Letecké katastrofy - Série 4 (série)

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2007, 8 h 20 min (Minutáž: 50 min)

Komentáře uživatelů k sérii (5)

Neodmysliteľnou súčasťou medzinárodnej leteckej dopravy sú bohužiaľ aj nehody. Väčšinou majú fatálne následky pre pasažierov aj posádku lietadla. Desivé katastrofy pri ktorých vyhaslo mnoho životov. Každej takejto tragédii predchádza sled udalostí, ktoré ju zapríčinili. Od technických problémov, nepredvídateľného počasia až po zlyhanie ľudského faktora. Dobre spracovaný kanadský televízny dokumentárny cyklus analizuje a odhaľuje príčiny leteckých nehôd. Zrozumyteľne ozrejmuje "Letecké katastrofy IV.". ***(15.4.2018)

Predpokladám, že som videl aj túto sériu Leteckých katastrof, lebo pri pohľade na to, koľko sérií s koľkými epizódami bolo nakrútených sa ma zmocňuje nadšenie nad tým, že vôbec nejaké lietadlá dokázali pristáť a nezrútiť sa.(4.10.2015)

Lidsky faktor...(17.12.2014)

Než to s váma sekne budete vědět, že někdo zapomněl zakrytovat pitotky nebo pozapomněli při výpočtu nosnosti stroje vzít do úvahy vliv odmrazovacího systému na tah motorů. A akcionáři leteckých společností dávají povinně pět hvězd a navrhují na Oskary.(27.3.2016)

Nemám čo dodať. Opäť ďalšie skvelé pokračovanie môjho obľúbeného seriálu...(18.6.2012)