Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

Klasická kouzelná pohádka v realitě New York City. Musela jsem nad tím sice kroutit hlavou, ale s úsměvem od ucha k uchu. Stejně jako padne střevíček, i tomuto padnul ten pohádkový kýč jako ulitý. Na zpříjemnění večera mi tenhle film přišel zkrátka hrozně vhod. ~(4,0)~(8.8.2015)

• CheGuevara

Kromě přenádherných šatů pohádkové Giselle na úplném závěru se mi nelíbilo na téhle disneyovské variaci" tisíckrát a jednou to samé" zhola nic. Konvenční až za hrob, postrádající vtip, hravost a šarm pořádných pohádek. Tenhle film je vycpaný pořádnou porcí té nejsladší cukrové vaty, kterou už jste ochutnali snad posté. A nechtějte vědět, jak se tvářil ten emo-kluk, co seděl vedle mě.(11.12.2007)

..a tak zlá královna posílá princeznu na místo, kde není štěstí. Do říše lidí…. Musím napsat, že (a mé děti to potvrdí!) je to moc hezká pohádka. Prostě zábava pro celou rodinu! Veselé písničky, kterých je jen pár, ale jistě si u nich budete lehce podupávat a náramně se bavit. A nikoho informovaného snad nepřekvapí, že A.Adams je nádherná a že spolu žili šťastně až do smrti. Na rozdíl od informace, že Karkulka je podvodnice!(16.11.2008)

Dokonalá pohádka, která pohltí hned od začátku, že se z animovaného příběhu plné naivity a zvířátek, stane reálnější romantika ve městě je rozhodně skvělý nápad. Skloubí se příběh dvou lidí a jako v každém filmu se zrovna ty dva do sebe zamilují. Ale mě tady ta naivita ani nevadila, měla jsem náladu na kouzelnou pohádku, kde je všechno bezstarostné, upřímné a spontánní. Líbilo se mi, jak byla každá postava typická, princezna mi ze začátku přišla taková přehrávaná, ale to patřilo do role a Amy se toho zhostila určitě na výbornou, dostalo mě, jak si každý den udělala originální šaty... Princ byl zase hyperaktivní, sebevědomý, ale hloupý... Robert si moc nevěřil, Nathaniel byl prostě podpantoflák :-D A čarodějnice, byla udělaná perfektně a to nejen jako animovaná postavička, ale i jako baba jaga i jako zmalovaná ďáblice, než se vynořila z kanálu, tak sem si řikala, kdo by jí mohl hrát, ale sympatická Susan Sarandon mě opravdu nenapadla. A i když to byla malá rolička, tak se sem jasně hodila. Hlavně se mi na tomhle filmu líbily svižné písničky, které tu romantiku popoháněly, Patrick Dempsey mě ohromil, s jakou lehkostí a upřímností odehrál svou roli, i dojemné chvilky dodávaly filmu tu správnou atmosféru, až sem se chtěla přidat a taky si zatancovat. Prostě tahle pohádka mě vtáhla do děje a když jsem viděla zamilovanou dvojci, které štěstí nepřeje, na bále, chtěla jsem se taky na chvíli cítit princeznou a mít pohádkový konec. A jak to tak bývá, oni se toho šťastného konce dočkali, ale řekněte, no není to nádhera? Já to teda hltala očima... Romantika největší, tohle se vážně povedlo ! Dlouho sem neviděla tak zábavnou romantickou komedii udělanou tak příjemně !(31.10.2009)