Superpes

Utečenec

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Sci-Fi / Akční

USA, 2007, 78 min

• Malarkey

Narazil jsem na to náhodou, ale popravdě, docela mě to zaujalo, takže už proto nemůžu dát odpad, i když ten film se na odpad naprosto dokonale hodí. Zajímalo by mě ale jestli tohle ocení děti, řekl bych že jo, protože ten film je určen hlavně pro ně a fakt je, že občas jsem se u nějakých narážek zasmál i já. Sice nesmysl, ale docela zábavný nesmysl.(26.5.2009)

There is no need to fear Underdog is here. Když zkřížíte Supermana, Spidermana a pohádku pro děti dostanete Underdoga. Na druhou stranu to bylo velmi příjemné podívání se spoustou nápaditých scén a dobrých vtipů. Sice to asi nejsou celé 4*, spíše 3,5, přece jen už jsem z toho naivního dětského pohledu trochu vyrostl, ale i přes to celkově určitě spokojenost. Konec konců, je to pro děti a tak bychom na to měli i tak nahlížet. Dospělí budou při séně kdy Underdog sežere modrou pilulku a získá zpět svoje super schopnosti otáčet oči vsloup, ale co:) Zápletka je alespoň z poloviny dobrá a pro 10leté dítě zcela určitě úžasná. A létací mluvící pes je prostě k sežrání. Do you want me to bark three times or say the word bark three times?(14.8.2007)

• peetriss

Úpřímně jsem očekával nesledovatelnou katastrofu, vyšla mi z toho "jen" úlítlá blbost, což je pořád příjemnější než čtvrtmiliardová do sebe zahleděná megablbost. Až na Petera Dinklage, který si svého padoucha úžívá, je herecké obsazení slabé, naštěstí děj má švih a skrývá v sobě alespoň malou dávku zdravého nadhledu. Protože si jsem jistý, že cílové dětské publikum tento projekt studia Disney může bavit o dost více, přídám druhou hvězdu.(18.3.2017)

• sidzej

Bohapusté vykrádanie Donnerovho a Singerovho Supermana i keď miestami v celku zábavné. K tomu si treba pričítať príjemné, znesiteľné herecké obsadenie a vydarené akčné scény. Tak to by bolo ku kladom asi tak všetko. Dnešné rodinné filmy nielenže sú všetky na jedno kopyto, nič nové neprinášajú ale nedokážu ponúknuť ani silný filmový zážitok, skrátka filmy typu syn masky nemajú jediné logické opodstatnenie svojho vzniku. Tento sa aspoň dal bez problémov dopozerať i keď je to podpriemer jak vyšitý.(29.3.2008)

• TommyDiamond

Underdog v angličtině, v češtině superpes, kterému říkají čistič. A děti si pak lámou hlavy co je co…. Pes, který mluví a má díky koupeli s zázračné kapalině superschopností a zachraňuje svět. Proti němu stojí vědec, který kapalinu vynalezl a chce ovládnout svět. No vědec? Spíš zlý skřítek, který kdysi dávno působil jako jeden z mnoha klíčníků v pevnosti Boyard... I když mi filmy z mluvícími zvířaty nevadí, tak myslím, že tento pokus se dá označit jako naprostá chujovina..... Bígl je sympaťák a tak dám jednu hvězdu....(22.9.2013)

• - V domě, kde bydlí Superpes, jsou k vidění cereální výrobky od firmy General Mills. Původní seriál Underdog byl vytvořen reklamní agenturou společnosti General Mills k propagaci jejich výrobků. (HappySmile)

• - Hlavní psí hrdina je rasy bígl, jeho kamarádka Polly je Kavalír king Charles španěl (calenit)

• - Odkazy na původní seriál: tajná identita jako milý a hodný pejsek Leštidlo / mluvení v rýmech / způsobování škody na majetku během zachraňování / tabletky jako zdroj super síly / převlékání se do kostýmu v telefonní budce, která se pak rozletí / vysvětlování davu: "Nejsem letadlo, ani žába a už vůbec ne blesk. Jsem jen starý dobrý Superpes!" (HappySmile)