Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mizerná práce v chátrající restauraci. Chronicky nemocná manželka. Nespolečenští sousedi. Mimomanželský poměr, který nabízí jen o trošku víc než sexuální uspokojení. Pětapadesátiletý číšník Edgar začíná mít své mizerné existence tak akorát dost. Chce se zbavit manželky, najít si novou přítelkyni, nové sousedy a už nedovolit, aby se o něj hosté otírali jako o rohožku. Edgar ale zjistí, že jeho život se může změnit ještě mnohem podivněji… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

topi 

všechny recenze uživatele

Třetí setkání s režisérem Warmerdamem, kde si zahrál i hlavní roli číšníka a musím říct, že opět luxusní a originální podívaná. Ta kombinace vyprávění příběhu je úžasná, humorná a taky bizarní. Hudba opět excelentní, stejně jako ostatní zahrané role. Miluju tyhle jiný a podivný filmy, který míchají surrealismus a humor v takové kombinaci, že tohle skloubit a natočit je umění. Klobouk dolů pane Wardermene! ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Už mi je mi to trochu trapné trestat Alexe van Warmerdama samými pětkami, ale s pohledem na jeho kreativní post-surrealismus, který všechny jeho filmy charakterizuje, nemohu jinak. A jak bych mohl i v tomto případě? Vždyť všichni máme nějaké problémy (samozřejmě nezasloužené, způsobené někým/něčím jiným). Přestože nás nikdo nevydírá, nevnucuje jednu ženskou a neodpírá jinou, ani nás nemlátí do obličeje jako Egara (stejně to vše představuje jen symbol strádání), zlořečíme hned Osudu, Bohu, Marťanům, Duchům z Atlantidy, Karmě, Uspořádání společnosti, Špatnému spaní či vyměšování atd. A nakonec, jak nám jasně a vtipně, ukazuje pan Warmerdam, za to může nějaký třetitřídní pisálek někde odvedle, se kterým se (žel Bohu) nedá rozumně dohodnout. Edgar (na rozdíl od nás) to ví (a také ví, že nemá cenu "to probírat" s partnerem, který je na tom stejně), a také u něj intervenuje, ale co naplat, když si takový scénárista postaví hlavu.... A když těch nářků má dost, napíše prostě KONEC. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

tímto filmem se mi Warmerdam trefil do vkusu i nálady. Konfrontace spisovatele s postavou z jeho románu, stejně i další zapeklité útrapy, které si na něho vymýšlel, byly nápadité s milým absurdním humorem. Natočeno to bylo se stylem sobě vlastním, i když tentokrát kvůli umístění příběhu se nemohl vydovádět na jeho expresivních exteriérech. Bavil jsem se dobře až do konce, takže konečně můžu dát jeho filmu 5* a třeba se časem dostane i k mým oblíbeným režisérům. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Celý film som mal nutkanie skočiť do deja a jednu pritankovať tomu kreténskemu autorovi , a potom tým trom chrochtavým kokotom v saku ! Alex van Warmerdam sa moc neprekonal , hoci jeho černoši boli lux sus níííí ako i tá nemotorná pseudobabka , ale to je tak všetko . Okrem iného som mal pocit , že mužský penis je tu vidieť častejšie , ako ženské kozy !! Tých pár vtipných situácií nemá , bohužial , šancu na to , aby som šiel so svojim hodnotením nahor , pretože miesto toho , aby som sa bavil , som sa nudil . ()

wampilenka 

všechny recenze uživatele

Tematizace procesu tvorby, vyprávění o něm a prolínání vyprávěcích rovin není v umění nic nového. Ve výtvarném umění vzpomeňme na Eschera, v literatuře například na Součkovou. Z filmů mě napadá jen ve stejném roce natočená hrůza Horší už to nebude, která se s tématem vypořádala ještě hůře a ke všemu americky. Takže za (ne)tradiční formu body navíc dát nemohu. A příběh? Gradace absurdit a nepříjemností a narůstající svévole „scénaristy“ spějí plynule k nevyhnutelnému konci. Po prvním (a nejspíš i posledním) zhlédnutí: prázdná /místy vtipná/ hříčka, slabé 3*. (Povedené scény už zmínil duddek.) ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama