Havárie v atomové elektrárně nedaleko Frankfurtu vyvolá v místních obyvatelích paniku. Nad elektrárnou se utvoří obrovský radioaktivní mrak, který se řítí na město Schlitz. Všichni obyvatelé bezprostředního okolí elektrárny jsou okamžitě ozářeni a 38,000 lidí během krátké doby umírá. Ti šťastní, kteří bydlí trochu dále, se snaží před radioaktivitou uniknout. Mezi jinými se o útěk pokouší i šestnáctiletá Hannah a její přítel Elmar. Elmarovi se podaří uniknout v poslední chvíli, ale Hannah se zdrží a je kontaminována. Jejich hluboká láska je však i nadále drží pohromadě: Almar umístí Hannah do sanatoria, líbají se, objímají, milují…Almar brzy zjišťuje, že je taky kontaminován. Ačkoliv se jejich situace zdá být beznadějná, jejich láska jim pomáhá překonat všechna úskalí. Možná, že nebudou žít navždy, ale budou bojovat za každý kousíček naděje a štěstí – a nakonec zjistí, že krátký život naplněný opravdovou láskou, může znamenat hodně… (oficiální text distributora)

Malarkey

Zdá se mi, že se Němci oklepali když přišli na to, že i v jejich zemi může vzniknout světově oceňovaný film a tak se pustili do opravdu velkolepé záležitosti zfilmovat biologickou katastrofu, která se jim rozhodně povedla. Evidentně se snaží o co největší sblížení filmové reality s divákem a tak do toho dávají opravdu vše, jen to vše je opravdu hodně málo, protože zfilmovat biologickou havárii snad ani jinak než špatně a průměrně nejde. Každopádně herci stojí za starou belu stejně jako tento film. Snaží se být kůl a dobrý, protože Německo je dobré, ale opak je pravdou. ()

larelay

Na to, ze nemecke filmy patria po francuzskych medzi moje naneoblubenejsie, to nebola az taka tragedia. Vsupovala som do filmu s "halo efektom" z CSFD, ale musim povedat, ze zbytocne. Rozhodne som sa nenudila, malo to rychly a plynuly spad, uvod, jadro, zaver a az na par blbych scen, nelogicnosti a gycov, musim skonsatovat, prijemne stravenych 105 minut. Btw: mlada vyzerala s tim skinhead lookom este lepsie ako s vlasmi. Inak, ziadna sranda, Bohunice su kusok za BA :) ()

LIVINGDEAD

DRAMA/THRILLER/SCI-FI nebo někde je dokonce napsané KATASTROFICKÝ FILM.... V žádném případě!!!!!!! Je to obyčejná "LOVE STORY". "ONA" ozářená, ON ozářený ... a velká opravdová láska na celý život a to v 16 letech. Až mi z toho bylo na zvracení. Už jsem jen čekal, až ta holohlavá radiace HANNAH porodí nějakého třínohého mutanta. Nestalo se, díky bohu, film skončil! Pokud čekáte jako já na speciální efekty - třeba výbuch elektrárny, nebo kyselý déšť rozpouštějící předměty, nebo obrovský radiační hřib...... čekáte marně. Pouze se mírně na obloze zatáhne a komparz se rozběhne do ulic! Tento film je opravdu ztráta času!!! ()

