Zavraždění Johna Lennona

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ane Crabtree

Tak film velmi kvalitně popisuje naprosto prázdnou a uboze nudnou bytost, která zbavila svět člověka naprosto opačných kvalit(a to nejsem fanda Beatles). Film bude pro spoustu lidí nudný, ale je třeba ocenit, že se pustil touto nepodbízivou cestou. Jared ze svého image obětoval mnohé a film stojí čistě na něm. Byl skutečně celý film zralý na pěst. 60%(29.5.2008)

• hellstruck

Film mapující myšlenkové pochody vraha Johnna Lennona těsně před samotným aktem. Je to škoda, ale opravdu je to tak rozvláčné a nudné, že dá zabrat, než to člověk vůbec dokouká. Pravděpodobně by bylo lepší udělat film, který by se na to díval z obou úhlů pohledu a ukazoval před vraždou nejen Chapmana, ale i samotného Lennona. Takhle jsem se musela opravdu přemáhat, abych vydržela ten proud jeho myšlenek. Každopádně kdybych mohla, samotnému Jaredovi bych dala sto procent, vedl si výborně.(29.8.2012)

Vůbec nechápu takle nízký hodnocení. To, že se zfilmuje událost, kterou většina lidí zná, to přece neznamená, že film je sračka. Chapter 27 mě překvapil naprosto na celý čáře. Dlouho mi trvalo než sem se k němu dostal (přiznávám, že to bylo ovlivněný právě nízkym hodnocenim), ale pak převládla touha vidět Jareda, jak si poradí s touhle záležitostí. A Jared mě dostal. Ukázal, že je fakt prvotřídní herec. Tenhle film patřil jemu a jeho vnitřním rozporům, jeho vnitřnímu rozkladu. A já nemám skoro nic, co bych tomu vytknul. Skvělá délka, výborná atmosféra a hereckej koncert Jareda Leta.(8.9.2009)

• Larrysbride

Na Chapter 27 jsem se těšila jak malé dítě! Jednak kvůli Jaredu Letovi, který je dle mého výborný herec, a pak kvůli tématu, které mělo býti zpracováno již dříve. Mé nadšení trochu opadlo, když jsem se dozvěděla, že v tomto dramatu má hrát Lindsay Lohan. A opadlo právem... Celou dobu jsem čekala, kdy se začne konečně něco dít... Čekala jsem tak nějak marně, jelikož zmíněné "něco" přijde pět minut před koncem... Pro budoucí psychology možná zajímavá sonda do myšlenek Chapmanovy choré duše, ovšem mne naprosto nenadchnul... A je to velká škoda(12.5.2012)

• Radiq

Jared Leto byl furt na scéně. Hrál dobře. Ještě líp byl namaskovanej. Ty tuky nevím, jestli byly namaskovaný, ale jestli ne, tak Leto to očividně zas na premiéru všechno shodil. Akorát nevím, co vedlo tvůrce k tomu, obsadit zrovna ho. Vždyť existuje mnoho herců, kteří nemusí tloustnout, aby pasovali do role. Nebo si chtěl Jared dokázat, že se dokáže pro svou roli úplně změnit? To se mu teda určitě povedlo. Ale mám z toho takovej rozporuplnej pocit. Poslouchat ty Chapmanovy myšlenky bylo dost těžký, ozvlášť slyšet je celej film... a zastřeným hlasem. Nevím, nic moc mi to nedalo, ale zas úplněj šit to nebyl. A taková poznámka na závěr: Johna Lennona hrál Mark Lindsay Chapman - asi ne rodina Marka Grahama Chapmana, ale je to zajímavý...(14.11.2008)

• - Kniha "Kdo chytá v žitě", kterou se vrah Johna Lennona inspiroval, má 26 kapitol. Film se v originále jmenuje Chapter 27 (27. kapitola). (a.kopecka)

• - Ve skutečnosti těsně před tím, než Chapman zastřelil Lennona, neřekl mu vůbec nic, což později Chapman před soudem potvrdil. (Drtic)

• - Pro roli přibral Jared Leto 67 liber (=30 kilogramů). Občas byl dokonce upoután na vozík, kvůli rychlému nárůstu váhy. (Foox)