Vodnická pohádka

Karel Čapek (povídka)

Eduard Hofman

Jiří Srnka

Karel Höger

Animované zpracování stejnojmenné pohádky od Karla Čapka. To se zase jednou sešli vodníci a vyprávěli si, jaké to bývalo, že tenkrát byla voda všude a ještě kus nad Sněžkou, o princezně Kvakvakunce...(29.3.2007)

Jó, to bývaly doby, když jsem jako dítě u takových pohádek dokázala proležet hodiny, dny, ba i týdny! Dle mého nejlepší, na co se můžou malé děti nechat koukat. Díky tomu jsem se dozvěděla, co je to revma, nebo v čem tkví původ obojživelnosti žab! A nejdůležitější ponaučení: Nehledejte modré z nebe, protože už ho dávno máte:D(4.6.2011)

Tohle už je na mne trochu moc řečí, jako dítě jsem tomu nikdy nerozuměla :-( Ale je to milá pohádka, a znám děti kterým se to líbí.(22.1.2012)

Tady by se dali hledat i určité metafory. Když vodníci mluví a přemýšlejí o životech, zda je to i parafrází na životy naše, nebo na neustálé tamní změny, jako časy před válkou, za války, po válce nebo za totáče. Možná v tom hledám zbytečně hluboký smysl, ale musíte souhlasit že to má něco do sebe. Bavilo mě to jako dítě, a baví mě to dodnes. Navíc to má čím zaujmout i dnešní děti. Sledovala to už moje máma, a třeba to budou jednou sledovat i moje děti.(18.1.2012)

Moc milá pohádka a nádherný hlas pana Högera.(18.2.2015)