Blade (TV seriál)

Tvůrci:

David S. Goyer

Robert C. New

Ramin Djawadi

Sticky Fingaz, Jill Wagner, Nelson Lee, Neil Jackson, Larry Poindexter, Emily Hirst, John DeSantis, Sonja Bennett, William MacDonald, Jody Thompson, Fulvio Cecere, Tom Butler, Bokeem Woodbine, Ryan Kennedy, David Palffy, Steve Bacic, Ryan Robbins, Colin Lawrence, Todd Thompson, Tiffany Lyndall-Knight, Adrian Hough, Robert Wisden, Sarah Lind, Panou, Brendan Penny, Karin Konoval, Kavan Smith, Dominic Zamprogna, Brandon Jay McLaren, Lauren Lee Smith, Matthew Walker, Jim Codrington, Mike Dopud, Claude Duhamel, G. Michael Gray, Katharine Horsman, Holly Eglington, Heather Doerksen, Quinn Lord, Hiro Kanagawa, Melanie Papalia, Elfina Luk, William "Big Sleeps" Stewart, Elisa King, Woody Jeffreys, Brad Kelly, Michael Hanus, Nels Lennarson, Alexandr Kalugin, John Tench, Don Thompson, Chuck Liddell, Brent Stait, Elias Toufexis, Omari Newton, Jenn Bird, Todd Thomson, Johanna Marlowe, Beverley Elliott, Scott Heindl, Ingrid Torrance, Ki Yurij, Brenda Crichlow, Christian Sloan, Adrian McMorran, Nayo Wallace, Bill Mondy, Blake Mawson, Malcolm Stewart, Val Cole, Darcy Laurie, David Kopp, Rhonda Dent, James Purcell, Alana Husband, BJ Harrison

Gordon Mark

Scénografie:

Eric Fraser

Kostýmy:

Katia Stano, Kate Main
  • Malarkey

Neskutečná kravina doufající v zázrak a v úspěch originálního Bladea, kterého podotýkám hrál dokonalý Wesley Snipes, jenže kterého zazdil dost dobře nemožný třetí díl dokazující fakt, že bez pořádného příběhu nevycucne ani jednu ránu. Stejně je na tom tento seriál. Nemožný, ničemný, bez originálního děje, bez zajímavých scén, bez Wesleye Snipese snažící se o nemožné, o to, udržet se na poli seriálů, které z Ameriky v současné době drtí Evropu právě nápaditými a originálními příběhy. Ne jako tento. Ještě ze se zasekl na první sérii. Rozpitvávat dál příběh poloupíra jiným poloupírem opravdu dle mého nemá smysl. (2/10)(21.11.2007)

1 séria Vydarený seriál, avšak stvorený len a len pre fandov čierneho hláškara. Úvodný film bol trochu slabší, ale v ďaľších častiach sa toho divák dozvie omnoho viac (o Bladeovej minulosti aj o vzťahoch medzi upírmi). Krásne prepracovaný svet, ktorý skvelo dopĺňa filmy (a vlastne aj napráva sérii reputáciu). Snipes je len jeden, ale aj na Stickyho sa dá zvyknúť a scenáristicky sú Bladeove výstupy zvládnuté na jednotku. V snahe o kompletné "prekopanie" upírskeho sveta scenáristi občas zakopnú, ale taký otrlý fanúšik ako ja dokáže prepáčiť aj niektoré zbytočnosti snažiace sa o hĺbku (Marcusova minulosť). Škoda, že zatiaľ zamrzol pri prvej sérii...(7.1.2007)

Filmovou sérii miluju, ale bohužel tenhle paskvil ji nešahá ani na špičku nehtu u palce nohy zahnutého k zemi. Ze všeho nejhorší je Blade hrající si na nejdrsnějšího denního tvora ale Fingaz nemá ani zrnko toho co má Snipes. Je to škoda po tomhle myslím Marvel už nedovolí žádný seriál. Jediný důvod proč dávám 3 hvězdy a proč jsem seriál dodíval, byl Marcus Van Sciver je docela smutné když hlavní "záporné" postavě fandíte víc než té "kladné" ale Sciver prostě válel. Závěr: Blade stále nakopává prdele upírům, ale už není tak cool. PS: Nejlepší díl - 9. Angels & Demons.(28.12.2010)

Překvapení. Čekal jsem nudnou slátaninu, kde budu muset hodně přetrpět dlouhých dvanáct dílů. Naopak všechno pěkně odsýpalo, příběh se mi líbil, hned v pilotu jsem si zvyknul na představitele "věčně usměvavého" Bladea i na zbytek jeho tlupy a tak se ze seriálu stalo příjemné překvápko. Máme tu přeměněného upíra, který touží po likvidaci čistokrevných upírů (ta holka, co hrála čistokrevnou Charlotte, to hrála vážně skvěle) a do toho všeho Blade se svým pomocníkem a se svou vnadnou pomocnicí v utajení. Naštěstí jsem to viděl v originále, docela bych se bál otřesného dabingu, v jekém to bylo v televizi.(1.12.2009)

• gudaulin

Z filmařského hlediska obstojí pouze první díl filmové série, dvojka měla hloupoučký scénář, ale stále ještě charismatického hrdinu a slušné akční scény. Trojce jsem se moudře vyhnul a na zkoušku absolvoval tři díly seriálu. Je to jen kaše, která má těžit z úspěchu filmové série s hrdinou, který je doslova protipólem toho, jak by si fanoušek svého Bladea představoval, se sterilním dějem a nulovou atmosférou. Ztráta času. Celkový dojem: 20 %.(16.3.2010)