Celkem prumerna televizni kriminalka s obcas straslive nepresvedcivym Janem Potmesilem, neustale sportujicim Ondrou Vetchym, mile zbytecnym Jirim Schmitzerem, s obcas dobrymi honickami a totalne otravnou, neverohodnou a nesympatickou Annou Siskovou, ktera v prvnich dilech jen vadi a ke konci serie, se skoro neda prezit. To co pozveda serial ze dvou hvezd na tri je nekompromisni vyvoj temat. Autori se neboji narceni z rasizmu, xenofobie a propagace drog, coz pusobi velmi uvolnene a napomaha to autenticnosti.(6.2.2007)

• gudaulin

Co je české, to je hezké. Vážně? Eden dává najevo, že tomu tak není, a já dodávám, není tomu tak v převážné, ne-li drtivé většině případů. Eden je jednoduše odbytý pokus o kriminální seriál, který může sloužit maximálně jako vycpávka televizního vysílání, ne jako plnohodnotný pokus o kvalitní dramatickou sérii. Dialogy, které tahají za uši, scénáře šité horkou jehlou, roztěkanost, bezradnost a tápání na každém kroku. K tomu připočteme Aničku Šiškovou, kterou opravdu nemusím, a výsledek je ten, že jedna hvězdička prošla jen s odřenýma ušima. Eden je špatný, ale ne tak, aby provokoval, spíš jen aby nudil. Celkový dojem: 15 %.(30.8.2014)

V hlavní roli kriminálky vozíčkář - to tematicky chybělo, takže předpokládám, že se na tu roli nedělal konkurz a rovnou to šlo Janu Potměšilovi a Odndřej Vetchý taky asi nemusel na casting. Nicméně zajímavý pokus, ale výsledek je průměrná česká krimi - koukatelná , která neublíží a s oblíbenými herci.(14.8.2014)

• Ivoshek

Pro české krimi mám celkem slabost, ale tohle mi nějako nesedlo. Filmu hrozně ubližují dementní dialogy. Prostě jsem to hercům v hlavních rolích moc nevěřil (o hercích v rolích vedlejších raději ani nemluvím). V porovnání s tímhle je Malý pitaval mistrovské dílo.(12.9.2007)

Tak vyloženě špatné to zase nebylo. Řekl bych že na České poměry docela i vydařené kriminální příběhy se solidní kriminální zápletkou, o akční akce není nouze. Samozřejmě že ale co se týče jednotlivých částí, tak jsou značně kolísavé a nevyrovnané kvality. Poslední díl "Most do Orientu", odehráváný se na vietnamské tržnici byl asi nejlepší, ze všech se mi zamlouval nejlépe. Ale stále se mají naši scénáristé i herci, v takových to filmech co učit a dohánět. Na lepší průměr bych to ale rozhodně viděl. Hudba ale příšerná, uřčitě bych v takovém to případě zvolil, vhodnější výběr..(5.2.2007)

• - V hospodě Eden lze na zdi spatřit černobílé kresby Káji Saudka. Jeden z obrazů například zobrazuje majora Zemana s pistolí. (Šéfik)