Lidé za kamerou

(festivalový název)

Dokumentární / Komedie

Československo, 1961, 77 min

• zette

Je zajimave videt po tolika letech zabery na nase byvale herecke, reziserske a jine hvezdy z oblasti filmu. Za to jsem rad, obsahove mi to ale moc nedalo.(23.3.2017)

Nečekaně komplexní, víceméně zajímavý a díky komentáři Högera s Horníčkem i vtipný pohled do zákulisí filmových příprav, informací je ovšem tolik, že je těžké udržet pozornost po celou dobu. Navíc tam občas není nic vidět.(16.5.2017)

• raroh

V rámci snímku je zařazena imaginární sekvence natáčení filmu Poslední hra, kde Miloš Kopecký hraje gestapáka a Karel Höger židovského vězně, Höger mluví i o studiu role, kdy si pouští Kol nidrei a díval se na Dalekou cestu a Jakubowské Osvětim.(14.12.2017)

Není to ani tak špatný, jako je to šíííleně dlouhýýýýý. Takže ani nevadí, že tam občas fakt není nic vidět.(19.5.2017)

• sator

Přesto že věnovali prostor výstavbě atelierů, jméno Miloš Havel samozřejmě nepadlo... Jinak zvolený model nudný...(25.3.2017)

• - Přímo pro film vznikla píseň „Trilobit“, kterou nazpívali Jiří Suchý a Ljuba Hermannová. (redfoxik)