Subjektiv

Když jsem zahlédl v trafice kýčovitý obal s nápisem RADIACE ÚTOČÍ, nemohl jsem odolat. Radiace mě živí, radiace mě šatí, pořizuje má DVD, ale útočit jsem ji ještě neviděl. Červený studem jako bych kupoval nějaké porno jsem vytáhl v trafice příslušnou pošetku a předložil ji prodavačce, která mi lhostejně oznámila cenu. Moje myšlenky nebyly čisté, těšil jsem se, jak to těm ekoteroristům natřu, až jim budu vyčítat jednu chybu za druhou. Musím říct, že v tomto ohledu mě film převelice zklamal. Hrozivé kraviny se v něm sice objevují, ovšem v naprosto neuspokojující frekvenci. Není to dáno ani tak fundovaností tvůrců, jako tím, že se technickými detaily až tak nezabývají a v určitých chvílích je dokonce mají správně. První hloupost dokonce ani nebyla z mého oboru: učitel v páté minutě označil celulózu za protein. Možná však scénáristovi křivdím, třebas chtěl poukázat na nízkou úroveň německého školství a vzdělanosti vůbec. S tím však ostře kontrastují znalosti jistého výrostka o jaderných haváriích, nejsem si tedy jist. Příjemně překvapen jsem byl, když byla vyhlášena logická opatření jako ukrytí. Potom přišla evakuace a to byla skutečně (ná)silná scéna. Když si člověk pročte, jak probíhala v okolí Černobylu, a zhlédne tento film, jeho srdce musí naplnit láska k Sovětskému Svazu a sovětskému lidu. Evakuace tedy proběhla ne zcela úspěšně a následná Apokalypsa pohltila celé Německo. Lidé poztráceli vlasy, což se při ozáření skutečně, jak známo, stává a dobře jim nebylo, ovšem pleť hlavní hrdinky vykazovala vůči záření zvláštní rezistivitu. Její přítel trpěl právě opačně. Kolega vyhrabal web s příznaky nemoci z ozáření a to nám způsobilo v hlavě zmatek. Nevěděli jsme, kolik dní od katastrofy uběhlo. Některé příznaky ukazovaly na pár hodin, jiné na 14 dní. Snad by to bylo pochopitelné, kdyby hlavní hrdinka byla mrtvá. To prosím neberte jako výraz antipatií a mou touhu, ale jako odborný názor. Když k ní přišel její milý, dostal dozimetr a jodid. Ona se sice jodová profylaxe v případě obdobných havárií skutečně zavádí, tvrdí se však, že se musí uskutečnit dostatečně včas, pak už je pozdě. Rovněž nevím, jak měl našemu hrdinovi pomoci dozimetr. Přeci jen, k monitorování vnitřního ozáření moc vhodný není, dávku, kterou jste schytali před jeho připnutím nevyhodnotí a pokud by tam milý nebyl pacientem, jen by překážel a nepustili by ho dovnitř. K záření však dozimetr patří a tak ho dostat musel. Nu, i mnoho jiných věcí jsem se dozvěděl a následně proklel našeho profesora na Dozimetrii vniřních zářičů. Takových pravd, co mi zatvrzele tajil! Jako blesk z čistého nebe na mě zapůsobilo sdělení, že v Německých jaderných elektrárnách dochází ke 114 poruchám ročně. A to jistě byly ututlány takové poruchy jako rozbitý kávovar ve velíně JE. Smějte se, ale spící operátor reaktoru je závažným narušením jaderné bezpečnosti. Je to tak, jádra je třeba zakázat, od teď ať existují raději již jen elektronové obaly! Roztrhal jsem svůj vysokoškolský diplom a šel spát. Usnout jsem však nemohl. () (méně) (více)

Falko

Toto sa nemeckym tvorcom skutocne vydarilo, necakal som, ze ma tato drama az tak dostane. Pred pozretim filmu som tusil nieco len okolo havarii v atomovej elektrarni, ale netusil som, co sa stane s osudmi hlavnych hrdinov, kedy sa komu, co stane alebo nestane. Tak preto aj ta stvrta hviezdicka. Niekedy je o filme lepsie vediet menej a o to viac su sokujuce tie zabery, ktore som ocakaval najmenej. Zial obsahy o filme popisuju kompletny dej filmu az do uplneho konca, co je skoda, takze chapem aj tie nizke hodnotenia. ()

juta

Spoiler v komentu! Mrak nabízí při započetí apokalypsy dobrou podívanou. Také s trefou do černého, když znenadání zemře malý chlapec. To je asi nejpůsobivější na celém filmu, poté působení radiace na mladou dívku, ale potom už to je slaďák, který jakoby celý film pohřbí do průměrných vod a to byla obrovská chyba. ()

Boogeyman

Němci, jak jsou nevyzpytatelní! A ohledně filmové tvory to platí ještě dvojnásob. Z hromady jejich opravdu nechutně stupidních filmů, kterou v současné době produkují občas vyklouzne klenot hodný maximální pozornosti (Život stavba povolena, V červenci, Klepání na nebeskou bránu, Lola běží o život, Bílé peklo...). Mrak sice nedosahuje kvalit výše zmíněných, ale rozhodně to není klasický německý brak kterých jsou naše televize plné. Ačkoli začíná jako ta nejhorší německá limonáda - osmnáctiletý beatník od bohatých rodičů žije sám svůj nevázaný a obdivuhodně nezávislý život, když potká ji, popíjejí colu a chtějí se mít rádi. Ale ještě předtím se musí vypořádat (postrčení a domluva) s partu frajírků, kteří jim jejich vztah znepříjemňují. V tuto chvili jsem film přestal sledovat, protože to vypadalo jako extrémní krávovina. Pak se ozval jaderný poplach a já opět zbystřil. Počátěční zmatek a chaos je natočen působivě a nekýčovitě a prožívá ho i divák. Dovídáme se že vybouchla nějaká elektrárna a že je potřeba rychle zmizet. Když malého brášku hlavní hrdinky rozmašíruje auto, které ani nezastaví (nápaditá, působivá, skvělá scéna) padla mi čelist. Když postavy začnou myslet především na sebe a záchranu svého života, je to svěží závan mezi kýčovité scénáře katastrofických filmů. Nicméně v druhé polovině filmu se opět začne rozvíjet především lovestory shakespearovských milenců. Ale stále je to v mezích, nic nevypadá hloupě, dokonce to člověk fakt prožívá. 8/10, ten film mě moc příjemně překvapil a hlavně je to takové pěkně reálné. ()

