golfista

Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil .... ()

POMO

22. bondovka mala byť pomstou hnaný, dravý, až zúrivý dojazd Casina Royale - zo scenára a jeho expozície 007ičky to doslova kričí. A producenti ju zverili artovému režiserovi, ktorý Casinu Royale amputoval všetky silné končatiny a miesto nich naaranžoval kvetinky. Niet tu skvelej akcie, bondovského auta, štýlových úvodných titulkov ani zaujímavých lokalít, a záporáci akoby vypadli z Pasoliniho filmu. Jediné, čo robí Quantum of Solace bondovkou, čo ho drží po kope, a čo filmu zaisťuje tretiu hviezdičku v mojom hodnotení, je stále výborný Daniel Craig (Olga Kurylenko je príjemná, ale stále je iba ženským křovím v bondovskom svete). Po veľmi dlhom čase prvá bondovka, ktorá mi NEnavodila ten pocit hrdinského nabudenia, aký som mával po akčných filmoch čoby malý chlapec. ()

Cival

Tunelují se zjevně nejen podniky, ale i filmy, aneb kam do háje zmizelo těch 230 milionů? Mizérie, která by mi za starých časů byla fuk, po geniálním Casinu ale Forsterův průšvih omlouvat nehodlám. Co v tom filmu bylo? Pokusy o další prohloubení Bonda, takřka až na hranici artu? Akční scény okoukané od Bournea, jen o řád horší? A filozofické úvahy Olgy Kurylenko o bolesti v srdci? Všechno to a mnohem víc. V průměrném akčňáku bych to možná dokázal akceptovat, v blockbusteru podzimu je to na facku. 50% ()

kOCOUR

Řemeslně konzistentní pseudoumělecká jízda na neosedlaném a ne příliš uchopitelném příběhu. Ano, Casino je teď zpětně ještě o dost větší zázrak, nicméně QoS mě stále po všech stránkách naplňuje mnohem víc než všechny sterilní bondovky s Brosnanem. ()

Lima

Řekl bych, že tradiční popíjení ´Martini´ je u nového Bonda asi už přežitek, Daniela Craiga bych tipoval tak na nějaký energetický nápoj.____Když jsme vyšli z kina, kamarád to glosoval slovy: „Člověče, nespletli jsme se? Nebyli jsme náhodou na Hulkovi?“ Nespletli, ale je fakt, že bondovská ležérnost, elegance, důvtip, nadhled a typické ironické glosy šly se sveřepým Craigem asi nadlouho do háje. Zvířecím ekvivalentem řečeno, Bond byl vždycky u mě něco jako vlčák pohodář (s vyjímkou Daltona), zatímco Craigův Bond je čistokrevný rvavý pitbul :o) Nestěžuji si, pouze suše konstatuji, ale tohle nově nastavené bondovské universum mě moc nebaví. Nicméně jako ryze akční biják docela obstojné. ()

Galadriel

Silné 4*, tenhle Bond vůbec není špatný a mám takový dojem, že po dalším shlédnutí může být ještě lepší. Jak bylo Casino Royale o 180° jinde než předchozí bondovky, i Quantum of Solace se zase posunulo do úplně jiných rovin a přináší tak úplně jiný pohled na starého známého agenta MI5. Přestože je tenhle film opravdu trochu víc "umělecký", nezapomíná na pořádnou akci ani na ostatní věci, co k Bondovi patří a nedělá svému jménu ostudu a já bych se ráda těšila, co si na nás Marc Foster a Daniel Craig připraví příště, což bohužel nemůžu, protože prý tohle byla asi Fosterova nejen první ale i poslední Bondovka. ___ Po druhém shlédnutí se mi film opravdu líbil mnohem víc, navíc když jsem ho shlédla v sérii s ostatními a bylo jednak s čím porovnávat a jednak do sebe všechno tak nějak lépe zapadalo. ()

