Putin - neuvěřitelná cesta k moci

• Francie

Prise du pouvoir par Vladimir Poutine, La

How Putin Came to Power

Dokumentární

Francie, 2006, 52 min

Vladimir Putin (a.z.)

To je zajímavý, že tenhle dokument nezajímá všechny ty kritiky války v Iráku, kterou vede Bush. Tady je zase válka v Čečensku co vede Putin. To je zajímavý, jak všem vadí proamerická media a nikomu nevadí, že Putin zničil opoziční media v Rusku. Je zvláštní jak někteří lidé vidí v Bushovi agresivního válečnika a těm samým lidem nevadí Putinova minulost v KGB . Je zvláštní jak někteří lidé vyčítají Bushovi, že vyjednává z pozice síly a ti samí lidé už mlčí když Putin "vyjednává" z pozice ropné velmoci formou vydírání. Je zvláštní, jak někteří lidé dnes a deně poukazují na nelidské zacházení na Guantánamu a ti samí lidé mlčí na nelidské zacházení ruských vojáku s čečenskými civilisty. Je zvláštní, že všichni kritici Bushe mlčí, když byl nominován republikánskou stranou na prezidenta a ti samí lidé mlčí, na způsob Putinova příchodu k moci . Je zvláštní, kolik lidí má přímo orgasmus, když se dívá na Fahrenheit 9/11 a tenhle dokument už je vůbec nezajímá. Je zvláštní, že byla zavražděna zrovna / to je náhoda / ruská novinářska, kritizující Putina Anna Politkovská. Je zvláštní, že její vraždou se zabýval agent Litviněnko,který byl posléze také zavražděn. Kdybych něvěděl, že všichni ti co kritizují Bushe jsou humanisté, ochránci lidských práv, milovníci svobody a demokracie, řekl bych, že jsou jen pózéři co se vezou na modní antiamerické vlně .(19.1.2007)

zaujímam sa o toto obdobie už dlhšie, a môžem povedať, že film je (podľa toho čo viem) veľmi presný a nezabúda na žiadne podstatné udalosti celého procesu (snáď iba s ohľadom účasti Berezovského vo filme sa autori vyhli špekuláciám, že vlastne celá II. čečenská vojna bola "vymyslená" práve Berezovským za účelom nahnania percent pre Putina, a rovnako špekuláciám, že následné výbuchy panelákov v Moskve mohli byť organizované ruskou tajnou službou FSB, ktorej riaditeľom bol iba pár mesiacov pred útokmi práve Putin). Úplne stratený, neobjavený film, ktorý v skratke podáva veľmi dôveryhodný obraz o "vytvorení Putina". A je zaujímavé, ako rýchlo sa dokážu šíriť stovky dokumentov o vláde Busha, o amerických vojnách, o NWO, o zákulisných hrách CIA, o FED-e...aké živé debaty a pozornosť vyvolávajú. Ale filmy o pozadí kremelskej politiky, ktoré by sa dali spočítať možno aj na prstoch oboch rúk, ostávajú takmer bez záujmu. Je to podivné....(19.1.2013)

Je zajímavé vidět, že Putin bojoval na území Ruska a Bush na úplně cizím území. Někomu vadí Putinova minulost v KGB a nevadí Bushova v CIA. Bush vyjednává z pozice síly na cizím území, které je pak následně zničeno, jak ukazují dějiny, Putin bojuje pořád jenom doma a do cizích států se nesere. Na Guantanámu jsou vězněni cizí občané, v Rusku pouze občané Ruska. A nebudu už vůbec psát o Korei, o Vietnamu a o dalších sebezničujících válkách obra USA proti ministátů. To snad stačí humanistovi a ochránci lidských a muslimských práv Enšpíglovi. Takže teď jsem si jistý, kdo tady snědl Šalamounovo hovno.(12.10.2020)

Velezajímavý(pro zainteresované), informačně hodnotný, hutný dokument. Pět hvězdiček však nemůžu s čistým svědomím udělit kvůli podle mě nedokonalému zpracování.(3.1.2010)