poster

Kulka pro generála

 • Itálie

  Quién sabe?

 • USA

  A Bullet for the General

Western

Itálie, 1967, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Cynický western takřka bez kladného hrdiny potěší duši zlolajného diváka lačně očekávajícího každou svištící střelu vnikající do těl nebohých obětí a bez morálního nádechu spravedlivé odplaty, ale s bujarým veselím a opojením z tance smrti .. a taky pro prachy. -SPOILER- Jak příhodná je v tomto světle kulka ze zlata pro jediného spravedlivého. -KONEC SPOILERU- "Nekupuj chleba, kup si zbraň !"(15.1.2014)

 • Martin741
  ***

  Tak mimo mainstreamovych filmov mam coraz vacsiu komentatorsku mizeriu. Bud narazim na komentar Karla Chrochta, podborne Karlosa80, alebo na odpornu entitu zvanu Radko Katrlik, ktory je fundom Divine. O Li venturu sa neda opriet pri komentovani, to su take akesi polojeble komentare typu "výborný western..výborní herci....a hudba obstojně držící krok" - a dalej nic, ani dojmy, ani nic o rezii, scenari, hereckych vykonoch.Proste bieda. Mexiko mam dobre zmapovane, a tieto temy - tlupy lupeznikov a banditov, ktore drasali krajinu - nechavaju dost chladnym. Prepad vlaku nestaci na film, lebo okrem tejto udalosti sa to priserne vlecie, tempo je pomale a uspavajuce a dialogy ma nebavili. Nielenze nebavili, ale som mal z nich pocit, ze ide zas o vatovo plane plky ... ktore su bez stavy a nehodne pamatania. Reziser Damiani bol len rutiner, rezisersky slabe, nedotiahnute sceny, nuda suverenne prevlada. Sa cuduje Gian Maria Volontemu /Mam Strach 1977, Podivne Vysetrovani 1970, Atentat v Parizi/ ze sa tu vobec zjavil, Kinskeho nemusim : 45 %(19.5.2018)

 • Cascabel
  *****

  Propracovaný příběh podivného přátelství buranského revolucionáře a chladnokrevného nájemného vraha, strhující herecké výkony tří hlavních herců a výstižná hudba Louise Enriqua Bacalova (Morricone byl uveden pouze z komerčních důvodů). Nejlepší důkaz, že prvotřídní italský western nejen mohl natočit někdo jiný než trojice Leone - Morricone - Eastwood, ale dost možná ho natočil ještě lépe. Leda by měl pravdu režisér Damiani, že to není western...(30.8.2011)

 • kagemush
  ****

  Zábavný Volonté a velmi velmi studený čumák Castel ve westernu při jehož psaní scénáře se prý pohádali Lenin s Marxem (Lenin trval na vítězné revoluci jako finále filmu).---Celou první polovinu v podstatě neustále padají k zemi právě zastřelení (většinou uniformovaní) mexičani zastřeleni jinými mexičany,abychom po krátké siestě na vsi si to všechno v druhé polovině zopakovali. Do toho jednoduchoučký příběh (to jedině zajimavý co jsem tam našel,že jsem neuhád zda jde o pomstu,nebo prachy) s dobrou hudbou a svižným dějem,kde je Kinsky odsouzen jen k trapnému statování. -Pro mě první film kde Damiani naznačil co v něm je a poté co ubral z ultralevého náhledu a dostal šanci říct něco co ho evidentně doma dost kakalo (mafie,bezmoc ze státního aparátu,bezmoc státního aparátu,korupce) předhodil nám v 70kách pár vynikajících společenských thrillerů.Takže tohle beru jen jako jeho trénink na to další.(1.5.2011)

 • Mariin
  **

  Jde v podstatě o politický, krajně levicově (až marxisticky) orientovaný film ve westernovém hávu, zasazený do mexické revoluce 1913. Cynický, s naturalisticky podanými brutálními scénami s cílem ukázat bezohlednost partyzánského řádění a nutnost sociální revoluce. Příběhem se prolíná právě otázka: jde jen o prachy nebo o pomoc lidem? Má Amík co pohledávat v Mexiku? --- Nutno uznat, že filmové řemeslo je zvládnuté profesionálně, jsou tu herecké hvězdy (zvláště G. M. Volonté je naprosto přesvědčivý!), ale dlouhá stopáž plná nenávisti, úskoků a násilí není to, co bych obdivoval. Po takovém filmu zůstává PACHUŤ zla...(13.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace