Munnabhai, do toho! (festivalový název)

• Indie

Lage Raho Munna Bhai

Lage Raho Munna Bhai

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2006, 144 min

S překvapeným výrazem ve tváři musím konstatovat, že tento výlet do Indie nedopadl vůbec špatně. Předchozí díl byla sračka sračkoucí. Od jeho zhlédnutí uplynuly dva roky. Nevím, jestli se mi nějak dramaticky přetransformovalo myšlení, či jsem měl prostě jen vhodnou náladu, ale docela jsem si snímeček užil. Stopáž bych určitě pokrátil, ale to může být u indických filmů snad pouze moje zbožné přání. Nejvíc mě upoutala hudba od Shantanu Moitra, a to už poněkolikáté, takže možná povalí mezi mé oblíbence. Tvůrce titulků si nedal žádnou práci, takže jsem sice nerozuměl jedinému slůvku, ale i tak jsem znovu podlehl neskutečně relaxačnímu a pozitivnímu tempu. Kromě hudby si člověk do sytosti užije Gándhího. Buď si jej zopakuje, či rovnou načerpá nějaké nové znalosti. Opravdu strašně pozitivní záležitost, u které se člověk jednak občas zasměje a jednak se občas zabrnká na sentimentální strunu. V neposlední řadě je rozhodně oku lahodící ta hlavní kočka. Nakonec, není zase tolik filmů, kde by člověk držel palce mafii. Rád se kouknu na další Hiraniho snímeček. Snad se mu brzy podaří nějaký vytvořit.(9.7.2016)

Tento film jsem viděl ve Světozoru na festivalu Bollywoodského filmu. Přišel jsme tam s tím, že to bude hlavně o kostýmech a hudebně tanečních scénách. Na konec jsem se dobře bavil, možná proto, že jsem nic extra nečekal. Resumé: Bollywoodsky šílený, lehce poučný, ale hlavně oddechový film. Slabší ****.(30.11.2007)

"Písničkové prostřihy" jsou zde tři - čtyři, působí však skromnějším dojmem a tančí se v nich opravdu jen minimálně... Nicméně i přes několik hluchých míst je film docela zábavný a největším přínosem je sympatický Sanjay Dutt v hlavní roli. Někdy však i on působí trochu unaveným dojmem..)) Mimofilmovou zajímavostí je, že Sanjay Dutt byl nedávno odsouzen za podíl na pumových atentátech v Bombaji v roce 1993. - Festival Bollywoodského filmu 2007 -(14.10.2007)

Pokračování Munny se vede převážně v klasické bollywodské dějové šabloně, kterou zachraňuje docela svižný děj a výkon Sanjaye Dutta v roli Munny a hlavně jeho věrný druh, Circuit, Arshad Warsi. Proti prvním dílu mnohem slabší, přesto z pohledu indické tvorby velký nadprůměr. Já jsem však na „indii“ tradičně zlejší, takže jen 60 %(12.12.2007)

Obdivujete-li Gándhího nebo Vidyu Balan, v ideálním případě oba dva, v tomhle snímku si přijdete na své. Tradiční (a patrně záměrné) indické přepjatosti některých scén a hereckých výkonů se "Munnabhai" pochopitelně nevyhne, ale divák, který alespoň přibližně ví do čeho jde, určitě nebude zklamán a stejně jako já se bude u filmu především dobře bavit.(21.2.2014)

• - Rajkumar Hirani původně napsal scénář o muži, jemuž se zjevuje Gándhí, pro samostatný film s Aamirem Khanem a zároveň připravoval pokračování MUDr. Munnabhai (2003). Nakonec se však rozhodl použít nápad s Gándím právě v tomto pokračování. (Raztubyl)

• - V Dillí se na rozhodnutí městkého zastupitelstva vstupenky na film prodávaly nezdaněné. (Raztubyl)

• - V Indii film zpopularizoval slovo Gandihiri, vyjádřující ideály Mahatmy Gandího. (Raztubyl)