Reklama

Reklama

Eden

(seriál)
všechny plakáty
TV spot 3
Česko, 2005, 5 h 51 min (Minutáž: 54–78 min)

Scénář:

Miroslav Vaic

Hrají:

Jan Potměšil, Ondřej Vetchý, Anna Šišková, Alois Švehlík, Oldřich Vlach, Jiří Schmitzer, František Němec, Renata Visnerová-Prokopová, Petr Burian, Lukáš Vaculík, Karel Zima, Radek Holub (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Jméno celého seriálu je odvozeno od názvu fiktivní hospůdky Eden, v níž se scházejí kolegové z kriminálky. Seriálové příběhy propojuje postava bývalého detektiva Honzy Boudného, který byl postřelen při policejním zásahu a jehož doživotním údělem se stane invalidní vozík. V životní krizi mu pomáhají přátelé z kriminálky, kteří ho neoficiálně zapojují i do některých svých případů.

Jednotlivé případy plánovaného seriálu postihují bohatou škálu současného zločinu. V pilotním dílu jde o válku dvou taxikářských firem, v dalších dílech se například rozehraje pátrání po matce odloženého dítěte, tunelování neziskové organizace, dílerství drog nebo obchod s kradenými auty. Dostaneme se do prostředí romské komunity, mezi vietnamské obchodníky, setkáme se i s ruskou mafií.

V pozadí detektivních příběhů se dotýkáme také osobních, milostných a partnerských vztahů našich hrdinů, zejména Honzy Boudného a jeho přítele Ládi. Autorem detektivního seriálu je Miroslav Vaic, o režii se budou dělit režiséři dva - Petr Nikolajev a Jiří Chlumský. První, pilotní díl je v režii Petra Nikolajeva. Kameramanem filmu je Tomáš Juríček - celý projekt bude natáčen na DV, což umožní zejména realizaci náročných akčních scén a přispěje dojmu autenticity.

Od samého počátku projektu počítali tvůrci s obsazením Jana Potměšila do role invalidního detektiva, v dalších rolích policistů uvidíme např. Ondřeje Vetchého, Aloise Švehlíka nebo Karla Zímu. V hlavních rolích pilotního dílu se dále setkáme s Lukášem Vaculíkem a Janou Švandovou. V celém seriálu pak budou vystupovat partnerky našich hrdinů: Jana Marková, Renata Visnerová a Anna Šišková. (Česká televize)

(více)

Videa (4)

TV spot 3

Recenze (53)

Historik 

všechny recenze uživatele

Zůstalo jen u pokusu. Seriál měl docela nevyrovnanou úroveň, některé díly se daly se sebezapřením odsledovat, jiné byly vyloženým utrpením. Tohle prostě zatím neumíme. Je velká škoda, že Česká televize utrácí peníze v takovýchto seriálech. Od toho, aby vysílaly podprůměrné české seriály, tu máme Novu a Primu. Česká televize by mohla peníze věnovat na televizní projekty, které skutečně stojí za to. Tímhle si stejně sledovanost nevylepší, akorát naštve své věrné. ()

filmsim odpad!

všechny recenze uživatele

Zbytečnost. Hrozný scénář, ve kterém se postavy jen plácejí na místě. Kriminální prvek v podstatě o ničem. Místy rozmazaná kamera, která mě vytáčela skoro tak jako příběh. Navíc mě stále nutila přemýšlet jestli je to kameramanův záměr či ho to nudilo, tak jako mě a už se to ani pořádným vizuálním dojmem nesnažil zachránit. Opravdu by mě zajímalo proč do toho Vetchý šel. 1/10 ()

Reklama

Horak odpad!

všechny recenze uživatele

Nechápu schovívavost v hodnocení ostatních, ale proti Edenu je Martin Tomsa Miami Vice. Pokus o spotřební krimi po česku skončil totálnim průserem. Herci nemají co hrát, zápletky jsou absolutně stupidní a scénař jim vložil do úst dialogy, které se stydí říkat. Celý seriál se obejde bez jediné známky napětí. Mám pocit, že ČT začína komerční stanice konečně trumfovat, Horákovi to začali a Eden jen potvrzuje. ()

#47 

všechny recenze uživatele

Když jsem sledoval Detektiva Martina Tomsu, měl jsem pocit že je česká kriminálka v krizi...po tomhle začínám mít pocit že už dospěla do hluboké agónie. Většina zápletek je natolik trapných a nezáživných a jejich rozuzlení je často ještě ubožejší. Herecká sestava je sice vynikající, ale když scénář nestojí za nic, nemůže z toho vzniknout nic kvalitního, přiznávám, že sem tam měl Eden světlejší momenty, ale na můj vkus toho předvedl zoufale málo. Už samotnou podstatu žánru krimi jsem tady hledal často marně a to je v zemi kde má dle mého názoru tento žánr výbornou tradici (Hříšní lidé, Četnické humoresky, Major Zeman, Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera Knoxe apod.) až trestuhodné. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Tak vyloženě špatné to zase nebylo. Řekl bych že na České poměry docela i vydařené kriminální příběhy se solidní kriminální zápletkou, o akční akce není nouze. Samozřejmě že ale co se týče jednotlivých částí, tak jsou značně kolísavé a nevyrovnané kvality. Poslední díl "Most do Orientu", odehráváný se na vietnamské tržnici byl asi nejlepší, ze všech se mi zamlouval nejlépe. Ale stále se mají naši scénáristé i herci, v takových to filmech co učit a dohánět. Na lepší průměr bych to ale rozhodně viděl. Hudba ale příšerná, uřčitě bych v takovém to případě zvolil, vhodnější výběr.. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Název epizody odkazuje na román a film Kdyby všichni chlapi světa (1955) od autora Jacquese Rémyho. V příběhu jde o to, že onemocní posádka lodi a mnoho radioamatérů z celého světa se jim snaží pomoct. V přeneseném smyslu slova jde o to, že když se lidé spojí pro dobrou věc, nic je nezastaví. V České republice vyšla kniha „Kdyby všichni chlapi světa“ v roce 1957. (sator)
  • V hospodě Eden lze na zdi spatřit černobílé kresby Káji Saudka. Jeden z obrazů například zobrazuje majora Zemana s pistolí. (Šéfik)

Reklama

Reklama