Zavraždění Johna Lennona

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ane Crabtree
  • Bobik9

No vgěřím, že někdo z toho může mít depky. Já jí mám z toho, že jsem si na volnej večer vybral tento film. To, co udělali z Jareda je strašný, ale on ten film zachraňoval. Lindsay tam proběhla a ani nemohla nijak do filmu zasáhnout. Dalo se z toho jistě vytěžit více. Ale toto bylo ohromná nuda. Ještě že to měl jen 80 minut!(18.11.2010)

• BaronX

Kromě šoku, že jsem asi půl hodiny nepoznal Jareda Leta (kulaťoučkej jak balónek), mi tento film nepřinesl nic, co bych už o této politovánihodné události nevěděl. Opakuje jasná fakta, tu skrytou stránku, o které jsem se domníval, že film poodkreje, zůstala pořád skrytá. Sice nám Chapter 27 trochu poodhalil Marka Chapmana, ale do duše mu stejně nenahlédl, ať se Leto snažil jak chtěl, Chapman to nebyl (porovnávám z pár záběrů z televize, kdy se na nich objevil skutečný Chapman - tehdy mě z toho chlápka mrazilo, v tomto filmu mi ho bylo skoro líto - a to by opravdu nemělo NIKOMU). Škoda promarněné šance, a to že Lennon se prakticky ve filmu neobjeví, ani když je sám vražděn, mi přišlo absolutně k smíchu.(8.3.2009)

• novoten

Neberu tvůrcům to, že příběh je zcela autentický, neberu Letovi ochotu se nechat namaskovat zrovna takhle a neberu světu přesvědčení, jak moc důležitý Lennon pro kulturu byl. Ale proč jsem se na tuhle tragickou událost musel dívat tak nudným pohledem, tomu vážně nerozumím. Je to jenom o prázdném monologu, o dilematu se zbraní a o rozebírání zbožňované knihy. Takový Atentát v Ambassadoru fungoval po celou dobu a závěrečná nevyhnutelná událost ve mně všechny pocity ještě umocnila. U Lennona jsem po deseti minutách pochopil, že to, co Chapman na konci udělá, bude jediný moment, který může film ještě zachránit. Bohužel i tato osudová chvíle je podaná tak stupidně a nedbale, že se umocní možná tak ten pocit zbytečnosti. P.S.: A Leto nezáří v žádném případě. Prostě jenom není poznat.(19.6.2008)

Už jenom téma filmu - jakýsi monolog vraha Johna Lennona pár dní před osudnou vraždou - je dost zkaženo myšlenkou, že právě Lennonovi nejbližší si přesně tohle nepřáli. A nakonec...film stejně nepřináší nic nového, nic zajímavého, nic, čím by se člověku vryl do paměti. Zachraňuje ho pouze Jared Leto.(13.11.2010)

• hellstruck

Film mapující myšlenkové pochody vraha Johnna Lennona těsně před samotným aktem. Je to škoda, ale opravdu je to tak rozvláčné a nudné, že dá zabrat, než to člověk vůbec dokouká. Pravděpodobně by bylo lepší udělat film, který by se na to díval z obou úhlů pohledu a ukazoval před vraždou nejen Chapmana, ale i samotného Lennona. Takhle jsem se musela opravdu přemáhat, abych vydržela ten proud jeho myšlenek. Každopádně kdybych mohla, samotnému Jaredovi bych dala sto procent, vedl si výborně.(29.8.2012)

• - Kniha "Kdo chytá v žitě", kterou měl u sebe Lennonův vrah, byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 neúspěšný atentát na Ronalda Reagana. (Bauer)

• - Představitel Johna Lennona Mark Lindsay Chapman nese téměř stejné jméno jako jeho skutečný vrah. (Fenk)

• - Pro roli přibral Jared Leto 67 liber (=30 kilogramů). Občas byl dokonce upoután na vozík, kvůli rychlému nárůstu váhy. (Foox)