poster

Kouzelná romance

 • USA

  Enchanted

 • Slovensko

  Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  ***

  tak, ako som neveriaco krútil nad týmto titulom hlavou, lebo niečo z produkcie walta disneyho onálepkované ako romantická komédia a vysielané TV JOJ ako hlavný sobotný večerný program a s takýmto obsadením, to vyzeralo ako jasný risk, ktorý nebude ziskom . . . presne tak som bol napokon prekvapený, ako si štúdio walt disney dokáže urobiť zo seba srandu a vyplodiť nenáročnú, jednoduchú a príjemnú komédiu, ten casting napokon vypálil skoro stopercnente, nápad veľmi pobavil a to, že myšlienka, ak sa nad tým človek zamyslí, je naozaj smutne kapitalistická a zabíja vlastne celé čaro rozprávky (princezná chce ísť na rande, uprednostní rozvodového právnika pred princom, s dievčatkom sa zblíži skrz nakupovanie . . .) nevadí, ak je sobota večer a vy vypnete mozog a idete pozerať romantickú komédiu z produkcie walta disneyho s patrickom dempseym v hlavnej úlohe.(18.10.2010)

 • HoneyBunny
  ****

  Příjemné překvapení. Tenhle film je sofistikovanější, než se na první pohled zdá. Už v úvodu uvidíte, s jakou láskou a zároveň vtipem tvůrci přistupují ke klasickým disneyovkám se všemi jejich mluvícími zvířátky, roztomilými pějícími dívčinami i chrabrými princi kolícími trolly mezi vyjížďkami na bílém oři. To nejlepší ale přichází až v hrané části, kde se naplno ukáže, s jakou nadsázkou Kouzelná romance pracuje. Chvíli to vypadá jako konfrontace pohádky s reálným světem, ale pak úžasně přiblblá princezna Amy začne zpívat a s ní si celý Central Park vystřihne parádní taneční číslo. A vám je jasné, že vlastně sledujete stejnou pohádku jako na začátku, jen s živými herci. Amy Adams a James Marsden jsou největšími trumfy filmu, jejich projev (hlas, mimika i pohyby) je skvěle odkoukané od původních disneyovských princezniček a princů - a vy se při pohledu na ně můžete jen pitomě usmívat. Škoda toho přestřeleného konce, draci už vyšli z módy.(30.9.2009)

 • Cival
  ****

  Když o tom tak přemýšlím, se soundtrackem na uších, tohle je opravdu romance jako víno. Žádné krabicové, ale opravdová vyvážená lahůdka, o to cennější, že si v ní studio utahuje samo ze sebe. Škoda že byl tenhle báječný průnik žánrů bolestivě podceněn domácí kritikou (kdo nevidí tu úmyslnou nadsázku a "kýčařinu", nechť znovu nastoupí do první třídy základní filmové školy) - jeho hravost a schopnost shazovat sebe sama i ulpívat na diblíkovských detailech, a přesto dojímat mocněji než většina seriózních romancí, je těžko pochopitelná. Tak umělý koncept, tolik úmyslné nakašírovanosti, a přitom je ten polibek z pravé lásky opravdu, ehm, opravdu z pravé lásky. Ach, Amy, seš k pomilování.(8.5.2008)

 • JohnnyD
  ****

  Skvelý námet a kopec výborných nápadov, ktoré sa ale v druhej polovici filmu pomaly vytrácajú a finále je vyslovene jalové. Casting je úplne bohovský (hlavne Amy Adams, ktorá totálne exceluje), akurát Susan Sarandon slabo prehráva a miesto nej si viem predstaviť kvantum lepších zlých kráľovien.(31.12.2014)

 • Fr
  ****

  ..a tak zlá královna posílá princeznu na místo, kde není štěstí. Do říše lidí…. Musím napsat, že (a mé děti to potvrdí!) je to moc hezká pohádka. Prostě zábava pro celou rodinu! Veselé písničky, kterých je jen pár, ale jistě si u nich budete lehce podupávat a náramně se bavit. A nikoho informovaného snad nepřekvapí, že A.Adams je nádherná a že spolu žili šťastně až do smrti. Na rozdíl od informace, že Karkulka je podvodnice!(16.11.2008)

 • - Téměř všichni dabéři své postavy i nazpívali, výjimkou je princ Edward (James Marsden), kterému mluvený hlas propůjčil Lumír Olšovský a zpívaný Ondřej Izdný. Pouličního zpěváka pak nazpíval Jan Maxián, který je zároveň i hudebním režisérem českého znění, a zpěváka na bále pak Jiří Škorpík. Závěrečnou píseň pak zpívá Linda Finková. (funhouse)

 • - Přes 300 dívek se ucházelo o roli Giselle. Amy Adams měla číslo 275. (HellFire)

 • - Když Amy Adams drhne ve filmu podlahu, objeví se uprostřed mýdlové bubliny, stejně jako kdysi kreslená Popelka. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace