Eklavya

Eklavya: The Royal Guard

Drama / Akční / Thriller

Indie, 2007, 105 min

Podivný mix středvěku na rádžově dvoře i v přilehlých vesnicích, kde ale jezdí vlaky a létají helikoptéry. Chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. Pak příběh nabral samurajskou atmosféru. Stařičký slepý osobní strážce ochraňuje svého rádžu bez ohledu na cokoliv a povinnost je pro něj vším, i kdyby musel obětovat všechno. Kodex cti ho zavazuje, přestože strážce je lepší člověk než sobecký rádža. Film nepostrádá krásně snímané scény. Dominuje atentát ve vyprahlé krajině, kde se strážce pokouší zlikvidovat protivníka skrz clonu prachu, jedoucího vlaku a stáda prchajících velbloudů. Zajímavě se rozehraje strážcovo dilema, když zjistí, že příběh atentátu nebyl jednoznačný a on musí volit mezi povinností a osobními pouty. ____ KOUSEK DĚJE Jenomže ve finále se zachová tak, jak by to samuraj neudělal a velkolepá tragičnost se tím rozplyne. A závěr byl až komický. Čekala jsem skoro, že ještě přijde pošťák a oznámí jim, že vyhráli hlavní cenu v loterii. P. S. Naprosto souhlasím s rádžovou matkou, která vzala svou snachu ke svatému muži do hor, aby se pomodlily a nevěsta konečně otěhotněla. A přitom dodala něco ve smyslu: "Jo, a toho hezkého urostlého osobního strážce vezmeme pro jistotu s sebou!" Sichr je sichr.(24.12.2016)

Trochu mám obavy, že nebýt hvězdného obsazení, tak by se na to nedalo moc koukat. Ale což, jednu hvězdičku navíc přidávám, za krásné kulisy a jednu za to, že smíchali shakespeara, moderní i starý indický svět do jednoho... A vcelku úspěšně. Ale je to trochu překombený. Shakespearova tragédie s dobrým koncem? Uff uff...(8.11.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,290,212Tržby Celosvetovo $8,702,674(20.3.2009)

Mno, ještě že to byl na Indické poměry kraťas. Mít to tři hodiny, tak by to bylo asi dost úmorné. Tentokrát v tom vyloženě chybí hutnější obsah a to co v tom je, je i tak dosti natahováno. Herci jsou fajn, ale nikdo z nich není v tomto filmu takový, abych řekl fak super, snad pouze dovádivá princezna v podání Raimy Sen. Bylo to jediné takové odlehčení, ale cokoliv prováděla, tak se mi líbila. Vidya Balan měla více prostoru, ale ani na třetí pokus si mě ani trochu nezískala. Takže asi její herectví, mě nějak míjí. Amitabh Bachchan mě zde taky trochu zklamal a naopak Saif Ali Khan docela potěšil, protože konečně jsem ho viděl v trošku charakterní roli. Jackie Shroff byl taky slušně výrazný a Boman Irani, to je zjev, ale docela mu to sedlo. No a ještě v malé roli Sanjay Dutt, ten rozhodně potěšil. Příběh měl být vyzněním jako drama, ale je to tak rozplizlé, že se to ztrácí a nemá to moc dramatickou sílu. Na konci si spíše člověk klepe na čelo. Navíc mi přijde, že druhá polovina filmu, která měla být stěžejní, co do gradace a dramatu, hodně pokulhává za první uvolněnější polovinou. 5/10(20.1.2014)

Skvelý príbeh a Ali bol dokonalý, dosť krátke, bolo by to znieslo aj viac, škoda v podstate bez piesní ale nič z toho nie je závada, len že to bolo tak dobré, že by som na to bola kukala ešte hodinu :-)(31.8.2017)