Chuť lásky

Chuť lásky

Romantický / Drama

USA, 2007, 102 min

• ScarPoul

Film, ktorý síce nenudí, ale nemá absolútne žiadny priestor ani možnosť nadchnúť. Dôvod? Robert Benton. Tak neosobný prístup k látke, ktorá si vyžaduje maximálnu pozornosť a určitý jemnocit, aby všetky pekné veci, ktoré vo filme zaznejú, dopadali na diváka v správnych dávkach a zanechali v ňom správny dojem, je tu úplne zabitý rutinnou. Tento neosobný štýl, začne po chvíli liezť na nervy a diváka, ktorý je zvyknutý na inteligentnejší prístup k téme lásky bude nadmieru sklamaný. Herci ale zachraňujú čo sa dá. Hlavne Greg Kinnear, ktorého hrdina je z celej zmesky známych a neznámych tvári, ten najvýraznejší a prechádza najzaujímavejším prechodom, ktorý si ale znova vďaka odfláknutej réžií nemáme možnosť užiť tak ako by sme si zaslúžili. Snaha zachytiť čo možno najviac pŕs - aj keď pekných - tu pôsobí neprirodzene a silene. Čo je škoda, práve preto, lebo posteľovým scénam chýba tá nežnosť, ktorá definuje duševnú aj fyzickú lásku a nie obyčajné šukanie. Diváka, ktorý neočakáva veľa, film viac menej uspokojí správnou dávkou dobre volených slov a životných postojov. Iných bude mrzieť strata času nad touto látkou nech vyzerala akokoľvek lákavo.(30.11.2010)

Celkově na mě tenhle film zapůsobil... možná je to proto, že jsem od něj nic nečekala, neměl mě jak zklamat. Nekoukala jsem na něj kvůli žádnému herci (i ten nejlepší může občas zklamat... jako zrovna mě Freeman ve Wanted), ani kvůli romantice (co si budeme povídat - některý romantický filmy mi způsobují migrény ;o)). A co na mě teda udělalo dojem? Reálné vylíčení vztahů tak jak jsou, možná ne až úplně do detailu a do hloubky, ale se vším podstatným, co k tomu patří. A možná i ta lehká naivita, důvěřivost a hlavně naděje, se kterou všichni skáčou do vztahů. Freemanovi role mentora tentokrát sedí perfektně (ne jako ve Wanted... neodpustím si poznámku), není vševědoucí, nemá radu na všechno a nakonec i on má slabou chvíli, kdy zapadne do beznaděje a ztratí tu důvěru ve správné uspořádání světa, což ho dělá mnohem reálnějšího a člověku tak nějak bližšího. Jen jediná věc mi vyrušila celkový dobrý dojem z filmu a tou byla absolutně nevhodý podání Falling Slowly od Frames...(14.2.2009)

• otík

Těžko říct, pro koho tento film plný lásky, trpkosti i naděje je určený. Pro romantiky je málo romantický a je tam až moc suché erotiky, pro milovníky dramat je to příliš ploché, pro milovníky umění neumělecké, pro milovníky Freemana je tam málo Freemana, atd. Autoři zvolili cestu útoku na city pomocí rozchodů, hledání nových vztahů, smrtí. Jenže nefunguje vůbec nic, diváka umí autoři tak akorát naštvat, takže film si zaslouží ohodnocení tak maximálně za pohodové herce a moudra v posledních scénách filmu.(20.11.2008)

• castor

Ne ne, tohle mi skutečně nesedlo. Plácání o životě bez lidskosti, vyprázdněná, akademicky umělá výpověď, sezení solidních herců u látky bez chuti. Robert Benton by měl naznat, že je čas odejít. Holt se už vypravěčsky vyčerpal a jeho s naprosto vážnou tváří vyprávěná story s prapodivnými emočními výlevy je slušným krokem vedle. Všichni se tváří neuvěřitelně zachmuřeně, bohužel i Morgan Freeman, za kterým si všichni chodí pro radu, protože všude byl, všechno zná, vidí ostatním postavám do duše, jenže divák téhle vážné notě absolutně nevěří. Přitom právě o Freemanovu postavu se chtěli tvůrci zřejmě opřít. Zbude nám tak několik hodně průměrných hereckých výkonů, podivný děj, překvapivě dost otevřeného sexu a s přibývající stopáží i méně a méně lákadel.(17.4.2012)

• Wally

Morgana Freemana jsem viděl hrát již v mnoha a mnoha filmech, ale tento film byl bezkonkurenčně zatím nejnudnější. Neříkám 'nejhorší', protože některé tzv thrillery v kterých hrál byly po obsahové stránce horší, ale tak nudný si troufám říct, že ebyl žádný. Téma lásky v různých podobách byl určitě dobrý nápad, ale chyběl tomu šmrnc. Kdybych 80 minut filmu prospal, tak bych o nic nepřišel, protože stačilo chytit prvních a posledních 10 minut a o nic bych nepřišel. Z mého pohledu dobré téma, dobrá myšlenka, ale špatná realizace.(21.5.2010)

• - Při pohřbu Oscara (Toby Hemingway) byla citována "Bible", přesněji "žalm 23" od verše 4 až do konce kapitoly (Kuny27)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste Portland v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)

• - Alternatívnym názvom filmu bolo označenie A Cup of Love. (MikaelSVK)