Reklama

Reklama

Led Zeppelin: The Song Remains the Same

  • Velká Británie The Song Remains the Same (více)
Trailer
Dokumentární / Hudební
Velká Británie / USA, 1976, 137 min

Hardrockoví LED ZEPPELIN, jejichž mix dráždivého blues a kousavého rocku je katapultoval do pověstného chrámu světové hudby, vás vezmou na strhující cestu. Tento film zachycuje legendární koncert kapely v Madison Square Garden roku 1973 včetně scén z jejich soukromí prolínajících se s jejich vynikajícím vystoupením. Syrový vokál Roberta Planta, riffy Jimmyho Page, rytmy basisty Johna Paula Jonese a bubeníka Johna Bonhama dávají dohromady jedinečnou hudbu – v klasických skladbách jako Stairway to Heaven, Dazed and Confused, Whole Lotta Love a mnoho dalších. Nikdo nejde dál než Zeppelini! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

Doldus 

všechny recenze uživatele

Nesejde na tom, že dokument obsahuje mnohdy prapodivné "snové" sekvence. Nesejde na tom, že celkové zpracování není na mistrovské úrovni, ani na tom, že záběrů ze zákulisí je tu poskrovnu. Tohle je přeci kurva Led Zeppelin, nejlepší rocková kapela na světě! A ano, tohle není úplně objektivní hodnocení. ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Kdyby šlo čistě jen o záznam koncertu v MSG v roce 1976, nemělo by to chybu, a bylo by to za 5, ale dojem z toho vystoupení dost hatí ty pro mě dnes naprosto nepochopitelné hrané pasáže, které tu jsou zcela zbytečné a samoúčelné. Beru to tak, že v tý době to asi mělo působit avantgardně či jak (srovnání s Magical Mystery Tour Beatles se nabízí hned), dnes už to působí jen trapně. Geniální hudba nepotřebuje žádné berličky, vystačila by si sama. Vystoupení perfektní. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Jsem nucen dát tři hvězdy. Led Zeppelin a jejich hudba mi nic neříká, čekal jsem tak alespoň dobře natočený dokument. Jelikož mi ale po proklikání písní, které tvoří 90% materiálu zbyly jen kusé nahrávky chvil mezi koncerty a nic neříkajících úvodních deset minut, nezbývá mi než hodnotit takhle. Alespoň mi to rychle uběhlo a ze dvou hodin bylo deset minut :). ()

bidja 

všechny recenze uživatele

Do prohlédnutí tohoto snímku jsem Led Zeppelin vnímal jako legendu, která mě minula, ale po té co jsem tento snímek na vesnici, v sále, na plátno o rozměrech 3x3m, s ozvučením zábavové kapely, promítnul starším bigbíťákům, kteří u toho křepčili jako by byli v Madison Square Garden, si mě Cepelíni definitivně získali. V atmosféře jakoby koncertu byly zvláště vizionářské vsuvky úplně o něčem jiném než doma u televize. ()

Driscoll 

všechny recenze uživatele

98 % --- [DVD] --- Song Remains The Same vznikl cíleně jako film pro kina. Je to záznam sestříhaný ze tří koncertů z Madison Square Garden roku 1973 (a Zeppelini museli kvůli záměru režiséra nosit na všech třech koncertech stejný hadry, z čehož moc nadšení nebyli), a je to úžasný doklad toho, jak byli Led Zeppelin úžasní v dobách své největší slávy. Přestože Led Zeppelin DVD má určitě mnohem větší vypovídací hodnotu o jejich kariéře jako celku (a obsahuje mimo jiné velmi kvalitní záběry, které nejsou na Song Remains The Same použity), tohle dílo má v sobě nepřekonatelné kouzlo, a i díky němu jsem začal Zeppeliny zbožňovat. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (11)

  • Dokument byl kompletně financován z "kapes" členů kapely. (HellFire)
  • Film bol dokončený na začiatku roka 1976 s vyše 18 mesačným oneskorením. Na newyorkskú premiéru kapela Massota nepozvala, ale ten sa napriek tomu v hľadisku ocitol. Lístok si údajne kúpil ako bežný divák. Behom prvého týždňa v amerických kinách zarobil film 200 tis. dolárov a do konca roku 1977 boli tržby takmer 10 mil. dolárov. Až do vydania 2DVD Led Zeppelin v roku 2003, The Song Remains the Same bol jediným oficiálnym koncertným dokumentom skupiny. (hlavicka19)
  • Filmové sekvencie z letiska, kde členovia kapely vystupujú z ich privátneho lietadla The Starship (prestavaný Boeing-720, ktorý spoločnosť Contemporary Entertainment v 70. rokoch krátkodobo prenajímala mnohým hviezdam showbiznisu a športovým tímom) a presun na koncert v kolóne limuzín, sa filmovali 24. júla 1973 v Pittsburgu pred príchodom na koncert na štadióne Three Rivers Stadium. (hlavicka19)

Reklama

Reklama