Klub společníků óranské střední (TV seriál) (festivalový název)

Óran kókó hosuto kurabu

桜蘭高校ホスト部

Ōran kōkō Host Club

Ouran Koukou Host Club

Ouran High School Host Club

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2006, 9 h 58 min (Minutáž: 23 min)

Keď už na ničom inom, tak sa tu určite zasmejete minimálne na tých Tamakiho výrazoch:P Chúďa Haruhi sa mi ako postava veľmi páči, tá jej vyslovená pravdovravnosť a otvorenosť a mierna salámovitosť, je presne to, čo často chýba postavám v iných seriáloch. Inokedy bývajú dievčence v Češtine je na to dobrý výraz- ztreštené a tu sú takí chalani:d(21.4.2012)

Byly tam momenty kdy jsem umíral smíchy, zejména převýchova šéfa gangu Kasanody. Ale i celá řada jiných vtipů se povedla, jako cosplay na Rahxephon, duchařský dům na školní halloweenský večírek, móda alá Ludvik král Slunce a spousta jiných věcí. Krizi sexuální identity u toho seriálu snad nezažijete byť je hodně zženštilý a občas očividně hraje na jauvajs strunu, naštěstí to nikdy nedojde daleko.. Je to vždy jen naznačeno. Taktéž bych to neviděl jako typickou rabukome komedii spíše parodii daného žánru. Situačnímu humoru a gagům zdar!(30.12.2008)

Děj - V přepychové střední škole Ouran plné bohatých chlapců a děvčat, kteří mají nejen peníze, ale také spoustu volného času, existuje jeden zvláštní klub - Ouranský hostitelský klub. Jeho cílem je hostit dívky těmi nejvybranějšími lahůdkami, vést s nimi tu nejvybranější konverzaci a chovat s k nim tím nejvybranějším způsobem. Jeho cílem je štěstí žen. I když možná ne všech. Jednoho dne do klubovny (hudební učebny) vstoupí nesmělá dívka chlapeckého vzhledu Haruhi, která není ani bohatá a ani nemá tolik volného času. Ke své smůle rozbije velmi drahou vázu a tím se vlastně nedobrovolně prodává do "otroctví" klubu. Chlapci z klubu jí nejprve posílají na nákupy a podobně, ale posléze ji zkusí "upravit k světu", navléct do chlapecké uniformy a také nechat hostit dívky. A stále si neuvědomují, že Haruhi je dívka. Haruhi si jako hostitel vede znamenitě a tak se chlapci rozhodnou, že bude hostitelem nastálo, a to i když záhy pravdu o jejím pohlaví odhalí. Vítejte tedy do klubu, kterému předsedá afektovaný blondýn Tamaki, reálně ho vede šedá eminence intelektuál-finančník Kyoya Ootori, a doplňují ho roztomilý infantilní senior mrňousek Honey, málomluvný drsňák Mori a domněle homoincestní dvojčata Hikaru a Kaoru. A nebojte se, jsou to samí dobráci. Verdikt - Ouran je typická rabukome (love comedy), která se v první půli soustředí na humor a baví dobře. V druhé půli se snaží detailněji vykreslit povahu jednotlivých postav a ukázat, jak vznikl klub. Humoru zde ubývá, což je IMHO škoda. Humor sice velmi často těží ze stále stejných situací, např. tajemnosti světa obyčejných lidí pro zbohatlíky, ale mně to příliš nevadilo. Kresba je jednoduchá, což však u komediálního anime nevadí. Celkově je to dobrá zábava za horší ****.(15.8.2007)

Skvost. Bohužel, předčasně ukončen. Manga trvá dál a je o dost lepší :-) [24.09.2015] Tento skvost jsem od té doby viděl asi 3x, ne-li vícekrát, komu jsem to doporučil, tomu se to líbilo, dokonce i anime neznalí lidé. Ouran je pro mě legendární. Do mangy jsem se ještě nepustil, ale budu muset. Anime opravdu nemá chybu a drží se mezi mými TOP5. Naprostých 100% [21.03.2010] Koronavirus v plných obrátkách a já dokoukal Ourana snad pošesté... Ne-li víc. Lidé se mi smáli, že to mám jako jedno z nejlepších anime v mém listu, ale pravda je, že jsem nic neviděl tolikrát, jako toto... Úžasné anime, které doporučuji naprosto komukoli, kdo má alespoň trochu smysl pro humor a srdce, které potřebuje jednou za čas zahřát... Da Best... 110 %(14.11.2010)

Cesta k japonskému anime u mňa asi nebude jednoduchá a zistil som, že určite nebude smerovať cez tento štýl seriálov. Pointy a myšlienky tohoto mierne zženštelého seriálu išli mierne mimo mňa a aj keď je tu pár vytipovaných miest, ku ktorým sa dá vrátiť, k celému seriálu asi už nie. 65%.(22.5.2008)