V zajetí železné opony (TV pořad)

Dokumentární / Historický

Česko, 2006, 41x13 min

Petr Lokaj

Komentáře uživatelů k TV pořadu (9)

• Karlos80

Nic nového pod sluncem. A myslím si že se jedná jen o další zcela zbytečný pořad ČT jakých tady už bylo dávno předtím natočeno nezpočet. A Jaroslav Hutka? No jasně nemohli přeci vybrat nikoho povolanějšího, než bývalého chartistu a člověka který ztrávil většinu svého osobního života v exilu a který celý svůj život (ostatně i dnes) bojoval a vlastně i stále bojuje proti jak on sám říká zákeřnému komunistickému režimu.(8.1.2007)

• sud

Několik témat mě sice zaujalo, ovšem jako celek se jedná o zbytečný pořad, ve kterém si průměrný, až podprůměrný písničkář (snad kromě jeho úprav Sušilových lidovek) Jaroslav Hutka, který si vystavil image na zdůrazňování svého utrpení za bolševika, léčí své vlastní mindráky pod záštitou nevinných lidí, kteří se skutečně stali oběťmi komunistického režimu.(10.12.2008)

• Aky

Je to stereotypní, neobjevné a stále se opakující. Tento způsob propagamdistického dokumentu se ve výsledku postupně obrací v pravý opak a odrazuje nejen sám od sebe, ale i od témat, na která by se skutečně zapomínat nemělo.(29.6.2012)

"Člověk má někdy pocit, že komunistické zločiny už nikoho nezajímají, ale je třeba se o takový boj s větrnými mlýny pokoušet." To jsou slova Luďka Navary, redaktora MF Dnes, jehož publicistické texty byly předlohou pro dokumentární sérii o železné oponě.(23.12.2008)

• Vikki

Je už neuvěřitelně ubohé čtvrt století po pádu komunismu otravovat s jejich zločiny, když současné diktátorská chunta je mnohem horší a ve spolupráci s kapitalistickým západem totálně zničila naši zemi a náš národ, protže jinak by česká země dnes patřila k velmi vyspělým a bohatým zemím a to zas pro změnu zločinci z opačného konce nesměli dovolit a udělali pro naši likvidaci cokoli, že i Hitler by jim záviděl jak se jim to od prosince 89 za pomocí našich novodobých nástupnických zločinců povedlo.(8.11.2012)

• antragus

Rozsahem poměrně velký pomník malým příběhům... Někdy významnějším, jindy méně, někdy zajímavějším, jindy nudnějším. Víceméně průměr, kterému nepřidává zpracování totálně na jedno brdo a už vůbec ne průvodce pořadem - velký disident, velký bojovník a hlavně velkohubý dřistal a žvanil, který by bojoval i s máslem na chlebě, kdyby mu nevymysleli komunismus - Jaroslav Hutka...(15.11.2017)

• Alexis74

Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě komunistického režimu v bývalém Československu.(oficiální text distributora) Distributor asi bere drogy, nevím co je absurdního na tom, když někdo chce zavést řád a pořádek a zbaví se při tom nějakých idiotů, kteří mu hážou klacky pod nohy ? Že by to nedělali všechny vlády světa ??? Představte si, že dokonce i ta americká a možná víc než se na první podhled zdá, jen že se o tom nepíše a teď už vlastně ani nesmí. Na víc platili disidenty u nás Kriply kteří tu měli dělat bordel a o kterých se potom mluvilo přes hranice vysílačem z rádia, aby se náhodou nepovedlo ty v klidu mrchy sejmout, taková byla moc médií, kterou proti nám používali a kterou nás i později při té slavné nahrané sametové revoluci použili. Ale škoda se rozčilovat je to i má chyba, byl jsem mladý a hloupý idiot cinkající klíčema, který se nechal zmanipulovat umělcema, kteří najednou všichni mluvili z pódií a dělali jako by byli utiskovaní a chudáčci a vůbec mi nedošlo, že to jsou ty samí svině, které předtím celá desetiletí v klidu natáčeli filmy a žili si jak prasata v žitě. Prostě za prachy, které nesmrdí se dá koupit vše. To je jejich strategie a tenhle stát už rozkradli a rozprodali. Pozdě bycha honit, pokud by se mě však dnes někdo zeptal jestli jsem chtěl, aby jsem po městě chodil a potkával policajty s samopaly, araby se zástupem mumií a nebo rusáky, albánce a turky a jinou svoloč, která se tu chová jako by jim to tu patřilo. A nebo jestli se vzdám této pseudodemokracie, kde se mluví anglicky a kterou mi vnutili a budu chtít zpět klid, mír a bezpečnost svoji a své rodiny, aby jsem se nemusel bát poslat svý děti ven jako jsem kdysi chodíval já. Bez strachu, že je někdo demokraticky znásilní, sfetuje nebo zabije. Pro mě za mě ať je to třeba komunista nebo čert nebo svatej, ten kdo mi zajistí klid, mír a bezpečnost mojí rodiny, bude moje volba a ať si srovná jak jen chce všechny rýpaly a zmetky, kteří by mu chtěli v této bohulibé činnosti házet klacky pod nohy. To vše jsme měli vědět dřív než jsme se prodali jako prodejné děvky s klíčema v ruce někde na náměstí. To je má největší chyba kterou si nikdy neodpustím, zničil jsem šťastnou budoucnost a dětství svých dětí a potomků.(14.2.2017)

Spíše pomník obětem, než dokumentární cyklus. Přesto však je pro mě tenhle pořad cenný pro své informování o malých příbězích velkého utrpení. Odjinud bych ty lidi neznala.(10.12.2008)

• J.J.1972

suhlas s "Vikki", detto na slovensku.(6.4.2015)