Led Zeppelin: The Song Remains the Same

Led Zeppelin: The Song Remains the Same

(Velká Británie)

Dokumentární / Hudební

Velká Británie / USA, 1976, 137 min

98 % --- [DVD] --- Song Remains The Same vznikl cíleně jako film pro kina. Je to záznam sestříhaný ze tří koncertů z Madison Square Garden roku 1973 (a Zeppelini museli kvůli záměru režiséra nosit na všech třech koncertech stejný hadry, z čehož moc nadšení nebyli), a je to úžasný doklad toho, jak byli Led Zeppelin úžasní v dobách své největší slávy. Přestože Led Zeppelin DVD má určitě mnohem větší vypovídací hodnotu o jejich kariéře jako celku (a obsahuje mimo jiné velmi kvalitní záběry, které nejsou na Song Remains The Same použity), tohle dílo má v sobě nepřekonatelné kouzlo, a i díky němu jsem začal Zeppeliny zbožňovat.(18.5.2007)

Záznam z koncertu je stylově zkombinovaný se vším, co patří k atmosféře 70. let: Návrat k přírodě, jednoduchost a z dnešního pohledu příšerná alternativnost. Ve způsobu oslavy prvků z nejrůznějších dějinných epoch už jakoby začínala 80. léta... A v tomto smyslu - sledování kulturního vývoje - jsem si film ráda užila.(22.2.2015)

Jasně, našlapanost našlapaná. Co jiného? Zážitek. Co z toho, že je videoklip k Rain songu s Robertem trapný až to praští, když se vám z krásy té hudby klepou kolena? Ne tak hutné a zajímavé jako nový dvoudiskový skvost, ale přesto jedna z cest, jak aspoň nahlédnout do historie a naživo si vychutnat čtyři chlápky, kteří definovali žánr hard rocku.(17.5.2007)

Velkolepé a naprosto famózní představení rockových titánů v plné, čarovné kráse. Hrůza vůbec pohledět na rychlost prsťíků neprůstřelného Jimmyho " narodil jsem se s kytarou v ruce" Page. Každý člen Zeppelinů je kouzelníkem ve svém oboru a spolu tvoří jednu z nejvlivnějších, nejnepochopitelnějších a vůbec nejlepších rockových skupin historie.(14.7.2009)

Týmto koncertom sa ukončila zaujímavá kapitola scény Led Zeppelin. Síce to nie je to najdokonalejšie dvd, ktoré som videl, výborne to skutočne je. Keď si tak zoberiem, kapela si to mohla dovoliť natočiť takýto film. Film skrýva v sebe všetky témy, kde bola postavená hudba vo 7. rokoch (nie mafiánstvo). Zvuk kapely je buď na dvd, cd alebo, lp parádny. Dobrý výber setlistu, dobre vyvážené pesničky, a to ako nasledujú za sebou. 4 neoddeliteľných muzikantov. /85 %/(28.2.2017)

• - Film je sestříhán z posledního koncertu turné, a tak je znát na členech kapely únava. (jirkis)

• - Led Zeppelin věnovali všechny peníze z prodeje vstupenek a následných párty večírků nadaci "Save the Children". Jen premiéra dokumentu v New Yorku 19. října 1976 tak nadaci přinesla 25 000 amerických dolarů. (HellFire)

• - Štáb měl v plánu natočit více scén z amerického turné z roku 1975, zpěvák kapely Robert Plant a jeho rodina však utrpěli zranění při automobilové nehodě na Rhodosu v Řecku, proto bylo turné zrušeno. (HellFire)