Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Překvapilo mne relativně vysoké hodnocení filmu. Čekal bych, že něco takového bude většina uživatelů oceňovat nízkým počtem hvězd či přímo odpadem; to jsem si ještě připadal se svými třemi hvězdami velkoryse... Z nějakého zvráceného důvodu se mi ta nebetyčná slátanina líbila, ač normálně filmy tohoto typu moc nemusím. Poměrně často jsem se i smál, jen ten konec to zase zabíjí. I tak slušná pohádka, dá-li se to tak nazvat... 60%(6.1.2011)

Čarovný film a to v plnom zmysle slova. Viem ho pozerať dokolieska...Nie stále lebo niektoré pesničky lezú na nervy ale inak je to naozaj pekný film.........Je plný čarov. Kreslená časť sa mi tiež páčila....Konečne film v ktorom podotkli pravdu, že princezná sa nezamiluje do princa za jeden deň. James Mardsen spieva strašne a v origináli bol strašný zvuk keď kričal na ňu:,, Giselle" strach a hrôza....70%(2.8.2008)

Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance.(23.12.2011)

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

Je to slaďounké, plné kudrlinek, mluvících zvířátek a veselých písniček, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Ano, parodie na Disneyho. Od Disneyho :). Je třeba film brát s nadhledem a nenadávat na klišé, která tam jsou záměrně, neboť by myslím bylo nemožné, aby něco takového tvůrci mysleli vážně. Díky tomu mi film přinesl spoustu smíchu, ale přese všechno také snivou náladu, protože stále zůstává kouzelnou pohádkou, navíc Amy Adams je zde neskutečně nádherná. Podle mě výborný nápad.(9.12.2011)

• - Když Giselle (Amy Adams) přijde poprvé do Robertova (Patrick Dempsey) bytu, její šaty jsou příliš velké, zaseknou se ve dveřích a část z nich se odtrhne. Když se ale ráno Giselle probudí, odtrženou část má na sobě. (LittleMonste)

• - Ve filmu se objeví nejedna souvislost s ostatními pohádkami. Např. polibek z pravé lásky a otrávené jablko odkazuje na příběh o Sněhurce, zanechaný střevíček před půlnocí pak připomíná příběh Popelka. (Aknah)

• - Když se Giselle dostane do New Yorku, uvidíme v pozadí plakát na muzikál Wicked, ve kterém účinkuje Idina Menzel, která si zde zahrála Nancy. (HellFire)