poster

Pravidla násilí

 • anglický

  Straightheads

 • slovenský

  Pravidlá násilia

 • anglický

  Closure

Thriller / Drama

Velká Británie, 2007, 80 min

Režie:

Dan Reed

Kamera:

Chris Seager

Hudba:

Ilan Eshkeri

Scénografie:

Simon Bowles
(další profese)
 • sochoking
  ****

  Dannyho Dyera som snád ešte v debilnejšej úlohe nevidel. Tým svojim neustálym fňukaním ma privádzal do nepríčetnosti, avšak efektným koncom si to u mňa vyžehlil a ja neváham dať 4 * . A to nemôžem zabudnúť na Skalyovú, ktorej tá úloha bola neuveriteľne šitá na mieru ! A ešte jedna vec, v maske s jedným okom vyzeral ukrutne nebezpečne! Buhaháááá....(16.3.2010)

 • kingik
  ****

  Film je to celkem drsný ve svém vyznění. Dva lidé, muž a žena, v noci narazí na bandu násilníků, kteří ji hromadně znásilní a ho brutálně zmlátí. Oba pak prahnou po pomstě, jak násilníkům ukázat, zač je toho loket. Reálné prvky se z filmu rychle vytrácí a ani na psychologické prokreslení postav se tady moc nehraje. Přesto film působí právě tak nějak zvláštně, kdy dva odhodlaní lidé, co se stali obětí zločinu chtějí vidět, jak ten co jim to způsobil trpí. Takže postavy nelze nijak soudita současně jim nelze ani nijak fandit. Film diváka nevtáhne tolik, jak by býval mohl a není natočen ani nijak excelentně, ale jako nezávislý thriller s jednou osobní pomstou a dvěma dušičkama, které po jejím vykonání budou mít konečně klid, to obstojí. A Gillian Anderson s Danny Dyerem v rolích obětí náhodou hráli dobře. 70%(6.6.2012)

 • Flipnic
  **

  Návrat ke klasikám násilných explotation horrorů 70. let se bohužel nekonal ... Film mi hodně připomínal něco jako by chtěli tvůrci oživit témata "rape and revenge" flicků, celé mi to svoji špínou a hnusem připomínalo kultovní Straw Dogs (1971), ale to jen zhruba do poloviny filmu. Pak se film rozplizne do naprosto předvídatelného paskvilu, kde se na jedné straně připravuje pomsta, pak se pomsta koná naprosto v nevhodný čas až se nakonec pomsta stane naprosto nepodstatným prvkem filmu... Bohužel, film nezafunguje tak, jak by zřejmě měl (a jak reklama slibovala) a nezafunguje ani jinak (a to nevím jak vlastně měl). Otřesný scénář a hrozné herecké výkony, které zachraňuje pouze výborný Danny Dyer, docela dobrá atmosféra a těch pár brutálních scén ...(8.12.2008)

 • jefff
  *

  Pravidla násilý jsem zkouknul pouze kvuli Gillian (asi jako ostatní řekl bych). A po zkouknutí bych jako plus viděl pouze právě zmíněnou Gillian, jinak jde o naprostou kravinu obřích rozměrů. Nic, ale zhola nic se mi na Pravidlech násilý nelíbilo a nic mě nezaujalo. Nuda, trapný scény a zhovadilost v každém záběru filmu. Bléé(1.4.2009)

 • MareT.
  **

  I přes krátkou stopáž film fascinuje svojí prázdnotou a totální jednoduchostí děje. Celý film je jenom o tom, jak se hrdinové na něčem dohadují a když se už na něčem dohodnou, tak je posledních 10 minut. A to nemluvím o plochosti postav a absolutní nesympatii k hlavní mužské roli. Hlavní ženská role je zase neuvěřitelná a místama jsem nechápal, proč co a jak dělá a lokace se střídaly tak, že jsem se nedokázal zorientovat, kde se hrdinové zrovna nacházejí.(21.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace