Austrálie

Austrália

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný

USA / Austrálie / Velká Británie, 2008, 165 min

• J*A*S*M

Hloupá kýčovitá manýra, která uvědomělého diváka dvě a půl hodiny moří digitálním dobytkem a dojetíchtivé divačky tahá za nos z prstu vycucanou láskou mezi anglickou paničkou a australským honákem. Jackman v pohodě, Kidman místy dosti mimózní, zásadní vadou je samozřejmě scénář. Kdybych napsal, že všechny zvraty jsou odhadnutelné půl hodiny předtím, než se stanou, tak bych lhal. Oni jsou jsou totiž odhadnutelné hnedka z fleku, ještě než ten film začne. Vymyslete tu nejklišovitější možnou romanci, zasaďte ji do období druhé světové v Austrálii, přihoďte pár keců o důležitosti umění vyprávět (jak to zrovna v tomhle táhnousím se kolosu zní směšně!) a hle, máte tu Austrálii.(19.5.2009)

Energický Baz Luhrmann je kvalitním režisérem a tímto si to u mě potvrdil. Hlavnímu hereckému páru to sluší jak hrom a David Wenham zahrál záporáka na výbornou. Jen trošku zamrzí, že délka filmu je vcelku dost cítit, ale i tak hodnotím tuto velkolepou a kýčovitou(zde to není mínus) romanci 4 hvězdičky…(4.2.2009)

Země krokodýlů, dobytka a náčelníků, kde dobrodružství a romantika byla součástí života…. Je několik způsobů, jak nahlížet na tento epos oslavující Austrálii. Jedni jím budou opovrhovat, protože je plný klišé, podbízivosti či zbytečného natahování stopáže. Já však na tuto hru přistupuji a nechávám se unést atmosférou, herci, i těmi záběry, které jen dotvářejí tuto (pro mne) velkolepou zábavu. Nedávám 5*, protože těch 160 minut je opravdu zbytečně moc. Ale oceňuji schopnost B.Luhrmanna vykládat příběhy. Což je ta nejdůležitější věc, protože jenom tak nám budou patřit. Navždy. PŘÍBĚH ***** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? Nové téma na sebe nenechalo dlouho čekat. BOHEMIA! Záběry Hradčan, před Tuzexem veksláci, Chánov žije vlastním životem a charizmatický J.Pomeje tahá ježka z klece. Jmenuje se Tomáš. Jen aby to neskončilo špatně…(13.2.2009)

já mít baze moooc ráda.. taky mít ráda austrálii, i když hlavně z filmů o přírodě a krokodýlovi dundee.. taky mít ráda ty kouzelné pohybující se obrázky, ač třeba na hranici kýče, o kterém tady vy neustále dokola mluvit a mluvit a mluvit.. já se prostě bavit a být okouzlena.. i slzu v oku já zamáčknout! a ze všeho nejvíc já být nadšena zarputilostí, odrážející se v očích lady ashly.. jééé.. a taky mít ráda fido.. ale to už je jinej kýčovitej příběh..:))(31.8.2010)

Baze Luhrmanna mám rád. Je to režisér, který nám umí naservírovat klišé až pod nos a my si lebedíme (nebo alespoň tak tomu u mne bylo s Romeem a Julií, stejně tak u Moulin Rouge), ovšem v druhé polovině Austrálie je těch kýčů na mne už skutečně moc. A přitom ta první část je báječná (tedy až na ze začátku poněkud přehrávající Nicole Kidman). Jenže pak jako by si někdo řekl, že je o jejich rodné Austrálii řečeno pořád málo, tak se začalo bojovat (budiž), řešit ještě více otázku míšenců (jestli to čte nějakej australan, tak karamelek, no), ale hlavně až zázračně přežívat a nacházet se. No, budiž. Ale po vánočních svátcích je na mne těchhle sladkostí už trošku moc. Je to spíše za lepší tři hvězdičky, ale jak jsem se zmínil v úvodu - já mám Baze Luhrmanna rád :o)(3.1.2009)

• Hugh Jackman

• - Při natáčení bylo využito 1500 divokých koní. (duklak2)

• - Mapa Evropy na začátku filmu, na které je zvýrazněna Velká Británie a nacistické Německo obsahuje chybu. Zvýrazněné území Německa v dané podobě vzniklo až po skončení druhé světové války. Na počátku druhé světové války bylo jeho území výrazně větší. Součástí Něměcka byla v té době například velká část dnešního území Polska. V závislosti na konkrétním datu mohlo být území Německa větší například o připojené Rakousko, Sudety nebo Protektorát Čechy a Morava. (snailik)

• - Domorodý chlapec Brandon Walters, který hraje sirotka Nullaha, prodělal v šesti letech leukemii. Filmaři ho objevili úplnou náhodou na dětském hřišti. (blackrain)