poster

Kulka pro generála

 • Itálie

  Quién sabe?

 • USA

  A Bullet for the General

Western

Itálie, 1967, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Cynický western takřka bez kladného hrdiny potěší duši zlolajného diváka lačně očekávajícího každou svištící střelu vnikající do těl nebohých obětí a bez morálního nádechu spravedlivé odplaty, ale s bujarým veselím a opojením z tance smrti .. a taky pro prachy. -SPOILER- Jak příhodná je v tomto světle kulka ze zlata pro jediného spravedlivého. -KONEC SPOILERU- "Nekupuj chleba, kup si zbraň !"(15.1.2014)

 • kagemush
  ****

  Zábavný Volonté a velmi velmi studený čumák Castel ve westernu při jehož psaní scénáře se prý pohádali Lenin s Marxem (Lenin trval na vítězné revoluci jako finále filmu).---Celou první polovinu v podstatě neustále padají k zemi právě zastřelení (většinou uniformovaní) mexičani zastřeleni jinými mexičany,abychom po krátké siestě na vsi si to všechno v druhé polovině zopakovali. Do toho jednoduchoučký příběh (to jedině zajimavý co jsem tam našel,že jsem neuhád zda jde o pomstu,nebo prachy) s dobrou hudbou a svižným dějem,kde je Kinsky odsouzen jen k trapnému statování. -Pro mě první film kde Damiani naznačil co v něm je a poté co ubral z ultralevého náhledu a dostal šanci říct něco co ho evidentně doma dost kakalo (mafie,bezmoc ze státního aparátu,bezmoc státního aparátu,korupce) předhodil nám v 70kách pár vynikajících společenských thrillerů.Takže tohle beru jen jako jeho trénink na to další.(1.5.2011)

 • YURAyura
  **

  4/10 Cele se to vlece od niceho k nicemu - teda prekvapive poslednich 20 minut je dobrych, ale to je jaksi na spagetak malo. Teda pravda nebyt tam Chucho aka Volonte, tak to snad i vypnu. Jinak dalsi z epizodnich roli Klause, tentokrat jeste mensi nez obvykle. Ten blodaty tajuplny cizinec mi prisel jako "hoch z Brazilie" a on je pritom z Kolumbie... :)) Hudebni motivy jsou pekne opajcovane z jinych slavnejsich melodii - zkratka cecko jak kdyz streli...(30.10.2013)

 • Arakasi
  ****

  Příjemný western nesnažící se kopírovat Leonovy postupy, jako jiné filmy té doby. V hlavní roli arcizáporák Gian Maria Volonté známý z prvních Leonovek, Kinski zde má jen jednu výraznější scénu, jinak jen statuje hlavní dvojci, jejiž druhou půlku tvoří mladý američan.... Lou Castel. Určitě stojí za vidění....(7.9.2008)

 • Mariin
  **

  Jde v podstatě o politický, krajně levicově (až marxisticky) orientovaný film ve westernovém hávu, zasazený do mexické revoluce 1913. Cynický, s naturalisticky podanými brutálními scénami s cílem ukázat bezohlednost partyzánského řádění a nutnost sociální revoluce. Příběhem se prolíná právě otázka: jde jen o prachy nebo o pomoc lidem? Má Amík co pohledávat v Mexiku? --- Nutno uznat, že filmové řemeslo je zvládnuté profesionálně, jsou tu herecké hvězdy (zvláště G. M. Volonté je naprosto přesvědčivý!), ale dlouhá stopáž plná nenávisti, úskoků a násilí není to, co bych obdivoval. Po takovém filmu zůstává PACHUŤ zla...(13.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace