Kouzelná romance

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

• CheGuevara

Kromě přenádherných šatů pohádkové Giselle na úplném závěru se mi nelíbilo na téhle disneyovské variaci" tisíckrát a jednou to samé" zhola nic. Konvenční až za hrob, postrádající vtip, hravost a šarm pořádných pohádek. Tenhle film je vycpaný pořádnou porcí té nejsladší cukrové vaty, kterou už jste ochutnali snad posté. A nechtějte vědět, jak se tvářil ten emo-kluk, co seděl vedle mě.(11.12.2007)

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč!(26.8.2008)

• gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku.(17.4.2008)

Nikdy mi nešlo do hlavy, ako sa do seba mohli zalúbiť Šafránková s Trávničkom po pár letmých pohľadoch a hneď sa hrnuli do svadby. Preto nemôžem považovať za priemerný film, ktorý si z tohoto typu rozprávkového klišé robí srandu. Respektíve dáva poznať princeznej pravý život. Dej je síce priemerný a predvídateľný, zato je tu množstvo fórikov, ktoré si divák ani nemusí hneď všimnúť a pre maminy s viacerými deťmi vďaka jednej scéne môže byť film svojim sarkazmom priamo nočnou morou! Amy Adams je americká Táňa Pauhofová a nebudem snáď antinacionalista keď poviem, že je aj trochu krajšia a o niečo sympatickejšia. Škoda, že sa štúdio bálo vyhnúť CGI záveru, radšej by som si dal znova nejakú vtipnú pesničku v Central parku.(29.7.2013)

• HellFire

Nevím, do jakého segmentu Disney Enchanted směřuje, ale nezdá se mi jako film pro děti, natožpak pro dospělé (nabízí se otázka, jak se princezna tak rychle naučila používat věci z jí neznámého světa). Na můj vkus je tu přííííliš mnoho zpívání a kdybych Amy Adams neviděl v Pochybách, tak bych si myslel, že umí jen afektovaně přehrávat.(1.9.2009)

• - Giselle měla být původně blondýna. (HellFire)

• - Velké muzikálové číslo v Central Parku, ve kterém tančí a zpívají desítky učinkujících, bylo nutné nejen po částech perfektně nazkoušet, ale také logicky zvládnout v celku. Kromě storyboardu proto vznikla i choreografická mapa parku a všech jednotlivých výstupů. [Zdroj: Premiere] (zdeny99)

• - Do kin byl film dodáván pod falešným názvem „Radio“. (HellFire)