Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +český dabing, zpěv, námět, příběh, zpracování -v některých momentech možná moc americké, což působilo trošku rušivě/// Nevýhoda dospívání je ta, že rok co rok ztrácíte smysl pro fantasii, dobrodružství a pohádky všeobecně. To co dokáže dítě uchvátit v deseti už neplatí když je mu patnáct, natož když je mu ještě o deset víc. Dlouho proto nepamatuji, že bych si nějakou pohádku doslova užil. Kouzelná romance je však nádhernou výjimkou, které jsem dokonale podlehl. Příběh, který skloubí prvky ze Sněhurky a dalších pohádek a krásně je promítne do současného New Yorku, přihodí k tomu nádherné romantické prvky a skvělé písničky. Přitom herci (především Patrick Dempsey) působí a hrají naprosto přirozeně a tak jak se na jejich postavu sluší a patří. Pomáhá tomu vyjímečně přesný český dabing, který zahrnuje i zpěv. Kouzelná romance mi tedy dává naději, že ještě ne všem pohádkám odzovnilo./// Celkem 89%///(3.9.2009)

Uletená, bláznivá romanca a miestami takmer rozprávková paródia, využívajúca protipóly dvoch svetov, rozprávkového a našej reality. Táto rozprávková realita začarovala aj mňa svojim pozitívnym kúzlom, svojou magickou ľahkosťou som totiž po dlhom čase dostal atypicky typickú disneyovku (konečne niečo nové a originálne) okorenenú skvelým humorom, elegantným pomerom neprehnaných muzikálnych čísel a rozprávkovými hercami (myslené metaforicky aj skutočne), pretože hlavne na princeznovské vystúpenie Amy Adams som pozeral ako na milý prízrak z rozprávkového príbehu. Hraná verzia zlej kráľovnej (Susan Sarandon) bola ozajstne hnusné stelesnenie zla a tak sa čudujem, že dostala tak málo priestoru. Len škoda, že humoru nebolo trošku viac, podobne originálny nápad toho mohol po humornej stránky vychrliť oveľa viac, než drak v záverečnej scéne. Ale ak sa necháte podmaniť kúzelnou atmosférou príbehu, ani si to neuvedomíte. 80%.(15.3.2009)

Prvních 10 minut jsem netušil, co ta retardovaná zrzka v New Yorku vůbec dělá a vlastně celý smysl tohoto filmu. Když jsem uviděl navlečenýho prince a za ním lezoucího sluhu z kanálu, tak už jsem se musel řezat (ale veverka Pip byla stejně nejlepší). Chvilku animované, chvilku hrané, na konci slušný mix toho všeho. Zmixovaný příběh popelky, sněhurky a všeho možného zakompovaný do dnešní doby. Potěšila mě hravá, pozitivní nálada, která vládla po celou dobu filmu a také nazpívaná scéna při procházce v parku. Nejvíce se mi ale líbila sekvence při večerním bálu (jen do té doby než se z čarodějky stal drak). Celkové hodnocení je vesměs kladné cca. 80% a myslím, že se na tento film vyplatí jít od kina.(21.3.2008)

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

Ze začátku mi to přišlo kouzelné...pak méně...a pak už to bylo jen kouzelné a kouzelnější a kouzelnější. Nemůžu si pomoct, ale tahle Kouzelná romance je fakt kouzelná! :oD Uznávám, že je to docela splácanina všech možných pohádek...objeví se tam prvky ze Sněhurky, z Popelky a zazní i něco o Karkulce, ale kupodivu jsem z toho neměla ani trochu pocit, že by to bylo nějaké přeplácané a nevkusné, nebo dokonce trapné...spíše naopak mě to pobavilo a vykouzlilo úsměv na rtech. Dokonce jsem i na chvíli uvěřila na Pravou lásku a nemůžu z hlavy dostat tu melodii! I've been dreaming of the true loves kiss...(27.7.2009)

• - Téměř všichni dabéři své postavy i nazpívali, výjimkou je princ Edward (James Marsden), kterému mluvený hlas propůjčil Lumír Olšovský a zpívaný Ondřej Izdný. Pouličního zpěváka pak nazpíval Jan Maxián, který je zároveň i hudebním režisérem českého znění, a zpěváka na bále pak Jiří Škorpík. Závěrečnou píseň pak zpívá Linda Finková. (funhouse)

• - Velké muzikálové číslo v Central Parku, ve kterém tančí a zpívají desítky učinkujících, bylo nutné nejen po částech perfektně nazkoušet, ale také logicky zvládnout v celku. Kromě storyboardu proto vznikla i choreografická mapa parku a všech jednotlivých výstupů. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - Když Giselle (Amy Adams) přijde poprvé do Robertova (Patrick Dempsey) bytu, její šaty jsou příliš velké, zaseknou se ve dveřích a část z nich se odtrhne. Když se ale ráno Giselle probudí, odtrženou část má na sobě. (LittleMonste)