berg

Paula Zahn (a.z.), Joseph Ratzinger (a.z.), Roger Mahony

Kdy už lidi konečně přestanou být debilové a přestanou poslouchat a přiživovat ty nelogické,pokrytecké žvásty?Obzvlášt když jim je předkládají zkorumpovaní,bezpáteřní,darmožroutští a ještě k tomu úchylní (!!!!) hajzlové v čele s tím šaškem ve Vatikánu.Mě prostě pod pojmem církev vyskočí pojem zlo.Jenom at je žalujou a dřou z peněz (nakradených do poslední mince).Téma je za 5,zpracování na 3.PS:Kdyby toho ten hajzl litoval tak by spáchal sebevraždu.Že má vůbec tu drzost lézt před kameru.Hovado!!(23.3.2010)

Pokrytectví katolických pohlavářů, které sahá od kněžích, přes biskupy až po papeže. Celibát, který byl zaveden z ekonomických důvodů, aby církev nepřicházela o majetek, protože ten by po smrti kněze zůstal jeho ženě a dětem, zapříčiňuje to, že sexuální pud si vybíjejí tím nejméně vhodným způsobem, na dětech. Že je to až v tak masovém měřítku, je obludné. Že se vše ututlává a nikdo nic neřeší, je trestuhodné. Překvapilo mě, že ten pedofil měl odvahu jít před kameru a otevřeně o tom vyprávět, přemýšlet o tom. Chyba je v církvi, jakožto v instituci, jistě ne ve víře samotné.(26.3.2015)

