Kidulthood

Velká Británie, 2006, 89 min

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4, ale dávám to lepší hodnocení. Film, který je celkem dost podobný americkému KIDS na mě působí dosti reálně, surově a drasticky, o to více, že se odehrává ve městě, kde momentálně žiju. Herecké výkony jsou naprosto přesvědčivé, anglický akcent tu má svoje místo, protože takhle opravdu mluví jenom ta nejhorší lidská spodina. Angličanům se povedlo uvést na scénu několik aktuálních problému v této věkové kategorii (drogy, prostituce, nechráněný sex, obchod se zbraněmi) a dopadlo to parádně. Jen mě napadá, proč proti tomu nikdo něco neudělá?? Nebo to je o tom, že nikdo nechce nic udělat?(19.3.2010)

Nepoprie sa že Noel Clarke je kus pekného černocha. A toto mu pasovalo omnoho viac ako rola poslušného, vychovaného chlapca v pánovi času. Inak je to klasika. Ono asi každý má na to natočiť drámu o živote mladých, ktorí ten život nemajú podľa pravidiel morálky. Samozrejme ako by to asi vyzeralo, keby nikto nezomrie.(28.3.2016)

Opět jeden z těch filmů, od kterého nic nečekáte, nebo si myslíte, že to bude hovadina, ale když se dostanete až k závěrečným titulkům, řeknete si: "Tak to byl hodně dobrý film". Zkrátka očekáváte nulu, dostanete maximum. Byla zde výborně znázorněna problematika mladistvých gangů, život teenagerů v Anglii obecně, jejich pohled na svět a názory a jejich typická drsná mluva (i s místním přízvukem) to vše dokreslovala. Jednoduše řečno...já byl nadšený. 77%(31.5.2012)

I'm Gonna Bang Dem Up. Dostalo se mi tohle na doporučení od kámoše, a vůbec nelituju. Tak nějak jsem si zavzpomínal na svoje "hip hop" mládí, ale já teda nezažil ani 5%, co hl. aktéři. No, k filmu - autenticky se tváří a zdárně jsem mu to taky "žral". Při úvodním seznamování s postavami, jsem občas ucukl, když jsem viděl co se tam děje. Šikana, lehké drogy, sex, naprostá ignorace autorit. Tenhle film jsem si zamiloval, a opět je to hlavně díky britům (ano, opakuju se, ale mam je rád :-D), jejich akcent, slang, povaha. BRILLIANT! Ani mi nevadila ta troufalá kamera, "hip hop clip" scény a občasná naivita těch mladíků... Soundtrack obsahuje UK tvorbu, od rapu až po house, jazz, etc. Je více než výborný.90% [HD](10.8.2010)

Bavilo mě to, ale bylo to zbytečně předrsněný. Já v patnácti pomalu tahal kačera a tady holky kouřej čuráky, aby měly na koks. Děj tam moc nebyl a nějaká překvapení se taky nekonala. Prostě jsem to těm dětem nežral a chvílema to bylo spíš komický. Ta drsná britská atmosféra z toho prostě nečišela, třeba jak v London to Brighton a hrdinové nebyli tak zajímaví jako např. ve Fish Tank nebo Greenwich Mean Time.(20.6.2012)

• - Filmári pracovali v Londýne, a to na miestach ako Ladbroke Grove, Notting Hill, Oxford Street či Ramillies Street. (MikaelSVK)

• - Scénář k filmu napsal Noel Clarke, který si ve snímku zahrál roli Sama. (Terva)