Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mít za rodiče přerostlé, nenapravitelné hippies, to jednoho poznamená na celý život. Už to jméno, s nímž jej vypustili do světa! Nebo dívčí šatičky, v nichž malého chlapce přivede matka první den do školy, aby tak "nabourali vžité představy o sexualitě"... Žádný div, že celá další léta, poznamenaná šikanou, výsměchem a pohrdáním spolužáků se pro Placida stanou jedním velkým utrpením. Ještě že je tu Gemma s IQ na hranici geniality, kamarádka nejvěrnější, která dovede ocenit jeho pravé já. Jeho skvělé nápady, jeho inteligenci a vtip. Jenže co je to všechno platné, když svět přeje normálu, průměru. A kdo v něm chce uspět, nesmí se vymykat. V žádném směru... Ztřeštěnou komedii o mládenci, pracně hledajícím své pravé místo v životě, natočil Tony McNamara podle své vlastní divadelní hry. V titulní roli se českému divákovi představí Ben Lee, zpěvák, který svou úspěšnou hudební dráhu začal v pouhých patnácti letech a pro něhož je tento film hereckým debutem. Do dalších rolí ovšem obsadil režisér zkušené herecké matadory, z nichž vynikají především Miranda Richardsonová a Garry McDonald v půvabných kreacích Placidových ujetých rodičů. Snímek získal řadu australských filmových cen nejen od kritiků, ale i od diváků (na MFF v Melbourne byl např. označen za nejlepší celovečerní film). (Видео Элемент)

(více)

Recenze (71)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Málo známý, ale milý filmový kousek od protinožců na často se vyskytující téma střetů nekonformního jedince se společností. Nápaditý snímek s řadou hlášek a humorných situací líčí dospívání a citové dozrávání jednoho mladíka poznamenaného netradiční výchovou rodičů a " zatíženého " vyšší inteligencí, kreativitou a analytickou zchopností. To, co je v určitém prostředí nevýhodou a hrozí šikanou, může se na jiném místě stát východiskem pro zářivou kariéru, ovšem cena bývá veliká... Nejlepší byly dialogy Placida s jeho šéfem, který se kdysi nechal v podobné situaci " ochočit "systémem a ve svém talentovaném podřízeném se prostě vidí... Předností McNamarova filmu je nadhled a absence moralizování. Film vhodný jak pro intelektuály tak pro ty, co se jen chtějí pobavit. Celkový dojem: 90 %. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Nebuďte další cihlou velké zdi, buďte tím, kým vám je přirozené být… horší když to sami nevíte. Prapodivně nazvaný film s ještě prapodivnějším českým překladem dokazuje, že v Austrálii mají nejen klokany a koaly, ale také ujeté komedie. Tak trochu po vzoru Napoleona Dynamita pojatý příběh, který vlastně nemá pořádný příběh a svým charakterem připomíná spíše nějaký sitkom, akorát s větší koncentrací těch skutečně vydařených vtipů. Neobyčejný mladík se snaží začlenit do společnosti, objevit své pravé já, pochopit své rodiče, najít si holku a při tom všem se pokud možno nenechat umlátit svými spolužáky ze střední. Roztomilý je jeho nástup do nového zaměstnání („Můžeš si vybrat barvu židle. Máme černou. Ve dvou odstínech“) a následná hra na rodinný život („Neměl bys s kolegy hrát squash nebo sledovat porno?“). Film se celkem úspěšně vyhýbá nějakému moralizování, možná až příliš urputně, neboť při všem tom smíchu už jaksi nezbylo místo na emoce a vlastně mi bylo lhostejné, jakým směrem se Placidův osud bude ubírat. Některé hlášky budou bezesporu ještě mnohokrát citovány („Leni Riefenstahlová by měla radost“), ale pochybuji, že se z Placida stane podobně kultovní záležitost jako zmíněný Napoleon, který je sice méně vtipný, zato víc „na hlavu“. Tohle totiž i přes veškerou snahu lišit se místy připomínalo „jenom“ necenzurovanou verzi Meet the Fockers se scénářem upraveným Woodym Allenem. 65% Zajímavé komentáře: svik, Džejkop ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nenápadná australská komedie o zmatenosti dospívání, jenž přehnaným filozofováním ve druhé půli ztrácí dech jak ostravský havíř s rozedmou plic při výstupu na Matterhorn. Z mého úhlu pohledu je v životě často nezbytné plavit se po proudu a přitom všem se držet kréda toho nejpovolanějšího mořeplavce ze všech, špenátumilovného námořníka Pepka: „I Yam what Yam!“ ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Muhehe. Rebel Placid Lake je přesně ten typ filmu o kterém si myslíte, že to bude krávovina dne a nakonec se z toho vyklube překvapení týdne (nebo měsíce?). Moc se mi líbila role Mirandy Richardson, která byla fakt ujetá a Placidovo táta byl taky hustej. Cena za nejlepší film na MFF v Melbourne je určitě zasloužená. 89,9% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Táto intelektuálne ladená kvázi-paródia na všetky americké teen movies je neskutočnou absurditou. Všetky zvrhlé teenagerské filmy posledných rokov dostávajú týmto filmom poriadne na frak a i keď sa nejedná o parodovanie žiadneho konkrétneho, ten výsmech je tu citeľný. Dobré nápady a hlášky sršia každú chvíľu a tú skromnú hodinku a pol som si užil. 80%. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama