• zette
  ****

  Presto, ze davam stejne hodnoceni, tak Bocanuv Pastak radim o neco vyse. I tak me ale tento snimek bavil. Snad dava nejaky nahled do socialistickeho napravneho zarizeni pro mladistve. Asi kazdeho divaka prekvapi herecke obsazeni, zvlaste pak v te dobe mladych chovancu (Kriz, Matasek, Vetchy, Roden,- Bocanova). Nektere charakteristiky postav dobre vykreslene. Film doprovazi i par povedenych pisnicek a libi se mi styl vypraveni.(17.1.2012)

 • Iroquaise
  *****

  nečekaná pecka...civilní, moderní, rázně odvyprávěný a hlavně neschematický...líbí se mi, jak to nevykresluje prostředí pasťáku zjednodušujícím, na první signální depresivním způsobem...jsou tu dobře napsaný postavy a konflikty...výborné herecké výkony...hlavně Kříž v hlavní roli....přitom žádná roztouženost socialistických mládežníků a jejich pseudoproblémy...místo toho docela nepatetická, existenciální depka......hlavně v závěru ten film výborně dramaticky a významově roste a všechna zdánlivě jednoduchá východiska se rozvíjejí a komplikují...výsledkem je komplexní obraz společnosti a složité pozice jedince v jejím rámci......v kontextu československý kinematografie jsem snad neviděl nic podobnýho...populárnější tituly Sněženky a machři nebo Vítr v kapse vedle toho docela blednou ( byť jsou to solidní filmy a nechci je nijak shazovat)...(20.11.2011)

 • Skuby47
  ****

  Jeden z mála našich filmů o problematické dospívající mládeži. Odpor k autoritám dospělých včetně rodičů a zprvu malá klopýtnutí, která časem narostou v nucený pobyt v nápravném zařízení. Zde další kázeňské problémy, šikana, alkohol, kouření, útěky. Film byl natáčen v nedaleko nás se nacházejícím zámečku a hřbitově ve Střílkách, kde byla svého času skutečná chlapecká polepšovna. V hlavních rolích na sebe v tomto filmu upozornila řada dneska populárních herců. Zajímavý snímek, škoda že jej v televizi už dlouho nedávali.(12.9.2019)

 • Snorlax
  **

  V polovině osmdesátých let vznikaly filmy s kritickým pohledem na do té doby tabuizovaná témata jako houby po dešti. Měly mnoho společného, zajímavé téma, obstojné herecké obsazení, nudné zpracování a rychlé vyšumění. Zámek Nekonečno by se klidně všem svým kolegům mohl stát lídrem, neboť splnil veškeré podmínky.(21.2.2016)

 • freddy
  ***

  Člověk si myslí, že ví o všech zajímavých českých filmech, ale vždycky ho překvapí něco z archivu. Na začátku bylo to, že mne nic v programu televizí nezaujalo, tak jsem přepnul jen tak z nudy na CS Film a tam běžel tenhle film. Rychle jsem zjistil přibližný děj a zakoukal se do toho. Pavel Kříž a David Matásek se zde představují v rolích, které nemají mnoho společného s jejich rolemi v Básnících. Oba stojí proti sobě a nesnáší se. Což je pro každého, kdo zná Básníky, docela prvotní šok. Ale abych nějak zhodnotil film jako celek. Jedná se o zajímavou exkurzi do pasťáku v období komunismu. Film nechce nic řešit nebo snad mentorovat, jen nám dává nahlédnout do tohoto prostředí a ukazuje nám prostředí, kam se mnoho z nás nikdy nedostane. Film mi přišel velmi zdařilý a docela zajímavý, už jen svým tématem. Celkově dávám tři hvězdičky s konstatováním, že na tenhle film se rád kdykoliv podívám znovu a hodnotím ho jako mírně nadprůměrný...(30.11.2007)

 • - Zámek, za jehož zdi je umístněno nápravné zařízení pro mládež, se ve skutečnosti nachází v obci Střílky na Kroměřížsku. Ústav, kde pobývá postava hraná Ondřejem Mikšíčkem, je ve skutečnosti zámek Čechy pod Kosířem. (Olík)

 • - Na XIX. filmovém festivalu mladých v Trutnově získal snímek Cenu Mladé fronty a Pavel Kříž Malé zlaté slunce za mužský herecký výkon. (Olík)

 • - Natáčelo se také v Berouně a Lomu Amerika. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)