Keďže som katolík a v Boha verím, je pre mňa ťažké počúvať, že tí ľudia stratili vieru a cirkev považujú za zbytočnú alebo zlú, napriek tomu, čo sa im stalo. Avšak dá sa to z ľudského hľadiska chápať. Čo sa nedá chápať je postoj kardinálov a vysokého vedenia cirkvi k týmto otázkam. Zatĺkaním iba vyrobili väčšiu nedôveru, umožnili ďalšie sexuálne delikty a umožnili mnohým násilníkom behať si voľne po slobode a ubližovať druhým. O tejto veci treba hovoriť, nie ako sa ukázalo napríklad na tomto filme, že prekladali kňaza a ten si bez toho, aby niekto poznal jeho minulosť páchal zločiny. Pedofília a homosexualita sú zvrátené úchylky, aj keď osobne aj občas nad týmto svojím uvažovaním pochybujem a je o to horšie, ak je to spojené s násilníkmi a naviac v cirkvi, tam kde by mali zastupovať Boha na Zemi, mali by ísť príkladom. Tento dokument bol dobrým krokom, bol zaujímavo prepracovaný, no mohol byť viac, jedná sa tu totiž o veľkú tému, ktorá je svojím obsahom široká a tiahne sa stáročia. Viete, cirkev dokáže ľudí exkomunikovať za rôzne činy, čiže majú akoby nemožnosť sa dostať do neba, čo stále trocha nechápem, keďže rozhodovať o tom bude iba Boh. Taktiež to, či ste boli veriaci alebo nie, tým pádom nemusí hrať najväčšiu rolu, aj keď sa zdá, že je to podstatné najmä u tých, ktorým sa taká príležitosť spoznať dané náboženstvo naskytla. Nemyslím si, že kresťanstvo a cirkev nás ľudí sú len pravidlá, nemyslím si, že treba mlčať a držať krok, tak ako bolo povedané vo filme, pravý katolík je revolucionár, nebojí sa bojovať za správne veci, nebojí sa ťažkým veciam postaviť čelom a to je mi vlastné. Kristus sa mal nahnevať iba keď vstúpil do chrámu, ako bolo povedané vo filme, teraz to neviem isto, či to bolo iba vtedy, ale je to akýsi symbol toho, že medzi nami ani v tejto hierarchii nie je všetko v poriadku a vina spadá na viacerých. Najmä bývalý pápež Benedikt XVI. si za to vypočul veľa kritiky, pretože mal možnosť s tým niečo robiť ešte keď bol len kardinálom, či neskôr, samozrejme aj Ján Pavol II. si za to určitú kritiku odniesol, lebo aj keď sa k nemu možno všetko, možno veľa, či len veľmi málo nedostalo, tak bol v jej čele tu na Zemi ako osoba zastupujúca Boha a preto jednať starými zvykmi bolo zlé. Nastal tu odliv kresťanov, nárast nedôvery, strata viery a nehorázne sumy vyplatené na odškodnom, na ktoré sa zbierali katolíci po celom svete. Od roku 2006 a s nárastom podobných výpovedí sa začalo konať intenzívnejšie, ale stále to nie je najlepšie, aj keď už sa aj samotní pápeži ospravedlňujú a jednajú rázne najmä u ľudí, ktorí sú duševne chorí a dostali sa na určité funkcie. Je mi tých obetí ľúto, tento dokument je účelový, čiastočne svoju úlohu splnil, no mohol sa na to pozrieť viac a aj trochu obšírnejšie, aby to nevyznievalo tak, že Boh neexistuje, lebo mi ľudia si navzájom ubližujeme a on do toho nechce zasiahnuť nami viditeľným povrchným spôsobom. Napríklad, že niekoho nepostihne infarkt alebo ho netrafí blesk alebo niečo podobné, či že sa niekomu niečo prisnije, či dostane vnuknutie a rázom všetko toto, čo sa deje napríklad na malých deťoch zastaví. Skúste sa na to pozerať s nadhľadom, aj keď tu je ťažké niečo také, lebo tí ľudia ozaj trpeli a sú obete. Ľudia by mali prestať byť poslušné ovce pri nesprávnostiach, mali by sa ozvať a bojovať, no nestrácať vieru a mimochodom pýtam sa, vyšetrovacie orgány štátov robili čo? Delikty treba nahlasovať a vyšetrovať, kňazi predsa nie sú imúnny tunajším zákonom, veď prečo by takých nemali poslať do väzenia, dokonca aj keď sa zločinov dopustili v inom štáte, ale ten delikt je trestný aj v štáte, do ktorého utiekli. Názov dokumentu je dobrý, tiež ma mrzí, že to niektorí zobrali ako možnosť kopnúť si do cirkvi, do kresťanov, do viery v Boha, aj keď mnohí ani nevedia, aký zmysel má ich život vo vesmíre, z kade sú a kam smerujú. Želám vám všetkým mier, lásku, odvahu, silu a chápavosť.(25.5.2013)

Rovnako ako pri Jesus Camp, zastavam nazor, ze cela otazka katolickej cirkvi by sa mala rieist v Haagu. Kedze to co oni robia, je horsie nez vojnove zlociny. Pri tomto dokumente som plakala ako male decko, zimomriavky mi behali po chrbte a bolo mi zaroven na vracanie. nechcem sa ani len na sekundu vzit do role rodicov a deti, ktori verili knazom. A doplatili na to tym najhorsim sposobom.(20.2.2008)

Jsem rád, že něco takového vzniklo a že se konečně o tom mluví. Navrhuji zrušit katolickou církev. Právě pro tohle nesnáším tu posrasnou církev, pro to pokrytectví, lež a nepříspúsobení se dnešní době po stránce názorů. Taky jsem měl špatné skušenosti / né znásilnění/ a znám faráře kteří žijou dvojím životem a přijde jim to normální, tak mluvím i za sebe. Za tohle na doživotí zavřít a naordinovat znásilnění 5x denně. Boha si nosím v sobě a nepotřebuji k tomu někoho komu budu říkat u spovědi kolikrát a s kým.Už je vidím jak jen co si to vyslechnou utíkájí celý nažhavení za tu jejich kadibudku / spovědnici/ nebo zrovna na někom kdo je poblíž.Což může být i vaše dítě.Tak pozor, nejen ženská sukně může zradit. :-)(23.10.2007)