Blade (TV seriál)

Tvůrci:

David S. Goyer

Robert C. New

Ramin Djawadi

Sticky Fingaz, Jill Wagner, Nelson Lee, Neil Jackson, Larry Poindexter, Emily Hirst, John DeSantis, Sonja Bennett, William MacDonald, Jody Thompson, Fulvio Cecere, Tom Butler, Bokeem Woodbine, Ryan Kennedy, David Palffy, Steve Bacic, Ryan Robbins, Colin Lawrence, Todd Thompson, Tiffany Lyndall-Knight, Adrian Hough, Robert Wisden, Sarah Lind, Panou, Brendan Penny, Karin Konoval, Kavan Smith, Dominic Zamprogna, Brandon Jay McLaren, Lauren Lee Smith, Matthew Walker, Jim Codrington, Mike Dopud, Claude Duhamel, G. Michael Gray, Katharine Horsman, Holly Eglington, Heather Doerksen, Quinn Lord, Hiro Kanagawa, Melanie Papalia, Elfina Luk, William "Big Sleeps" Stewart, Elisa King, Woody Jeffreys, Brad Kelly, Michael Hanus, Nels Lennarson, Alexandr Kalugin, John Tench, Don Thompson, Chuck Liddell, Brent Stait, Elias Toufexis, Omari Newton, Jenn Bird, Todd Thomson, Johanna Marlowe, Beverley Elliott, Scott Heindl, Ingrid Torrance, Ki Yurij, Brenda Crichlow, Christian Sloan, Adrian McMorran, Nayo Wallace, Bill Mondy, Blake Mawson, Malcolm Stewart, Val Cole, Darcy Laurie, David Kopp, Rhonda Dent, James Purcell, Alana Husband, BJ Harrison, Benita Ha, Robinne Fanfair, Jovanna Burke, Shawn Stewart, P. Lynn Johnson, Sean Whale

Překvapení. Čekal jsem nudnou slátaninu, kde budu muset hodně přetrpět dlouhých dvanáct dílů. Naopak všechno pěkně odsýpalo, příběh se mi líbil, hned v pilotu jsem si zvyknul na představitele "věčně usměvavého" Bladea i na zbytek jeho tlupy a tak se ze seriálu stalo příjemné překvápko. Máme tu přeměněného upíra, který touží po likvidaci čistokrevných upírů (ta holka, co hrála čistokrevnou Charlotte, to hrála vážně skvěle) a do toho všeho Blade se svým pomocníkem a se svou vnadnou pomocnicí v utajení. Naštěstí jsem to viděl v originále, docela bych se bál otřesného dabingu, v jekém to bylo v televizi.(1.12.2009)

Série měla navázat na filmového Bladea a ono to bohužel nevyšlo. Fanoušci byli namlsaní prvními dvěma díly, takže seriál vyšel na prázdno. Ale že by byl zase tak hrozný se říci nedá. Akční scény mají drive, bohužel ale oproti filmům nejsou tak efektové. Příběhy se snaží být temné, ale na televizi ztrácí mnohé očekávání. Ono nebýt těch filmů, dopadlo by to mnohem lépe, ale jak jsem se již zmínil na začátku, fanoušci jsou namlsaní a tudíž zklamaní..(15.6.2016)

• Malarkey

Neskutečná kravina doufající v zázrak a v úspěch originálního Bladea, kterého podotýkám hrál dokonalý Wesley Snipes, jenže kterého zazdil dost dobře nemožný třetí díl dokazující fakt, že bez pořádného příběhu nevycucne ani jednu ránu. Stejně je na tom tento seriál. Nemožný, ničemný, bez originálního děje, bez zajímavých scén, bez Wesleye Snipese snažící se o nemožné, o to, udržet se na poli seriálů, které z Ameriky v současné době drtí Evropu právě nápaditými a originálními příběhy. Ne jako tento. Ještě ze se zasekl na první sérii. Rozpitvávat dál příběh poloupíra jiným poloupírem opravdu dle mého nemá smysl. (2/10)(21.11.2007)

• Matty

Hrozně namachrovaná série, jejíž veškerá snaha o vyvolání "cool efektu" se míjí účinkem. Oproti prvním dvěma celovečerním filmům navíc nechutně sterilní (čtěte nekrvavá) a ač mají některé akční scény grády, vzhledem ke jménu a pověsti hlavního hrdiny jde o tristně ne(d)okořeněný flák tuhého hovězího.(7.11.2007)

• gudaulin

Z filmařského hlediska obstojí pouze první díl filmové série, dvojka měla hloupoučký scénář, ale stále ještě charismatického hrdinu a slušné akční scény. Trojce jsem se moudře vyhnul a na zkoušku absolvoval tři díly seriálu. Je to jen kaše, která má těžit z úspěchu filmové série s hrdinou, který je doslova protipólem toho, jak by si fanoušek svého Bladea představoval, se sterilním dějem a nulovou atmosférou. Ztráta času. Celkový dojem: 20 %.(16.3.2010)