Loupežnická pohádka

Eduard Hofman

Ivan Masník

Jiří Srnka

Karel Höger

Scénář: Eduard Hoffman. Klasická Čapková pohádka z knížky "O devatero pohádkách" o zlém loupežníku Lotrandovi a jeho malém zdvořilém synovi s klasickými Čapkovými obrázky a s vynikajícím vypravěčským přednesem Karla Högera, ještě daleko před svým Rumcajsem. "Já mám koně vraný koně, to jsou koně mý.." a uháněl se svým synkem na študie poněvadž si to mohl za pár tisícovek prý dovolit..Mám pakostnici a záduchu hýý a poté vydechl naposled. Lepší než Doktorská pohádka, ale na Rumcajse to nemá, i když je to v podobném duchu.(9.3.2007)

Animace byly naším opravdový českým "umem" v celém světě..!(11.8.2008)

Mistrný přednes Karla Högera, obrázky Josefa Čapka, krátké cameo kočičky z Pejska a kočičky (když malý Lotrando odjíždí z konviktu) a kůň obracející nad Lotrandovým počínáním oči v sloup :), to vše dělá z této pohádky zábavnou podívanou.(1.4.2017)

Tady už by se dalo, kromě dětské pohádky, najít i trochu té dospělé ironie. A to se mi líbí. Milá a zábavná pohádka, a prostě vynikající závěr.(22.1.2012)