Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Prostupů mezi různými časovými obdobími je už habaděj a už bylo načase zinscenovat obdobu Space Jamu, a tentokráte je přemístěna (skoro) princezna z pohádkové země do rušného New Yorku. Celý tento příběh je jako samotné pohádky - jednoduchý, prostý, naivní a neuvěřitelný. "Žili spolu šťastně až navěky!" a "Zazvonil zvonec a pohádky je konec!" Herecké obsazení bylo zvoleno skvěle - Amy Adams je jako naivní pohádková dívka roztomilá, Timothy "Červíčkovi" Spallovi jdou záporné role jako po másle a Susan Sarandon mě prostě zklamat nemůže. A pak je tu samozřejmě úžasný veverčák Pip. Zkrátka krásná pohádka odehrávající se v moderní době o pohádkové "princezně" ze země, kde Karkulka honí vlka se sekyrou (to mě fakt dostalo) a novodobém "princi". Už jen ty uvozovky znamenají, že patří k sobě.(12.8.2010)

Dokonalá pohádka, která pohltí hned od začátku, že se z animovaného příběhu plné naivity a zvířátek, stane reálnější romantika ve městě je rozhodně skvělý nápad. Skloubí se příběh dvou lidí a jako v každém filmu se zrovna ty dva do sebe zamilují. Ale mě tady ta naivita ani nevadila, měla jsem náladu na kouzelnou pohádku, kde je všechno bezstarostné, upřímné a spontánní. Líbilo se mi, jak byla každá postava typická, princezna mi ze začátku přišla taková přehrávaná, ale to patřilo do role a Amy se toho zhostila určitě na výbornou, dostalo mě, jak si každý den udělala originální šaty... Princ byl zase hyperaktivní, sebevědomý, ale hloupý... Robert si moc nevěřil, Nathaniel byl prostě podpantoflák :-D A čarodějnice, byla udělaná perfektně a to nejen jako animovaná postavička, ale i jako baba jaga i jako zmalovaná ďáblice, než se vynořila z kanálu, tak sem si řikala, kdo by jí mohl hrát, ale sympatická Susan Sarandon mě opravdu nenapadla. A i když to byla malá rolička, tak se sem jasně hodila. Hlavně se mi na tomhle filmu líbily svižné písničky, které tu romantiku popoháněly, Patrick Dempsey mě ohromil, s jakou lehkostí a upřímností odehrál svou roli, i dojemné chvilky dodávaly filmu tu správnou atmosféru, až sem se chtěla přidat a taky si zatancovat. Prostě tahle pohádka mě vtáhla do děje a když jsem viděla zamilovanou dvojci, které štěstí nepřeje, na bále, chtěla jsem se taky na chvíli cítit princeznou a mít pohádkový konec. A jak to tak bývá, oni se toho šťastného konce dočkali, ale řekněte, no není to nádhera? Já to teda hltala očima... Romantika největší, tohle se vážně povedlo ! Dlouho sem neviděla tak zábavnou romantickou komedii udělanou tak příjemně !(31.10.2009)

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

Dost lidí tenhle disneyovský vtip zjevně nepochopilo, ale já se velice dobře bavil, protože Kouzelná romance má hravosti, lehkosti a humoru na rozdávání. Drak na konec byl zbytečný, ale jinak není prakticky co vyčítat. Amy Adams mi místy silně připomínala mladou Jane Fondovou a James Marsden byl tupý fakt roztomile.(1.5.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +český dabing, zpěv, námět, příběh, zpracování -v některých momentech možná moc americké, což působilo trošku rušivě/// Nevýhoda dospívání je ta, že rok co rok ztrácíte smysl pro fantasii, dobrodružství a pohádky všeobecně. To co dokáže dítě uchvátit v deseti už neplatí když je mu patnáct, natož když je mu ještě o deset víc. Dlouho proto nepamatuji, že bych si nějakou pohádku doslova užil. Kouzelná romance je však nádhernou výjimkou, které jsem dokonale podlehl. Příběh, který skloubí prvky ze Sněhurky a dalších pohádek a krásně je promítne do současného New Yorku, přihodí k tomu nádherné romantické prvky a skvělé písničky. Přitom herci (především Patrick Dempsey) působí a hrají naprosto přirozeně a tak jak se na jejich postavu sluší a patří. Pomáhá tomu vyjímečně přesný český dabing, který zahrnuje i zpěv. Kouzelná romance mi tedy dává naději, že ještě ne všem pohádkám odzovnilo./// Celkem 89%///(3.9.2009)