Gemini

Všechny výtky, které jsem měl vůči Casinu Royale, setrvaly na svých místech i pod novým režisérem, a jejich intenzita se nemá důvod zmenšit - právě naopak. Teď už je tu divák definitivně za blbce, respektive za zcela nedůležitý element, který přijme bez otázek úplně všechno, pokud se to pro něj natočí ve stylovém designu a s pěknými roštěnkami (přičemž u Gemmy Trntrntrn si ani tím nejsem jistý). Jak jinak si chcete vysvětlit, že zase jednou nastala ta konstelace "je to děsně osobní, je to naturalistické, je to na krev, a je to cítit" (aspoň tak to prezentují tvůrci), ale dějí se tu šílenosti vyžadující nárazuvzdorného, neprůstřelného a nehořlavého geroje, a to do té míry, že už nestačí lidské síly, a je potřeba vyztužit tu chatrnou konstrukci pořádnou dávkou počítačového cvrkotu. Zkrátka ať žije skotačení v provazišti a chvála buď výkonným grafickým procesorům, které tuto "poctivou zábavu nového věku" umožňují...děkuji, ale opravdu nechci:P A jinak kdo sakra je Mathieu Amalric, a proč je jeho postava naprosto nijaká? I oproti jen na první pohled chladnému, ale uvnitř slabošskému a připosranému (ovšem dobře zahranému) Chiffreovi je to obrovský krok do prázdna. Na druhou stranu se mi Bondův přístup stal vcelku sympatickým, a Judi Dench a Giancarlo Giannini jsou tu vyloženě luxusní. Jenže bondovky nikdy nebyly o prožitcích z individuálních hereckých výkonů, a argument v tom smyslu, že je to přece restart, a tudíž nelze používat ta samá kritéria, vzhledem k velkým slabinám tohoto pojetí nezasluhuje sluchu. Quantum Of Solace prostě nefunguje, a narozdíl od jeho bezprostředního předchůdce nejsem ani omylem ochoten ztrácet s ním čas ještě jednou. Ale na pohled je to dost vymazlené, aby si to ve spojení s těmi povedenými momenty zasloužilo 60%. ()

Matty

James Bond se rozpomněl. A je to zábava větší i hlubokomyslnější než by jeden čekal. Zkuste být originální po 21 filmech téže série. Film si z tohoto nesnadného požadavku na většinu pokračování tropí legraci, v niž mohou všímaví fanoušci série dešifrovat rafinovanější sdělení (klasické zlato například vytlačilo zlato černé). Odlišnost Quantum of Solace od předchozích bondovek tkví i v dalších inovacích. Pokračuje Casinem započatý příklon k syrovější akci bourneovského typu (závěr nápadně připomíná konec Bourneova mýtu), na což se váže nápaditá práce s pohybem v prostoru (některé pády by výborně vynikly ve 3D). Více péče je věnováno psychologii postav a snad definitivně se změnil i sexistický přístup k ženám. Jsou to právě ony, kdo Bondovy nejvíce pomáhají, když bojuje, aby se udržel ve vzduchu (někdy doslova). Oživení série „artovým“ režisérem přišlo v době, kdy jsem byl přesvědčen, že pro Agenta 007 není v 21. století místo. Je, a on o něj ještě bude tvrdě bojovat. Mám radost a snad poprvé v historii bondovek se těším na další díl. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, Marigold, Cervenak, novoten, berg.12, Niktorius, k212, murakamigirl, Lavran, lakikaki, messiah, Rosomak, Phillo, Ulrich, hudy78, `barocco, Trinculo ()

Tosim

Daniel Craig se pro tuhle roli narodil a posunul ji směrem k dokonalosti a já ho v ní doslova žeru. Věděli jsme, že se jedná o pokračování a tak se dalo čekat nějaké rozvedení příběhu Casina Royale. To není však vidět na první pohled a vyplatí se o té story přemýšlet trošku víc, sám jsem toho důkazem. Chápu, že člověk zvyklý na starší bondovky to nemá ve zvyku, ale to už není problém tvůrců. Já tenhle nový trend vítám. Co se mi rozebírat nechce, jsou horší akční scény. Není mi totiž třináct. Tosca prostě není pro každého. ()

Enšpígl

Šel jsem na Bonda, koukal jsem se na Bonda, ale Bonda jsem neviděl. Jednoznačně nejhorší Bond z celé serie. Bonda vždycky zdobil přímý nekomplikovaný tah na bránu, vždycky i v případě, že akčnil až na měsíci. A co z toho udělali teď ? Nesmysl plný zbytečných zápletek a složitostí. A další výtky pokračujou. Akční scény ve filmu stojí za vyliž prdel. Ano, roztřeste kameru a střihejte jak smyslu zbavený, to je ono, jenom nechápu, jak si tu akční scénu někdo může vychutnat, když je točená jakoby z pozice pronásledovaného nebo pronásledovatele. Kam běží, jakým stylem zdolává překážky, proč nejsou v zaběru obě auta jak se k sobě přibližují, proč nevidím blížící se překážky ? Proč nevidím při osobním soubojích oba soupeře a jejich pohyb těla ? Proč mám mít pocit jako že se peru já, nebo sleduju přímý přenos bitky či honičky ? Já na to seru, já jdu na film, až se budu chtít porvat já, tak se porvu, až budu chtít sledovat přímý přenos, kouknu se na kabelovce na realný zásahy policajtů proti zločincům. Marc Forster je jeden z nejtalentovanějších režiserů o tom žádná, ale kdyby místo akčních scén zařadil barevný monoskop nic by se nestalo. Bohužel průsery pokračovaly. Olga Kurylenko v porovnání s předchozí bondgirl, Evou Green, prohrává na všech frontách. Po herecké stránce je to u ní spíše na výsměch a při vzpomínce na okouzlující charismaticky svůdnou Evu Green, vypadá královna opalování Olga Kurylenko jako tuctová cikánka z Chánova. Nevadí mě, že ve filmu se netřepe s chlastem, Bond se nepředstaví a Q i jeho vynálezy jsou zmizelý, vadí mě, že s Bonda vyprchala archa stylovosti a zůstal z něj jen špatný akční film. Marc Forster pohřbil bondovost. Nehrát v tom Dan Craig a nebýt M šoupnul bych QoS klidně odpad. Stačí si vzpomenout na všechny ty trapnosti, včetně hlavního zaporáka, kterej s výrazem zkouřenýho jezevčíka, plácal takový nesmysly, že jim ani on sám nevěřil a mám zkaženej celej den. 30.4. DODATEK : Filmu jsem dal ještě jednu šanci a potvrdila se teorie uživatele Sonnery , že filmu překvapivě mnohem více sluší TV než kino. Větší srozumitelnost jak dějová tak v akčních scénách. To je můj důvod pro jednohvězdičkový posun směrem nahoru. ()

Cervenak

Videl som budúcnosť akčného žánru. Marc Forster si jednoducho povedal, že sa s tým nebude srať a urobí z Bourna pomalý film. Revolučný spôsob strihu už v geniálnej úvodnej scéne jasne naznačuje, že treba naštartovať vnímanie a uvedomiť si, že začalo nové tisícročie. Kto chce dlhé zábery a plynulé prechody, nech si užíva oldschoolovú "jungle chase" v štvrtom Indym alebo potkýnavú útrednú naháňačku z Temného rytiera. Quantum prichádza s koncepciou sekania mikrosekundových záberov, ktoré zdanlivo nenadväzujú, pretože sú medzi nimi vynechávané iné mikrosekundové zábery. Chaos? Práve naopak - brilantná práca, ktorá núti divákov mozog, aby si dopĺňal tie chýbajúce kúsočky a skladal si celkový obraz akčnej scény v hlave. Iste, mnohí sa nechytajú. Chápem a je mi týchto divákov ľúto, pretože už tento rýchlik nestihnú (podobne sa nečudujem môjmu otcovi - dôchodcovi, že má bordel z Matrixu). Výsledkom tohto spôsobu strihania a celkového podania akčných scén je neuveriteľná rýchlosť a intenzívny tlak na diváka - naposledy som takto brzdil o sedadlo pred sebou, keď Jason uháňal ulicami Moskvy na žltom moskviči. Kým akcii tlieskam, so scenárom je to horšie. Iste, stále je to ČISTÁ BONDOVKA (samozrejme upgradovaná o Craigovo poňatie postavy v štýle "menej hlášok, viac lámania kostí"), ale občas trochu zadrháva alebo emocionálne nefunguje (smrť jednej postavy má byť dojímavá - nie je - a jedna postava je tam len kvôli efektnému odkazu na staršie diely). Celkovo som si však vôbec nie istý všeobecne panujúcim názorom, že je Quantum "slabšie ako Casino". Čo mu na CR chýba v scenáristickej prepracovanosti, to bohato doháňa výdatným akčným nátlakom a dobre prehĺbeným vzťahom Bonda a M. Teším sa na "trojku". ()

