Superpes

Underdog

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi / Akční

USA, 2007, 78 min

• TommyDiamond

Underdog v angličtině, v češtině superpes, kterému říkají čistič. A děti si pak lámou hlavy co je co…. Pes, který mluví a má díky koupeli s zázračné kapalině superschopností a zachraňuje svět. Proti němu stojí vědec, který kapalinu vynalezl a chce ovládnout svět. No vědec? Spíš zlý skřítek, který kdysi dávno působil jako jeden z mnoha klíčníků v pevnosti Boyard... I když mi filmy z mluvícími zvířaty nevadí, tak myslím, že tento pokus se dá označit jako naprostá chujovina..... Bígl je sympaťák a tak dám jednu hvězdu....(22.9.2013)

• Le_Chuck

Chlpatá kópia Supíka pre najmänších, ktorá doslovne pajcuje všetky jeho trademarky. Celé je to o tom či Vás to uráža, alebo teši. Ako rodinná komédia si v pohode vystačí so 100x prevareným príbehom, bez lacných a otrepaných držkopádov ... a hovienok (zdravíme Garfielda). Nič extra ale keď už len tak za snahu a nadšenie. 50%(1.4.2008)

• Torgal

Tomuto filmu sa nepodarilo prekročiť tieň rodinných filmov s hovoriacimi zvieratami, a to i napriek tomu, že mal k dispozícii psa disponujúceho schopnosťami Supermana (na ktorého tu bolo požehnane celkom vydarených odkazov). Postavy sú šablónovité a vývoj deja veľmi predvídateľný. Úroveň spracovania je ale na celkom dobrej úrovni a humor tiež funguje obstojne, takže nakoniec je to len ľahký podpriemer. 5-/10(21.1.2011)

Uplně ho vidím. Můj psí miláček pirát vzdušných drah :-D Vidím jak příjdu dom a on na mě spustí, že jdu pozdě, jak mě drbe, že se roztahuju v posteli :-D Jak mi nese nákupní tašky :-D Moc by mě zajímalo co se mu honí hlavou. Pro mě krásný psí snímek :-* A provedení Leštidla je opravdu superhrdinské :-) I když má jen na 90 vypranej svetr po taťkovi.(8.5.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $43,760,605Tržby Celosvetovo $65,270,477Tržby za predaj DVD v USA $38,504,455 //počet predaných kusov 2,026,384║ Klasicky nevýrazný Disney poslednej doby, kopírujúci v tomto prípade mýtus ako je Superman ale takmer nič nedokáže z tejto témy využiť a tým sa stráca celý projekt v nevýraznosti, moc to pripomína v niektorých úsekoch film The Shaggy Dog(2006)/50%/ s Timom Allenom. Kde sa tu stratila aspoň aká taká vtipnosť? Tu sa jej fakt nedočkáte, že by úplny úpadok rodinných filmov. /35%/(16.9.2008)

• - V domě, kde bydlí Superpes, jsou k vidění cereální výrobky od firmy General Mills. Původní seriál Underdog byl vytvořen reklamní agenturou společnosti General Mills k propagaci jejich výrobků. (HappySmile)

• - Hlavní psí hrdina je rasy bígl, jeho kamarádka Polly je Kavalír king Charles španěl (BlackHood)

• - Odkazy na původní seriál: tajná identita jako milý a hodný pejsek Leštidlo / mluvení v rýmech / způsobování škody na majetku během zachraňování / tabletky jako zdroj super síly / převlékání se do kostýmu v telefonní budce, která se pak rozletí / vysvětlování davu: "Nejsem letadlo, ani žába a už vůbec ne blesk. Jsem jen starý dobrý Superpes!" (HappySmile)