Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Psema

Rychle ubíhající jednohubka, která však z paměti vyprchává ještě před závěrečnými titulky. Převážně proto, že vlastně o nic nejde a celý film je jen sled na sebe nepříliš dobře navazujících scénech se SW, ST či jiným odkazem. Zábavné to je, ale ne všechny vtipy míří do černého a u některých (nejen Ray Park) jsem dokonce nechápavě kroutil hlavou. Každopádně film, který začíná Chumbawambou, nelze jednoduše odstřelit. Slabších 7/10 ()

Xmilden

Sice nejsem skalní fanda Star Wars, ale za fandu se přecejen považuju. Nicméně tento film mi nepřišel nikterak vtipný a ani moc dobrý. Fanoušci se místy dost vlečou a nebýt menších roliček anebo vsuvek zkušených matadorů jakými jsou Kevin Smith, Jason Mewes, Danny Trejo anebo Seth Rogen, tak nevím nevím jak by to s Fanboys dopadlo. ()

Smok

Možno by celá táto komédia na mňa fungovala viac, keby som mal aspoň nejaký vzťah k téme, z ktorej si robí srandu. Keďže zatiaľ nie som poznačený žiadnym dielom Star Wars a je mi celkom jedno, kto sú trekkies a trekkers a aké majú mezi sebou nedoriešené veci, mám silný pocit, že drvivá väčšina vtipov išla mimo mňa. Škoda. ()

IQ Tiqe

4 kámoši (looseři) se vypraví na ranč George Lucase, aby mohli zhlédnout 1. epizodu Star Wars ještě před uvedením do kin, protože jeden z nich umírá a premiéru nestihne. Je to průměr. Nejvíc mě překvapila a ve filmu vyniká Kristen Bell, kterou bych v podobné roli nečekal, a i díky ní dám 3*, byť to je 50%. ()

D.Moore

Smál jsem se méně, než jsem čekal, ale smál jsem se, což je u komedie celkem podstatná věc. Máte opravdu ddobře nakoukány Star Wars - původní epizody? Pokud ano, Fanboys si určitě pusťte. A bavte se. Potěší vás odkazy na tyto filmy (a to nejen citování hlášek, ale rovnou celých scén - návštěva hospody, například), cameo výstupy "Lando Calrissiana" a "princezny Leiy" a dalších (kde je ale ksakru Mark Hammil?), potyčky s fandy Star Treku (objeví se i William "Kirk" Shatner)... No, je toho celkem hodně, ale pořád toho mohlo být víc. Millenium "dodávka" Falcon je skvělá kára, Lucasův ranč boží (vloupal bych se tam hned) a perla všeho, to byla závěrečná hláška. Nadprůměr. ()

• Dodatečně natočené záběry a scény z listopadu a prosince 2007 již nebyly režírovány původním režisérem Kylem Newmanem, ale Stevenem Brillem. (Caszidy)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013