Pravidla násilí

Chris Seager

Ilan Eshkeri

Scénografie:

Simon Bowles

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +Gillian je pořád dobrá kost, je tu slušná dávka napětí -snaha o herectví ze strany Dannyho Dyera vychází naprázdno, a vůbec nechápu ty změny v jednání jeho postavy/// Mě to dokázalo strhnout. Nejedná se o kdoví jaký thriller, ale díky tomu že má jen 80 minut tak uteče rychle a svůj účel splní./// Celkem 61%///(5.5.2009)

• Morholt

Co se může stát, když vyfakujete v noci na lesní cestě auto, který předjíždíte? No to je přece jasný - skočí vám do cesty jelen, znásliněj vás tak, že nemůžete chodit a kvůli vyraženýmu oku už si ho nemůžete ani vyhonit. Policie pochopitelně nic neřeší, takže se zdá, že jsou prasáci z obliga. Jenže jako na potvoru vám zrovna umře táta, kterej má jen tak mimochodem plnej šuplík bouchaček a když cestou z rodnýho domku málem vrazíte do cválajích jezdců, mezi nimiž se násilník nachází, je jasný, co bude následovat. Nebylo to napínavý, nebylo to brutální a už vůbec to nebylo syrový, jak tvrdil distributor. Taková snůška nesmyslů se opravdu jen tak nevidí. Jak Danny Dyer, tak Gillian si tohle za rámeček nedají. Dávam jednu hvězdu za nahatou Gillian, která je i ve čtyřiceti kost - to bylo totiž to jediný, co stojí za zmínku.(21.2.2009)

• Enšpígl

Za začátku jsem měl z příběhu pocit, že Gillian Anderson, která je mimochodem krásná až běda, skrývá nějaký tajemství z minulosti. Po asi patnácti minutách bylo po pocitu a začínal jsem mít druhej pocit, že Gillian Anderson , která je mimochodem krásná až běda, je jedinej důvod proč se na to dívám. Konec filmu jasně dokázál, že můj druhej pocit byl už správný, bohužel. Jo a ještě něco, ani jsem netušil, že Gillian má tak krásnej zadek, pozorný divák zaměřující se na klíčové detaily filmu si toho musí jasně všimnout.(24.9.2007)

• anderson

Ja osobne som neočakával ani STRAW DOGS (ktorý považujem za debilný), ani I SPIT ON YOUR GRAVE (odpad!) ani DELIVERANCE. Očakával som skôr tvrdé, úderné ale spravodlivé DEATH WISH s "porciou" sexi agentky SCULLYovej. Napriek krátkosti snímky som však už v polovici pochopil, že režisér sa naočkoval nudou a túto "vakcínu" sa rozhodol implantovať aj divákovi. Nerozvinul ani exploitation, ani psychologickú drámu. Navyše sa rozhodol pre to najhoršie čo mohol, pre akúsi jalovú morálnu očistu a odôvodnenie či skôr vysvetlenie násilia. U mňa bez katarzie a so zívaním. Nuž GILLIAN, osobne sa modlím aby AKTY X 2 boli megahit. (19.9.2007)(19.9.2007)

• lioncel

Jediné pozitivum tohoto trošku zmateného snímku (u mě ve smyslu naprosto nevěrohodného náhlého obrácení chování/názorů na trest a pomstu u Adama, ale hlavně toho prvotního strašného zla = útok/znásilnění, které vyprovokoval a provedl ten otec chránící svou dceru(?) před tím samým skutkem a ještě k tomu v její přítomnosti) .. takže to jediné pozitivum pro mě spočívá v tom, že jsem s velkým zpožděním a s velmi příjemným překvapením zjistil, že Gillian Anderson nebyla svého času pouze šikovná a inteligentní : Special Agent Dana Scully, ale i nesmírně krásná a moc hezky vypadající (nahá) žena .. to mi Mulder celá léta úspěšně tajil .. pacholek …(7.10.2011)