BloodRayne 2: Vykoupení

• slovenský

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

Lepší jak první film o poloupířici Rayne a hlavně s dosti výraznou hudbou, která to pozvedá sama o sobě. Hlavní herečka byla taky lepší, vůbec neukazovala své vnady a více hrála. Akce tu bylo svým způsobem méně, ale líbilo se mi to více. Westernová upířina to nebyla špatná. Ti zdejší hodnotící "odpadlíci" asi nikdy neviděli nějaký film z televize, nebo nevím. Ale jo, oni vlastně nehodnotí podle filmu, ale podle rejže. Maichael Paré si střihnul sympatického westerňáka s flintou. Dějově je to sice chatrné, výprava nepůsobí tolik noblesně jako v prvním film, ale zase vypadá lépe. Hlavní upír byl mnohem lepší než v prvním filmu ten v podání Kingslyho. Tenhle měl aspoň říz. Dialogy a scény chvílemi byly hodně odpudivé, a hodně nezvládnuté, i tak to pro mě bylo dosti zábavné a líbilo se mi to v rámci mezí. Navíc možná je to western s největším prostorem pro děj odehrávající se v noci. Dávání do kupy skupiny pro finální boj mi připomínalo sedm statečných jen to bylo hůře zvládnuté a bylo jich zde taky méně, že ano. Novinář byl nakonec možná největší perlou tohoto filmu, velkým ozvláštněním. 5/10(29.9.2012)

• -bad-mad-wolf-

"Život je jako penis..." Po hodině a půl tragicky nasnímané nudy vás tahle hláška spolehlivě knokautuje.(25.3.2011)

• Vishnar

První film jsem viděl kdysi dávno ještě na škole. Nelíbil se mi. Naštěstí nebylo třeba si z něj cokoliv pamatovat. Vše o hlavní hrdince se zde zopakuje a příběh z westernového městečka se může odvíjet po svém. Billy the Kid jakožto upír, který si v Deliverence udělá svou menší základnu pro upíří armádu versus dhampýrka Rayne. Zatímco v prvním filmu jsem se nestačil divit, jaká slavná jména Uwemu kývla na účinkování v jeho díle, tak tady už se naštěstí herci poučili a neznal jsem skoro nikoho.(19.10.2016)

• Hitman_47

Rayne na divokém západě... teda v Kanadě (fakt už mě tou Kanadou začíná Ufa dost srát... vím, že tam má perfektní daňové úlevy.. ale tak kurva!)... Rayne se dokonce může koupat ve vodě, ale to bude asi tím, že na "divokém západě" v Kanadě mají na podzim dhamipíři odolnější pokožku, nebo tak. Tohle je prostě sračka od začátku do konce. Co je ovšem nejhorší, že tohle ani není vtipná sračka... navíc Uwemu prostě nevyšli prachy ani na osvětlovače, takže většinou člověk vidí fakt kravskou pyču, co se ve filmu odehrává. ALE PŘÍŠTĚ TO BUDE 100% LEPŠÍ ... ne.(15.5.2010)

• Tuxedo

Pokud jsem o jedničce tvrdil, že se jedná o sračku, pak nevím co říct o dvojce. Scénář je sice o chlup lepší, ale Boll přešel od televizní kamery k amatérské, film nechal podkreslit nevhodným westernovým hudebním motivem a známé přehrávají herce vyměnil za neznámé, kteří hrát ani neumí. Není to až taková bída, ale nuda k uzoufání to je rozhodně.(14.9.2007)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)