Pravidla násilí

Ilan Eshkeri

Scénografie:

Simon Bowles
  • Flipnic

Návrat ke klasikám násilných explotation horrorů 70. let se bohužel nekonal ... Film mi hodně připomínal něco jako by chtěli tvůrci oživit témata "rape and revenge" flicků, celé mi to svoji špínou a hnusem připomínalo kultovní Straw Dogs (1971), ale to jen zhruba do poloviny filmu. Pak se film rozplizne do naprosto předvídatelného paskvilu, kde se na jedné straně připravuje pomsta, pak se pomsta koná naprosto v nevhodný čas až se nakonec pomsta stane naprosto nepodstatným prvkem filmu... Bohužel, film nezafunguje tak, jak by zřejmě měl (a jak reklama slibovala) a nezafunguje ani jinak (a to nevím jak vlastně měl). Otřesný scénář a hrozné herecké výkony, které zachraňuje pouze výborný Danny Dyer, docela dobrá atmosféra a těch pár brutálních scén ...(8.12.2008)

• Pepinec

A safra. To jsem se zase jednou nechal ošálit obsahem. Ten sliboval napínavý a brutální thriller s krvavou lázní. Přitom žebříček napínavých, brutálních a krvavých scén by vypadal následovně; na prvním místě by se umístila srážka s jelenem, druhé by skončilo zastřelení vlčáka, a třetí místo by obsadily moje nehty nudou ukousané do krve. Nebýt toho fantastického obsahu, možná bych jednu hvězdičku z milosti udělil. Ale za ten podvod na diváka po všech házím odpadem. A jen tak mimochodem - od kdy má násilí nějaká pravidla?(3.10.2011)

• peiton

Pravidlá násilia nie sú zrovna až tak násilné ako je nám sľubované už v samotnom názve filmu-neopodstatnenom názve.To kruté znásilnenie v prvej polovici,na ktoré nás upozorňuje popis filmu vôbec nebolo z môjho pohľadu krutým,teda aspoň minimálne nič navyše ako je štandardom,nebolo ukázané.Musím bohužiaľ skonštatovať,že s takým odfláknutým záverom som sa ešte nestretla,a teda,že priestor na to bol..No naopak snímok končí predčasne už okolo 80 minúty,kedy väčšina takýchto žánrov sa chystá na super finálovú akciu.Tam kde celý film škrípe,tu to mohli vykompenzovať a viac sa s tým pohrať..Takto mi to príde ako keby samotnému režisérovi a všetkým zainteresovaním došiel dych a prestalo ich to baviť.Ale aby som len nekritizovala páčilo sa mi hodiace sychravé jesenné počasie-(mám ho rada),zapadlo do toho priam dokonale.Páčila sa mi Gilian Anderson-je zaujímavým typom ženy,ktorú som konečne videla aj v inej pozícii-pozícii trpiteľky.Z môjho pohľadu a s kľudným svedomím sa dá tento snímok označiť za predchodcu I SPIT ON YOUR GRAVE-nevydareného predchodcu bez akejkoľvek akcie,napätia a šťavy.(5.11.2013)

• mosnak

Jediné co mi tento film dal, byly kozy bývalé agentky "Skalijové" z Akt X! Ale jelikož jsem si je přál vidět ve svém nejdrsnějším pubertálním období... teď už jsem to tak moc neprožíval. Druhý důvod proč jsem na tento film koukal byl můj oblíbený herec Danny Dyer. A výsledek? Hrozný film s hrozným příběhem a hroznýma hereckýma výkonama! Velký palec dolů - 1% (za ty kozy)!(31.3.2013)

• SOLOM.

Opravdu se mi líbí, když někteří označují toto drama (no snad se to dá označit i za thriller) za návrat ke klasikám násilných explotation horrorů 70. Let – tenhle kousek ani nikde zaznačený, nebo označený jako horor není, takže někde nastala chyba lávky. Popravdě jsem si ani nevšiml, že by to s nimi mělo něco společného. OK máme tu jakoby znásilnění mimo záběr kamery, máme tu snahu pomstít se, no a ve finále se dokonce dočkáme i odplaty (která ovšem opravdu) vůbec krvavá či snad brutální jak nám sliboval distributor, nebyla. Navíc se vše odehrálo snad během 2-3 minut a stejně nic vidět nebylo. To už v akčním Komandu, nebo „seagalovce“ Těžko ho zabít bylo víc krve a akce, než tady. Navíc to nebyla taková nuda. Tady se dá snad za „horor“ označit nahé scény Gillian Anderson (ztratil jsem veškeré iluze) – prosím, ať se už nikdy nevyvlíká (jinak jí mám jako herečku rád). Scéna se sraženým a „znovuožilým“ jelenem byla jednou z mála, u které jsem se alespoň trochu zasmál. Slibovaný průzkum análního otvoru hlavní zbraně se taky jaksi konal mimo záběr, takže já vážně nemůžu hodnotit moc pozitivně. Protože jediné co tu bylo alespoň trochu zajímavé, byla opravdu jen Gillian v sexy šatech. Jináč to byla jedna velká nuda jako prase. Ještě že to netrvalo moc dlouho. Opravdu hodně podprůměrné drama/thriller, které „rape & revenge“ filmům nešahá ani po kotníky. 30%(17.8.2014)