Nedajte sa zmýliť vrcholne gýčovým začiatkom. Napokon vám aj tak nezostane nič iné, len súhlasiť s tým, že to je vlastne to, čo ste chceli vidieť. A napokon, ak sa vám páčil výborný Hviezdny prach, po odsledovaní Začarovaných budete takmer rovnako spokojní. A tí najmladší hádam ešte viac. PS: Amy Adams je tu vrchovate sexi!(15.12.2012)

• rikitiki

U Disneyho dostali vcelku tvárný nápad, kterým by se mohli se sebeshazujícím nadhledem podívat na svoji dosavadní tvorbu. Jenomže takový pohled je těžký, zvlášť když už studio ztratilo jistotu suverénní jedničky animované zábavy. S nízkou sebedůvěrou, podkopanou například Pixarem, si netroufají dělat si legraci sami sebe. Velká škoda. Pár ironických momentů v začátku (například sněhurkovský úklid bytu za pomoci zvířátek, která nabízí New York - tedy ne koloušci a zajíčci, ale švábi a krysy) mělo šťávu. ____ Pak se ale přihlásila zmíněná nejistota a místo osvěžujícího sebeironického přístupu se film vrátil do vyježděných kolejí, které v minulých desetiletích přinesly Disenymu úspěch. Máme tu spousta barevných obrázků, roztomilých momentů, sladkých pohledů a romantiky jak z Červené knihovny. A je to přeplácané._____ Měli si uvědomit, že tyhle koleje vedou dnes už jen na opuštěné nádraží s opadávající fasádou z bývalé slávy. /24. 12. 12./(24.12.2012)

Disney si uťahuje sám zo seba. A je to bezpochyby ohromná zábava. James Marsden ako statočný princ na streche autobusu majúci za sebou billboard filmu Superman sa vracia či princeznička upratujúca byt za pomoci zvieracej ríše. Krásna ukážka toho, aký veľký je rozdiel medzi animovanou rozprávkovou ríšou a reálnym nudným zložitým životom obyčajného človeka. Vôbec sa nedivím, že 3 piesne boli nominované na oscara. Všetky sú vážne nádherné(23.9.2008)

S kamarádkou jsme se na Kouzelné romanci slušně řezali smíchy, několikrát jsem byl i dojat, takže se není co divit, že jsem ztrácel soudnost a několikrát v euforii koketoval s pětihvězdím. :) Digitální dračice (a zase tam vidím toho Shreka) mě však trochu zchladila... Kouzelná romance se nedá brát vážně, je tak prvoplánově bezelstná a slaďounká, až je místy neodolatelná. Na ještě sladšího, hravějšího, muzikálnějšího, leč nepohádkového kolegu s tancujícím dívčím Špekáčkem nemá co se filmových kvalit týče, ale herecký casting se jí povedl obdobně. Sněhurkovatější Gisellu než v podání Amy Adams si nedovedu vůbec představit, totéž platí v případě Jamese Marsdena a princovatějšího prince, jenž okouzluje obzvláštním mixem tuposti, šarmu a permanentních thymolinových šklebů. No he he, to se musí vidět. :) Kouzelná romance je výstřední zákusek hodící se pro navození dobré nálady. Jen suchaři a konzervativci ať se do něho raději nezakusují. ;)(14.12.2007)

Scénář: Bill Kelly .. Tak trochu jiná romance. Po letech stvořilo studio Walt Disney působivou animovanou pohádku a ještě ji vkusně, se slastnou porcí žánrových klišé, zasadí do reality dnešního New Yorku. Vtipná, jen těžko odolatelná kombinace s třešničkou v podobě rozkošné Amy Adams. Písně a jejich kompozice nemají chybu, ale na Falling Slowly opravdu neměla žádná z nich.(6.3.2008)