Nedajte sa zmýliť vrcholne gýčovým začiatkom. Napokon vám aj tak nezostane nič iné, len súhlasiť s tým, že to je vlastne to, čo ste chceli vidieť. A napokon, ak sa vám páčil výborný Hviezdny prach, po odsledovaní Začarovaných budete takmer rovnako spokojní. A tí najmladší hádam ešte viac. PS: Amy Adams je tu vrchovate sexi!(15.12.2012)

Jednou jsem v obchoďáku před multikinem náhodou viděl trailer na tuhle ptákovinku a dost mě na první pohled zaujal. Fakt, že pohádek je jak máku autoři rozhodně vzali za své a tak se ho snažili zpestřit něčím jedinečným. To se jim, dle mého názoru, vcelku vkusně povedlo. Takže je Kouzelná romance taková kreslená pohádka, která se přehoupsne do reality a je o zábavu neskutečným způsobem postaráno. Sice je to neskutečně princeznovské, ale takové pohádky jsou. Každopádně průběh příběhu je klasický a ničím vyjímečný, takže jediné co stojí za pozornost je vlastně námět, který za pozornost určitě stojí. Princeznička je totiž taková fiflena, že nejde jinak než jí nefandit načež princ je takový vůl, že v realitě si nemůže sám namazat ani chleba, ale proč by to vlastně dělal když je to princ a no a v tom tkví celá ta podstata. Pohádkovský svět přepsaný do reality tak zručně až je to neskutečně hezké a nápadité. --- Zdá se že tato krabička ovládá kouzelné zrcadlo(9.6.2008)

Úžasně romantický film. Pohádky nepatří k mým oblíbeným žánrů filmů, protože všichni skončí šťastně až do smrti a se skutečným životem to opravdu má pramálo společného. Tady mi to však vůbec nevadilo a dokonce mě to až okouzlilo. Amy Adams byla v roli zasněné princezny s krásnými šaty naprosto dokonalá, James Marsden opět předvedl jak neumí hrát, Susan Sarandon jako zlá čarodějnice byla výborná a k tomu úžasný chipmunk. A asi největší překvapení mě čekalo, když z kanálu vylezl Nathaniel. Když jsem viděla jeho kreslenou podobu první co mě napadlo bylo, že vypadá jako Timothy Spall, o to větší jsem měla šok, když z kanálu opravdu vylezl on (vím, že postavy byli nakreslené podle herců, ale ani u jednoho mi nepřišla ta podoba tak jasná). Abych to zkrátila, tenhle film bych opravdu doporučila, okouzlil mě natolik, že mu dám plné hodnocení. 5*(3.9.2011)

tak, ako som neveriaco krútil nad týmto titulom hlavou, lebo niečo z produkcie walta disneyho onálepkované ako romantická komédia a vysielané TV JOJ ako hlavný sobotný večerný program a s takýmto obsadením, to vyzeralo ako jasný risk, ktorý nebude ziskom . . . presne tak som bol napokon prekvapený, ako si štúdio walt disney dokáže urobiť zo seba srandu a vyplodiť nenáročnú, jednoduchú a príjemnú komédiu, ten casting napokon vypálil skoro stopercnente, nápad veľmi pobavil a to, že myšlienka, ak sa nad tým človek zamyslí, je naozaj smutne kapitalistická a zabíja vlastne celé čaro rozprávky (princezná chce ísť na rande, uprednostní rozvodového právnika pred princom, s dievčatkom sa zblíži skrz nakupovanie . . .) nevadí, ak je sobota večer a vy vypnete mozog a idete pozerať romantickú komédiu z produkcie walta disneyho s patrickom dempseym v hlavnej úlohe.(18.10.2010)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $127,807,262Tržby Celosvetovo $340,487,652Tržby za predaj DVD v USA $87,432,792 //počet predaných kusov 5,399,643║ Pekná žánrová uťahovačka, škoda že tých trefných vydarených vtípkov nebolo o trošku viac, lebo miestami to potom takpovediac nudí takou trošku pasivitou deju ale ináč sa mi to navážanie do rozprávkové sveta páčilo. Herci boli obstojní, triky tiež, takže určite sa to dá označiť za ten lepší nadpriemer, čo má niečo do seba, plus pesničky a atmosféra okolo nich je moc chytľavá. /70%/(26.12.2008)

• - Jako autor písní k filmu byl zvažován Weird Al' Yankovic'. (HellFire)

• - Svatební šaty, které nosí Giselle, vážily 20.4 kg. (Poker_Face)

• - Při hledání proincezny zaklepe princ Edward také na dveře číslo 714, což je PSČ Orange County, domova Disneylandu. (HellFire)