poster

Letecké katastrofy (TV seriál)

 • český

  Vyšetřování leteckých neštěstí

 • český

  Vyšetřování míst neštěstí

 • anglický

  Crash Scene Investigation

 • anglický

  Mayday

 • slovenský

  Letecké katastrofy

 • anglický

  Air Crash Investigations

 • anglický

  Air Emergency

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2003, 136x50 min

Hrají:

Stephen Bogaert, Jonathan Aris, James Murray, Dylan Ramsey, Michelle Arvizu, Nick Abraham, Mike Realba, David Sparrow, Russell Ferrier, George D´Amato, Donald Burda, Phillip MacKenzie, Hrant Alianak, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Sally Golan, Norman Yap, Barbara Gordon, Sandra Feldman, Robert Moloney, Hillary Clinton, Dan Lett, James McGowan, Jordan Hayes, Maxime Desmons, Ian Matthews, Chris Owens, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Jeff Pangman, Sean Clement, Paulino Nunes, Michael Luckett, Marc Bendavid, Jim Annan, Tim van Beveren, Natalie Hamel-Roy, Michael Reventar, Janet Porter, Danielle Bourgon, Brittany Allen, Bill Lake, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Andrew Gillies, Gord Rand, Frank Moore, Andrew Craig, Trevor Hayes, Kathleen Fee, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Jason Barbeck, Bruce Beaton, John Watson, Don Allison, Bill Dow, Jennifer-Juniper Angeli, Chesley Sullenberger (a.z.), Lisa Kimberley, Tony Nappo, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Adrian Griffin, John Jarvis, Lucie Jeanne, Gabe Grey, Samy Osman, Carlos Diaz, Darren Hynes, Andrew Sabiston, James Binkley, Douglas Nyback, Dominic Fung, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Kedar Brown, Tara Yelland, Tori Anderson, Mark Camacho, George Tchortov, Dorothy Gordon, Jeff White, Michael Copeman, Marty Moreau, Kyle Mitchell, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Stephen Park, Courtenay J. Stevens, James Downing, Miguel Fernandes, Cyndy Day, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Geoffrey Pounsett, Larry Mosicki, Alex Poch-Goldin, Kevin Dennis, Mark Caven, Brendan Gall, Judah Katz, Amish Patel, Nicola Correia-Damude, Markjan Winnick

Střih:

Mark Arcieri

Kostýmy:

Kim Harkness
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zemi11
  ****

  Nejsem přílišný fanoušek letadel. Neuznávám fráze, že je to nejbezpečnější dopravní prostředek. Když kiksne - je po tobě. Když kiksne auto, je po tobě jen v případě, že sis ho půjčil tajně od rodičů. Nicméně k seriálu: Mou nepatrnou nervozitu z létání kvalitně umocnil. Každý díl ale hltám. Letadla mají zkrátka charisma. Jsou to nadlidské stroje. Obrovské kolosy. To prostě baví.(7.10.2012)

 • berg.12
  *****

  Skvělý dokument, jehož britský název Air Crash Investigations je mnohem výstižnější. Spíš než o patos, který se sebou letecká neštěstí zákonitě přinášejí, v něm jde o to, co už v médiích neuvidíte - podrobné vyšetřování a hledání příčin, kdy jediný šroubek, chybné rozhodnutí či nebývalá shoda náhod vedou k neodvratné fyzikální kauzalitě a většinou i k neúprosnému vítězství přírodních zákonů nad lidskou technikou.(22.5.2011)

 • Brenda.Ch
  *****

  Úplně nejlepší na tom je fakt, že tvůrci přibližují letecký provoz absolutním laikům absolutně srozumitelným způsobem. Napínavá dokumentární detektivka vyšetřující důvody leteckých neštěstí. A v každé části se dozvíte, že neexistuje jedna chyba, ale že je to vždy série více po sobě následujících chyb, které vedou k neodvratitelné katastrofě. A také, jaké naprosté maličkosti můžou způsobit smrt i více než stovky lidí... je to geniální. Plný počet hvězd.(27.2.2017)

 • Freddie99
  ****

  Veľmi vydarený dokumentárny seriál, ktorý má síce niekoľko slabších dielov, no ako celok je veľmi vyvážený a divácky pútavý. Osobne nepovažujem za šťastný nápad preložiť anglický názov Air Crash Investigations (ktorý je omnoho výstižnejší a aj divákovy napovie o čo tvorcom išlo), ako Letecké katastrofy, ktorý tak trochu zaváňa naháňaním divákov k obrazovakám v záujme väčšej sledovanosti. Veľmi sa mi páči zámysel tvorcov priblížiť prácu vyšetrovateľov, leteckých expertov pri objasňovaní leteckých katastrof, k tomu hrané scény a v podstate každý diel je zárukou kvalitného pozerania.(14.6.2011)

 • MM_Ramone
  ***

  Neodmysliteľnou súčasťou medzinárodnej leteckej dopravy sú bohužiaľ aj nehody. Väčšinou majú fatálne následky pre pasažierov aj posádku lietadla. Desivé "Letecké katastrofy" pri ktorých vyhaslo mnoho životov. Každej takejto tragédii predchádza sled udalostí, ktoré ju zapríčinili. Od technických problémov, nepredvídateľného počasia až po zlyhanie ľudského faktora. Dobre spracovaný kanadský dokumentárny cyklus analizuje a odhaľuje príčiny reálnych leteckých nehôd. ***(29.6.2016)

 • - Ve 13. díle 9. série s názvem "Hrůza v ráji" jsou použity záběry z pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003), kdy Bořiči prováděli experimenty se sílou výfukových plynů proudového letadla mimo jiné na malé sportovní letadlo. (Tony-Z)

 • - V epizodě „Rvačka“ je možné všimnout si, že má pilot rozbitou hlavu ještě před napadením. (151kbar151)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace