Pan Tau přichází

• Západní Německo

Pan Tau tritt auf

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo / Západní Německo / Rakousko, 1970, 29 min

Pan Tau byl můj hrdina...(25.10.2008)

Pan Tau poprvé na scéně!! Cestuje ve vesmíru ve své raketce a zaslechne odněkud dětský pláč...koukne do dalekohledu a vidí před sebou Zeměkouli, tak nakopne svoje prdítko a frčí dolů a dobrodružství začíná. Výborná scéna ve psím salónu s vedoucím Františkem Filipovským nebo epizodka Lubomíra Lipského v roli antouška.(4.7.2016)

Chichi, USA se cejtěj jako mistři světa, a přitom prosím pěkně, kdo je z vesmíru navštěvuje? Evidentně pátá až šestá sorta mimozemšťanů vysloveně nereprezentativního vzhledu a chování. Jako třeba ET, jehož vrásčitá tvář a tělo by snesly hektolitry omlazovacích olejů a krémů a stejně by mu to nepomohlo. Oproti tomu je naprosto jasné, že naše malá země musí mít celovesmírný význam, páč k nám nebesa posílají zásadně svoje prvotřídní exponáty, k jakým patří bezesporu pan Tau. Vždy perfektně upravený, elegantní, s příkladným chováním. Jen se mi u něho nelíbilo, že je stoprocentně příznivcem pokleslých televizních estrád, jinak si nedokážu vysvětlit, že dokázal takovou dobu klidně hledět na tu tančící a zpěvavou hrůzu u psího holiče, přičemž stačilo prstem ojet buřinku a ten jeho hafík měl perfektní účes i bez Filipovského.(10.12.2017)

• NinadeL

Úvodní díl Pana Tau tvoří pro mou maličkost nesnesitelnou kombinaci loutkového filmu, dětského filmu, muzikálu a vyčpělé grotesky. Staré gagy vyčerpané už Chaplinem doplněné o psí frisiersalon, to je zkrátka příliš. Ale byl-li by Tau jediným loutkovým filmem s podobnou poetikou, jaká se objevila v prvních minutách, mohlo to být výtečné.(19.12.2010)

Hodně slabý rozjezd, i když pěkné momenty tu jsou. A taky si pamatuju, že jako dítě jsem to měl rád, takže jde zjevně i o ten starý známý úhel pohledu. Dětské oči jsou zkrátka jiné než ty dospělácké ;o)(18.4.2013)

• - Natáčelo se ve Špindlerově Mlýně a Bedřichově. (M.B)