BloodRayne 2: Vykoupení

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

• adams89

Uwe Boll je zjevně šílenec, když se po své neúspěšné adaptaci Bloodrayne pustí do jejího pokračování. To málo, co jsem na prvním dílu ještě jakž takž vyzdvihl, jsem už tady hledal marně. Nová představitelka hlavní role Natassia Malthe zaujme snad jen svými křivkami, zbytek osazenstva je spolu s akcí a kamerou hotová katastrofa. Vrcholem celé té absurdity je prostředí, kde se film odehrává. Je až neuvěřitelné, že původní herní předlohu, odehrávající se za 2. světové války, postupně Boll pošpinil tím, že jedničku zasadil do středověku a druhý díl dokonce na Divoký západ! A pozor, není to ledajaký divoký západ, protože ta příroda tady, jako by z oka vypadla té nejšpinavejší díře kdesi na Ukrajině než té, jakou ji známe z Ameriky. Titulní píseň překvapivě ušla, to ale jen do té doby, co jsem ji v tom filmu neslyšel snad podvacáté. Celá tahle devadesátiminutová záležitost je výsměchem pro celý filmový svět, víc netřeba dodávat.0%(21.8.2008)

• jacksax

Že by Uwe podlehl Hollywoodu? Jeho osobité a novátorské postupy jsou v pokračování BloodRayne utopeny americkým patosem a záblesky tvůrčího génia nezachrání film honosící se otřesnou jalovou kamerou a tarantinovskou omšelou parodíí. Kámo, dej se do kupy a konečně té továrně na prefabrikáty nakopej zadek!(26.1.2013)

No, pro mě rozhodně příjemnější podívaná, než první BloodRayne. Celkem jsem i rád, že jsem se k tomu po minulé zkušenosti donutil. K. Loken sice byla kočka, ale N. Malthe se mi zdá na tuto roli pasuje lépe. U. Boll je magor a nenatočí asi nikdy dobrý film, ale tento nebyl pro mě tolik zlý. Zasazení do westernového prostředí mělo úspěch, nebylo tam zbytečně moc krve, zbytečně moc hvězd a už nebylo tolik problematických choreografií soubojů, když se hlavně střílelo. Trochu si myslím není ok, že byla použita E. Morriconeho hudba, ale do zákulisí nevidím. Jo, 3* dávám, i když to není fér vůči normálním filmům, ale je tam velký odskok od pilotu. U mě spokojenost. Když člověk potřebuje vypnout a nepřemýšlet, ideální.(6.6.2011)

• oveckaoa

Tak tohle jsem absolutně nedal viděl jsem to snad 3 trák a přitom dvakrát zaspal a potřetí když sem to viděl jsem si z toho pamatoval leda prd. Nicméně jedna scéna mě rozesmála na začátku jak kopou tu železnici jak ten chlápek jakože drží ten rýč to bylo moc i na mě i kojenec by to držel líp než on nemluvě o představiteli Billy Kida který byl tak vtipně drsný že sem se musel i smát.(17.7.2011)

• lennyd

Upír upírů, Billy The Kid přichází do malého městečka Deliverance, které právě očekává dokončení poslední fáze železnice. Billy The Kid si od železného oře slibuje přísun nové krve (a to doslova), a tak se mu podaří (díky únosu všech dětí z vesnice) držet místní obyvatele v šachu. Ale ve stopách mu jde dhampirka (napůl upír, napůl člověk) Rayne, která se za pomoci několika odvážných dokáže Billy the Kidovi postavit ... Hned zpočátku musím říct, že se mi BloodRayne II líbila víc než BloodRayne I. Tím ale nechci naznačit, že bych z toho byl jakkoliv odvázanej, jen to, že dvojka mi přišla (i přes absenci hereckých hvězd z jedničky) o ždibínek lepší. Přesunutí příběhu (ehm, jakej příběh??) o pár let později, do éry divokého západu mi kupodivu sedlo, a westernové pojetí filmu taktéž. Škoda jen, že se jednotlivé postavy chovají totálně tupě (a to včetně hlavní hrdinky i hlavního padoucha), a že se pak někdo z tvůrců filmu neobtěžoval shlédnout film jako celek, aby vystříhal tu spoustu nelogičnosti.. Vzít si tento film na starost někdo jiný, než "movie devastator" Uwe Boll, tak to vůbec nemuselo být špatné..(3.5.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)