poster

Tulácká pohádka

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1972, 13 min

Režie:

Eduard Hofman

Předloha:

Karel Čapek (povídka)

Scénář:

Eduard Hofman

Hudba:

Jiří Srnka

Hrají:

Karel Höger
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • hous.enka
  *****

  Bratři Čapkové a Karel Höger to je nesmrtelná kombinace. Na těchto pohádkách jsem vyrostla a pohádka o Františkovi, ke kterému si holohlavý pán uloží svůj miliónový kufřík se mi pořád líbí. Nejlepší je snad popis cesty, kam všude se klobouk podíval. A samozřejmě i chaplinovský Františkův krok :) Díky CSfilmu za to, že takové pohádky zařadila do vysílání.(8.2.2012)

 • Rodriguez
  *****

  Říká se "pro dobrotu na žebrotu" a platí to i v tomto případě, kdy dobrácký tulák František, jenž okouněl na náměstí, dostal na starost tašku s penězi od pána, kterému vítr odfoukl buřinku. Jenže strážník si to vysvětlil po svém a tak nyní čeká František na rozhodnutí soudu, když v té chvíli se objeví znovu pán se svou buřinkou.... 90%(12.9.2015)

 • Monoxid
  *****

  Nejen skvělé vyprávění, ale také skvělý způsob animace - letící buřinka, noční město a podobně...(4.6.2011)

 • duddek
  ****

  Noční město je zachyceno vskutku nádherně. Díky pánovi s rozlítaným kloboukem je to nejen vtipné, ale rovněž zeměpisně poučné, máme tu asi jedinou pohádkovou zmínku o městě Blagověščensk, ležícím 8000 km východně od Moskvy na hranicích s Čínou. "Čekal dvě hodiny, tři hodiny, a aby neměl dlouhou chvíli, pískal zatím kudlu." :))(1.4.2017)

 • Heroine
  ****

  Super! Děti se fakt baví, myslím že je to nesmrtelná pohádka.(22.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace