Eden (TV seriál)

Krimi

Česko, 2005, 5 h 51 min (Minutáž: 6x53 min)

Miroslav Vaic

Jan Potměšil, Ondřej Vetchý, Anna Šišková, Alois Švehlík, Oldřich Vlach, Jiří Schmitzer, František Němec, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Burian, Lukáš Vaculík, Karel Zima, Radek Holub, Václav Koubek, Gabriela Hyrmanová, Hynek Čermák, Petr Nárožný, Jana Švandová, Dana Syslová, Eliška Kasanová, Zdeněk Vencl, Svatopluk Schuller, Lucie Roznětínská, Miroslav Hanuš, Dorota Nvotová, Jana Malá, Božidara Turzonovová, Pavel Řezníček, Gabriela Csinová, Lubor Šplíchal, Marek Taclík, Pavel Kříž, Jaroslav Satoranský, Saša Rašilov nejml., Monika Zoubková, Peter Aczel, Martin Dusbaba, Jan Vondráček, Jana Vaculíková, Karol Csino, Jiří Král, Jan Španbauer, Jiří Hána, Václav Liška, Jan Unger, Lenka Horáková, Tomáš Krejčí, Pavel Novotný, Petr Varga, Eva Jiroušková, Luboš Vrňata, Vlado Černý, Zdeněk Sedláček, Tereza Hofová, Jan Kašpar, Martin Učík, Otmar Brancuzský, Michal Gulyáš, Lorna Homoláčová-Vančurová, Milan Horvát, Andrej Besčastnyj, Petr Burian, Šárka Vaculíková

Herci Ondřej Vetchý(bohužel se nevešel mezi mé nejobl.) a Jan Potměšil patří mezi mé oblíbené, což mě určitě dosti ovlivnilo. Jinak jde o seriál, který si na nic nehraje a je normální, dobrý. V díle Most do Orientu sedí "čínské" restauraci chystajíc se jíst Ty nebudeš jíst hůlkama ? Vetchý: Copak jsem nějakej bubeník.(3.8.2011)

• #47

Když jsem sledoval Detektiva Martina Tomsu, měl jsem pocit že je česká kriminálka v krizi...po tomhle začínám mít pocit že už dospěla do hluboké agónie. Většina zápletek je natolik trapných a nezáživných a jejich rozuzlení je často ještě ubožejší. Herecká sestava je sice vynikající, ale když scénář nestojí za nic, nemůže z toho vzniknout nic kvalitního, přiznávám, že sem tam měl Eden světlejší momenty, ale na můj vkus toho předvedl zoufale málo. Už samotnou podstatu žánru krimi jsem tady hledal často marně a to je v zemi kde má dle mého názoru tento žánr výbornou tradici (Hříšní lidé, Četnické humoresky, Major Zeman, Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe apod.) až trestuhodné.(11.1.2007)

• sta

ano, je skutečně smutné, do jak hlubokého marazmu se propadla česká seriálová tvorba - komerční produkty komentovat nebudu, ale to, co v poslední době vyprodukovala ČT (stále ještě televize veřejné služby), je hmus. bahno. zapáchající hniloba. která i při sledovanosti 1000 % bude pořád jen zapáchající hnilobou. z devadesáti procent se stydím za současnou českou původní tvorbu a směju se každému, kdo si pořád myslí, že co je české, je dobré, a nadává na americké seriály. rozdíl mezi českými a americkými tvůrci je v tom, že ti američtí TO umějí. vlastně ani nevím, proč se stydím já, stydět by se měli ti, kdo jsou za to zodpovědní - od programového ředitele čt po scénáristy a režiséry - hamba vám!(15.1.2007)

• Historik

Zůstalo jen u pokusu. Seriál měl docela nevyrovnanou úroveň, některé díly se daly se sebezapřením odsledovat, jiné byly vyloženým utrpením. Tohle prostě zatím neumíme. Je velká škoda, že Česká televize utrácí peníze v takovýchto seriálech. Od toho, aby vysílaly podprůměrné české seriály, tu máme Novu a Primu. Česká televize by mohla peníze věnovat na televizní projekty, které skutečně stojí za to. Tímhle si stejně sledovanost nevylepší, akorát naštve své věrné.(6.2.2007)

V hlavní roli kriminálky vozíčkář - to tematicky chybělo, takže předpokládám, že se na tu roli nedělal konkurz a rovnou to šlo Janu Potměšilovi a Odndřej Vetchý taky asi nemusel na casting. Nicméně zajímavý pokus, ale výsledek je průměrná česká krimi - koukatelná , která neublíží a s oblíbenými herci.(14.8.2014)

• - V hospodě Eden lze na zdi spatřit černobílé kresby Káji Saudka. Jeden z obrazů například zobrazuje majora Zemana s pistolí. (Šéfik)