Eden (TV seriál)

Krimi

Česko, 2005, 5 h 51 min (Minutáž: 6x53 min)

Miroslav Vaic

Jan Potměšil, Ondřej Vetchý, Anna Šišková, Alois Švehlík, Oldřich Vlach, Jiří Schmitzer, František Němec, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Burian, Lukáš Vaculík, Karel Zima, Radek Holub, Václav Koubek, Gabriela Hyrmanová, Hynek Čermák, Petr Nárožný, Jana Švandová, Dana Syslová, Eliška Kasanová, Zdeněk Vencl, Svatopluk Schuller, Lucie Roznětínská, Miroslav Hanuš, Dorota Nvotová, Jana Malá, Božidara Turzonovová, Pavel Řezníček, Gabriela Csinová, Lubor Šplíchal, Marek Taclík, Pavel Kříž, Jaroslav Satoranský, Saša Rašilov nejml., Monika Zoubková, Peter Aczel, Martin Dusbaba, Jan Vondráček, Jana Vaculíková, Karol Csino, Jiří Král, Jan Španbauer, Jiří Hána, Václav Liška, Jan Unger, Lenka Horáková, Tomáš Krejčí, Pavel Novotný, Petr Varga, Eva Jiroušková, Luboš Vrňata, Vladimír Černý, Zdeněk Sedláček, Tereza Hofová, Jan Kašpar, Martin Učík, Otmar Brancuzský, Michal Gulyáš, Lorna Vančurová, Milan Horvát, Andrej Besčastnyj, Petr Burian, Šárka Vaculíková
  • filmsim

Zbytečnost. Hrozný scénář, ve kterém se postavy jen plácejí na místě. Kriminální prvek v podstatě o ničem. Místy rozmazaná kamera, která mě vytáčela skoro tak jako příběh. Navíc mě stále nutila přemýšlet jestli je to kameramanův záměr či ho to nudilo, tak jako mě a už se to ani pořádným vizuálním dojmem nesnažil zachránit. Opravdu by mě zajímalo proč do toho Vetchý šel. 1/10(6.9.2014)

Tak vyloženě špatné to zase nebylo. Řekl bych že na České poměry docela i vydařené kriminální příběhy se solidní kriminální zápletkou, o akční akce není nouze. Samozřejmě že ale co se týče jednotlivých částí, tak jsou značně kolísavé a nevyrovnané kvality. Poslední díl "Most do Orientu", odehráváný se na vietnamské tržnici byl asi nejlepší, ze všech se mi zamlouval nejlépe. Ale stále se mají naši scénáristé i herci, v takových to filmech co učit a dohánět. Na lepší průměr bych to ale rozhodně viděl. Hudba ale příšerná, uřčitě bych v takovém to případě zvolil, vhodnější výběr..(5.2.2007)

Miroslava Vaice, scénáristu největších perel této série, znám pouze jako spolupracovníka na opusech pana Soukupa, ale to, co nám předkládá zde, je dost školácké. Řekl bych, že dal pojmu "náhoda" v podstatě nový význam. Honza (decentně zahraný Janem Potměšilem) se po úrazu stane z policisty taxikářem, pak při své profesi potkává staré známé z nichž skoro každý spáchá zločin doslova na pár metrů od jeho invalidního vozíku. Navíc seriál plakátově a naprosto plytce řve z každého políčka: "Koukněte, jaký je tady bordel!" a to je všechno. Lépe řečeno málo. Takhle ne, přátelé! PS proč to někteří srovnáváte s Kobrou 11? Jen proto, že jsou tam dva policisté-parťáci a občas tam projede auto? :o)(23.1.2007)

• Horak

Nechápu schovívavost v hodnocení ostatních, ale proti Edenu je Martin Tomsa Miami Vice. Pokus o spotřební krimi po česku skončil totálnim průserem. Herci nemají co hrát, zápletky jsou absolutně stupidní a scénař jim vložil do úst dialogy, které se stydí říkat. Celý seriál se obejde bez jediné známky napětí. Mám pocit, že ČT začína komerční stanice konečně trumfovat, Horákovi to začali a Eden jen potvrzuje.(7.2.2007)

• sta

ano, je skutečně smutné, do jak hlubokého marazmu se propadla česká seriálová tvorba - komerční produkty komentovat nebudu, ale to, co v poslední době vyprodukovala ČT (stále ještě televize veřejné služby), je hmus. bahno. zapáchající hniloba. která i při sledovanosti 1000 % bude pořád jen zapáchající hnilobou. z devadesáti procent se stydím za současnou českou původní tvorbu a směju se každému, kdo si pořád myslí, že co je české, je dobré, a nadává na americké seriály. rozdíl mezi českými a americkými tvůrci je v tom, že ti američtí TO umějí. vlastně ani nevím, proč se stydím já, stydět by se měli ti, kdo jsou za to zodpovědní - od programového ředitele čt po scénáristy a režiséry - hamba vám!(15.1.2007)

• - V hospodě Eden lze na zdi spatřit černobílé kresby Káji Saudka. Jeden z obrazů například zobrazuje majora Zemana s pistolí. (Šéfik)