Letecké katastrofy (TV seriál)

Vyšetřování leteckých neštěstí

Vyšetřování míst neštěstí

• Česko

Speciální zpráva o vyšetřování leteckého neštěstí

• Kanada

• Austrálie

Air Crash Investigations

Air Emergency

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2003–2020, 158 h 20 min (Minutáž: 50 min)

James Murray, Dylan Ramsey, Michelle Arvizu, Nick Abraham, Mike Realba, David Sparrow, Russell Ferrier, George D'Amato, Donald Burda, Phillip MacKenzie, Hrant Alianak, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Sally Golan, Norman Yap, Barbara Gordon, Sandra Feldman, Robert Moloney, Hillary Clinton, Dan Lett, James McGowan, Jordan Hayes, Maxime Desmons, Ian Matthews, Chris Owens, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Jeff Pangman, Sean Clement, Paulino Nunes, Michael Luckett, Marc Bendavid, Jim Annan, Tim van Beveren, Natalie Hamel-Roy, Michael Reventar, Janet Porter, Danielle Bourgon, Brittany Allen, Bill Lake, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Andrew Gillies, Gord Rand, Frank Moore, Andrew Craig, Trevor Hayes, Kathleen Fee, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Jason Barbeck, Bruce Beaton, John Watson, Don Allison, Bill Dow, Jennifer-Juniper Angeli, Chesley Sullenberger (a.z.), Lisa Kimberley, Tony Nappo, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Adrian Griffin, John Jarvis, Lucie Jeanne, Gabe Grey, Samy Osman, Carlos Diaz, Darren Hynes, Andrew Sabiston, James Binkley, Douglas Nyback, Dominic Fung, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Kedar Brown, Tara Yelland, Tori Anderson, Mark Camacho, George Tchortov, Dorothy Gordon, Jeff White, Michael Copeman, Marty Moreau, Kyle Mitchell, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Stephen Park, Courtenay J. Stevens, James Downing, Miguel Fernandes, Cyndy Day, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Geoffrey Pounsett, Larry Mosicki, Alex Poch-Goldin, Kevin Dennis, Mark Caven, Brendan Gall, Judah Katz, Amish Patel, Nicola Correia-Damude, Markjan Winnick, Alejandro Ampudia, Dan MacKay, Darryl Flatman, M.E. Lewis, David Tompa, Johnie Chase, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dusan Dukic, Arthur Holden, Nick Baillie, Tim Post, Daniel Lee, Andy Yu, Michael James Regan, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, James Purcell, Pat Mastroianni, Sean Sullivan, David Eng, Samantha Munro, Peter James Haworth, Matt Wells, Rebekah Miskin, Conrad Coates, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Greg Hovanessian, Phillip Jarrett, Chris Gillett, Jerry Rector, Dwight McFee, Lily Gao, Tabitha Tao, Paul Miller, Tony De Santis, Rodrigo Fernandez-Stoll, Zach Smadu, Uni Park, Emmanuel Kabongo, Paul Sun-Hyung Lee, Simu Liu, Chris Sandiford, Zoe Doyle, Andrew Musselman, Michelle Adams (herec, a.z.), Drew Zeran, Minh Ly, Daniel Roberts, Cara Ricketts, Ho Chow, Doug MacLeod, Thomas Mitchell, Krista Jang, Darrin Baker, Jean-Michel Le Gal, Celine Tsai, Jamie Spilchuk, Vanessa Burns, Richard Nash, Howard Jerome, Bert Cardozo, Adam Langton, Kevin Lewis, Laura Wilson, Pierre Simpson, Georges Dulex (a.z.), Jorge Molina, Daniel Park, Derek Scott, Keana Lyn, Craig Burnatowski, Brock Johnson, Perrie Voss, Matt Bois, Dwight Ireland, Stephen Bogaert, Sima Fisher, David Bamber (vyp.)

Účinkují:

Peter Hogenkamp

Dle mého nejlépe udělaný dokument o příčinách a důsledcích leteckých katastrof. Žádná senzacechtivost za každou cenu. Obecně - Kanada umí stejně dobré dokumenty jako např. britská BBC. Ten, koho nechá tento dokument chladným, či ho nezaujme 1) nelétá či nikdy nelětěl letadlem 2) je to totální flegmatik (což mohu pouze závidět - já mám z létání velký respekt)(15.10.2009)

Keď že sa v lietadlách trochu vŕtam je tento seriál pre mňa dosť fascinujúci. Každá časť si drží rovnakú úroveň, len je to možno trochu natiahnuté a často krát zdĺhavé. Koho zaujímajú lietadlá, alebo všeobecnejšie letecká doprava môže sa veľa dozvedieť. Kto sa ale bojí lietania nech si pozrie len tých pár častí kde všetko dobre dopadlo :) Ako povedal kolega pre niekoho viac, pre niekoho menej záživné a pre niekoho priemer.(26.8.2012)

Velmi pěkně zpracované. Poučné a chytlavé. Některé lidi to může ovlivnit natolik, že do letadla nikdy nesednou. Já za pět týdnů letím do Španělska a trochu se letu bojí. Stačí střet s ptactvem a hned má letadlo problémy. Letím Boeingem, který pojme 160 lidí. Mým snem je Airbus s kapacitou 880 lidí!!!(20.6.2010)

Tahle dokumentární série nevyniká kdovíjak řemeslnou kvalitou, je natočena dost obyčejně. Osobně jsem z inscenovaných dokumentů většinou na rozpacích, ale na druhou stranu s minimem autentických záběrů a mluvícími hlavami se taky moc čarovat nedá, takže to beru. V tomto případě je však důležitý obsah a vysoká hodnota podávaných informací, díky které je za každým dílem znát obrovské penzum výzkumné práce. Dalším jednoznačným pozitivem této série je její nezpochybnitelná užitečnost, spočívající v rýpání do leteckých společností. Ta nejlepší část každého dílu je vždy ta věnovaná pátrání po příčinách nehod, která ukazuje kam až jsou schopní vyšetřovatelé nehod zajít a kolik peněz utratit, aby přišli záhadě na kloub. Jejich zarputilost je obdivuhodná.(18.2.2013)

Nejsem přílišný fanoušek letadel. Neuznávám fráze, že je to nejbezpečnější dopravní prostředek. Když kiksne - je po tobě. Když kiksne auto, je po tobě jen v případě, že sis ho půjčil tajně od rodičů. Nicméně k seriálu: Mou nepatrnou nervozitu z létání kvalitně umocnil. Každý díl ale hltám. Letadla mají zkrátka charisma. Jsou to nadlidské stroje. Obrovské kolosy. To prostě baví.(7.10.2012)

• - V epizodě Osudná nepozornost je možné vidět knihu Johna Fullera, podle které byl natočen film Duch letu 401 (1978). (Jan.Kanak)

• - V epizodě „Rvačka“ je možné všimnout si, že má pilot rozbitou hlavu ještě před napadením. (151kbar151)

• - Ve 13. díle 9. série s názvem "Hrůza v ráji" jsou použity záběry z pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003), kdy Bořiči prováděli experimenty se sílou výfukových plynů proudového letadla mimo jiné na malé sportovní letadlo. (Tony-Z)