Kouzelná romance

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

• Skejpr

Buď jsem suchar, nebo jsem moc starej, nebo nevím, každopádně mě to naštvalo víc než Chyťte doktora a Poslední plavky dohromady. Strašně kýčovitý, přeplácaný, nudný a předvídtelný příběh, který se sice tváří, že si dělá srandusám ze sebe, přitom ale jen chytře recykluje klišé a neoriginální nápady. Naprostá zbytečnost, a navíc se v kině neubráníte zástupům nesnesitelných harantů.(11.12.2007)

Kouzelná romance ftv! Je to sladké, cukrkandlové a naprosto boží. Amy Adams je roztomilá, Patrick Dempsey je výtečný a James "usmívám se od ucha k uchu a furt zpívám" Marsden zběsile přehrává a svého prince Edwarda si užívá. "Hledám malou koketu, co zpívala by v duetu." A k tomu ty disneyovské odkazy. 10/10(10.12.2011)

Uletená, bláznivá romanca a miestami takmer rozprávková paródia, využívajúca protipóly dvoch svetov, rozprávkového a našej reality. Táto rozprávková realita začarovala aj mňa svojim pozitívnym kúzlom, svojou magickou ľahkosťou som totiž po dlhom čase dostal atypicky typickú disneyovku (konečne niečo nové a originálne) okorenenú skvelým humorom, elegantným pomerom neprehnaných muzikálnych čísel a rozprávkovými hercami (myslené metaforicky aj skutočne), pretože hlavne na princeznovské vystúpenie Amy Adams som pozeral ako na milý prízrak z rozprávkového príbehu. Hraná verzia zlej kráľovnej (Susan Sarandon) bola ozajstne hnusné stelesnenie zla a tak sa čudujem, že dostala tak málo priestoru. Len škoda, že humoru nebolo trošku viac, podobne originálny nápad toho mohol po humornej stránky vychrliť oveľa viac, než drak v záverečnej scéne. Ale ak sa necháte podmaniť kúzelnou atmosférou príbehu, ani si to neuvedomíte. 80%.(15.3.2009)

Podle scénáře Billa Kellyho. Původních písně pro Kouzelnou romanci složila úspěšná dvojice autorů – skladatel Alan Menken a textař Stephen Schwartz. Ocenění: Oscar '07 - nominace: píseň (Happy Working Song), http://www.youtube.com/watch?v=g052Xeqwk-w píseň (So Close), píseň (That's How You Know) http://www.youtube.com/watch?v=xRYU4cqUAUs Zlaté glóby - nominace: píseň (That's How You Know), herečka v muzikálu/komedii (A. Adams) Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - herečka (A. Adams), fantasy film, hudba Broadcast Film Critics Association Awards - rodinný film(8.5.2011)

Myslím si, že tentokrát vzal Disney sám sebe s nadsázkou, dotáhnul všechny svoje happyendovská a kýčovitá schémata do totálního extrému a vzniklo tím krásně romantické dílko, které nesmíte brát vážně a pak se budete bavit. Říkala jsem si, co to sakra je, až do obrovské taneční scény v Central Parku (skvělá práce Alana Menkena), kde mi došlo, že tohle ani autoři nemohli myslet vážně a začla jsem si film užívat. Po dlouhé době můžu říct o nějakém rodinném filmu, že se mi líbil a že je opravdu skvělou zábavou pro děti od 2 do 100 let... Dodatek po nějaké době - rozhodla jsem se zvednout hodnocení na plné, protože tenhle film prostě stojí za to a je zábavný a rozhodně ne snadno zapomenutelný. Navíc to hodnocení, které tady má, je dost ostudné a já lituju všechny, kdo nepochopili, že tenhle film si nejvíc utahuje sám ze sebe.(3.11.2008)

• - Ve scéně, kdy je princ Edward na střeše autobusu, se lidé, kteří jedou v turistických autobusech, smějí a ukazují na něj. Nebyl to komparz, ale skuteční turisté. (Poker_Face)

• - Téměř všichni dabéři své postavy i nazpívali, výjimkou je princ Edward (James Marsden), kterému mluvený hlas propůjčil Lumír Olšovský a zpívaný Ondřej Izdný. Pouličního zpěváka pak nazpíval Jan Maxián, který je zároveň i hudebním režisérem českého znění, a zpěváka na bále pak Jiří Škorpík. Závěrečnou píseň pak zpívá Linda Finková. (funhouse)

• - Spoiler: Oblečení, kterým na začátku Giselle odívá svého vysněného prince, nosí na bále Robert. (HellFire)