Krásná princezna Giselle (Amy Adamsová) žije v pohádkové zemi Andalázii, umí hovořit se zvířaty a sní o velké lásce. Její přání se vyplní, když se objeví princ Edward a požádá ji o ruku. Cestou k oltáři však Giselle očaruje zlá královna Narissa (Susan Sarandonová) a přemístí Giselle z pohádkového království do toho nejméně kouzelného místa ze všech: na současný Manhattan. Giselle už není animovanou postavou, ale skutečnou ženou. Seznámí se s rozvodovým právníkem Robertem (Patrick Dempsey) a jeho dcerou Morgan (Rachel Coveyová) a když se v New Yorku objeví také princ Edward se svým sluhou Nathanielem a Giselliným nejlepším přítelem Pipem, stane se Giselle svědkem střetu dvou světů a je donucena přehodnotit své názory na život a na lásku. Může klasické "a žili šťastně až do smrti" existovat i v reálném světě? (HBO Europe)

Trailer

imf

Režisér sice kočičko-pejskovským způsobem mixuje animovaný film, muzikál, pohádku, romantickou komedii a nadbytečné finále s digitální dračicí, olizující Empire State Building, ale pološílený James Marsden, digitální veverka a rozmáchlá taneční čísla od Disneyho zachraňují situaci. Pro Amy Adams mám slabost už v chvíli, kdy si ušije prvotřídní ohoz ze záclon a její uklízecí song a všudypřítomné pomrkávání Patricka Dempseyho zachránilo i dost brutální stopáž (108 minut!). Stydím se, ale tenhle film je natolik naivní, že mu nelze odolat. Pod tlakem opakovaných zhlédnutí navýšeno na nekompromisních osmdesát a prioritně zařazeno do seznamu klasik pro každé roční období. Člověk to tak nějak chce znovu a znovu. Susan Sarandon navíc dokazuje, že nejen Michelle Pfeiffer nepatří do starého železa. I když ty účty za make-up bych raději nechtěl vidět. :) ()

Galadriel

Myslím si, že tentokrát vzal Disney sám sebe s nadsázkou, dotáhnul všechny svoje happyendovská a kýčovitá schémata do totálního extrému a vzniklo tím krásně romantické dílko, které nesmíte brát vážně a pak se budete bavit. Říkala jsem si, co to sakra je, až do obrovské taneční scény v Central Parku (skvělá práce Alana Menkena), kde mi došlo, že tohle ani autoři nemohli myslet vážně a začla jsem si film užívat. Po dlouhé době můžu říct o nějakém rodinném filmu, že se mi líbil a že je opravdu skvělou zábavou pro děti od 2 do 100 let... Dodatek po nějaké době - rozhodla jsem se zvednout hodnocení na plné, protože tenhle film prostě stojí za to a je zábavný a rozhodně ne snadno zapomenutelný. Navíc to hodnocení, které tady má, je dost ostudné a já lituju všechny, kdo nepochopili, že tenhle film si nejvíc utahuje sám ze sebe. ()

Malarkey

Jednou jsem v obchoďáku před multikinem náhodou viděl trailer na tuhle ptákovinku a dost mě na první pohled zaujal. Fakt, že pohádek je jak máku autoři rozhodně vzali za své a tak se ho snažili zpestřit něčím jedinečným. To se jim, dle mého názoru, vcelku vkusně povedlo. Takže je Kouzelná romance taková kreslená pohádka, která se přehoupsne do reality a je o zábavu neskutečným způsobem postaráno. Sice je to neskutečně princeznovské, ale takové pohádky jsou. Každopádně průběh příběhu je klasický a ničím vyjímečný, takže jediné co stojí za pozornost je vlastně námět, který za pozornost určitě stojí. Princeznička je totiž taková fiflena, že nejde jinak než jí nefandit načež princ je takový vůl, že v realitě si nemůže sám namazat ani chleba, ale proč by to vlastně dělal když je to princ a no a v tom tkví celá ta podstata. Pohádkovský svět přepsaný do reality tak zručně až je to neskutečně hezké a nápadité. --- Zdá se že tato krabička ovládá kouzelné zrcadlo ()

T2

Rozpočet $85miliónovTržby USA $127,807,262Tržby Celosvetovo $340,487,652Tržby za predaj DVD v USA $87,432,792 //počet predaných kusov 5,399,643║ Pekná žánrová uťahovačka, škoda že tých trefných vydarených vtípkov nebolo o trošku viac, lebo miestami to potom takpovediac nudí takou trošku pasivitou deju ale ináč sa mi to navážanie do rozprávkové sveta páčilo. Herci boli obstojní, triky tiež, takže určite sa to dá označiť za ten lepší nadpriemer, čo má niečo do seba, plus pesničky a atmosféra okolo nich je moc chytľavá. /70%/ ()

Cival

Když o tom tak přemýšlím, se soundtrackem na uších, tohle je opravdu romance jako víno. Žádné krabicové, ale opravdová vyvážená lahůdka, o to cennější, že si v ní studio utahuje samo ze sebe. Škoda že byl tenhle báječný průnik žánrů bolestivě podceněn domácí kritikou (kdo nevidí tu úmyslnou nadsázku a "kýčařinu", nechť znovu nastoupí do první třídy základní filmové školy) - jeho hravost a schopnost shazovat sebe sama i ulpívat na diblíkovských detailech, a přesto dojímat mocněji než většina seriózních romancí, je těžko pochopitelná. Tak umělý koncept, tolik úmyslné nakašírovanosti, a přitom je ten polibek z pravé lásky opravdu, ehm, opravdu z pravé lásky. Ach, Amy, seš k pomilování. ()

• Když Giselle (Amy Adams) přijde poprvé do Robertova (Patrick Dempsey) bytu, její šaty jsou příliš velké, zaseknou se ve dveřích a část z nich se odtrhne. Když se ale ráno Giselle probudí, odtrženou část má na sobě. (LittleMonste)
  • Jediná hlavní postava, která nezpívá, je Idina Menzel – držitelka dvou nominací Tony Award a jedné ceny za účinkování v broadwayském muzikálu. (HellFire)
  • Ve filmu se objeví nejedna souvislost s ostatními pohádkami. Např. polibek z pravé lásky a otrávené jablko odkazuje na příběh o Sněhurce, zanechaný střevíček před půlnocí pak připomíná příběh Popelka. (Aknah)