Reklama

Reklama

Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (442)

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Už z kresleného úvodu je jasné, že tentokrát nepôjde tak celkom o klasickú disneyovku. Dokonca som mal pocit, že sa na začiatku film disneyho divákom vysmieva, akoby hovoril: "vidíš aké trápne klišé sa ti páči na našich filmoch?" Skutočná zábava ale prichádza v momente, keď sa dej prenesie do nášho sveta a začne sa prelínať naivita rozprávok s cynickou realitou. Tu hrozilo, že sa postavičky z rozprávkového sveta stanú len komickými bábkami a prinesú vtipy okopírované z Návštevníkov, lenže to by nemohla hrať hlavnú úlohu Amy Adams, vďaka ktorej tá naivita nie je na smiech a má svoje kúzlo, ktoré si vás chytí pri každej piesni. Keď sa ale tvorcovia pozerali s nadhľadom na rozprávkové klišé, úplne zabudli na to druhé- klišé romantických komédií a tak ide všetko po scéne kde princ nájde princeznú do hája. Tu už sa film vezie po roky starej ceste a nezachráni ho ani akčný koniec, ktorý tam IMHO ani nemal čo robiť. Blažený úsmev sa teda dostavil už v polovici filmu, na konci ale zmizol a ani mega-happyend ho nevrátil späť. Ale celkovo je to ten najkrajší gýč aký som kedy videl. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Pohádka, která způsobila v New Yorku epidemii cukrovky. Vánoční dárek si rozbalí desetileté holčičky a guilty pleasure ti, kteří ocení Jamese "jsem krásný i ve spaní" Marsdena z Hairspraye v další trylkující roli, cynického Patricka Dempseyho opět jako vrchol magického trojúhelníku a Sněhurku Amy Adams, která, jen co vyleze z kanálu, už vykořisťuje všechnu dostupnou metropolitní faunupro domácí práce a hon na pana Opravdového. (ano, v té množině asi budu sama:) Praštěná, místy ironická směs kreslených Disneyovek a princeznovské romantiky z cukru a záclon. Prémii udílím za písničkovou sekvenci v parku, za sérii sofistikovaných vtípků, všudypřítomnou nadsázku a Prince Charming, který si takříkajíc ukradl show pro sebe. Ty zuby... Clooney z Nesnesitelné krutosti má konkurenci:) 90% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $127,807,262Tržby Celosvetovo $340,487,652Tržby za predaj DVD v USA $87,432,792 //počet predaných kusov 5,399,643║ Pekná žánrová uťahovačka, škoda že tých trefných vydarených vtípkov nebolo o trošku viac, lebo miestami to potom takpovediac nudí takou trošku pasivitou deju ale ináč sa mi to navážanie do rozprávkové sveta páčilo. Herci boli obstojní, triky tiež, takže určite sa to dá označiť za ten lepší nadpriemer, čo má niečo do seba, plus pesničky a atmosféra okolo nich je moc chytľavá. /70%/ ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

Kouzelná Romance je strašně přesládlá podívaná, ještě daleko sladčí než jsem očekával. Právem má takové hodnocení, muzikální vložky jsou pěkně melodické „true love kiss“ choreograficky na vysoké úrovni. Pohádkový začátek a pár okamžiků jsou poctou klasickým ručním animacím ;-) Film rychle utíká, herecky je bez problémy, hlavní role byla vybrána asi nejlépe jak mohla být...animace ve filmu: „chipmunk byl dobrý naopak drak se mi nelíbil a celé ta pasáž s ním mohla být jiná“ Pozor Ti, kteří mají cukrovku – tady dostanete abnormální porci ;-) 7+/10* ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Prostupů mezi různými časovými obdobími je už habaděj a už bylo načase zinscenovat obdobu Space Jamu, a tentokráte je přemístěna (skoro) princezna z pohádkové země do rušného New Yorku. Celý tento příběh je jako samotné pohádky - jednoduchý, prostý, naivní a neuvěřitelný. "Žili spolu šťastně až navěky!" a "Zazvonil zvonec a pohádky je konec!" Herecké obsazení bylo zvoleno skvěle - Amy Adams je jako naivní pohádková dívka roztomilá, Timothy "Červíčkovi" Spallovi jdou záporné role jako po másle a Susan Sarandon mě prostě zklamat nemůže. A pak je tu samozřejmě úžasný veverčák Pip. Zkrátka krásná pohádka odehrávající se v moderní době o pohádkové "princezně" ze země, kde Karkulka honí vlka se sekyrou (to mě fakt dostalo) a novodobém "princi". Už jen ty uvozovky znamenají, že patří k sobě. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (24)

  • Ve filmu se objeví nejedna souvislost s ostatními pohádkami. Např. polibek z pravé lásky a otrávené jablko odkazuje na příběh o Sněhurce, zanechaný střevíček před půlnocí pak připomíná příběh Popelka. (Aknah)
  • Giselle měla být původně blondýna. (HellFire)
  • Když Amy Adams drhne ve filmu podlahu, objeví se uprostřed mýdlové bubliny, stejně jako kdysi kreslená Popelka. (Pumiiix)

Související novinky

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Letošní Krotitelé duchů se proměnili v menší katastrofu, studio Sony to ale naštěstí neodradilo od filmů s ženskými hrdinkami. Před pár dny jsme zjistili, že se chystá dámský spin-off 21 Jump Street,… (více)

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (více)

Reklama

Reklama