Kouzelná romance

Enchanted

Začarovaní

Komedie / Rodinný / Romantický / Muzikál / Fantasy

USA, 2007, 103 min

Vemte panáka romantiky z Hvězdného prachu, přilijte hravost a nadsázku z Hairspraye, třeste hodinu a tři čtvrtě v Disneyho prvoplánovém shakeru, ozdobte ukázkově (a záměrně) přehrávajícími herci a dostanete cukrkandlový mišmaš prvotřídní kvality, po kterém vám v ústech zůstane jen příjemný závan krystalické romantiky s všudypřítomným nádechem nadsázky a anti-klišovitým řízem. Nevím, jak vy, ale já si tenhle koktejl zamiloval po prvním doušku. Do baru Kouzelná romance určitě ještě párkrát zaskočím.(21.11.2007)

Úžasně romantický film. Pohádky nepatří k mým oblíbeným žánrů filmů, protože všichni skončí šťastně až do smrti a se skutečným životem to opravdu má pramálo společného. Tady mi to však vůbec nevadilo a dokonce mě to až okouzlilo. Amy Adams byla v roli zasněné princezny s krásnými šaty naprosto dokonalá, James Marsden opět předvedl jak neumí hrát, Susan Sarandon jako zlá čarodějnice byla výborná a k tomu úžasný chipmunk. A asi největší překvapení mě čekalo, když z kanálu vylezl Nathaniel. Když jsem viděla jeho kreslenou podobu první co mě napadlo bylo, že vypadá jako Timothy Spall, o to větší jsem měla šok, když z kanálu opravdu vylezl on (vím, že postavy byli nakreslené podle herců, ale ani u jednoho mi nepřišla ta podoba tak jasná). Abych to zkrátila, tenhle film bych opravdu doporučila, okouzlil mě natolik, že mu dám plné hodnocení. 5*(3.9.2011)

Příjemné překvapení od Disneyho, kterému nechybí humor, originalita, úžasné kostýmy a především skvělé písničky. Byl to vskutku zajímavý nápad, vzít námět na Sněhurku, začít film asi desetiminutovou animovanou pohádkou, a pak navázat hranou sekvencí a přesunout děj do současného New Yorku, kde se objevila hlavní hrdinka, princezna z pohádky. Toto téma doslova volalo po humorném až skoro parodickém pojetí, a zřejmě to došlo i tvůrcům, protože to jako určitou parodii na všechny rodinné filmy a pohádky skutečně pojali, a v první řadě si Disney dělá legraci především sám ze sebe, což je velmi příjemné zjištění. Celý film je tedy velmi vydařený, kouzelné je pozorovat, jak se pohádková princezna ve svých výrazných šatech adaptuje v lidském světě (pasáž s bezdomovcem, kterého považuje za kouzelného dědečka, je výborná), ale úžasné je i sledovat prince, kterak se snaží zabít autobus a na kouzelnosti tomuto filmu dodává i úžasná veverka, která taktéž přišla z pohádky. Jediná postava, která je pojatá trochu seriózněji, je princův poskok Nathaniel, který se ve světě lidí skvěle zadaptoval, a kterého úžasně ztvárnil Timothy Spall, který mi konečně dokázal, že se hodí i do komediálního rodinného filmu, ne jen do thrillerů a dramat. Takže celkovým pojetím filmu jsem příjemně překvapen a rozhodně si tenhle film budu hodně dlouho pamatovat. Chvíli jsem dokonce uvažoval i o pěti hvězdičkách, ale nakonec zůstávám na čtyřech hvězdách.(11.7.2009)

Tedy musím uznat, že jsem čekala strašnou pitomost a docela mě to mile překvapilo. Moc hezké triky, zvířátka byla úžasná a kupodivu se tam ani tak moc nezpívalo, jak jsem se bála po vyhlášení nominací an Oscary. Pro mě osobně to zvlášť na konci bylo až moc přeslazené a pohádkové, ale jinak to vážně ušlo.(11.5.2008)

Pohádka, která způsobila v New Yorku epidemii cukrovky. Vánoční dárek si rozbalí desetileté holčičky a guilty pleasure ti, kteří ocení Jamese "jsem krásný i ve spaní" Marsdena z Hairspraye v další trylkující roli, cynického Patricka Dempseyho opět jako vrchol magického trojúhelníku a Sněhurku Amy Adams, která, jen co vyleze z kanálu, už vykořisťuje všechnu dostupnou metropolitní faunupro domácí práce a hon na pana Opravdového. (ano, v té množině asi budu sama:) Praštěná, místy ironická směs kreslených Disneyovek a princeznovské romantiky z cukru a záclon. Prémii udílím za písničkovou sekvenci v parku, za sérii sofistikovaných vtípků, všudypřítomnou nadsázku a Prince Charming, který si takříkajíc ukradl show pro sebe. Ty zuby... Clooney z Nesnesitelné krutosti má konkurenci:) 90%(26.10.2007)

• - Jediná hlavní postava, která nezpívá, je Idina Menzel – držitelka dvou nominací Tony Award a jedné ceny za účinkování v broadwayském muzikálu. (HellFire)

• - Když se Giselle dostane do New Yorku, uvidíme v pozadí plakát na muzikál Wicked, ve kterém účinkuje Idina Menzel, která si zde zahrála Nancy. (HellFire)

• - Do kin byl film dodáván pod falešným názvem „Radio“. (HellFire)