poster

Hotaru no haka (TV film)

 • japonský

  火垂るの墓

 • anglický

  Grave Of The Fireflies

Drama

Japonsko, 2005, 148 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • Sysel_CZ
  ****

  Největším záporem Hotaru no haka je bezesporu fakt, že nikdy neměl vzniknout; původní film je jednoduše neopakovatelný a chtě-nechtě, každému, kdo jej viděl, bude televizní verze připadat jako slabý odvar z Takahatova veledíla. Ale v podstatě je všechno takové, jak má být - přiběh zůstal, smysl také. Atmosférou sice nedosahuje stavů jakých by mohl, ale co v mých očích zvedlo hodnocení celku byl závěr, který všem připomene, že i když je příběh fikcí, znázorňuje krutou realitu.(27.10.2007)

 • Vavča
  ****

  Film zobrazuje velmi věrohodně realitu civilního života zasaženého válkou, válka bere samozřejmé věci, mění charaktery lidí k horšímu dokonce i mezi nejbližšími. Pořád se nemohu srovnat s hlavní myšlenku filmu, který zároveň ukazuje rozdílnost povah a hodnot mezi Evropany a Japonci, výmluvnější svědectví a příklad by se těžko našel. Po první polovině, která je snad až příliš okatá a efektní, přichází ovšem tvrdá změna, která mě usadila. Válka není zase tak daleko milé děti a někde ještě neskončila...(23.9.2010)

 • Tsuki
  ****

  I když to tak zpočátku možná nevypadá, na TV film je to hodně povedené. Jde vidět, že se Japonci při příležitosti 60. výročí konce Druhé světové války opravdu snažili a i s malým rozpočtem se jim podařilo vytvořit film, který se vážně nemusí stydět za to, že přejal příběh od tak slavného díla, jakým bezesporu je Hotaru no haka studia Ghibli (1988). Kvalit původního anime to sice samozřejmě nedosahuje, ale má to několik hodně povedených scén a během 148 minut vás to dokáže vtáhnout do válečné atmosféry v Japonsku. Krom toho, hlavní postavy (Seita a Setsuko) byly i vzhledově vybrány téměř přesně, pokud si vzpomeneme na tyto postavy v anime. A ona malá holčička (Sasaki Mao) mě svým výkonem v roli Setsuko dojala stejně, jako mě tato postava dojala v anime. Kdo by to byl do takové dívenky řek... Navíc, přestože příběh už není originální, nejedná se pouze o hranou kopii původního díla. Film zobrazuje tíhu války ještě trochu jinak, i s odkazem na současnost. A to rozhodně není špatné - právě naopak. ~(4,0)~(13.3.2011)

 • Folpa
  ****

  Krásný ale smutný film o tom, jak válka změní lidi a samozřejmě, jak je válka naprostá hloupost...(31.7.2011)

 • vercinek
  ***

  Viděla jsem nejdříve oriiginál a to byla chyba. Tento film bezesporu má něco do sebe, hraje přesně na ty noty, co má. Dala bych i vyšší ohodnocení. Ale v porovnání s originálem, jsem zde necítila tolik emocí, a hlavně ta atmosféra nebyla tak silná a podmanivá. I některé scény mi přišly poněkud vyumělkované, jen aby splnily účel. Každopádně stojí za shlédnutí!(24.3.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace