Story of 'Rapunzel', The

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1951, 11 min

Ray Harryhausen

Del Moore (vyp.)

Scéna šplhání do věže je opět animační krása. Ano, i tohle je další z pohádek Raye Harryhausena. Ano, jsem na něj vysazený. Co naděláte? Je to ale především proto, že v jeho animaci cítíte něco, co vám jindy u loutkové animace uniká - život. Ray se skutečně snažil o to, aby se jeho loutky pohybovaly tak, jak nejreálněji to bylo možné. A dařilo se mu to i v případě pohádek. "The Story of 'Rapunzel'" příběhově nijak zásadně nevyniká, je to klasické zpracování, ale opět je to animace, která z ní dělá nadprůměrnou podívanou.(13.12.2013)

Krásná věcička od Raye Harryhausena, což znamená především dokonalou animaci, díky níž se loutky hýbou přesně jako živí lidé, propracovanou mimiku (místy, pravda, trochu moc teatrální) a perfektní atmosféru. Pohádka je samozřejmě jednoduchost sama, většina děje se odehrává pod věží nebo v ní, ale závěr v poušti má velké kouzlo.__P.S. Taky vám princovy výrazy při pozorování ježibaby šplhající na věž připomněly Rowana Atkinsona? http://www.youtube.com/watch?v=CvTgPVxI99o(4.7.2013)

Milé a jednoduché bábkové spracovanie príbehu o dlhovlasej dievčinke Rapunzel, ktorú ukryla čarodejnica do vysokej veže. Oplatí sa pozrieť si po megafite "Na vlásku" a porovnať si rozpracovanosť príbehu.(2.7.2011)