Some Folks Call It a Sling Blade

Krátkometrážní / Drama / Thriller

USA, 1994, 25 min

Kostýmy:

Matthew Jacobsen

Je to kratas podla ktoreho vznikol neskôr genialny celovecerny film Sling Blade. Dejovo je to proste prvych 20 minut z celovecernej verzie tentokrak nenecisto v ciernobielom prevedeni. Väcsi priestor tu dostala zurnalistka v podani exteenage hviezdicky Molly Ringwald, ktora robi s Karlom rozhovor. Napriek tomu, ze mam Molly rad, tak sa mi sem vôbec nehodila a som rad, ze bola potom preobsadena. Dalsim minusom je Billy Bob Thornton. Podava sice rovnako famozny vykon, ale tentoraz je v tvári este dost tucny a vyzera dost divne. A nakoniec najväcsou slabinou oproti celovecernej verzii je priemerna a nevyrazna hudba. Prave tá netradicna zvlastna hudba zvysuje kvality celovecernej verzii do takej velkej miery ako sa to podarilo hudbe napriklad k Star Wars. Kedze keby nebolo tohto kratasu, tak by sme nemali ani Sling Blade, tak z vdaky davam 3 hviezdicky. Ale inak je to vhodne len pre fakt velkych fanusikov celoveceraku.(6.12.2014)

Billy Bob v tomhle kraťasu, který předcházel snímku "Smrtící bumerang", ukazuje svoje schopnosti, které rozhodně jsou na vysoké úrovni, ale bohužel snímek jako celek je jen takovou zkouškou, jak to bude fungovat a jak to bude v černobílé vypadat. Pro hraný film byla nakonec zvolena barva a výrazně rozsáhlejší příběh.(2.10.2014)

skvělá komorní věc...zajímavý vztah duševně nemocného s malým chlapcem...výborný konec, vražda listem od sekačky na trávu...doporučuji.(15.6.2011)