"Pan Tau", řada 1, 1/13 V koprodukci bylo nejprve natočeno třináct středometrážních filmů o panu Tau, které byly uvedeny nejprve v kinech, vesměs v pásmech, složených ze dvou dílů a doplněných animovaným snímkem. V ČST byly filmy uvedeny až v prosinci 1972. (oficiální text distributora)

Šandík

Hodně slabý rozjezd, i když pěkné momenty tu jsou. A taky si pamatuju, že jako dítě jsem to měl rád, takže jde zjevně i o ten starý známý úhel pohledu. Dětské oči jsou zkrátka jiné než ty dospělácké ;o) ()

topi

Pan Tau poprvé na scéně!! Cestuje ve vesmíru ve své raketce a zaslechne odněkud dětský pláč...koukne do dalekohledu a vidí před sebou Zeměkouli, tak nakopne svoje prdítko a frčí dolů a dobrodružství začíná. Výborná scéna ve psím salónu s vedoucím Františkem Filipovským nebo epizodka Lubomíra Lipského v roli antouška. ()

pytlik...

Chichi, USA se cejtěj jako mistři světa, a přitom prosím pěkně, kdo je z vesmíru navštěvuje? Evidentně pátá až šestá sorta mimozemšťanů vysloveně nereprezentativního vzhledu a chování. Jako třeba ET, jehož vrásčitá tvář a tělo by snesly hektolitry omlazovacích olejů a krémů a stejně by mu to nepomohlo. Oproti tomu je naprosto jasné, že naše malá země musí mít celovesmírný význam, páč k nám nebesa posílají zásadně svoje prvotřídní exponáty, k jakým patří bezesporu pan Tau. Vždy perfektně upravený, elegantní, s příkladným chováním. Jen se mi u něho nelíbilo, že je stoprocentně příznivcem pokleslých televizních estrád, jinak si nedokážu vysvětlit, že dokázal takovou dobu klidně hledět na tu tančící a zpěvavou hrůzu u psího holiče, přičemž stačilo prstem ojet buřinku a ten jeho hafík měl perfektní účes i bez Filipovského. ()

duddek

Hned první regulérní díl - a Tau se tady vůbec nezmenšuje. To je velké zklamání. Nekonečnou scénu se sáňkujícími dětmi střídá ještě delší scéna v psím salonu, vše završeno propuštěním odchycených zvířat. Legrace žádná, Tau se bezcílně motá odnikud nikam a dětský divák ani nedostane možnost ztotožnit se s některou z postav (protože zde žádný dětský hrdina není). Oproti nultému dílu nečekaný sešup. ()

Yarwen

První díl pana Taua je nevyhraněný, ještě neví, kam mířit, co z toho bude nebo nebude, je to takový výstřel naslepo - neurazí ani neoslní. Jakoby naplňoval pořekadlo, že každý začátek je těžký. Je spjat se psy, postavy příštích dílů se zde mihnou jen jako komparz. ()