poster

Heidi, děvčátko z hor (TV film)

 • Česko

  Heidi

 • USA

  Heidi

 • Slovensko

  Heidi

Rodinný / Drama

USA, 1993, 193 min

 • vesper001
  **

  Knižní Heidi je půvabný příběh, který mám navíc spojený s krásnými ilustracemi Daniely Hahnové. Kontrast s filmovou verzí je bohužel jako střet s klavírem, padajícím z desátého patra. Heidi i Klára jsou nesympatické, dědeček je Krakonoš a většina scén, v knize silných jak Krakonošova hůl, tady vede akorát tak do háje, místo do hustého lesa. Myslím, že tenhle film by se mi nelíbil ani jako dítěti.(17.1.2018)

 • tahit
  *****

  Konstatovat, že tohle je kvalitní rodinný film je zbytečné, to se musí vidět. Nepůsobí jen zábavně, ale hlavně moudře. Ostatně vynikající kvality tohoto filmu ocenili i někteří zdejší uživatelé. Lyrický dojemný příběh dovede chytit diváka za srdce bez rozdílu věku. Vždyť přece v každém z nás zůstává kousek dítěte. Snad právě proto, že je zde hezky ztvárněná čistá dětská duše, kde skvěle dominuje procítěným hereckým výkonem Noley Thornton. Za pochvalnou zmínku stojí i další dobrá herečka Lexi Randall. Výrazným prvkem filmu je i nádherná příroda. Co dodat nakonec. Domnívám se, že tenhle příběh má citový náboj a je krásně srozumitelný pro děti.(28.11.2010)

 • Elfias Dóže
  ****

  Pěkný pohádkový příběh o Heidi, malém děvčátku, které přijíždí do hor ke svému nerudnému dědečkovi. Krátce po té co si dědečka oblíbí a napraví jeho pokřivený pohled na svět je ale odvezena do Frankfurtu kde má dělat společnost Kláře ( dcera prominentního obchodníka, která je upoutána na invalidním vozíku ). Heidi poté svádí vnitřní boj. Měla by odjet zpět do svých milovaných hor a nechat Kláru na pospas samotě nebo zůstat ve Frankfurtu a rozloučit se svou milovanou krajinou a jejími obyvateli, které si tak oblíbila? 70%(29.8.2011)

 • nervoznideda
  *****

  Johanna Spyri, roz. Heusserová (12. června 1827, Hirzel, Švýcarsko – 7. července 1901 Zürich), byla švýcarská spisovatelka knih pro děti. Proslavila se románem Heidi, děvčátko z hor (1880). zdraví deda :-)teta Dity je na facky, takovou ženu bych chtěl za vlastní ,kdybych byl otrokář ,tak bych ji umlátil knutou :-) V roce 1845 bylo užívání knuty v Rusku zrušeno trestním zákoníkem:-)škoda :-) ty ženský zvláště scénáristky mají fantazii na rozdávání, někdy až moc :-) 4.4.2o2o(22.8.2018)

 • lucijelucije
  ****

  Heidi, děvčátko z hor, tuto knihu jsem vzhledem k okolnostem četla jako malá holka a velmi se mi líbilo toto pojetí příběhu. Lehce jsem se dostala do hor, kde je pouze jedna chata se starým a protivným pánem, do hor, kde je všechno jiné, než ve městě..A tento film nebyl tak daleko od mých původních představ, proto hodnotím velmi pozitivně, překvapilo mne to a pěkně se na to dívalo.(3.2.2010)

 • - Na konci filmu je v dešti vidět dědeček (Jason Robards) Heidi (Noley Thornton).