Zbav nás všeho zlého

USA, 2006, 101 min

Amy J. Berg

Paula Zahn (a.z.), papež Benedikt XVI. (a.z.), Roger Mahony

Amy J. Berg

Zpracování tohoto dokumentu není úpně nejlepší (dabing) ,ale to o čem dokument pojednává je vystiženo velmi dobře.Nedokážu si představit jaké to je, být v kůži rodičů zneužívaných dětí (zneužívaná 5ti letá holka,proboha !!!!) nebo dokonce obětí samotných.Nejvíc mě,ale dostal konec, kdy se dozvíme že ( vrchní válečný štváč a masový vrah -moje pozn.) G.W.Bush na žádost Vatikánu zaručil papeži Benediktu XVI. imunitu před stíháním v USA ,které bylo vedeno z důvodu obvinění " ze spiknutí za účelem utajení pohlavního zneužívání."Hnus,hnus,hnus..Na to člověk ani nemusí být konspirační teoretik....(6.1.2012)

V poho docu -ment, vlastne o tom, ako jeden stary dedek (a je ich o par stoviek viac) asi "trocha zle pochopil" biblicku hlášku: "Milujte a množte sa " A pomylil si pohlavie a vek osôb ( mnohí to robia este do TERAZ). Niektorí by si zasluzili poriadnu po prdeli trstenicou , take veci sa nerobia.no. Je pravdou že snimok niekoho šokuje, niekoho naserie,niekoho rozosmeje, a niekomu sa bude chcieť až plakať,aká je dnes nespravodlivosť v tomto svete. Cirkev= mafia. Dakujem , neprosím.(9.7.2015)

Odjakživa zastávám názor, že víra v Boha nemá s církevním mocenským konglomerátem, založeném na vyvolávání strachu a pocitů viny v lidech, nic společného. Je mi líto všech, co potřebují, tuhle berličku. Protože to není berlička, ale nenasytná a krvelačná chobotnice, schopná ve jménu vlastní moci a vlivu, čehokoliv.(19.3.2013)

Oliver O'Grady bol kňazom vyše 30 rokov. Počas tejto dlhej doby hlásania dobra, lásky či porozumenia, znásilnil vyše 100 detí. Arcidiecéza ukončila jeho konanie svojským spôsobom. Presunula ho na inú farnosť, kde od začiatku mohol páchať to, s čím prestal v predchádzajúcom "kraji". Tento dokument je "úprimnou" spoveďou muža v rúchu, ktorý páchal činy nad ktorými sa rozum zastavuje. Vyobrazuje úprimnú spoveď ľudí, rodín, ktoré s ním prišli do styku v "dobrom i zlom", ale aj postoj samotného Vatikánu. Je len na Vás ako sa na danú vec pozriete. Každopádne - Boh s týmto nemá nič spoločné. Alebo, jedine - že by nebol.(29.1.2014)

"BOH NEEXISTUJE." Z celej cirkvi a jej predstaviteľov, ktorí sa cítia povolaní komentovať a morálne nálepkovať ľudí tak ako im hovorí ich obmedzený mozog, sa mi dvíha žalúdok už dlhšie. Toto však bolo niečo neuveriteľné. Po všetkých stránkach. Silné a smutné. A vidieť tie úlisné, prasačie ksichty kňazov, ktorí o celom zneužívaní vedeli a priamo na kameru klamali až sa im z huby prášilo, bola už len poriadne trpká bodka za všetkým tým hnusom.(31.8.2014)