Chuť lásky

Feast of Love, The

Chuť lásky

Romantický / Drama

USA, 2007, 102 min

Standartni melodrama, v nemz dulezitou roli hraji uhledne maericke predmestske domecky, sousedska pospolitost prekonavajici vsechny strazne a prsa Radhy Mitchell. Lahudkovy Morgan Freeman to nezachrani a s postupem filmvoeho casu zjistujete s cim dal vetsi jistotou, ze v Bentonove podani nesledujete ironickou pastis melodrmatu a la Woody, ale srdceryvne americke pateticke cosi, co Vam muze sednout ale taky nemusi a pokud nezaujmete radny odstup, muze Vas to i lehce urazit. Nadherne obrazy, uemrene herecke vykony a prekvapiva mira relativne otevrene erotiky (v "soft" rovine) jsou zkratka podivnou smesici, kterou je dost tezke nejak hodnotit. Prumer, ktery za chvili zapomenete, protoze s Vasi zivotni realitou ma stejne pramalo spolecneho.(6.10.2007)

• castor

Ne ne, tohle mi skutečně nesedlo. Plácání o životě bez lidskosti, vyprázdněná, akademicky umělá výpověď, sezení solidních herců u látky bez chuti. Robert Benton by měl naznat, že je čas odejít. Holt se už vypravěčsky vyčerpal a jeho s naprosto vážnou tváří vyprávěná story s prapodivnými emočními výlevy je slušným krokem vedle. Všichni se tváří neuvěřitelně zachmuřeně, bohužel i Morgan Freeman, za kterým si všichni chodí pro radu, protože všude byl, všechno zná, vidí ostatním postavám do duše, jenže divák téhle vážné notě absolutně nevěří. Přitom právě o Freemanovu postavu se chtěli tvůrci zřejmě opřít. Zbude nám tak několik hodně průměrných hereckých výkonů, podivný děj, překvapivě dost otevřeného sexu a s přibývající stopáží i méně a méně lákadel.(17.4.2012)

• jane1106

Katastrofa, která na 60% nedosáhne ani omylem. Nevím, kterým průšvihem začít dřív. Zcela nepatřičným sentimentálním soundtrackem (Falling Slowly)? Nenápaditým a místy absurdním scénářem ("ukradený" pes)? Trapnými dialogy? Nesympatickými postavami (Radha Mitchell)? Překvapivě odvážnými a dost podivně sestříhanými erotickými scénami (že by náhrada za kvalitní děj)? Navíc Morgan Freeman v rolích "moudrých starců" už unavuje a upřímně nechápu, proč jeho herectví i v takovýchto filmech lidé vyzdvihují, vždyť ten člověk hraje pořád to samé a pořád stejně. Greg Kinnear je tu za prvotřídního pitomce a slabocha, takže jeho postava mi také byla komplet ukradená. Navíc je takové nezvyklé, že na plakátu jsou Bradley (Kinnear) a Diana (Mitchell) za osudový pár, vzhledem k tomu, jak to s nimi ve filmu dopadne. Nebudu to prodlužovat, zkrátka to stálo za bačkoru a hotovo.:) Bohužel se nejedná jen o další tuctovou romantickou komedii, která nenadchne ani neurazí, ale o opravdu špatný film.(6.9.2010)

Nechápu, jak to Morgan Freeman dělá, ale já si prostě pustím film a on je snad v každém z nich, je tam, aji tam a fakt byste tomu nevěřili, ale je aji tam. Romantický film, který mě překvapivě zaujal a potěšil mého ducha. Pár erotických scén, no znáte to. Chybí zde časová návaznost, lidé se zde rozchází, schází, milují, nemilují, naivita teče proudem, ale ne vážně, klidně bych se podíval znovu. Na odpočinek a relax perfektní.(20.4.2008)

Existuje príbeh o gréckych bohoch. Nudili sa - a tak vymysleli ľudské bytosti. Ale aj tak sa stále nudili - a tak vymysleli Lásku. A potom sa už nenudili... Touto vetou začína celý príbeh o Láske a jej nástrahách. Priznám sa, že prvá polovička filmu mi prišla úplne hlúpa, trápna a idealistická, že som mal pocit ako keby som sa ocitol v cukrárni... Ale potom sa to veru rozbehlo, a prišiel na rad aj druhý extrém a stará známa veta "Prudký plameň prináša skorý popol" sa tu ukázala v úplnej dokonalosti. Až mi to bolo miestami ľúto, ale taký je proste život. Celkom dobrý kontrast, a keby tá prvá polka nebola taká strašne ideálna, rozmýšľal by som aj o vyššom počte hviezdičiek. Navyše, Morgan Freeman ako odborník na Lásku a život mi vôbec nesedel. Takže tak. Na záver pridávam ešte jednu zmyselnú vetu, ktorá dokonale dokáže obhájiť tak často odsudzované sebapoškodzovanie: Chcel som len pocítiť na svojom tele toľko bolesti, koľko jej mám v mojom srdci.(20.10.2013)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste Portland v americkom štáte Oregon. (MikaelSVK)

• - Při pohřbu Oscara (Toby Hemingway) byla citována "Bible", přesněji "žalm 23" od verše 4 až do konce kapitoly (Kuny27)

• - Selma Blair má již s hraním lesbických scén zkušenosti. V roce 1999 si zahrála jednu z velmi známých scén se Sarah Michelle Gellar ve filmu Velmi nebezpečné známosti (1999). (Ganka)