Kouzelná romance

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

• gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku.(17.4.2008)

Škoda že to nevyužilo takřka dokonalý nápad do mrtě, i tak jsem se ale docela bavil. Amy Adams to navíc fakt slušelo, jsem prostě víc na princezny než na moderní tzv. nezávislačky.(4.10.2009)

Klasický disneyovský sliz, ktorý všetky vtipy a dobré nápady vyčerpal už v traileroch, takže nemá čím prekvapiť. Nad hladinou to drží len rozkošne blbučká Amy Adams, zvyšok ma v podstate dosť otravoval.(6.6.2008)

Jednou jsem v obchoďáku před multikinem náhodou viděl trailer na tuhle ptákovinku a dost mě na první pohled zaujal. Fakt, že pohádek je jak máku autoři rozhodně vzali za své a tak se ho snažili zpestřit něčím jedinečným. To se jim, dle mého názoru, vcelku vkusně povedlo. Takže je Kouzelná romance taková kreslená pohádka, která se přehoupsne do reality a je o zábavu neskutečným způsobem postaráno. Sice je to neskutečně princeznovské, ale takové pohádky jsou. Každopádně průběh příběhu je klasický a ničím vyjímečný, takže jediné co stojí za pozornost je vlastně námět, který za pozornost určitě stojí. Princeznička je totiž taková fiflena, že nejde jinak než jí nefandit načež princ je takový vůl, že v realitě si nemůže sám namazat ani chleba, ale proč by to vlastně dělal když je to princ a no a v tom tkví celá ta podstata. Pohádkovský svět přepsaný do reality tak zručně až je to neskutečně hezké a nápadité. --- Zdá se že tato krabička ovládá kouzelné zrcadlo(9.6.2008)

Dost lidí tenhle disneyovský vtip zjevně nepochopilo, ale já se velice dobře bavil, protože Kouzelná romance má hravosti, lehkosti a humoru na rozdávání. Drak na konec byl zbytečný, ale jinak není prakticky co vyčítat. Amy Adams mi místy silně připomínala mladou Jane Fondovou a James Marsden byl tupý fakt roztomile.(1.5.2008)