Letecké katastrofy (TV seriál)

• Česko

Air Crash Investigations

Air Emergency

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2003, 159x50 min

Stephen Bogaert, Jonathan Aris, James Murray, Dylan Ramsey, Michelle Arvizu, Nick Abraham, Mike Realba, David Sparrow, Russell Ferrier, George D´Amato, Donald Burda, Phillip MacKenzie, Hrant Alianak, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Sally Golan, Norman Yap, Barbara Gordon, Sandra Feldman, Robert Moloney, Hillary Clinton, Dan Lett, James McGowan, Jordan Hayes, Maxime Desmons, Ian Matthews, Chris Owens, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Jeff Pangman, Sean Clement, Paulino Nunes, Michael Luckett, Marc Bendavid, Jim Annan, Tim van Beveren, Natalie Hamel-Roy, Michael Reventar, Janet Porter, Danielle Bourgon, Brittany Allen, Bill Lake, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Andrew Gillies, Gord Rand, Frank Moore, Andrew Craig, Trevor Hayes, Kathleen Fee, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Jason Barbeck, Bruce Beaton, John Watson, Don Allison, Bill Dow, Jennifer-Juniper Angeli, Chesley Sullenberger (a.z.), Lisa Kimberley, Tony Nappo, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Adrian Griffin, John Jarvis, Lucie Jeanne, Gabe Grey, Samy Osman, Carlos Diaz, Darren Hynes, Andrew Sabiston, James Binkley, Douglas Nyback, Dominic Fung, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Kedar Brown, Tara Yelland, Tori Anderson, Mark Camacho, George Tchortov, Dorothy Gordon, Jeff White, Michael Copeman, Marty Moreau, Kyle Mitchell, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Stephen Park, Courtenay J. Stevens, James Downing, Miguel Fernandes, Cyndy Day, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Geoffrey Pounsett, Larry Mosicki, Alex Poch-Goldin, Kevin Dennis, Mark Caven, Brendan Gall, Judah Katz, Amish Patel, Nicola Correia-Damude, Markjan Winnick, Alejandro Ampudia, Dan MacKay, Darryl Flatman, M.E. Lewis, David Tompa, Johnie Chase, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dusan Dukic, Arthur Holden, Nick Baillie, Tim Post, Daniel Lee, Andy Yu, Michael James Regan, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, James Purcell, Pat Mastroianni, Sean Sullivan, David Eng, Samantha Munro, Peter James Haworth, Matt Wells, Rebekah Miskin, Conrad Coates, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Greg Hovanessian, Phillip Jarrett, Chris Gillett, Jerry Rector, Dwight McFee, Lily Gao, Tabitha Tao

Keď že sa v lietadlách trochu vŕtam je tento seriál pre mňa dosť fascinujúci. Každá časť si drží rovnakú úroveň, len je to možno trochu natiahnuté a často krát zdĺhavé. Koho zaujímajú lietadlá, alebo všeobecnejšie letecká doprava môže sa veľa dozvedieť. Kto sa ale bojí lietania nech si pozrie len tých pár častí kde všetko dobre dopadlo :) Ako povedal kolega pre niekoho viac, pre niekoho menej záživné a pre niekoho priemer.(26.8.2012)

Velmi pěkně zpracované. Poučné a chytlavé. Některé lidi to může ovlivnit natolik, že do letadla nikdy nesednou. Já za pět týdnů letím do Španělska a trochu se letu bojí. Stačí střet s ptactvem a hned má letadlo problémy. Letím Boeingem, který pojme 160 lidí. Mým snem je Airbus s kapacitou 880 lidí!!!(20.6.2010)

• Daewiik

Letadel se někteří lidé hodně bojí. Já jsem v něm seděla jednou a moc se mi to líbilo. Rozhodně bych ale nebyla tak hloupá a nedívala se před letem na tento pořad (Nicméně znám lidi, co by právě tohle před letem vyhledali, a které všeobecně známé statistiky o bezpečnosti letadel prostě nazajímají..). Nicméně pořad je to dobrý, někdy opravdu zaujme a vyděsí, ale většinou katastrofické pořady nevyhledávám, pro mě jsou zbytečné.(9.10.2011)

Neodolám a dávám za 5*, především za perfektní zpracování. Vše je podáno jasně, vysvětleno do nejmenšího detailu je-li to třeba, to vše na reálných podkladech z vyšetřování. Je vidět, že NTSB (National transportation safety board) si dalo na spolupráci s tvůrci záležet a rozhodně se jim to vyplatilo, jelikož po pár dílech už nepochybujete o tom, že i ti chlapíci co celé dny tráví u sluchátek a poslouchají šumy na pásce či pomocí mikroskopu prohlížejí téměř kilometry kovů, si uznání za svou práci zaslouží. Jediná výtka spočívá na občasném ždímání emocí, ale chápu, že tvůrci chtěli vzdát čest památce obětím a dodat pozůstalým pocit sounáležitosti. A to se asi kritizovat ani moc nedá.(24.1.2012)

Dle mého nejlépe udělaný dokument o příčinách a důsledcích leteckých katastrof. Žádná senzacechtivost za každou cenu. Obecně - Kanada umí stejně dobré dokumenty jako např. britská BBC. Ten, koho nechá tento dokument chladným, či ho nezaujme 1) nelétá či nikdy nelětěl letadlem 2) je to totální flegmatik (což mohu pouze závidět - já mám z létání velký respekt)(15.10.2009)

• - Ve 13. díle 9. série s názvem "Hrůza v ráji" jsou použity záběry z pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003), kdy Bořiči prováděli experimenty se sílou výfukových plynů proudového letadla mimo jiné na malé sportovní letadlo. (Tony-Z)

• - V epizodě „Rvačka“ je možné všimnout si, že má pilot rozbitou hlavu ještě před napadením. (151kbar151)