Isherwood

Postava 007-čky nikdy nepatřila k těm, které bych musel mít na plakátu nad postelí a uměl vyjmenovat proporce všech žen, které mu prošly postelí. Přesto jsem vždy oceňoval, jak umí být ‚trendy‘ nejen v oblasti oblékání, ale i filmařské. Současnosti vládnou naspídování bijci, kteří problémy řeší elegancí buldozeru a přesně tuhle škatulku si musel uzmout James Bond též. Povedlo se mu to náramně. Sic se dá polemizovat nad tím, nakolik by děj ustál na vlastních nohou bez předchozího pokerového nakopnutí, ale Marc Forster jde mnohem dále. Otřepaná blockbusterová pravidla jsou bořena jedna radost, postavy se chovají nevyzpytatelně a i samotný hrdina pendluje na hranici, kde se potkává dobro se zlem natolik těsné, že je těžké rozeznat, které z nich má zrovna v jeho konání navrch. Craig skvělý, rozervané emoce i chladné rvačky zvládá bez mrknutí oka, z Amalricova záporáka sálá respekt a Olga je elegantním doplňkem, který úlohu plní na jedničku. Forsterova práce evidentně nesedí každému, ale když čtu nadávky o artu, nevěřícně kroutím hlavou a směle pasuji Quantum of Solace do osobní topky. ()

Radyo

Dávám sice podobně jako u Casina Royale 4*, ale jinak je QOS tak o 10-15% níže.... Kratší stopáž sice Bondovi prospěla, ale spolu s vytracenými minutami jako by se vytratila i některá z pozitiv předešlého dílu. Akčnost zůstala, ale spoustu jí "obstaral" jen střih ve stylu "žádný záběr nesmí trvat vteřinu", což místy působilo na obrazovce (ano, je to tak, do kina už prakticky 4 roky nechodím... :-(( ) poněkud zmatek. Craig opět dobrý, musím říci, že "jeho" bondovky jakoby vyvětraly trochu zatuchliny, která se za ta desetiletí nasbírala a tempo snímků se pohybuje už bezmála za hranicí šestého převodového stupně Jamesova Aston Martina. Ale to "protřepat, nemíchat" mi tam přeci jen trochu chybělo. ()

Malarkey

Na novýho Jamese Bonda jsem se těšil, hodně těšil, protože po Casino Royale jsem byl docela překvapenej, že existuje Bondovka, která se bude líbit i mě, no a samotný Daniel Craig začaroval do postavy něco, co mi do Casina sedlo a já se bavil tak moc, že jsem se na konci nemohl dočkat dalšího dílu, což jsem možná trošku přepískl, protože Quantum of Solace není vůbec tak zábavná jako dřívější bondovky, které mě tolik nebavili, ale zase občas pobavili, ale co je horší, tak není ani tak realistická jako Casino Royale, a to na ní hodně mrzelo. Začátek akcí nešetří a rozdává ji na všechny strany, ale později, nebo spíš už po samotné chvilce přestává mít tak objemné tempo a nedokázal jsem se u ní bavit. Olga Kurylenko není ta pravá Bondgirl, a když nesedne Bondgirl, tak je půlka filmu v prdeli. Ta to mimochodem posrala už i po boku Maxe Payna, takže jí v lásce dvakrát zrovna nemám, no a ačkoliv titulní skladba se opravdu hodně povedla, hodlám tvrdit, že to je asi tak jediná věc, která se na tomto bondovi opravdu povedla, a to je docela škoda, docela veliká škoda. Fakt je, že Quantum of Solace nepřináší před premiérou nic zásadního, netočila se u nás, nejezdí tam modré Oktávky s nápisem Policija a ani tam není ultimátní crash, který už v ukázkách Casino Royale dokázal nabudit tak, že na tu scénu nedokážu zapomenout ani teď, krom toho je v Casinu více scén na které nedokážu jen tak zapomenout, no a v tomhle filmu bych nejradši zapomněl na celý film. Je tam tolik aspektů, které tomuto dílu nesedlo, tolik bodů, které v tomto dílu chybí, že srovnat tehle film jinak než s předchozím nejde, ačkoliv bych nechtěl, nedá se to. Quantum of Solace je Bondovka, která má asi nejhůře natočenou akci za hodně dlouhou dobu, ale k tomu jí chybí tolik věcí, k tomu, aby mohla být alespoň zábavná, že se nedivím, že má takové hodnocení jaké má. ()

