poster

Loupežnická pohádka

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1964, 15 min

Režie:

Eduard Hofman

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Eduard Hofman

Kamera:

Ivan Masník

Hudba:

Jiří Srnka

Hrají:

Karel Höger
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Karlos80
  ****

  Scénář: Eduard Hoffman. Klasická Čapková pohádka z knížky "O devatero pohádkách" o zlém loupežníku Lotrandovi a jeho malém zdvořilém synovi s klasickými Čapkovými obrázky a s vynikajícím vypravěčským přednesem Karla Högera, ještě daleko před svým Rumcajsem. "Já mám koně vraný koně, to jsou koně mý.." a uháněl se svým synkem na študie poněvadž si to mohl za pár tisícovek prý dovolit..Mám pakostnici a záduchu hýý a poté vydechl naposled. Lepší než Doktorská pohádka, ale na Rumcajse to nemá, i když je to v podobném duchu.(9.3.2007)

 • LiVentura
  ****

  Animace byly naším opravdový českým "umem" v celém světě..!(11.8.2008)

 • duddek
  ****

  Mistrný přednes Karla Högera, obrázky Josefa Čapka, krátké cameo kočičky z Pejska a kočičky (když malý Lotrando odjíždí z konviktu) a kůň obracející nad Lotrandovým počínáním oči v sloup :), to vše dělá z této pohádky zábavnou podívanou.(1.4.2017)

 • Heroine
  ****

  Tady už by se dalo, kromě dětské pohádky, najít i trochu té dospělé ironie. A to se mi líbí. Milá a zábavná pohádka, a prostě vynikající závěr.(22.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace