Klub společníků óranské střední (TV seriál) (festivalový název)

Óran kókó hosuto kurabu

桜蘭高校ホスト部

Ōran kōkō Host Club

Ouran Koukou Host Club

Ouran High School Host Club

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2006, 26x24 min

Vtipné anime so super príbehom. Rozhodne stojí za pozretie už len kvôli rozdielnym charakterom hlavných postáv, vďaka ktorým vznikajú rôzne vtipné situácie. Jedna hviezdička rozhodne patrí kawaii chlapcovi menom Honey-kun ♥, ktorého som si veľmi obľúbila a ďalšia Haruhi a jej občasnému flegmatickému správaniu.(28.6.2011)

Charakterově propracované postavy, dějově ucházející příběh, který netlačí na pilu, dobrá hudba a to vše v zajímavém prostředí. Některé díly byly opravdu dobré a u jiných jsem se skoro nudil. Nejlepší postava Honey ala "Loli Shota". Příjemné komediální školní anime, které v polovině trošku změní styl a snaží se hlouběji prozkoumávat historii každého člena a Ouranského Host Clubu samotného, ale i přesto si zachová původní jiskru a styl. 80 %(18.1.2010)

V skutočnosti by som mal dať skôr štyri hviezdičky, ale nejak proste nemôžem a musím dať plný počet. Najprv som sa bál do toho ísť, lebo som si nebol istý, či ma dokáže natoľko zaujať, aby ma bavil celých 26 dielov. Ale hneď na začiatku sa mu to podarilo. Nestáva sa veľmi často, že by som si obľúbil všetky postavy, ale tentokrát áno. Každá mala niečo do seba, každá bola iná, osobitá. Páčilo sa mi, ako sa ich charaktery trochu osvetľovali a aj vyvíjali. Okrem toho má vynikajúcu hudbu, ktorá sa skvelo hodí k príbehu (hlavne tie nádherné klavírne skladby nemajú chybu) a určite by som rád mal soundtrack (len škoda, že ho neviem nikde nájsť). Kresba je takisto dokonalá, možno je občas tej ružovej príliš, ale to mi ani moc nevadilo. Páčilo sa mi aj také to žmurkanie na diváka, keďže postavy si uvedomujú, že sa nachádzajú v anime, páčili sa mi aj občasné zmeny štýlov kresby. Ale nič z tohto nie je dôvodom, prečo dávam plný počet. Dávam ho preto, lebo na tých dvadsať minút ma vždy dokázal rozosmiať a pritom aj pohladiť po duši, vždy som sa pri ňom uvoľnil a svet bol hneď zrazu krajší. Vždy po dopozeraní som mal taký dobrý pocit vnútri, že som bol šťastný. Takže hlavne za to hodnotím takto. A aj za ten geniálny záver, pri ktorom som mal od dojatia už takmer slzy na krajíčku, čo sa za posledných pár mesiacov nepodarilo ani jednému filmu.(2.4.2009)

Keď už na ničom inom, tak sa tu určite zasmejete minimálne na tých Tamakiho výrazoch:P Chúďa Haruhi sa mi ako postava veľmi páči, tá jej vyslovená pravdovravnosť a otvorenosť a mierna salámovitosť, je presne to, čo často chýba postavám v iných seriáloch. Inokedy bývajú dievčence v Češtine je na to dobrý výraz- ztreštené a tu sú takí chalani:d(21.4.2012)

Cesta k japonskému anime u mňa asi nebude jednoduchá a zistil som, že určite nebude smerovať cez tento štýl seriálov. Pointy a myšlienky tohoto mierne zženštelého seriálu išli mierne mimo mňa a aj keď je tu pár vytipovaných miest, ku ktorým sa dá vrátiť, k celému seriálu asi už nie. 65%.(22.5.2008)