poster

Půjč mi svou ruku

 • francouzský

  Prête-moi ta main

 • slovenský

  Podaj mi pomocnú ruku

 • slovenský

  Snúbenica na prenájom

 • anglický

  I Do: How to Get Married and Stay Single

Komedie

Francie, 2006, 90 min

 • Enšpígl
  ***

  Originální zápletka, vtipné dialogy, spousta zábavných situací, krásná hlavní představitelka a voala, předpověď mé nálady vypadá následně : "Dnes bylo celý den v mém životě zataženo, ale večer byl zaznamenám ústup oblačnosti vlivem příjemné nálady, která ke mě proudila z Francie." Předpověď na příští dny : Dokud budu mít ve své hlavince Charlotte Gainsbourg bude svět fajn, protože ona je fakt krásná a v tom "cirkusovém" tříčtvrťáku je prostě totálně neodolatelná. Hmm ňam !(4.8.2009)

 • mira.l
  ****

  Vcelku příjemná romantická komedie s trochu netradiční zápletkou, která mě mile překvapila. Charlotte Gainsbourg je velice zajímavá osoba, zaujalo mě, že tam v 35 letech hrála postavu, které mělo být tuším 22 nebo 23 let, ale zvládla to s přehledem:). Trochu mě děsila rodinka hlavního hrdiny, tohle mít doma, tak si asi jdu rychle hledat nějakej šikovnej strom...:).(17.12.2014)

 • Master19
  ****

  Pomilionté zpracované, zase to stejně dopadne, ale tady závěru předcházejí zajímavé trampoty s netypickou rodinkou hlavního hrdiny. Nemá cenu čekat nic zásadního, ale jen se bavit - potom čtyři hvězdičky nejsou nadhodnocené. Bohužel závěr se nedokázal vymanit z mnoha klišé, takže jen vkusný humor dohání mírné drhnutí. Udělal jsem velkou chybu, že jsem film sledoval s dabingem. Jednak Charlotte Gainsbourg musí mít určitě krásný hlas a druhak dabing se příliš nevyvedl a mnoho scének kazí.(31.3.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jako sebestředný jedináček mohu zodpovědně prohlásit, že kdyby bylo řízení mého života přebráno čarodějnickým koncilem ve složení matka a pět sester, tak statečně prchnu z jejich výročního sletu do míst, kam žádná GPS navigace netrefí. Na druhou stranu bych se přitom bavil o něco méně, než když Louis takticky začne ježibaby zbavovat nadvlády nad svým životem. Takhle to byla celkem slušná zábava, o které budu za pár dní přesvědčen, že jsem ji nikdy neviděl.(5.5.2012)

 • Blizzard
  ***

  Luis nám na začátku filmu představí celou svou rodinu a jak byl v době Abby ve svých jedenadvaceti letech s dlouhým hárem svou vizáží připomínajícího Adama Sandlere v roli zarostlého izraelského teroristy, bláznivě zamilován do blondýnky Sandrine. S tou se ovšem po nevalných útocích na její osobu ze strany jeho rodiny, známé i jako zasedací G7, která rozhoduje o rodinných záležitostech společným hlasováním, rozešel. Po odchodu Sandriny, s ním ale zůstala její vůně parfému, která mu nedala spát a tak se rozhodl její parfém napodobit, aby si ji připomenul a zároveň se tak stal i jejich tvůrcem. Čas plyne a Luisovi je najednou 43 let a je stále sám. To se samozřejmě nelíbí jeho rodině a tak G7 opět zasedá, aby mu konečně našla pořádnou manželku. Luis je tím ale už unavený a tak dostane nápad, jak se těchto námluv zbavit, rozhodne si najmout profesionální společnici, kterou vybírá se svým přítelem a najednou se ho zeptá: "Pracuje tvoje sestra?" Uměle vytvořený vztah má být jen na 8 týdnu, kdy ho má Emma před svatbou náhle opustit a nikdo mu již žádnou jinou ženu vnucovat nebude, sami ale tušíte, jak to mezi nimi asi dopadne. Velmi oddychový snímek, na který se díky svému nenásilnému humoru příjemně dívá a děj volně plyne až k zdárnému konci, navíc bez toho aniž by vás zbytečně nudil. "Asshole! Asshole! Asshole! Nový papoušek? Dárek od mé ex-ženy." (6/10)(3.7.2008)

 • - Pro roli Sandrina dítěte si režisér vybral vlastního syna, Lazara Lartigau. (Snorlax)