Vzácné zboží

(festivalový název)
  • Česko Rare Exports Inc. (festivalový název) (více)

Těsně předtím, než napadne první sníh, se profesionální lovci vydají do divočiny vzdáleného Laponska. Stopování, lov a proměna tajemného krále lesů ve vzácné zboží je dlouhý proces, který se však vyplácí… (MFF Karlovy Vary)

Matty

Svou vážností neskutečně vtipné video o odchycení a následné převýchově jednoho nebezpečného živlu. Ironizuje to, čemu jsme se naučili říkat "kouzlo Vánoc" a přes sérii drsných scén z lovu a následné převýchovy se dopracovává až k exceletní pointě stavějící celý řádně pošahaný (v tom nejlepším slova smyslu) filmeček na hlavu. Je to morbidně vtipné, skvěle natočené a vůbec bych se nedivil, kdyby tomu někdo uvěřil. ()

H34D

Slušné převrácení mýtu Vánoc, černohumorně vtipné, ale málo svižné (líná kamera) a nikterak oslňující, zkrátka a jen dobré - 6/10 ()

igi B.

Jó Santa, ten tvrdej chlaba má... No tak taškařice dobrá, jen jsem furt čekal TU pointu - a nepřišla. Asi ji vyexportovali na Zanzibar... %-] - - - - - (Poprvé viděno 4.2.2012 na YT, hodnocení 312., komentář zde jako dvacátý - 4.2.2012) ()

DJ Obelix

První Rare Exports Inc. nám nabídl pohled na odlov tohoto nebezpečného tvora a druhý díl to dotáhl svým instruktážním formátem k naprosté dokonalosti! ()

korbitch22

Zábavná blbina, která stojí hlavně na dobrém a vtipném námětu, hlavně ta "výuka" mě bavila, jinak je to ale zbytečně zdlouhavé a zpracování taky za moc nestojí, v každym případě si pustim ještě druhý díl a mnohem víc se těšim na celovečerní verzi, kterou jsem asi před týdnem rozkoukal, ale neměl sem čas se dodívat, no ale jsem v 25 minutě a je vidět, že Helander už v celovečerní verzi má ucelenou vizi a mnohem lépe s filmem pracuje, uvidíme... 60%. ()

honajz

No že bych z toho byl nějak odvázaný... Nápad zajímavý, to jo, ale tak nějak na jednom nápadu nejde postavit sedmiminutový film, kde mi některé záběry přišly samy o sobě docela zdlouhavé. ()

HellFire

Náramně vtipné a velmi vážně pojaté video o tom, že máte být na Vánoce hodní, jinak vás Santa dojde sežrat. ()

SOLOM.

Finové na mě udělali docela dojem, svým zajímavým námětem a smyslem pro černý humor. Udělat si legraci ze starých legend je však potřeba. Tentok krátkometrážní kousek se docela úderným předchůdcem pro celovečerní film z roku 2010. Mělo to dobrou atmosféru, rychlý spád a hlavně to dobře vypadá. U nás by jsme mohli exportovat něco jiného...ale to sem nepatří. Rozhodně jde o příjemné zpestření vánočních svátků…60% ()

kaylin

Ale jo, tohle se mi líbilo. Sice, kdyby to bylo ještě kratší a udělané jak skutečný reklamní spot, bude to ještě o to zábavnější, ale celkový nápad a jeho provedení prostě fungují a já jsem se u krátkého filmu bavil. Navíc hlas vypravěče k tomu sedne dokonale. ()

SarumanKo

Geniálny nápad v geniálnom prevedení. Totálne vážne sa tváriaci atmosférický krátky film, ktorý ma svojim vyznením a pointou zrazil do kolien. Plakal som od smiechu. Jednoducho geniálne. (9/10) ()

easaque

5* První díl je o lovu vzácného exempláře divokého muže a druhý o jeho převýchově. Oba navazující kraťasy od finských autorů mě dostali hlavně perfektně vytvořenou atmosférou, tou správnou dávkou ironie a profesionálním provedením. Mystifikace je dokonalá, takže nezbývá než doporučit. Tento kousek si můžete prohlédnout v angličtině tady, případně s titulky lze najít i na Ulozto.cz. Zkušenosti z těchto krátkých filmů využili pak ve filmu z roku 2010 se stejným názvem Rare Exports. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

mr.filo

Pokud netušíš, co mají chlápci za lubem, tak oceníš super nápad. Jako reklama na film to funguje. Bestie Vánoc vládne světu. ()

Sfinkter

Spolu s Treevenge nejlepší krátkometrážní pohádka o vánočních svátcích. Povinné vysílání na veřejnoprávní televizi! ()