Manželská klec

Trailer

Rozvod ve čtyřicátých letech 20. století? Nemožné! A tak se Harry (Chris Cooper) rozhodne, že svůj manželský trojúhelník vyřeší jinak - aby manželku nezostudil, prokáže jí laskavost a zabije ji. Jenže je tu ještě jeho šarmantní kamarád Richard (Pierce Brosnan)…  Ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Proto Harry Allen (Chris Cooper) vede dvojí život - po boku své ženy Pat (Patricia Clarksonová) a zároveň žije s další, podstatně mladší Kay (Rachel McAdamsová). Dlouhodobě neperspektivní manželství je však přeci jen nutné nějak ukončit. A protože Harry je charakter a nechce manželku zostudit, rozhodne se, že jí prokáže laskavost - zabije ji. Do milostného trojúhelníku ovšem vstupuje Harryho dlouholetý přítel, pohledný gentleman ve středních letech Richard (Pierce Brosnan), který osudovými kartami výrazně zamíchá... Romantické komediální drama o neodolatelné moci a šílenství lásky režíroval Ira Sachs. (oficiální text distributora)

Trailer

Aluska88

Sympatické herecké obsazení v milostném víceúhelníku. Z námětu, ze kterého by jiný režisér dokázal vytvořit mrazivou, napínavou podívanou o pomstě, vášni a lásce, natočil Ira Sachs poměrně nenáročný snímek, v němž se postavy se svými vztahovými komplikacemi vyrovnávají s chladnou hlavou a čistým rozumem. V jejich konání se neobjevuje téměř žádná zášť, nenávist, zuřivost, touha po odplatě či šílené a impulsivní projevy, které s sebou spousta vztahových filmů přináší. Dalo by se říct, že by je člověk mohl obdivovat, jak se se vším dokázali s klidem a rozvahou vyrovnat, aniž by to jejich vztahy nějak zasáhlo. Příběh Chrise Coopera a Patricie Clarkson je zajímavě vystavěn, a jeho stále více neúspěšné pokusy k jejímu odstranění u mě vedly až k tomu, že jsem jim přála, aby se nakonec vše urovnalo a Chris si uvědomil, že dělá chybu. Postupně začne zjišťovat, že už si likvidací své ženy není tolik jistý, jako z počátku. Co když ji pořád potřebuje? Manželská klec rozhodně stojí za podívání, i když žádnou strhující studii lidských vztahů rozhodně nečekejte. ()

Matty

Až příliš neokázale zrežírované retro drama, které chvíli inklinuje k filmu-noir, chvíli k hitchcockovskému „manželskému thrilleru“ a končí buď jako zlomyslná komedie, anebo hloupá moralita (těžko určit). Vývoj událostí je poměrně nečekaný a velmi mne překvapila například náhlá zmínka o vraždě po nějakých třiceti minutách ležérního konverzování. Takových odhalení obsahuje Married Life více, jak naznačují už úvodní titulky, nahlížející pod pozlátko spokojeného soužití dvou lidí s větší odvahou než samotný film. Jistí si koneckonců můžeme být jenom tím, že manželská nevěra bude vždy potrestána a že Chris Cooper je skvělý herec. 70% ()

kleopatra

Harry miluje, jak říká, svou ženu. Vedle ní má švarnou milenku a tu, jak říká, miluje též. Protože je jeho žena spíš na sex, zatímco on je romantik, jak říkají oba, hodlá svou ženu zabít, aby jí nezpůsobil hoře zprávou, že se chystá přemístit. Milenka je taky zamilovaná a poskytne Harrymu víc, než jen ten otravnej sex, jak řiká Harry kámošovi, kterej, jak říká, milenku příteli svědomitě pohlídá, když Harry zrovna nemůže. Všichni říkají: miluji tě imrvére a s vášní, s jakou řikáme, že nám došly čistý ponožky a leklá ryba je proti tomuhle tanečnice hula-hula. ()

Jara.Cimrman.jr

Jako starého kozla by mne občas měly přepadat myšlenky, že bych mohl vyměnit manželku za novější model, ale kupodivu mne nepřepadají. Asi proto, že jsem podobný charakter jako Harry, ale s tím rozdílem, že se mi vražda nejeví jako úplně nejčestnější způsob ukončení manželství. Nicméně sledovat Harryho při přípravě činu, a Richarda při jeho nechtěném maření, bylo zábavné, ale přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že mi tvůrci upřeli nemalé množství zábavy, které jsem z námětu intuitivně vycítil. ()

Enšpígl

Opět se nám zde roztáčí kola zahejbání a stará dobrá hra na kdo s kým a v případě chlapců i kam s ním. Nadprůměrnej moment má film prakticky jeden a to když ten krtek spěchá za svou ženuškou, do toho mu vleze nečekaný dýchanek s pánama od zákona a pak ještě stačí udělat osudový juk ze svého okénka, no tak hlavně že je tady mezi náma všude ta láska. Rachel je sice pořád krásná, ale jako blond není až takový tic tac. ()