Obchůdek snů (festivalový název)

• Estonsko

Stiilipidu

• Finsko

Unelmien puoti

Shop of Dreams

Komedie / Drama

Estonsko / Finsko, 2005, 110 min

• hirnlego

Film, ve kterém je snad skoro všechno špatně - pochybný scénář, jakoby vycucaný z prstu pětiletého méněcenného děcka - to samé povětšinou veskrze primitivní dialogy a nechutně umělé hraní na city v podobě traumat z dětství (hlavní hrdinka). Je hezké, že tvůrci chtěli natočit snímek o tom, že k uskutečnění životního snu vede těžká a strastiplná cesta - avšak způsob, jakým to podali, mě téměř po celou dobu neuvěřitelně iritoval a urážel (v kině jsem kroutila hlavou tak vehementně, až jsem se chvílemi musela zastydět, jestli náhodou neruším přísedící v sále) - opravdu nemám ráda, když mě někdo vodí za nos nebo za ručičku a dělá ze mě primitivního hlupáčka, který potřebuje všechno pěkně polopatě a co nejjednodušeji - jen aby se mozeček nenamáhal - nedík.(28.1.2007)

Velmi slusny 3 hvezdicky za tuhle odlehcenou estonskou komedii.. Nenudil jsem se u tohoto snimku, aspon jsem v pohode cetl anglicky titulky :). Je fakt, ze scenar by trchu potreboval predelat a trochu konec, ale jinak v pohode.(7.2.2007)