Pan Tau přichází

• Západní Německo

Pan Tau tritt auf

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1970, 29 min

Hodně slabý rozjezd, i když pěkné momenty tu jsou. A taky si pamatuju, že jako dítě jsem to měl rád, takže jde zjevně i o ten starý známý úhel pohledu. Dětské oči jsou zkrátka jiné než ty dospělácké ;o)(18.4.2013)

Tak nevím, mám za to, že to mohlo býti lépe natočené. Scénář hapruje. Hudba dobrá.(24.4.2011)

Pan Tau poprvé na scéně!! Cestuje ve vesmíru ve své raketce a zaslechne odněkud dětský pláč...koukne do dalekohledu a vidí před sebou Zeměkouli, tak nakopne svoje prdítko a frčí dolů a dobrodružství začíná. Výborná scéna ve psím salónu s vedoucím Františkem Filipovským nebo epizodka Lubomíra Lipského v roli antouška.(4.7.2016)

• NinadeL

Úvodní díl Pana Tau tvoří pro mou maličkost nesnesitelnou kombinaci loutkového filmu, dětského filmu, muzikálu a vyčpělé grotesky. Staré gagy vyčerpané už Chaplinem doplněné o psí frisiersalon, to je zkrátka příliš. Ale byl-li by Tau jediným loutkovým filmem s podobnou poetikou, jaká se objevila v prvních minutách, mohlo to být výtečné.(19.12.2010)

Pan Tau byl můj hrdina...(25.10.2008)

• - Natáčelo se ve Špindlerově Mlýně a Bedřichově. (M.B)