Chuť lásky

Chuť lásky

Romantický / Drama

USA, 2007, 102 min

• castor

Ne ne, tohle mi skutečně nesedlo. Plácání o životě bez lidskosti, vyprázdněná, akademicky umělá výpověď, sezení solidních herců u látky bez chuti. Robert Benton by měl naznat, že je čas odejít. Holt se už vypravěčsky vyčerpal a jeho s naprosto vážnou tváří vyprávěná story s prapodivnými emočními výlevy je slušným krokem vedle. Všichni se tváří neuvěřitelně zachmuřeně, bohužel i Morgan Freeman, za kterým si všichni chodí pro radu, protože všude byl, všechno zná, vidí ostatním postavám do duše, jenže divák téhle vážné notě absolutně nevěří. Přitom právě o Freemanovu postavu se chtěli tvůrci zřejmě opřít. Zbude nám tak několik hodně průměrných hereckých výkonů, podivný děj, překvapivě dost otevřeného sexu a s přibývající stopáží i méně a méně lákadel.(17.4.2012)

• sta

teda tenhle film kromě veškerých hloupostí má jeden zásadní nedostatek - autor scénáře zapomněl na jednu z nejdůležitějších hodnot dramatu, kterou je čas (viz např. aristotelova poetika, která svou platnost neztrácí ani po více než 2 tisíciletích). tady se něco rádobyodehrává, ale divák si to nemůže zasadit do žádného časového kontextu, neboť nic takového ve filmu prostě není. až na těhotenství jedné z ústředních hrdinek (které je navíc až v samotném závěru) není jasné, zdali se to vše "odehrává" během týdne, či několika let. dvě hvězdy za dobré herce ve špatných rolích ve špatném filmu(6.10.2007)

• ScarPoul

Film, ktorý síce nenudí, ale nemá absolútne žiadny priestor ani možnosť nadchnúť. Dôvod? Robert Benton. Tak neosobný prístup k látke, ktorá si vyžaduje maximálnu pozornosť a určitý jemnocit, aby všetky pekné veci, ktoré vo filme zaznejú, dopadali na diváka v správnych dávkach a zanechali v ňom správny dojem, je tu úplne zabitý rutinnou. Tento neosobný štýl, začne po chvíli liezť na nervy a diváka, ktorý je zvyknutý na inteligentnejší prístup k téme lásky bude nadmieru sklamaný. Herci ale zachraňujú čo sa dá. Hlavne Greg Kinnear, ktorého hrdina je z celej zmesky známych a neznámych tvári, ten najvýraznejší a prechádza najzaujímavejším prechodom, ktorý si ale znova vďaka odfláknutej réžií nemáme možnosť užiť tak ako by sme si zaslúžili. Snaha zachytiť čo možno najviac pŕs - aj keď pekných - tu pôsobí neprirodzene a silene. Čo je škoda, práve preto, lebo posteľovým scénam chýba tá nežnosť, ktorá definuje duševnú aj fyzickú lásku a nie obyčajné šukanie. Diváka, ktorý neočakáva veľa, film viac menej uspokojí správnou dávkou dobre volených slov a životných postojov. Iných bude mrzieť strata času nad touto látkou nech vyzerala akokoľvek lákavo.(30.11.2010)

Špatně napsaný obsah filmu, jen tak pro upozornění:-) Každopádně je pravda, že má Feast of Love pomalé tempo, ale ani mi to tolik nevadilo. Vztahová záležitost o postarším páru, která se vyrovnává se ztrátou syna, o muži s obrovskou smůlou na ženy a o mladých zamilovaných, kteří nemají peníze, ale přesto sní o společné budoucnosti.. Všechny příběhy jsou propletené a tak mě to bavilo, někdy sice víc a někdy zase míň, ale na konci mi ukáply i slzy. Navíc Morgan Freeman skvělý jako vždy. Přesto.. do dokonalosti tomu stále něco schází.Do you think love is a trick or do you think that it's the only meaning there is to this crazy dream? (12.2.2012)

• crha

Spoiler! Přesně co píše sta časové úseky šly absolutně mimo mě... jednou si dva řeknou, že se vezmou, potom leží ženská v posteli s milencem, kterej jí vynadá do kurev, protože by si neměla brát slušnýho chlapa a kazit mu život, ještě jí na cestu nabije a hrc - stojí před oltářem. Pak je ženich v šoku, když mu večer po svatbě ona řekne, že vlastně děti mít nechce (to je jasný, tyhle věci se řeší až po svatbě). Když zjistí, že má parohy a jeho žena se kurví, tak si imbecil uřízne prst a uříznul si ho prosím pěkně proto, aby cítil stejnou bolest, jako cítí v srdci. Na to zabere doktorka, co mu fáčuje ten malíček... a hrc a už se s ní vede na nějáké jiné svatbě a libujou si jak jim to klape...no kokotina, kterou ani Morgan Freeman nemůže zachránit. 30%(20.10.2008)

• - Selma Blair má již s hraním lesbických scén zkušenosti. V roce 1999 si zahrála jednu z velmi známých scén se Sarah Michelle Gellar ve filmu Velmi nebezpečné známosti (1999). (Ganka)

• - Při pohřbu Oscara (Toby Hemingway) byla citována "Bible", přesněji "žalm 23" od verše 4 až do konce kapitoly (Kuny27)

• - Alternatívnym názvom filmu bolo označenie A Cup of Love. (MikaelSVK)