Reklama

Reklama

Blade

(seriál)
  • USA Blade: The Series (více)
všechny plakáty
Akční / Fantasy / Sci-Fi / Horor
USA, 2006, 9 h 58 min (Minutáž: 46–92 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Předloha:

Marv Wolfman (komiks)

Kamera:

Robert C. New

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Sticky Fingaz, Jill Wagner, Nelson Lee, Jessica Gower, Neil Jackson, Paulette Victor-Lifton, Larry Poindexter, Emily Hirst, John DeSantis (více)
(další profese)

Epizody(12)

Nesmrtelný bojovník Blade, napůl člověk a napůl upír, bojuje proti rozmáhajícímu se upírskému podsvětí, které se snaží postupně vyhubit celou lidskou rasu... (oficiální text distributora)

Recenze (53)

klerik 

všechny recenze uživatele

1 séria Vydarený seriál, avšak stvorený len a len pre fandov čierneho hláškara. Úvodný film bol trochu slabší, ale v ďaľších častiach sa toho divák dozvie omnoho viac (o Bladeovej minulosti aj o vzťahoch medzi upírmi). Krásne prepracovaný svet, ktorý skvelo dopĺňa filmy (a vlastne aj napráva sérii reputáciu). Snipes je len jeden, ale aj na Stickyho sa dá zvyknúť a scenáristicky sú Bladeove výstupy zvládnuté na jednotku. V snahe o kompletné "prekopanie" upírskeho sveta scenáristi občas zakopnú, ale taký otrlý fanúšik ako ja dokáže prepáčiť aj niektoré zbytočnosti snažiace sa o hĺbku (Marcusova minulosť). Škoda, že zatiaľ zamrzol pri prvej sérii... ()

Spock 

všechny recenze uživatele

Po několika vzhlédnutých dílech si dovolím první hodnocení. Očekával jsme ve skutečnosti, mnohem slabší provedení a ono mě to nakonec, tedy zatím, mile překvapuje. Není to sice něco, co bych doporučil svým přátelům, ale přesto se na to dívám. Možná je to jen tím, že nemůžu spát. :-) Faktem, ale zůstává, že jsou v seriálu občas i světlé momenty. A co se týče obrozeného „Blejda“, tak to mohlo být mnohem horší, z tohoto sice nesrší nic moc hrůza ani charisma, ale alespoň se tváří, že mu nic z toho nechybí. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Hrozně namachrovaná série, jejíž veškerá snaha o vyvolání "cool efektu" se míjí účinkem. Oproti prvním dvěma celovečerním filmům navíc nechutně sterilní (čtěte nekrvavá) a ač mají některé akční scény grády, vzhledem ke jménu a pověsti hlavního hrdiny jde o tristně ne(d)okořeněný flák tuhého hovězího. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Z filmařského hlediska obstojí pouze první díl filmové série, dvojka měla hloupoučký scénář, ale stále ještě charismatického hrdinu a slušné akční scény. Trojce jsem se moudře vyhnul a na zkoušku absolvoval tři díly seriálu. Je to jen kaše, která má těžit z úspěchu filmové série s hrdinou, který je doslova protipólem toho, jak by si fanoušek svého Bladea představoval, se sterilním dějem a nulovou atmosférou. Ztráta času. Celkový dojem: 20 %. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Neskutečná kravina doufající v zázrak a v úspěch originálního Bladea, kterého podotýkám hrál dokonalý Wesley Snipes, jenže kterého zazdil dost dobře nemožný třetí díl dokazující fakt, že bez pořádného příběhu nevycucne ani jednu ránu. Stejně je na tom tento seriál. Nemožný, ničemný, bez originálního děje, bez zajímavých scén, bez Wesleye Snipese snažící se o nemožné, o to, udržet se na poli seriálů, které z Ameriky v současné době drtí Evropu právě nápaditými a originálními příběhy. Ne jako tento. Ještě ze se zasekl na první sérii. Rozpitvávat dál příběh poloupíra jiným poloupírem opravdu dle mého nemá smysl. (2/10) ()

Galerie (71)

Reklama

Reklama