Vančura

Protivně debilní film, s mizerně vystavěným dějem, stupidními postavami a pokleslou zápletkou. Při sledování mě iritovala téměř naprostá absence jakékoli logiky v jednání postav a celkový punc filmařského diletantismu, kterým je tato podívaná prodchnuta. Film je těžké zařadit i žánrově - navzdory názvu snímku je zde katastrofický element spíše upozaděn a film postupně sklouzává do povrchního melodramatu variujícího ohraná filmařská klišé o lidech, kteří navzdory blížící se smrti neztrácejí radost ze života. Tenhle film je prostě jen blbé béčko, které nestojí vůbec za pozornost. Přijde mi mimochodem zajímavé, že takový film vůbec v Německu mohl vzniknout, ale kdo ví - možná už tehdy v německé společnosti kulminovaly obavy z jaderné energie, které o 5 let později po jaderné havárii v japonské Fukušimě vyvrcholily v rozhodnutí německé koaliční vlády zavřít do roku 2022 všech tamějších 17 jaderných elektráren. ()

Fingon

První hodina, možná ještě sedmdesát minut, je docela povedená, ale pak to začne nudit. I když je příběh pro diváka přístupnější než třeba taková Vlákna, jejich kvalit rozhodně nedosahuje. ()

Campbell

Rozhodně zajímavý film. Prvních 50 minut bylo dost dobrých a furt se něco dělo. Ale Panebože těch zbylých 50 minut bylo peklo, ta romantika byla fakt k posrá*í. Takže za film 3* + 1* navrch za jeden z nejlepších N2meckých filmů. ()

Lenny.M

Obrovské překvapení. Snad jediný novodobý německý film, který stojí za shlédnutí. Výkon Pauly Kalenberg je ohromující :) ()

jonyyy

Příjemná radioaktivní lovestory..navíc..jak často se poštěstí vidět v katastrofickém filmu Fabii? :D 71% ()

duklak2

Radiace, nebo Mrak. Vždyť je úplně jedno, jak se film jmenuje. Důležité je, že se povedl. Od Němců je to překvapivě dobrý film. Tento národ jsem si vždycky spojoval hlavně s dobrým fotbalem a velmi trapnými komediemi typu „prcičky“. Ten zmatek na začátku filmu je velmi dobře udělán a diváka vtahuje do děje. Digitálních triků je poskrovnu. Vše působí velmi reálně, až máte pocit, že mrak, který vidítě z okna, je ten z filmu. ()

Skip

Když se člověk naladí na tu správnou strunu, tak se to dá. Filmařsky nic moc, ale ten příběh velké lásky...ano, ten se mi líbil. ()

Valsadora

Havárie jaderné elektrárny v Černobilu byla inspirací pro tento ojedinělý film.Poukazuje na fakt,jak jsou tyto elektrárny nebezpečné a jak během pár hodin dokáže lidem v okolí zničit život.Velký černý mrak za sebou zanechává zkázu,která potrvá další desítky let.Něco to ve mě zanechalo a hodnotím 9/10*. ()

cariada

Nikdy bych neřekl ,že součanému německému filmu dám za 5 mimo Bílého pekla. Ale tohle se mě prostě líbilo. Má to velice sugestivní náladu a člověk u toho zůstává docela dost pohnutý.Začátek byl poněkud nudný ,ale na štěstí trval jen 20 minut a pak to přišlo. Bylo zajímavé sledovat chování lidí před blížící se radioaktivitou místy dost bezohlednými ,ale kdo z nás by se asi choval jinak. První zásadní moment přišel ,když přejeli malého kluka a jeho sestra ho na silnici mrtvého drží v náručí a auta na ní troubí a pouze jedno z nich se jí snaží pomoc. Pak je velice smutná ta část kdy je Hannah v nemocnici ozářená a začnou jí padat vlasy.A když začne chodit do školy jak na ní lidi koukají a jsou poměrně zlý. Osobně bych čekal mnohem víc solidarity v takové situaci. A nakonci kdy i její kluk zjistí ,že je ozářený a jedou spolu do míst kde v kukuřici leží její mrtvý bráška ,aby ho pohřbili ,vzhledem k tomu ,že tam jedou asi měsíc až dva po havárie to asi není zrovna hezký pohled. Tenhle tip filmů mám rád at už to je Den Poté či Vlákna ,který se přímo zabývají atomovým výbuchem ,tady se jedná jen o ozáření. ()