T2

Rozpočet $200miliónovTržby USA $168,368,427Tržby Celosvetovo $591,692,078Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,700,646Tržby za predaj DVD v USA $53,574,315║ __▐Blu-ray Edícia Bond 50 Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,948,390 //počet predaných kusov 66,903▐ __ __Sklamanie! Veru tak po výbornom Campbellovom Casino Royale som dúfal, že sa rozbehne konečne poriadna nová agentská séria ale rovnako ako po výbornom taktiež Campbellovom Zlatom oku to ide strmhlav kvalitou dolu. Marc Foster nezvláda ako postavu Bonda, rovnako tak akciu a tobôž uskackaný nevýrazný príbeh, všetko to má odvedený len priemerný štandart a nič na vyše, nič nad čím by srdce fanúšika neviazanej akcie plesalo. Pokus o kopírovanie Bourneovskej akcie tiež moc nevyšiel, skoky cez balkóny a cez domy si mohli odpustiť, trošku to prišlo na moc okaté kopírovanie. Oko pohladí, aj keď mohla trošku viac aspoň herečka Olga Kurylenko, Daniel Craig by sa mohol aj roztrhať ale pre zle zvolený filmový štáb sa fakt nedá nikam inam posunúť než do polohy štatistu pod vedeným dobrého režiséra, čo nemá v parkete robiť akčné filmy. /videl v kine: 65%/ ()

imf

Pořád ještě nevím, jestli nazvat váhavým střelcem Bonda nebo jeho loutkáře. Forster je silný v kramflecích, když jde o citová pnutí (scénář jimi však nečekaně šetří), ale stamilionový rozpočet a autorský dohled nad filmem jako celkem mu protéká mezi prsty. Humorným vložkám chybí styl, akční scény vypadají jako nešetrný copy&paste odjinud a celý film spíš kličkuje než postupuje vpřed, bičován nepřehledným střihem a scénářem, který se snaží vejít všude. Abych parafrázoval samotný film... nový Bond má dlouhé prsty, ale nikde nezanechá výraznější otisky. V kontrastu se špičkovým řemeslem od Martina Campbella je to zklamání, Quantum postrádá jak sošné tělo, tak zajímavou duši. Nad vodou ho drží jen osvědčená značka a příslib do budoucna. Samotnému Craigovi se totiž proti všem mým výčitkám plave neskutečně lehce. Držím mu palce, ale nahoru je tentokrát dávám jen hodně opatrně. ()

Marigold

Po klidném, soustředěném a plnohodnotném shlédnutí zvyšuji svoje hodnocení. Moje hlavní výtka, že se nedostává na propracovanější Bondovy pohnutky, je fuč. Forster tam dostal přesně tolik psychologie, kolik příběh potřeboval a Bondovo vnitřní přerodové dilema skryl do druhého plánu. Nazývat 007ku terminátorem může jen člověk otupený současnou popkornovou produkcí a neschopný číst mezi řádky. Pokud Campbell daroval agentovi Jejího Veličenstva právo zabíjet a lidské nitro, Forster mu odňal jednoznačný svět a recept na identifikaci dobra a zla. Škoda jen, že Dominic Greene má na plátně tak málo prostoru, Amalric ho dokázal bez zbytečného přehrávání ztvárnit báječně – už ne jako jasného padoucha, ale jako chlápka, který balancuje na hraně ve světě, kde už se nedají vést jasné hranice. Kde se musí lézt do postele s padouchy, protože hodní kluci vymřeli. A James? Skutečně ho žene dopředu jen jeho služba jako ostatní Bondy? To sotva. Ale cesta pomsty se čirou náhodou kryje s cestou menšího zla (nejmenšího množství útěchy). Dobře zvolený duet s charismatickou Kurilenko vrcholí dvojí katarzí – jedna z postav pomstu nachází, druhá zřejmě definitivně nachází sebe sama. Nicméně Forster rozhodně nenatočil žádný akční přívěšek Casina, což člověk ocení až po bedlivém shlédnutí. Např. fantastická souhra Bond-Mathis či roztomile mateřský vztah M k 007če dokazují, že Marc zůstal sám sebou a dokázal do příběhu vnést komorní emoce a cit pro detail. Moment, kdy se muž velkého světa Bond ocitá mezi trpícími bolivijskými farmáři je skvostný, protože tematizuje pouť Bonda od nedotknutelného Dandyho k proletářskému ranaři, který krom utrpení dokáže i vidět konsekvence svých činů a rozeklanost tzv. dobra v současném světě. Je smutným paradoxem, že na snad nejkomorněji pojatého Bonda produkce vysolila takovou sumu (vidět to skutečně není, protože Forster i ty neefektnější akční scény podává jako estetickou říkanku o mnoha chytrých detailech a precizním tempu). Můj dojem je jednoznačně pozitivní, Quantum Of Solace je cosi jako komorní psychologický akční film, který v rámci typicky "nízké" zápletky pracuje s netradičně "vysokými" prostředky. Působí mnohem víc přemýšlivě nežli divoce. Škoda, že Forster nedostal svých 20 minut navíc a tím pádem byl nucen jinak velmi procítěnému tónu vyprávění vnutit až příliš drastický střih. I díky soundtracku, který ještě víc jde pod povrch a kašle na efektní dunění, dávám pět hvězdiček. Tuhle Bondovku určitě nedocení každý, ale z mého pohledu je to jedna z nejlepších a určitě ta nejvíce se vymykající zvyklostem. ()

