Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Kouzelná romance ftv! Je to sladké, cukrkandlové a naprosto boží. Amy Adams je roztomilá, Patrick Dempsey je výtečný a James "usmívám se od ucha k uchu a furt zpívám" Marsden zběsile přehrává a svého prince Edwarda si užívá. "Hledám malou koketu, co zpívala by v duetu." A k tomu ty disneyovské odkazy. 10/10(10.12.2011)

• gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku.(17.4.2008)

Dost lidí tenhle disneyovský vtip zjevně nepochopilo, ale já se velice dobře bavil, protože Kouzelná romance má hravosti, lehkosti a humoru na rozdávání. Drak na konec byl zbytečný, ale jinak není prakticky co vyčítat. Amy Adams mi místy silně připomínala mladou Jane Fondovou a James Marsden byl tupý fakt roztomile.(1.5.2008)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $127,807,262Tržby Celosvetovo $340,487,652Tržby za predaj DVD v USA $87,432,792 //počet predaných kusov 5,399,643║ Pekná žánrová uťahovačka, škoda že tých trefných vydarených vtípkov nebolo o trošku viac, lebo miestami to potom takpovediac nudí takou trošku pasivitou deju ale ináč sa mi to navážanie do rozprávkové sveta páčilo. Herci boli obstojní, triky tiež, takže určite sa to dá označiť za ten lepší nadpriemer, čo má niečo do seba, plus pesničky a atmosféra okolo nich je moc chytľavá. /70%/(26.12.2008)

Jsa díky dcerám znalý většiny disneovských i nedisneyovských pohádek, bavil jsem se královsky po celou dobu a vychutnával si všechny ty velké i malé vtípky rozeseté snad na každém metru té úžasně hravé a okouzlující taškařice, která se v některých parodických a sebeparodických scénách téměř dotýká pomyslné hranice geniality...(29.12.2008)

• - Když Giselle (Amy Adams) přijde poprvé do Robertova (Patrick Dempsey) bytu, její šaty jsou příliš velké, zaseknou se ve dveřích a část z nich se odtrhne. Když se ale ráno Giselle probudí, odtrženou část má na sobě. (LittleMonste)

• - Giselle měla být původně blondýna. (HellFire)

• - Téměř všichni dabéři své postavy i nazpívali, výjimkou je princ Edward (James Marsden), kterému mluvený hlas propůjčil Lumír Olšovský a zpívaný Ondřej Izdný. Pouličního zpěváka pak nazpíval Jan Maxián, který je zároveň i hudebním režisérem českého znění, a zpěváka na bále pak Jiří Škorpík. Závěrečnou píseň pak zpívá Linda Finková. (funhouse)