Reklama

Reklama

Kokoda

  • angličtina Pacific War Hell (více)

Obsahy(1)

Nová Guinea, 1942 - Austrálie je ve válce s Japonskem. Malá skupina australských vojáků z 39. praporu byla vysazena jako předsunutá hlídka daleko za hranicemi Isuravy - vesnice na pralesní stezce Kokoda. Pod neustálým tlakem japonských útoků a nepřetržitým bombardováním se vojáci ocitají naprosto odříznuti od svých záložních jednotek. Neprostupná džungle hluboko za nepřátelskou linií jim ztěžuje jejich úsilí dostat se do bezpečí základny australských oddílů. Neustálé ústupové boje s nepřítelem a nedostatek všeho vyvolává i první konflikty v jednotce. Po mnoha dnech bez jídla a odpočinku se skupina vojáků i se svými raněnými spolubojovníky na pokraji naprostého vyčerpání vynořují z džungle u svých jednotek. Nečeká je ale žádný odpočinek, jen další tvrdý boj s postupující japonskou armádou. Natočeno podle skutečné události. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (37)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mohl to být opravdu dobrá válečná výprava do neprobádaných končin Guinejské džungle, kterou by každý nemohl nazvat nijak než Peklo. Bohůžel tomu tak neni a i přesto, že Kokoda je o 2. SV z trochu jiného pohledu je to takové bez chuti, nezáživné a i když boje jsou vcelku slušné, kamerově je to nasnímané opravdu hezky, nepříde mi to jako kdovíjaké překvapení, což je docela škoda. I tak to stojí za podívání, seznámení s trochu jinou stranou války za to rozhodně stojí a pomník s nápisem: Odvaha, vytrvalost, přátelství, oběť , který jim v nedaleké vesnici Isurava dodnes stojí značí, že tahle parta lidí si tam užila o mnoho větší peklo než to, co zobrazuje tento film. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Slušný válečný snímek, dobře vystihující specifika bojů na Nové Guinei, mnohdy sestávajících právě ze střetnutí malých, izolovaných a mizerně zásobovaných jednotek v neschůdném a nepřehledném terénu. Pokud někomu chyběla velkolepá produkce a mohutné davové scény, ať si pustí třeba "Zachraňte vojína Ryana" - ale ten kdo má alespoň nejzákladnější představu o čem "Kokoda" je, nemohl něco podobného od tohoto snímku očekávat - tolik k některým místním rozumbradům, kteří si válku představují asi jako ten Hurvínek. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Austrálsky vojnový film o očakávaní japonskej invázie do Austrálie. Príbeh sa odohráva prevažne v džungli a väčšinou sa dej točí okolo toho ako sa vojaci presúvajú z bodu A do bodu B. Chvíľu je to zaujímavé, ale po polovici filmu by som čakal akčnejšie alebo dramatickejšie pasáže. To sa však nekoná, vojny si tu vážne neužijete. Herci priemerní, réžia rutinná, ale to všetko sa odohráva v pekných exteriéroch, takže dávam 3 hviezdičky.60%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle v sobě mělo hodně z Mailerova románu - Nazí mrtví. Nechápu moc to nízké hodnocení !!! Pár Australáků z rozprášené čety ustupuje džunglí plné Japíků ve snaze dostat se na linii ke svým jednotkám. Již sama zapařená dusná džungle Nové Guinei je nepřítelem číslo jedna. Bažiny, pijavice, časté deště, drsný hornatý terén a neprostupná vegetace...Munice jen co je po kapsách či co se sebralo od mrtvého kámoše, s menáží je to obdobné. Konzerva lunchmeatu musí stačit pěti chlapům na den... Ke všemu sebou na nosítkách vlečete svýho bráchu co to koupil do břicha a vy ho tam nechcete nechat shnít v listí. Máte zimnici od malárie, kvůli úplavici běháte co chvíli za keříky a divíte se, kde se to všechno ještě ve vašich střevech bere... A v tomhle marastu na vás číhají dobře vycvičené, dobře vybavené a dobře maskované invazní jednotky Japonců. Tódžové neberou zajatce a když už, tak jen proto aby se na vás procvičili s bajonety a samurajským mečem... Kdo čekal válečný velkofilm s hromadou bojových scén asi byl zklamán, ale to měl dopředu tušit. Zde se sice bojuje, ale z nepřítele zahlédnete v lepším případě jen stín v pářící se džungli a tak palba z vašeho Brenu jde raději po všem co se ve vašem perimetru hýbne... Jediné co bych filmu vytknul byl trochu nepříjemný střih mezi jednotlivými ději a občasné záběry kamery umístěné na hlavě či batohu vojáků.... --------- Fakt obdivuju ty kluky australský co na tý ztezce vykonali ! A vlastně vůbec za celou válku na všech bojištích i u britské RAF. Už jen to běhání po trnitý rozbahněný džungli plný havěti v kraťasech a kloboucích je hodno obdivu. Za mně je to na solidní čtyři australácký zalomený klobouky! Výbornej válečnej film z džungle. * * * * ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Příjemný, po celou dobu téměř poklidný, ladně plynoucí snímeček z jednoho z mnoha bojišť druhé světové války? Nesmysl? Po zhlédnutí Kokody musím říci, že rozhodně ne. Nádherná, téměř dokumentární kamera zachytává veškeré krásy Guinejské přírody (a že má co zachytávat, i když se natáčelo "jen" v Austrálii). Kvůli tomu jsem si ale film nepustil, to jsem si rovnou mohl pustit Discovery. Co však nezachytává, je přesvědčivé vyobrazení bojů australanů s japonci o jednu z mála stezek skrze neprostupnou džungli. Takhle divák dostane jen pár informací z historie, jak to asi mohlo být si ale musí domyslet sám, Kokoda mu totiž plnohodnotnou odpověď neposkytne. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Film je inspirován skutečným příběhem předsunuté hlídky 39. australského praporu pod vedením poručíka Sworda. Odřiznutá se skupina octila během druhé světové války v bitvě o Isuravu, která se odehrála v roce 1942. (Terva)
  • Film vyhrál zvláštní cenu poroty na WorldFestu v Houstonu. (Terva)
  • Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Queensland. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama