BloodRayne 2: Vykoupení

Bloodrayne 2 - Deliverance

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

Tak mě to nedalo a přinutil jsem se podívat na pokračování "veledíla" jménem Bloodrayne alá Uwe Boll. Takže hned ze startu musím říct, že je lepší než jednička, to bezpochyby. Nebyl tam pitomý šeptající hlas, který mě v prvním díle přiváděl do transu. Přibylo akce, známí herci byli nahrazeni těmi neznámými, což je v tomto případě velké plus. Hlavní hrdinka ujde, tedy alespoň po té vizuální stránce. Mohla trochu více používat ty svá párátka. No nic, co už ...Teď dále ... Ano, opět je to amatérský film, s amatérskou kamerou, amatérskými herci a vlastně všechno je natočeno a provedeno velmi velmi debilně, ale mě se ta podkreslená atmosféra westernu kupodivu líbila a s klidným svědomím mohu napsat, že se jedná o nejlepší Uweho film, co jsem prozatím viděl, ač je to pořád pakárna jak svině. Ale něco to v sobě prostě má a bavil jsem se. Dokonce i hudba se mi líbila. No na víc jak 50% to není, ale i tak je docela úspěch, že mohu dát filmu Uweho Bolla průměr. Myslím si, že natočit to někdo jiný, mělo by Vykoupení větší hodnocení. No a když jsem tak dobře naladěn dneska, tak vzhůru na pokračování číslo tři. Vážně se toho trochu bojím, ale třeba budu znova mile překvapen...uvidíme. Takže 50%.(6.11.2012)

• Hyb_rid

Ne, takhle skutečně ne! Já se opravdu snažil na tento film podívat, ale 4x ze čtyř pokusů jsem u toho usnul. To snad není pravda, v tom filmu byly špatné i konečné titulky. A že nechci být na Uweho pes, tak na pátý pokus jsem to projel FF... a nějak mi nejde do hlavy jak tohle sakra mohlo vzniknout.(4.7.2010)

• oveckaoa

Tak tohle jsem absolutně nedal viděl jsem to snad 3 trák a přitom dvakrát zaspal a potřetí když sem to viděl jsem si z toho pamatoval leda prd. Nicméně jedna scéna mě rozesmála na začátku jak kopou tu železnici jak ten chlápek jakože drží ten rýč to bylo moc i na mě i kojenec by to držel líp než on nemluvě o představiteli Billy Kida který byl tak vtipně drsný že sem se musel i smát.(17.7.2011)

• SOLOM.

Po nedávném shlédnutí prvního BloodRayne jsem docela váhal, jestli mám do dvojky vůbec jít. Uwe Boll rozhodně nepatří mezi moje oblíbence a většinu jeho tvorby jsem hodně kritizoval (však si ani nic jiného mnohdy nezasloužila), ovšem občas jsem narazil i na docela povedený film. Tedy lépe řečeno mezi tím vším odpadem i občas napovrch vyplaval i průměrný kousek. Jednička však byla celkem velkým zklamáním, takže tentokrát jsem již byl připravený na hrůzu, která mě nejspíš čekala. No a ani jsem se moc nemýlil. Ba spíš naopak jsem musel ještě o 10% navýšit mé hodnocení prvního dílu, protože tohle je ještě horší. Horory odehrávající se na Divokém západě mi nikdy nevadili, pokud ovšem dokázali něčím zaujmout mou pozornost. Ať už šlo o zajímavý námět, westernovou atmosféru, nebo dobré herecké obsazení. Tady jsem se ovšem nedočkal téměř ničeho, coby vůbec stálo za pochvalu. Popravdě se ani moc nedivím, že se tady už neobjevila K. Loken. Spojení s Bollem spíše její kariéře ublížilo a poprsí může ukazovat někde jinde za ještě mnohem větší peníze. Její náhradnice N. Malthe sice nebyla špatnou volbou (tedy co se charisma týče), ale ani ona žádnou velkou díru do světa díky postavě Rayne neudělala. Účast Parého jsem nepochopil. Stálo mu to vůbec za to?20%(18.3.2016)

• merigieren

Těžké hodnotit, dík aktivnímu přístupu jsem skoukl první díl před tímto. Začátek byl dosti napínavý a děsivý, prostě 5*, ale jak přišla nová Ryan bez výstřihu a jediným pojítkem byl medailon, něco se ve mě pohlo a rázem tu byl odpad. Už to není ta akční fantasy, zvážnělo to (prostě western, dlouhé pohledy do očí, zakaboněný pohled a nakonec nějaká ta střelba), aby to nebylo tak vážné, tak to odlehčovali trapnými vtípky. Krom medailonu zapomněli na vše co bylo, to mě děsně vadilo. Ke konci už přivykl můj zrak i na novou Ryan, jenže pořád tomu něco chybělo. Pak také přišla úžasná scénka s odvážným vzdorem, já bych jim to našil hezky zezadu do hlav a na nic bych nečekal, stejně je chtěli popravit... Prostě to moc nevěrohodně zmrvili..(3.10.2009)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)