BloodRayne 2: Vykoupení

• slovenský

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

No, pro mě rozhodně příjemnější podívaná, než první BloodRayne. Celkem jsem i rád, že jsem se k tomu po minulé zkušenosti donutil. K. Loken sice byla kočka, ale N. Malthe se mi zdá na tuto roli pasuje lépe. U. Boll je magor a nenatočí asi nikdy dobrý film, ale tento nebyl pro mě tolik zlý. Zasazení do westernového prostředí mělo úspěch, nebylo tam zbytečně moc krve, zbytečně moc hvězd a už nebylo tolik problematických choreografií soubojů, když se hlavně střílelo. Trochu si myslím není ok, že byla použita E. Morriconeho hudba, ale do zákulisí nevidím. Jo, 3* dávám, i když to není fér vůči normálním filmům, ale je tam velký odskok od pilotu. U mě spokojenost. Když člověk potřebuje vypnout a nepřemýšlet, ideální.(6.6.2011)

• jacksax

Že by Uwe podlehl Hollywoodu? Jeho osobité a novátorské postupy jsou v pokračování BloodRayne utopeny americkým patosem a záblesky tvůrčího génia nezachrání film honosící se otřesnou jalovou kamerou a tarantinovskou omšelou parodíí. Kámo, dej se do kupy a konečně té továrně na prefabrikáty nakopej zadek!(26.1.2013)

• Deimos

DivX-Večer s Uwe Bollem/// Obsazení 2/10 Děj 0/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +indiáni v kánoi, od té doby jsem je vyhlížel kdy se objeví znovu, snad jen westernová atmosféra a Natassia Malthe v hlavní roli -jeden WTF moment střídá druhý, film je neuvěřitelně pomalí a věřte že zpomalené scény tomu nepomáhají, co to má společného s Bloodrayne mi vážně uniká, je to neuvěřitelně špatně natočené, úplně mizerná kamera, nicotný děj.../// S výčtem záporů bych mohl pokračovat. Tohle je opravdu hodně mizerné zpracování počítačové hry./// Celkem 13%///(17.8.2011)

• Klay

Ten parchant německej nám režijně dospívá:-) V tomhle případě je to celkem ke škodě věci, páč se u BloodRayne 2 není moc čemu smát. Po prvních pár minutách, kdy překonáte šok způsobený otřesným televizním lookem a prkenností herců se už budete jen nepříjemně nudit. Scénáristé viditelně nevěděli kudy hýbat s dějem a tak nepochopitelně protahují momenty, kdy třeba Rayne jen sedí ve vězení a prázdně tlachá. Boll si navíc přijde jako velký umělec (nebo Kevin Costner) a ustavičně vás zásobuje nekonečnými záběry na drsné desperáty se zabijáckým výrazem a párátkem v hubě. Je tu ale jeden klad, který musím v mém (tradičně těžce objektivním:-)) hodnocení zohlednit - Nastassia Malthe je prostě ke zpapání. Takhle v tom filmu vypadat všichni upíři, tak by se tam ty sedláci stavěli do zástupů na pokousání dobrovolně...no, jdu si vygooglovat pár obrázků...(24.11.2007)

• lennyd

Upír upírů, Billy The Kid přichází do malého městečka Deliverance, které právě očekává dokončení poslední fáze železnice. Billy The Kid si od železného oře slibuje přísun nové krve (a to doslova), a tak se mu podaří (díky únosu všech dětí z vesnice) držet místní obyvatele v šachu. Ale ve stopách mu jde dhampirka (napůl upír, napůl člověk) Rayne, která se za pomoci několika odvážných dokáže Billy the Kidovi postavit ... Hned zpočátku musím říct, že se mi BloodRayne II líbila víc než BloodRayne I. Tím ale nechci naznačit, že bych z toho byl jakkoliv odvázanej, jen to, že dvojka mi přišla (i přes absenci hereckých hvězd z jedničky) o ždibínek lepší. Přesunutí příběhu (ehm, jakej příběh??) o pár let později, do éry divokého západu mi kupodivu sedlo, a westernové pojetí filmu taktéž. Škoda jen, že se jednotlivé postavy chovají totálně tupě (a to včetně hlavní hrdinky i hlavního padoucha), a že se pak někdo z tvůrců filmu neobtěžoval shlédnout film jako celek, aby vystříhal tu spoustu nelogičnosti.. Vzít si tento film na starost někdo jiný, než "movie devastator" Uwe Boll, tak to vůbec nemuselo být špatné..(3.5.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)