Člověk si myslí, že ví o všech zajímavých českých filmech, ale vždycky ho překvapí něco z archivu. Na začátku bylo to, že mne nic v programu televizí nezaujalo, tak jsem přepnul jen tak z nudy na CS Film a tam běžel tenhle film. Rychle jsem zjistil přibližný děj a zakoukal se do toho. Pavel Kříž a David Matásek se zde představují v rolích, které nemají mnoho společného s jejich rolemi v Básnících. Oba stojí proti sobě a nesnáší se. Což je pro každého, kdo zná Básníky, docela prvotní šok. Ale abych nějak zhodnotil film jako celek. Jedná se o zajímavou exkurzi do pasťáku v období komunismu. Film nechce nic řešit nebo snad mentorovat, jen nám dává nahlédnout do tohoto prostředí a ukazuje nám prostředí, kam se mnoho z nás nikdy nedostane. Film mi přišel velmi zdařilý a docela zajímavý, už jen svým tématem. Celkově dávám tři hvězdičky s konstatováním, že na tenhle film se rád kdykoliv podívám znovu a hodnotím ho jako mírně nadprůměrný...(30.11.2007)

6. dramaturgicko-výrobní skupina Filmového studia Barrandov "Tvůrčí mládí" dala mladým zelenou. 1) Půvab snímku není ve slabém a nepřesvědčivém scénáři, ani v hereckých výkonech. Ty prase vepřový! Pro mě je nejzajímavější horda sotva zletilých vlčků v plné kráse svého mládí. 2) Z budoucích hvězd českého filmu tu je 22letý Pavel Kříž (Pavel, hlavní postava), 18letý David Suchařípa (kytarista Gejza), 20letý David Matásek (Hanzl), 21letý Ondřej Vetchý (Joneš), 19letý Sagvan Tofi (Navrátil) či 21letý Karel Roden (Koblas). 3) Jsou tu i další pěkní kluci: 16letý Daniel Netušil (15letý Jirka Koblížek, má mladšího bratra v děcáku), 19letý Gustav Skála (Pacička, má zmrzačenou ruku), Lukáš Hraběta (Šálek).(1.8.2017)

Presto, ze davam stejne hodnoceni, tak Bocanuv Pastak radim o neco vyse. I tak me ale tento snimek bavil. Snad dava nejaky nahled do socialistickeho napravneho zarizeni pro mladistve. Asi kazdeho divaka prekvapi herecke obsazeni, zvlaste pak v te dobe mladych chovancu (Kriz, Matasek, Vetchy, Roden,- Bocanova). Nektere charakteristiky postav dobre vykreslene. Film doprovazi i par povedenych pisnicek a libi se mi styl vypraveni.(17.1.2012)

nečekaná pecka...civilní, moderní, rázně odvyprávěný a hlavně neschematický...líbí se mi, jak to nevykresluje prostředí pasťáku zjednodušujícím, na první signální depresivním způsobem...jsou tu dobře napsaný postavy a konflikty...výborné herecké výkony...hlavně Kříž v hlavní roli....přitom žádná roztouženost socialistických mládežníků a jejich pseudoproblémy...místo toho docela nepatetická, existenciální depka......hlavně v závěru ten film výborně dramaticky a významově roste a všechna zdánlivě jednoduchá východiska se rozvíjejí a komplikují...výsledkem je komplexní obraz společnosti a složité pozice jedince v jejím rámci......v kontextu československý kinematografie jsem snad neviděl nic podobnýho...populárnější tituly Sněženky a machři nebo Vítr v kapse vedle toho docela blednou ( byť jsou to solidní filmy a nechci je nijak shazovat)...(20.11.2011)

• Snorlax

V polovině osmdesátých let vznikaly filmy s kritickým pohledem na do té doby tabuizovaná témata jako houby po dešti. Měly mnoho společného, zajímavé téma, obstojné herecké obsazení, nudné zpracování a rychlé vyšumění. Zámek Nekonečno by se klidně všem svým kolegům mohl stát lídrem, neboť splnil veškeré podmínky.(21.2.2016)

• - Zámek, za jehož zdi je umístněno nápravné zařízení pro mládež, se ve skutečnosti nachází v obci Střílky na Kroměřížsku. Ústav, kde pobývá postava hraná Ondřejem Mikšíčkem, je ve skutečnosti zámek Čechy pod Kosířem. (Olík)

• - Na XIX. filmovém festivalu mladých v Trutnově získal snímek Cenu Mladé fronty a Pavel Kříž Malé zlaté slunce za mužský herecký výkon. (Olík)

• - Natáčelo se také v Berouně a Lomu Amerika. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)