Moje žena a jiné katastrofy

I Think I Love My Wife

Moja žena a iné katastrofy

Komedie / Drama / Romantický

USA / Indie, 2007, 90 min

Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle film moc bavil. Každičkou minuktu filmu, krom poslední trapnější scénky s manželkou, zpěvem do toho (což mi totálně zkazilo celkově skvělý pocit z filmu) a náhlé se usmíření.... To většinou u romantických komedíí je zvykem, ale tady mi to přišlo necitlivé a náhlé (odfláknuté) ... A jak už jsem říkal, ten zpěv do toho, (když se v celém filmu ani jednou nezpívalo) mi přišel trapný a pro mě absolutně nehodící se v dané chvíli.... Jinak ale super komedie a já dám i přes nízké hodnocení 4 hvězdy. Bavilo mě to tak, cítím to tak, tak proč budu dávat alibisticky hvězdy 3, když to tak u mě prostě není... Leč přiznávám, že celkovou kvalitou to na víc jak 3 hvězdy asi nemá... Pro mě, ale spokojenost :-)(21.7.2011)

Nejdřív jsem myslel, že to bude normální seriózní komedie (a asi i trochu nudná), ale brzy jsem zjistil, že jsem se spletl. frustrovaný Chris Rock je svou manželkou terorizován neposkytováním sexu a v důsledku toho se chová tak jak se chová - dost divně. A jak naschvál se po letech objeví jeho kámoška - nádherná Nikky....Teda bavil jsem se po většinu filmu dost (hlavně Rockovo uvažování o tom, jak by se choval, kdyby byl znovu svobodný, to je bomba), to věčné přemítání obou hlavních hrdinů (Rock a Nikky),o tom kdo chce koho šukat a proč nešukaj a pod.. je srandovní, ale na druhou stranu je vyváženo scénami, které jsou zase úplně o hovně. A to zpívané finále, to je vrchol debility. Takže nenáročná, ale nevyvážená komedie.(6.8.2008)

Krásná žena, roztomilé děti, dobrá práce, naspořené peníze... Co víc si jen může muž přát? Chris Rock se ale i tak začne nudit. Chybí mu překvapení, vzrušení a dalo by se říci všeobecně nadšení ze života. Nuda, samá nuda. A žádný sex. Ach, ten sex! A najednou potká svou starou kamarádku, která je snad ještě více sexy než před lety. Pandořina skříňka jen čeká na otevření. Tento film má až příliš jednoduchou zápletku, ale i tak jsem se na rozdíl od úžasného Chrise Rocka nenudil. Skvělý odpočinkový snímek, při kterém se člověk i docela zasměje.(25.12.2012)

Hlavní hrdina je nehorázní týpek..Jeho monology neměly chybu a líbily se mi asi nejvíc z celého filmu, když nepočítám tu sexy černou kočku..Film jsem sledoval v českém dabingu a řekl bych že se docela povedl..Malé množství fórků nenadchne, ale ani neurazí. A když už se nějaký ten džouk prohodí, stojí to za to..Co na to říct, já se zkrátka bavil..(24.3.2010)

• Kulíííšek

Proč ve skoro každém filmu má Chris nějakou diskuzi nebo narážku téma o tom, že černoch musí být už od pohledu automaticky obyčejný uklízeč, vrátný, pošťák nebo nějaký lůzr jen proto, že je černý?? Proč pořád dokola tyhle ohrané ubohosti?? Tyhle scény jsou trapnější a trapnější, Chrisi, tak už toho, prosím tě, nech..(30.12.2011)

• - Na režisérský post byl původně zvažován Charles Stone III. (HappySmile)

• - Na filmu se scenáristicky podílel Louis C. K., přestože jeho jméno není uvedeno. (kriplozoik)

• - Heslo filmu "V manželství tě nikdo neuslyší křičet" je hříčkou s heslem filmu Vetřelec, které zní "Ve vesmíru tě nikdo neuslyší křičet". (HappySmile)