BloodRayne 2: Vykoupení

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

• Vishnar

První film jsem viděl kdysi dávno ještě na škole. Nelíbil se mi. Naštěstí nebylo třeba si z něj cokoliv pamatovat. Vše o hlavní hrdince se zde zopakuje a příběh z westernového městečka se může odvíjet po svém. Billy the Kid jakožto upír, který si v Deliverence udělá svou menší základnu pro upíří armádu versus dhampýrka Rayne. Zatímco v prvním filmu jsem se nestačil divit, jaká slavná jména Uwemu kývla na účinkování v jeho díle, tak tady už se naštěstí herci poučili a neznal jsem skoro nikoho.(19.10.2016)

• Dexter1

BloodRayne jednotku som si priveľmi chránil a snažil sa dodať, že sa nejedná o čistokrvný filmový odpad. Tu si týmto tvrdením až taký istý nie som. Od neustálej porcie krvi sa ustúpilo a keďže sa všetko odohráva v úplnej tme (aby sa zrejme nepoukázalo na neschopnosť hercov) nie sa v podstate ani na čo dívať. Tiež ani cool hlášky nie sú zrovna tým najvtipnejším čo sa dá počuť, teda až na poslednú hlášku, kde sa život prirovnáva k penisu.(15.8.2013)

• t_gon

… Takhle to píši na pokračování, dokud mám živě v paměti. BloodRayne 2 je otřesný humus kompletně na všech frontách. Hovado (opět ke vzatu k předlohám apod.) Uwe povýšilo odpad na novou úroveň. Chtěl jsem k tomu přistupoval jinak než k "odpadu" a že se snad po všech Uweho (klasických) kecech něco byť jen o malinko zlepší, ale chyba lávky. Uwe dostal vskutku brilantní nápad : přenést Rayne z Rumunska na divoký západ do vesnice Deliverance, která čítá cca 5 baráků a partu idiotsky ukecaných obyvatel, která čelí útoku upírů, kterým velí Billy the Kid. No prostě famózní. Logika a originalita dostává silně přes držku každým políčkem filmu a Uweho snaha o originalitu a nějaký příběh diváka vyloženě mučí. Ani ta těžce vykradená hudba mnoha známých motivu žádné plus nevytěží, pač ve chvílích kdy hraje, se každý normální člověk snad mlátí hlavou o stěnu. Ke konci si ještě Uwe dovolí vypůjčit velká jména do filmu (Billy the Kid, Wyatt Earp), to už však slabější povahy upadají do komatu. Kdo to přežil se buď „těší“ nebo schovává před dalšími počiny německého „vraha herních adaptací“, pač nás čeká další kupa Uweho počinů a údajně jedno další pokračování dhampírky Rayne. Kam nás Uwe pozve tentokrát, že by k indiánům, když už se nám ve dvojce mihli na kánoi?(29.9.2007)

• Hyb_rid

Ne, takhle skutečně ne! Já se opravdu snažil na tento film podívat, ale 4x ze čtyř pokusů jsem u toho usnul. To snad není pravda, v tom filmu byly špatné i konečné titulky. A že nechci být na Uweho pes, tak na pátý pokus jsem to projel FF... a nějak mi nejde do hlavy jak tohle sakra mohlo vzniknout.(4.7.2010)

• lennyd

Upír upírů, Billy The Kid přichází do malého městečka Deliverance, které právě očekává dokončení poslední fáze železnice. Billy The Kid si od železného oře slibuje přísun nové krve (a to doslova), a tak se mu podaří (díky únosu všech dětí z vesnice) držet místní obyvatele v šachu. Ale ve stopách mu jde dhampirka (napůl upír, napůl člověk) Rayne, která se za pomoci několika odvážných dokáže Billy the Kidovi postavit ... Hned zpočátku musím říct, že se mi BloodRayne II líbila víc než BloodRayne I. Tím ale nechci naznačit, že bych z toho byl jakkoliv odvázanej, jen to, že dvojka mi přišla (i přes absenci hereckých hvězd z jedničky) o ždibínek lepší. Přesunutí příběhu (ehm, jakej příběh??) o pár let později, do éry divokého západu mi kupodivu sedlo, a westernové pojetí filmu taktéž. Škoda jen, že se jednotlivé postavy chovají totálně tupě (a to včetně hlavní hrdinky i hlavního padoucha), a že se pak někdo z tvůrců filmu neobtěžoval shlédnout film jako celek, aby vystříhal tu spoustu nelogičnosti.. Vzít si tento film na starost někdo jiný, než "movie devastator" Uwe Boll, tak to vůbec nemuselo být špatné..(3.5.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)