Zavraždění Johna Lennona

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ane Crabtree

Hodně depresivní snímek. Jared Leto převádí herecký koncert a má můj obdiv. Do své role vžil a byl pro ni ochoten i rapidně přibrat - prostě borec. Krátká stopáž filmu jednoznačně prospěla, už takhle to bylo šíleně rozvláčně, avšak dost vtahující a úzkostné. K filmu mám jedinou výtku a to, že ona osudná chvíle je zpracována fakt blbě, což ovlivnilo i výsledný dojem.(31.7.2012)

Myslím, že tento film možno plne doceniť (a pochopiť) len v tom prípade, ak divák dobre pozná knihu Kto chytá v žite. Tá kniha má totiž okolo seba neskutočne hustú, podmaňujúcu a ponurú atmosféru, ktorú film celkom slušne vystihuje, pričom jej však dáva nový, desivý význam. Potom, keď z nej Jared Leto cituje jemným slizkým hlasom niektoré pasáže a vymýšľa vlastné, človeka až mrazí. Škoda je len jednej veci - kým nepríde k finále, film sa celý čas len pomaličky ťahá. Pravdepodobne išlo o zámer, pretože ani kniha nemá vlastne žiadny dej; hlavný hrdina (tak ako aj ten filmový) sa v podstate len cez dvesto strán túla mestom a všetko komentuje. Lenže rozdiel je v tom, že keď sa potuloval Holden Caulfield, každý moment mal svoj zmysel a bol pamätným, zatiaľ čo týždeň po tom, ako som videl putovať Marka Chapmana, spomeniem si matne na dve scény.(21.11.2011)

Už jenom téma filmu - jakýsi monolog vraha Johna Lennona pár dní před osudnou vraždou - je dost zkaženo myšlenkou, že právě Lennonovi nejbližší si přesně tohle nepřáli. A nakonec...film stejně nepřináší nic nového, nic zajímavého, nic, čím by se člověku vryl do paměti. Zachraňuje ho pouze Jared Leto.(13.11.2010)

• Lum3n

Vůbec nemuseli Johna Lennona zabíjet, stačilo mu pustit tenhle film. Scénář je sestavený z plků o ničem, Lindsay se tam mihla sotva na pár minut, Leto nehrál špatně, ale vybral si špatný film. Víc než jednu hvězdu v tom opravdu najít nelze.(20.10.2009)

• paascha

Měl jsem obavu, že vypatlaná Amerika udělá z toho magora mučedníka. Ubohý a nešťastný vrah, co ho nikdo nepochopil... Naštěstí zůstala soudnost a magor zůstal magorem.(21.4.2008)

• - Vchod do Lennonovy residence Dakoty, kde Mark Chapman často čeká a kde zabije Johna Lennona, je stejné místo, kde v Polanskiho Rosemary má děťátko (1968) na začátku filmu projdou oba manželé (jedná se samozřejmě i o stejnou budovu, ve které pak žijí). (poz3n)

• - Ve skutečnosti těsně před tím, než Chapman zastřelil Lennona, neřekl mu vůbec nic, což později Chapman před soudem potvrdil. (Drtic)

• - Pro roli přibral Jared Leto 67 liber (=30 kilogramů). Občas byl dokonce upoután na vozík, kvůli rychlému nárůstu váhy. (Foox)