Letecké katastrofy (TV seriál)

• Česko

Air Crash Investigations

Air Emergency

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2003, 159x50 min

Stephen Bogaert, Jonathan Aris, James Murray, Dylan Ramsey, Michelle Arvizu, Nick Abraham, Mike Realba, David Sparrow, Russell Ferrier, George D´Amato, Donald Burda, Phillip MacKenzie, Hrant Alianak, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Sally Golan, Norman Yap, Barbara Gordon, Sandra Feldman, Robert Moloney, Hillary Clinton, Dan Lett, James McGowan, Jordan Hayes, Maxime Desmons, Ian Matthews, Chris Owens, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Jeff Pangman, Sean Clement, Paulino Nunes, Michael Luckett, Marc Bendavid, Jim Annan, Tim van Beveren, Natalie Hamel-Roy, Michael Reventar, Janet Porter, Danielle Bourgon, Brittany Allen, Bill Lake, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Andrew Gillies, Gord Rand, Frank Moore, Andrew Craig, Trevor Hayes, Kathleen Fee, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Jason Barbeck, Bruce Beaton, John Watson, Don Allison, Bill Dow, Jennifer-Juniper Angeli, Chesley Sullenberger (a.z.), Lisa Kimberley, Tony Nappo, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Adrian Griffin, John Jarvis, Lucie Jeanne, Gabe Grey, Samy Osman, Carlos Diaz, Darren Hynes, Andrew Sabiston, James Binkley, Douglas Nyback, Dominic Fung, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Kedar Brown, Tara Yelland, Tori Anderson, Mark Camacho, George Tchortov, Dorothy Gordon, Jeff White, Michael Copeman, Marty Moreau, Kyle Mitchell, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Stephen Park, Courtenay J. Stevens, James Downing, Miguel Fernandes, Cyndy Day, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Geoffrey Pounsett, Larry Mosicki, Alex Poch-Goldin, Kevin Dennis, Mark Caven, Brendan Gall, Judah Katz, Amish Patel, Nicola Correia-Damude, Markjan Winnick, Alejandro Ampudia, Dan MacKay, Darryl Flatman, M.E. Lewis, David Tompa, Johnie Chase, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dusan Dukic, Arthur Holden, Nick Baillie, Tim Post, Daniel Lee, Andy Yu, Michael James Regan, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, James Purcell, Pat Mastroianni, Sean Sullivan, David Eng, Samantha Munro, Peter James Haworth, Matt Wells, Rebekah Miskin, Conrad Coates, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Greg Hovanessian, Phillip Jarrett, Chris Gillett

Mark Arcieri

Kostýmy:

Kim Harkness
  • Daewiik

Letadel se někteří lidé hodně bojí. Já jsem v něm seděla jednou a moc se mi to líbilo. Rozhodně bych ale nebyla tak hloupá a nedívala se před letem na tento pořad (Nicméně znám lidi, co by právě tohle před letem vyhledali, a které všeobecně známé statistiky o bezpečnosti letadel prostě nazajímají..). Nicméně pořad je to dobrý, někdy opravdu zaujme a vyděsí, ale většinou katastrofické pořady nevyhledávám, pro mě jsou zbytečné.(9.10.2011)

Tahle dokumentární série nevyniká kdovíjak řemeslnou kvalitou, je natočena dost obyčejně. Osobně jsem z inscenovaných dokumentů většinou na rozpacích, ale na druhou stranu s minimem autentických záběrů a mluvícími hlavami se taky moc čarovat nedá, takže to beru. V tomto případě je však důležitý obsah a vysoká hodnota podávaných informací, díky které je za každým dílem znát obrovské penzum výzkumné práce. Dalším jednoznačným pozitivem této série je její nezpochybnitelná užitečnost, spočívající v rýpání do leteckých společností. Ta nejlepší část každého dílu je vždy ta věnovaná pátrání po příčinách nehod, která ukazuje kam až jsou schopní vyšetřovatelé nehod zajít a kolik peněz utratit, aby přišli záhadě na kloub. Jejich zarputilost je obdivuhodná.(18.2.2013)

Jeden z tých lepšie zostavených dokumentov poslednej doby čo som mal možnosť vidieť, prelínajúcich sa z počítačom regenerovanými zábermi strhujúcich udalostí s prestrihmi do skutočných záberov, ktoré dodávajú dokumentu skutočnú váhu a miestamy až skľučujúcu atmosféru. Niekedy sa človek musí zamýšlať ako je možné v takýchto katastroficky leteckých nešťastiach možné prežiť, tento dokument nám dáva dôkaz, že je to možné.(13.12.2007)

• wodacka

Nechápu nadšení lidí, kteří seriály a pořady podobného typu s chutí sledují. Vře to ve mně, jen co najdu podobnou blbost v programu. Nevím, proč bych se měla dívat na utrpení, bolest a strach lidí, kteří něco takového zažili - mám vcelku dobrou představivost a ta mi bohatě stačí, takže nevidím důvod, proč to ještě sledovat v televizi.(30.5.2013)

Niekedy postrihané tak, že neviem čo je momentálne havária ktorú riešia a čo havária, ku ktorej sa ešte len dostanú... ale veľmi reálne spracované, všetko presne sedí, proste... skvelý dokument v ktorom nehovoria zbytočné omáčky, len tie najdôležitejšie informácie v rýchlom slede za sebou :) Dokument, ktorý len potvrdil a posilnil môj strach z lietania :D 5"(24.10.2012)

• - V epizodě „Rvačka“ je možné všimnout si, že má pilot rozbitou hlavu ještě před napadením. (151kbar151)

• - Ve 13. díle 9. série s názvem "Hrůza v ráji" jsou použity záběry z pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003), kdy Bořiči prováděli experimenty se sílou výfukových plynů proudového letadla mimo jiné na malé sportovní letadlo. (Tony-Z)