Djkoma

Tohle je.... James Bond. Naplno rozhodnutý se pomstít a najít své malé velké množství útěchy. Tohle je ten jediný agent, který má styl, i když neříká vše, co by mohl a ani neukazuje minimálně deset sekund na plátně značku svých hodinek. Nejde o film tradičního bondovského střihu, ale o akční jízdu, v které je Bond postavou, dobře oblečeno, perfektně vycvičenou a s chutí se pomstít. Jistě, příběh by mohl být "trochu jiný" (méně strohý, propracovaný a mohl by dávat trochu více smysl... ale to možná přijde s dalším dílem;)), postavy by mohli mít lepší dialogy (někdy mluvili a přitom obsahově nic neříkali....), střih by se nemusel snažit "být jako v Bournovi" a ta opravdová Bond girl by mohla být hezčí (a ta druhá aspoň jednou nahá, když už je tak pěkně opálená). Bond se nemusí představovat, aby divák věděl, kdo je ten chlap v obleku, co právě zabil 3 strážné. Znáte jeho vkus na oblečení a víte, že nechodí do levných hotelů a to je přesně ten James Bond, jeho kouzlo a jeho síla. Chápu, proč se tenhle film mnoha lidem nelíbí, nečekali takovýhle směr, ale mě se líbí a baví mě a budu se opět těšit na dalšího agenta, který nosí drahé oblečení a (konečně) s ženami jenom spí. Už jen pro tu nejpůsobivější scénu v historii Jamese Bonda během opery Tosca, stojí za to naskočit do téhle jízdy a užít si ji naplno a bez zábran. "Co to piješ, Jamesi?" ()

Renton

Scénář: Paul Haggis, Neal Purvis, Robert Wade .. Všechno špatně. Směr, který nasadilo Casino Royale je do puntíku držen, seriálovost pokračuje, přesto za ním „Quantum neplechy“ i tak znatelně pokulhává. Nemám problém ani tak s tím, že tento „nový“ Bond je už spíše Jason Bond (a obecně k tomuto stylu moc netíhnu), ale spíše s tou vnucovanou rádoby reálností a po ní s neustále stejným zakrvaveným výrazem hlavního hrdiny. Jedno se ale musí nechat, producentská rodinka to má spočítané velice dobře a ač na filmu nejde čtvrt miliardy dolarů překvapivě vidět, jistě se stejně vrátí. Omladina jednadvacátého století tenhle chaotický módní klip žere a dostatečně platí a kdo si ujel třeba na nedávném Eagle Eye, ujede si i na Quantum of Solace. Dostanou totiž, slabou dějovou kostru krycí, porci akce, keců, akce akce, keců, akce akce akce, keců - jenže přehršel akce není vše a zrovna mě nebere, když ji nic podstatného a zajímavého (tedy ty "kecy") nepojí a nevyvažuje! Snaha o módní Bourne nádech, která prosakovala už do Casina je nyní umocněna rovnou najmutím bandy profíků, kteří zmíněnou trilogii posvětili, jenže vznikl jen luhovaný a druhořadý, nijak ohromující produkt s urputně marnou snahou o bombastičnost maskovanou chaotickým střihem a výrazným zvukem. Přes tuto povrchní mašinérii bych se ještě přenesl, jenže předložený příběh je vyprázdněný/bez vývoje, záporák upozaděn, bond-girl ne(zne)užité, vztahy postav neosobní, poctivého humoru jak šafránu, psychologie u bodu mrazu. Daniel Craig si sice vede stále obstojně, ale Marc Forster byl dle mého omylem, protože akce není jeho parketa a v ostatních směrech mu zase nohy podráží plytký scénář. Nepatřím k vyznavačům dvaceti původních bondovek, to v žádném případě - jen mám pocit, že to, co je pojilo už tyhle novodobé a osamocené (dva) díly nemají. Jsou vším možným - in, aktuální, módní atrakcí - jenom ne stylová filmová bondovka dle dvacetkrát zažitých postupů a ingrediencí. 50%. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter