BloodRayne 2: Vykoupení

Bloodrayne 2

Akční / Fantasy / Horor / Western

Kanada / Německo, 2007, 99 min

• Pecival

Po nějaké době opravdu odpadní kousek, který jsem i já milovník filmového trashe, protrpěl jako zvíře v křečich a bolestech. Jímá mě podezdření, že to Boll natočil proto, aby diváci docenili kvality prvního dílu. Loken sice není žádná mega herečka, ale aspoň měla jisté charisma. Zatímco Natassia Malthe se snaží být celou dobu drsná až nejdrsnější a VÁŽNĚ jí to nejde. Záporák Billy the Kid, který unáší děcka (heh) je také bahení produkt par excelence. Kromě nevírazných postav a doslova šílených přestřelek (kde záporák netrefí chlapa na tři metry a aby někoho sundal musí to na něj z kulometu z dvou metrů) je to příšerně nudná a nic se neděje. Nicméně, když na závěru nějaká mela je, člověk si řekne, že ty nekončíci dialogy o hovně vlastně nebyly tak zlé. Jo a vůbec tam nemuseli být upíři, protože to že to jsou upíři vlastně nemá na děj skoro žádný vliv.(18.12.2010)

No, pro mě rozhodně příjemnější podívaná, než první BloodRayne. Celkem jsem i rád, že jsem se k tomu po minulé zkušenosti donutil. K. Loken sice byla kočka, ale N. Malthe se mi zdá na tuto roli pasuje lépe. U. Boll je magor a nenatočí asi nikdy dobrý film, ale tento nebyl pro mě tolik zlý. Zasazení do westernového prostředí mělo úspěch, nebylo tam zbytečně moc krve, zbytečně moc hvězd a už nebylo tolik problematických choreografií soubojů, když se hlavně střílelo. Trochu si myslím není ok, že byla použita E. Morriconeho hudba, ale do zákulisí nevidím. Jo, 3* dávám, i když to není fér vůči normálním filmům, ale je tam velký odskok od pilotu. U mě spokojenost. Když člověk potřebuje vypnout a nepřemýšlet, ideální.(6.6.2011)

• Deimos

DivX-Večer s Uwe Bollem/// Obsazení 2/10 Děj 0/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +indiáni v kánoi, od té doby jsem je vyhlížel kdy se objeví znovu, snad jen westernová atmosféra a Natassia Malthe v hlavní roli -jeden WTF moment střídá druhý, film je neuvěřitelně pomalí a věřte že zpomalené scény tomu nepomáhají, co to má společného s Bloodrayne mi vážně uniká, je to neuvěřitelně špatně natočené, úplně mizerná kamera, nicotný děj.../// S výčtem záporů bych mohl pokračovat. Tohle je opravdu hodně mizerné zpracování počítačové hry./// Celkem 13%///(17.8.2011)

• jacksax

Že by Uwe podlehl Hollywoodu? Jeho osobité a novátorské postupy jsou v pokračování BloodRayne utopeny americkým patosem a záblesky tvůrčího génia nezachrání film honosící se otřesnou jalovou kamerou a tarantinovskou omšelou parodíí. Kámo, dej se do kupy a konečně té továrně na prefabrikáty nakopej zadek!(26.1.2013)

• Klay

Ten parchant německej nám režijně dospívá:-) V tomhle případě je to celkem ke škodě věci, páč se u BloodRayne 2 není moc čemu smát. Po prvních pár minutách, kdy překonáte šok způsobený otřesným televizním lookem a prkenností herců se už budete jen nepříjemně nudit. Scénáristé viditelně nevěděli kudy hýbat s dějem a tak nepochopitelně protahují momenty, kdy třeba Rayne jen sedí ve vězení a prázdně tlachá. Boll si navíc přijde jako velký umělec (nebo Kevin Costner) a ustavičně vás zásobuje nekonečnými záběry na drsné desperáty se zabijáckým výrazem a párátkem v hubě. Je tu ale jeden klad, který musím v mém (tradičně těžce objektivním:-)) hodnocení zohlednit - Nastassia Malthe je prostě ke zpapání. Takhle v tom filmu vypadat všichni upíři, tak by se tam ty sedláci stavěli do zástupů na pokousání dobrovolně...no, jdu si vygooglovat pár obrázků...(24.11.2007)

• - V prvním příběhu série z roku 2007 si Rayne zahrála Kristina Loken. Zde ji nahradila Natassia Malthe. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Maple Ridge. (Terva)