Manželská klec

Married Life

Married Life

Krimi / Drama / Romantický / Komedie

USA, 2007, 87 min

Opět se nám zde roztáčí kola zahejbání a stará dobrá hra na kdo s kým a v případě chlapců i kam s ním. Nadprůměrnej moment má film prakticky jeden a to když ten krtek spěchá za svou ženuškou, do toho mu vleze nečekaný dýchanek s pánama od zákona a pak ještě stačí udělat osudový juk ze svého okénka, no tak hlavně že je tady mezi náma všude ta láska. Rachel je sice pořád krásná, ale jako blond není až takový tic tac.(9.11.2013)

Tyhle dobovky mám moc rád (současný vrchol předvedl Sam Mendes v Nouzovém východě), ale Manželská klec je bohužel jenom průměrná. Herci výborní, až na Patriciu Clarkson, na kterou mám alergii, po které mi vyskočí po celém těle vyrážka o profilu Nízkých Tater. Střídání žánrů je poměrně neobratné, ukázkovým příkladem je scéna se zlomyslnými cajty - asi myšleno jako narážka na Hitche, avšak vůbec to tam nepasuje. Jinak by se dal děj shrnout do několika vět typu: miluješ ho? miluje tě. miluju ho. miluju tě.(9.12.2010)

• Tommassi3

"Byla to svým způsobem legrační historka.. O muži, který chtěl zabít svoji ženu, a pak přišel na to, že by bez ní byl ztracený !!" Manželská klec coby další zpracování Binghamovy novely Five Roundabouts to Heaven, z níž se již čerpalo v případě epizody The Tender Poisoner ze série The Alfred Hitchcock´s Hour, vyznívá velmi chladný a poněkud nevěrohodný koktejl neonoirové záležitosti a vztahového dramatu, od níž jsem přeci jen i díky hereckému obsazení očekával mnohem víc, odhaluje v režisérovi Ira Sachsovi slušný talent i s jeho nedostatky, když se nedokáže rozhodnout, co chce vlastně natočit.. Velmi příjemný soundtrack Dickona Hinchliffeho do snímku příliš nepasuje, stejně jako nevýrazná, i když stále neuvěřitelně sexy, Rachel McAdams, a ještě silněji tak vyzdvihuje jeho nechtěnou žánrovou roztříštěnost.. A tak bych chtěl ocenit opravdu vymazlený vizuál snímku, který však také obnažuje jednoduchost a naivitu scénáře filmu bez emocí, a vedle Chrise Coopera především dokonale úsporně hrajícího nestárnoucího Pierce Brosnana !! [ Dabing 5/10 ] Celkem symbolicky nevýrazná práce Tvůrčí skupiny Josefa Petráska 2008.(30.8.2013)

Pro mě jak herecky, tak fyzicky krásná čtveřice lidí, kteří "žijí" svůj život přesně jak chtějí...Nerada to říkám, ale tu mě Brosnan přímo ohromil, přestože ho nemám ráda...Ale tady byl jak za fešáka, elegána, přítele a milence...a byl v tom bravurní..Jak se poprat s tím, na co jste zvyklý a bojíte se změny? Nechcete nikomu ublížit a hlavně - společensky byste se úplně znemožnili....A to hlavně v této době bylo nepřijatelné..."Bojovat" s láskou pro lásku po svém - tak se zde všichni čtyři rozhodli.Film má pár krásných překvapivých momentů, časově a společensky je to skvěle zakomponované a hlavně to dobové znázornění - je to tak krásné :) Film není extra svižný, pohrává si s napjatými okamžiky a dává prostor na zamyšlení u každého kroku, ke kterému se hlavní postavy odhodlají...Posledních pár minut se dozvíme "moudra", která, leč nechceme třeba nikdy slyšet na hlas, je důležité si je aspoň uvědomit a po chvilce vám dojde, že je to pravdivé a smutné....(18.8.2015)

• noctambule

Šťastný konec si představuji jinak než, že chlap je odkopnut milenkou, tak se vrátí k manželce, protože není schopný samostatné existence. Pierce se celou dobu choval jako neskutečná svině, ale co na tom, lásku si přeci zaslouží každý i člověk, který se chová všelijak jen ne jako nejlepší kámoš. Herecky to bylo slušné, byl by to příjemný retro průměr, kdyby to nemělo tak debilní vyznění. Married life si zasloužil jít hned na DVD.(23.1.2012)