Terry (TV film)

Scénografie:

Tim Bider

Kostýmy:

Alex Reda

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Movie itself often looses ideas of how to picture immense effort, but the story puts everything behind by a huge margin.Terry isn't about showing the best cinematography, but about showing what is best in us. Go for it!(14.4.2017)

A tak jsem běžel… . Nečekejte žádnou zdlouhavou expozici, žádnou několikaměsíční přípravu, žádné dlouhé váhání a sbírání odvahy – ani nedoběhnou úvodní titulky a Terry už běží. Běží celý film, běží přes všechny kanadské provincie a běží pro dobrou věc. Neběží se mu snadno s jednou nohou, ale je odhodlán a toto odhodlání ještě umocňují tváře dětí s rakovinou lemující silnici. Terry neběží kvůli sobě, Terry běží kvůli všem těm nemocným lidem, kterým chce pomoci, kterým zároveň dává novou naději do života. Jsem nevyléčitelný cynik a ačkoliv to, co udělal Terry Fox začátkem osmdesátých let, považuji za naprosto úžasnou věc, nedokážu si ve spojitosti s tímto filmem odpustit slovní spojení "patetická sračka". Všechny ty bláboly o naději, „tytodokážeš“ dialogy, zpomalené záběry na dojaté děti – nešlo by to jednou bez nich? Nemohu souhlasit s jedním komentářem na IMDb začínajícím „Hate this movie, there is wrong with you!“, nemyslím si, že by se mnou bylo něco v nepořádku, když pohrdám silným příběhem zpracovaným do podoby tuctového televizního dramatu, jež z diváků ždímá emoce tím nejlacinějším způsobem. Z celého filmu na mne udělaly největší dojem archivní záběry se skutečným Foxem. V té chvíli, pouze v té chvíli, mi na okamžik došlo, kým byl a proč běžel. Děkuji za to opožděné procitnutí a dávám unavené tři hvězdičky. Apendix: Být ještě větším cynik, doporučil bych vám Terryho jako dvojprojekci s Kandahárem, kde je taky spousta lidí s umělou nožní protézou. 55%(19.4.2008)

Nad filmami s podobným námetom sa nedá pozastaviť. Veľmi pekne natočený snímok o vôli pomôcť. Srdečný a ľudský príbeh však pomerene dosť stráca na televíznom, teda pomerne amatérskom spracovaní. Určite sa dalo vyťažiť zo zápiskov omnoho viac, či už dramatických, citových alebo príjemných situácií. 70%.(17.11.2007)

Hrozně ráda bych sem něco napsala, ale tenhle neobyčejně lidský a jednoduchý film mě dojal natolik, že nenacházím slov... Jediné, co mě napadá v souvislosti s Terrym Foxem, tím mladičkým klukem, se kterým si život tak ošklivě zahrál, je bezmezná úcta a obdiv k tomu, co člověk dokáže, když něčemu opravdu věří...(3.5.2007)

Výborný filmeček, který se zaměřuje na cestu Terryho Foxe napříč Kanadou s několika flashbacky do minulosti...Shawn Ashmore,kterého jsem dostal do povědomí kvůli X-menům,zahrál Terryho velmi dobře- jen víc výraznějších rolí pro něj..filmem provází pěkná hudba a vše i kvůli délce rychle a příjemně uplyne. Díky snímku je divákovi víc přiblížen neobyčejný život neobyčejného člověka Terryho Foxe a myslím,že hlavně o to tu šlo. Právě v tomto období (1.8.2007) to vysílá HBO,takže všem co mají možnost určitě doporučuji.(1.8.2007)

Ani nevím jestli těch pět hvězd dávám filmu, nebo spíše Terrymu .. . málo kdo v sobě dokáže sebrat odvahu a udělat něco tak silného, jako on ... obrovská vůle a vytvalost před kterou smekám --> 10/10(6.2.2008)