Ztracený poklad templářských rytířů

Tempelriddernes skat

Lost Treasure of the Knights Templar, The

Rodinný / Dobrodružný

Dánsko, 2006, 85 min

Další mysteriozní film pro děti školního věku a proto,že jsem k filmu přišel pozdě,už mě nedokázal nadchnout do plna.Když se však zamyslím,jako vrchol stupidity,bych snímek nepovažoval,dobrá půl hodinka filmu dokázala dobře upoutat,co se začátku a konce týče,trapná slabota.Jednodušše proměnlivý film,kde nevíte co a jak s tímto dílem provést a mezi jakou skupinu to zařadit,já řadím mezi lehce nad průměrné,zkrátka ji nemůžu pomoci,já mysteriozní filmy zbožnuju,toto v sobě malou jiskřičku tohoto žánru mělo,na některých věcech by ve dvojce zapracovat měly,když však vidím hodcení,asi to ve dvojce nezlepšily.+žánr,prostředí,chvíly naplno bavilo -obsazení,konečná zápletka s rytíři,asi těžko by našly dvanáctileté děti to co nenašly nikdo ostatní během těch sedmiset let ++-=60% obyčejný film,který shlédnete jednou a dost...(30.8.2011)

• Maxmilian

Příběh docela povedený, ale hodně přitažený za vlasy. Samozřejmě nebudu zde film hanit, protože dívat se na to dalo. Pokud by se obměnilo herecké složení, tak by mohl dostat možná i 4*, ale když záhadu, co dospělí a staří oběvují 700 let vyřeší malé děti. To už je moc. Když se řekne Templář, všichni si vybaví rytíře a poklad. Proto každý poklad hledá. Hledají ho i děti, ale aby záhadu odhalili za tak krátkou chvilku a tak jednoduše, jako by měli vše již několik let zažité. Pro mě to byla spíš pohádka, na kterou jsem se rád podíval, ale víckrát ji vidět nemusím. Radši se podívám na dokument o Templářích, kde vše budou bádat dospělí lidé a bádat budou stejně marně. Asi by měli zajít a zeptat se svých malých dětí, ty jim to určitě vše vysvětlí.(28.7.2008)

• Brano

"Nechovaj sa ku mne ako ku dieťaťu, veď mi už je 13!" Film určený akurát tak pre deti, na pozretie v skorších nedeľňajších hodinách. Nič čo sa udialo v tomto filme sa nedá brať vážne. Partička mladých pátračov, ktorá hľadá poklad hovorí samo za seba. Navyše neznášam filmy, kde hlavné postavy tvoria detský herci. Nenapadá ma nič začo by som dal aspoň 1*.(3.9.2015)

• Dannysek4U

Pro dospelyho to pochopitelne neni, ten bude u Ztracenyho pokladu krivit ksixht od samyho pocatku, ale deti (to jsou takovy ty mrchy, co jsou tady schopny zadrit vrazdu, kradou jachty, umej toho vic jak Superman a nakonec vysechny vyklepnou) se asi bavit budou. Dite nejsem, takze jsem se nebavil :o((13.5.2008)

Jsem velkým příznivcem filmů ze Skandinávie a především z Dánska a Švédska, proto jsem byl zvědav na tento film a věru jsem nebyl ani trochu zklamán! Po dvou letech od jeho shlédnutí jsem si loni zajel na dánský ostrov Bornholm a navštívil místa, kde se příběh odehrával, jmenovitě kostel v Osterlarsu, přístav v Alinge, hrad Hammerhus a bavil jsem se s místními lidmi o filmu a všichni ho znali, uvedl jsem ho totiž jako důvod, když se mne ptali, co mne přivedlo z Čech na jejich ostrov. Ve filmu hrají sympatičtí herci, příběh je napínavý a nepostrádá nic, co má chybět dobrému filmu pro děti, o tom jsem se přesvědčil u každého komu jsem film půjčil, sklidil jen pochvalné kritiky dětí, takže myslím, že mých 5 hvězdiček u tohoto filmu je na místě, já sám jsem se k filmu již pětkrát vrátil, abych ho znovu zhlédl, zrovna jako jeho další pokračování.(19.4.2014)

• - Kasper Barfoed získal od nizozemského Cinekidu Cenu diváků. (Terva)

• - Natáčelo se na dánském ostrově Bornholm, ve městě Dragør jižně od Kodaně a ve filmových studiích v Kodani. (Cheeker)

• - Představenstvo dánského filmového festivalu Robert udělilo Thomasu Dygovi cenu za nejlepší speciální efekty. (Terva)