Zavraždění Johna Lennona

Scénografie:

Kalina Ivanov

Kostýmy:

Ane Crabtree

Vůbec nechápu takle nízký hodnocení. To, že se zfilmuje událost, kterou většina lidí zná, to přece neznamená, že film je sračka. Chapter 27 mě překvapil naprosto na celý čáře. Dlouho mi trvalo než sem se k němu dostal (přiznávám, že to bylo ovlivněný právě nízkym hodnocenim), ale pak převládla touha vidět Jareda, jak si poradí s touhle záležitostí. A Jared mě dostal. Ukázal, že je fakt prvotřídní herec. Tenhle film patřil jemu a jeho vnitřním rozporům, jeho vnitřnímu rozkladu. A já nemám skoro nic, co bych tomu vytknul. Skvělá délka, výborná atmosféra a hereckej koncert Jareda Leta.(8.9.2009)

Zavraždění Johna Lennona očima jeho vraha. Pohled, kterého se mnohým nedostane a který je zajímavější, než samotný zpěvákův život. Co vedlo Marka Chapmana k tomu, aby zabil hudební ikonu? Chorobná mysl a její ospravedlnění k odpornému činu. Jared Leto pro roli udělal maximum už jen tím, že přibral kolem 30 kilo (nějaká Reneé Zellweger se může jít s Bridget Jones zahrabat, vždyť ani nebyla ve filmu pořádně tlustá...). Film má jen pohých 84 minut, takže délkou nenudí a pomalu nám přibližuje osobnost vraha. Nechápu nízké hodnocení ostatních uživatelů. Já si film užila. Na vině asi budou předsudky některých vůči Jaredovi Letovi (ne každý má rád ve filmech typické hezounky - ale věřte, v tomto filmu Leto opravdu hezounek není a nedělají to jen ta kila navíc, ale vůbec celá vizáž podivína) a jméno Lindsay Lohan v titulkách (ta si ve filmu střihla jen roličku jedné z fanynek, s kterými se dá párkrát do řeči), takže předsudky stranou a užijte si výlet do šílené mysli vraha. Dobrý komentář: AngelAngie(6.3.2011)

• Guzo

Heh, ten hlavní hrdina byl opravdu Jared Leto? Vůbec jsem ho nemohl poznat, nevím, jestli tloutl kvůli roli, ale podobný sám sobě tu měl jen hlas. Ten doprovází celým filmem, takové napůl šeptání, v prvním okamžiku ani nevíte, zda mluví muž či žena, ale postupem času se na to dá zvyknout. Jen by takhle nemusel mluvit tolik, přeci jen byly výraznější scény, kdy se na place něco dělo. Tímto stylem mi to celé přišlo dost uspávací, navíc když člověk celou dobu ví, jak vlastně film dopadne. Trochu víc potěšila Lindsay, které to tu dost slušelo (jak to ta holka pořád dělá, to nevím :-)(19.9.2010)

• Bobik9

No vgěřím, že někdo z toho může mít depky. Já jí mám z toho, že jsem si na volnej večer vybral tento film. To, co udělali z Jareda je strašný, ale on ten film zachraňoval. Lindsay tam proběhla a ani nemohla nijak do filmu zasáhnout. Dalo se z toho jistě vytěžit více. Ale toto bylo ohromná nuda. Ještě že to měl jen 80 minut!(18.11.2010)

• toi-toi

Nemám rád Catcher in the Rye. Je to nudná kniha o ufňukanom sráčovi. Evidentne sa v nej J.P. inšpiroval, ako písať príbeh - ako jeden veľký balast nudy v pozadí plytkých pseudointelektuálnych kecov. Jared je tu úbohý. To, že kvôli roli stlstol aby sa podobal, je chvályhodné. No tváriť sa ako niekto s miernou retardáciou a rozprávanie monotónnym hlasom nie je vrchol jeho hrania.(22.3.2012)

• - Kniha "Kdo chytá v žitě", kterou se vrah Johna Lennona inspiroval, má 26 kapitol. Film se v originále jmenuje Chapter 27 (27. kapitola). (a.kopecka)

• - Vchod do Lennonovy residence Dakoty, kde Mark Chapman často čeká a kde zabije Johna Lennona, je stejné místo, kde v Polanskiho Rosemary má děťátko (1968) na začátku filmu projdou oba manželé (jedná se samozřejmě i o stejnou budovu, ve které pak žijí). (poz3n)

• - Ve skutečnosti těsně před tím, než Chapman zastřelil Lennona, neřekl mu vůbec nic, což později Chapman před soudem potvrdil. (Drtic)